Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Skarga/deptak] G4liK


G4liK

Rekomendowane odpowiedzi

Nick OOC Link do Twojego konta: https://forum.v-rp.pl/profile/396-g4lik/?tab=node_vrp_VibeProfileTab
Link do konta oskarżonego: https://forum.v-rp.pl/profile/905-deptak/
Powód składania skargi: Brak podstawowej wiedzy odnośnie samej gry. 
Wyjaśnienie sprawy: Zaczęło się od tego że gracz Vartan Galstyan wpada do lokalu zaczyna grać że chciałby skorzystać z usług fryzjera, jego postać jest łysa także odegrałem że mogę zaproponować mu perukę, ponieważ jest łysy, nagle odegrał owe /do

[06.10.2022 19:21] ** Vartan ma około 5-6mm długość włosów na głowie. (( Vartan Galstyan ))

 Każdy szanujący się gracz który wpada do lokalu i jest łysy daje taką akcję na samym starcie, abym ja już wiedział że będziemy coś konkretnego grać, tutaj niestety nic takiego nie było. Mineło kilka minut gracz wyszedł z lokalu, ale przed tym powiedział owe słowa: 

[06.10.2022 19:27] Vartan Galstyan mówi: Daj mi chwile, cool? Jakaś głupia cipa ma problem, oddzwonie.

Każdy kto był w lokalu miał nadzieje że dany gracz już nie wróci bo jednak gra z kimś takim nigdy nie wróży nic dobrego, minęło około 3-4 minut wpada do lokalu po raz kolejny ze swoim znajomym kolegą, nie wiem czy przypadkiem nie doszło do MG, bo wcześniej go nie było, nagle się pojawił, także warto zobaczyć logi. Idąc dalej gdy wrócili do lokalu Vartan odegrał że łapie za golarkę ze stanowiska, po jego akcji zostało odegrane że owej maszynki tam nie ma.

[06.10.2022 19:31] * Vartan Galstyan poszedł do stanowiska; złapał za maszynkę bezprzewodową maszynkę do golenia, zdjął z niej nakładkę.

 

[06.10.2022 19:32] ** Maszynki nie są widoczne na stanowisku. (( Anastasia Brasi ))

Nikt nie wiedział jakie zamiary ma dany gracz, ale jednakże wszystko zostało dokładnie odegrane, niestety gracz postawił na swoim i zaczął ignorować /do które zostały odegrane i ciągnął swoją akcje dalej. Tak samo zapytanie czy mogło mu się to udać czy też nie.. ale gracz nie był na tyle otwarty aby się zapytać, tylko odegrał to co odegrał.

[06.10.2022 19:32] * Vartan Galstyan podszedł do Lesie, bez pardonu złapał ją za włosy.

 

[06.10.2022 19:33] ** Trzyma ją, gdy ta się wyrywa, próbuje przejechać odpaloną maszynką po jej głowie. (( Vartan Galstyan ))

 

[06.10.2022 19:33] ** Maszynek nie ma na stanowisku, także mu to nie wyszło. (( Leslie Thatcher ))


Nagle kolega który z nim był w lokalu odegrał akcje: 

[06.10.2022 19:34] ** Zapewne znalazł ją bez problemu gdzieś w salonie, jak to u fryzjera. (( Maxim Vasko ))


Reasumując wyszła by może z tego ciekawa akcja, ale obydwaj gracze chcieli zagrać typowego "MUSTWINA" tak aby za wszelką cenę wygrali, niestety napisałem raporta próbowałem to wyjaśnić, ale był taki spam na kropce że bubaczu nie dał rady podjąć odpowiedniej decyzji także anulował cała akcję. Gracze pokroju Vartana oraz Maxima robili zbędny spam, upierali się na swoim gdzie sam bubaczu napisał że jeżeli odegrali że czegoś tam nie ma to nie ma.

 

 

[06.10.2022 19:51] (( Bubaczu (120): Odegrali Ci, że tego tam nie ma, więc powinieneś stosować się do narracji kogoś kto zarządza tym interiorem czyt. Leslie. ))

 

Dowody: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, G4liK napisał:

 Każdy szanujący się gracz który wpada do lokalu i jest łysy daje taką akcję na samym starcie, abym ja już wiedział że będziemy coś konkretnego grać, tutaj niestety nic takiego nie było. Mineło kilka minut gracz wyszedł z lokalu, ale przed tym powiedział owe słowa: 

? Przecież padła narracja od gracza.

noteker lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłem do fryzjera w logicznym celu - chciałem sobie zmienić odcień "łysinki", którą posiada moja postać. Specjalnie z 5x przeładowałem Ci /atatuaz oraz /fix look, żebyś mógł dojrzeć ten mech na cabanie mojego chara. Wszedłem w interakcje z twoją postacią, która /obśmiała/ wygląd mojej postaci. Skomentowałeś to na swój sposób, chciałem rozwinąć wątek dalej, ale olałeś kompletnie to co wypluwam na czacie IC oraz moje /do, co jest widoczne w logach i jest potwierdzone. Stwierdziłem, że skoro gram taką postać jaką gram, czyli charakter wywodzący się z grupy przestępczej o wysokim nacechowaniu brutalności, to skoro twoja postać nabija się z mojej, że jest łysa to sprawię, że twoja również będzie odbijała blask księżyca w czystą noc. Były dwie opcje, albo dostaję zgode od GM na narracyjne przeprowadzenie na tobie akcji, albo robię to samowolnie z żadnym efektem, prócz skromnego /do z twojej strony, że po akcji twoja postać jest jakiś czas łysa i nie oczekuje żadnego, systemowego ukazywania tego przez Ciebie. 

Wyszedłem z lokalu, by doprowadzić ze sobą jeszcze jednego gracza z organizacji (sam się bałem). Weszliśmy i chciałem chwycić za maszynkę do golenia, którą umieściliście w swoim interiorze. OKAZAŁO SIĘ, że takowa na stoisuku fryzjerskim nie istnieje. A szkoda, bo jak ja stawiam krzesła w interiorze to nie mówię graczom, by tam nie siadali bo są pochowane w szafach.

unknown.png

Wpadliśmy we dwóch, chwyciłem za maszynkę i ruszyłem w stronę gracza, który niechętnie chciał ze mną grać chwilę wcześniej (jeszcze się nie nauczyłem odpuszczać). Maszynki były pochowane w szafkach, ale skoro już zacząłem akcje to stwierdziłem, że dogram na /do, że okej, wziął ją z szafki. Nie chciałem się cofać, poza tym widząc obiekt maszynki na każdym ze stanowisk (kilka ich tam jest) dla mnie było dość logiczne odnalezienie jej. Wywiązał się lament na /b, fryzjerki zmieniły się w pogromczynie łajdaków, przestępców i rabusiów.

unknown.png?width=941&height=676

Po kilkunastu minutowej przerwie w grze na wypociny z obu stron na /b bubaczu anulował akcje karając mnie warnem, co uważam za niesłuszne. Nie obraziłem nikogo, nie chciałem nikogo urazić tylko puściłem luźny żart nawiązujący do tego co napisał gracz po drugiej stronie.  Moja akcja, nawet gdyby doszła do skutku skończyłaby się tak jak pisze gracz;

unknown.png

unknown.png

unknown.png

Czy czuję, że zrobiłem coś złego? Ani trochę. Zagrałem swoją akcje w sposób logiczny i z pełną świadomością tego, że w lokalu są kamery i że będzie się ten wątek ciągnął (i bardzo dobrze). Dodatkowo nie uciekałem się do żadnego wbijania BW, używania jakiejkolwiek broni, czy do czegokolwiek co sprowadza się do najłatwiejszego rozwiązywania konfliktu. 

Sam wielokrotnie zagrałem na swoją niekorzyść, osoby z którymi gram regularnie mogą potwierdzić mój wkład i zaangażowanie w to co gram i jak to gram. Nie uciekam się do najłatwiejszych rozwiązań. Tutaj jedynie gryzie mnie w oczy fakt, że gracze w sektorze cywilnym czują się nietykalni, nie do stuknięcia w caban. Vespucci to nie jest zielona strefa, a postacie z porytym garem działają na porządku dziennym. Ogolenie fryzjerki na łyso za to, że nabija się z łysego, że jest łysy dla mnie jest zabawne i wspominałbym tą akcje długo, ale niestety - teraz będą wspominał ją w negatywny sposób. Jeżeli ktoś chce mnie za to ukarać, w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kuzyn napisał:

? Przecież padła narracja od gracza.

Owszem, po tym jak na czacie IC napisałem że jeżeli jest łysy to jedynie mogę mu zaproponować perukę, później odegrał swoje /do, to już tak nie ma znacznie jak to że gdy opuścił lokal i do niego wrócił grał to co grał, a kwestia już tyczy się całego zdarzenia później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odegraliście, że maszynek nie ma widocznych - sprawdzając wasze logi, nikt nie odgrywał, że maszynki były pochowane w szafkach.
Kolejna sprawa, to Wy sami prowokowaliście gracza na /b, cytując: A szkodników nie pozdrawiamy - gdzie on wcześniej nic nie napisał na /b, tylko grał swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, G4liK napisał:

Gracz zawsze mógł zapytać wtedy na /do gdzie są w takim razie pochowane maszynki.

Co by to zmieniło? Wrzuciliście maszynki jako obiekty na każde stanowisko, okej - mogłem zadać ci to pytanie. Rozumiałbym taką sytuacje w momencie, gdyby to był interior R*, na który macie ograniczony wpływ, ale budujecie interior umyślnie, tworzycie obiekty z myślą, że jakiś gracz je będzie wykorzystywał - czy to fryzjerka, czy to moja postać. Tak samo uważam, że gdyby jakiś gangster nawrzucał sobie obiekty spluwy, czy innych narkotyków w interior w momencie najazdu służb powinien to grać, bo sam umyślnie to tam ustawił. Ja uważam, że po prostu akcja, którą próbowałem zagrać na twojej postaci cię przeraziła, przerosła i za wszelką cenę nie chciałeś dopuścić do takiego scenariuszu; udało ci się, akcja jest anulowana, ale ci mało. Podczas mojej gry uważam, że jedynym moim błędem było to, że mogłem poczekać na pełną zgodę od CM na przeprowadzenie akcji, która bezpośrednio może ingerować w wyglądać systemowy twojej postaci. Ale jak sam napisałeś "nie bede chodził łysy zaloze peruke" Pokazuje tylko jakim jesteś graczem i jak podchodzisz do tego trybu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deptak napisał:

Co by to zmieniło? Wrzuciliście maszynki jako obiekty na każde stanowisko, okej - mogłem zadać ci to pytanie. Rozumiałbym taką sytuacje w momencie, gdyby to był interior R*, na który macie ograniczony wpływ, ale budujecie interior umyślnie, tworzycie obiekty z myślą, że jakiś gracz je będzie wykorzystywał - czy to fryzjerka, czy to moja postać. Tak samo uważam, że gdyby jakiś gangster nawrzucał sobie obiekty spluwy, czy innych narkotyków w interior w momencie najazdu służb powinien to grać, bo sam umyślnie to tam ustawił. Ja uważam, że po prostu akcja, którą próbowałem zagrać na twojej postaci cię przeraziła, przerosła i za wszelką cenę nie chciałeś dopuścić do takiego scenariuszu; udało ci się, akcja jest anulowana, ale ci mało. Podczas mojej gry uważam, że jedynym moim błędem było to, że mogłem poczekać na pełną zgodę od CM na przeprowadzenie akcji, która bezpośrednio może ingerować w wyglądać systemowy twojej postaci. Ale jak sam napisałeś "nie bede chodził łysy zaloze peruke" Pokazuje tylko jakim jesteś graczem i jak podchodzisz do tego trybu. 

Jeżeli ktoś odegrał że maszynek tam nie ma to jaki problem się dostosować do tej interakcji, zapytać się gdzie maszynki się znajdują, złapać za nie i odgrywać dalej wszystko na spokojnie. 

 

6 minut temu, deptak napisał:

jak sam napisałeś "nie bede chodził łysy zaloze peruke"

Wylazłeś z lokalu po czym do niego wracasz stritke się zemścić, także nie wiem kto tutaj pokazuje lepszy poziom rozgrywki, ale taka potyczka słowna jest bezsensowna, bo możemy tutaj się kłócić i kłócić, zapewne wina leży po mojej jak i twojej stronie, każdy z Nas mógł to wszystko odegrać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę @g4lik będziesz płakał ze względu na przeciwność grania czegoś na twojej postaci, nie może stać się twojej postaci krzywda/upokrzenie? tylko musisz gre IC oraz resztę przenosić do skarg aby się spuszczać bardziej, jeżeli masz zamiar płakać o jakieś ścięcia włosów? dlaczego nie weźmiesz tego do siebie jako; Cholera nowa akcja, coś fajnego i coś oryginalnego - pogram to, pogram upokorzenie bo to rozwinię mi jakieś wątki/fabułe z LEA. Tylko musisz płakać bo ktoś nie będzie mógł OOC konia walić do twojej simki podczas ERP. xD. Przemyślcie czy jesteście gotowi na granie RP bo Chars nie polegają nie bezkarnym chodzeniem oraz robieniem rzeczy bez konsekwencji lub mówieniem, pograjcie coś na swoją niekorzyść. Dla mnie to jest żart że jest to wogólę akceptowanę aby była jakakolwiek dyskusja o jakimś /me & /do w grze które zostało dobrze odegrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Westa napisał:

konia walić do twojej simki podczas ERP. xD.

XDDD Wymuszanie akcji na drugim graczu, gdy ktoś do mnie podejdzie i odegra że łapie mnie za włosy i mówi że obcina je nożyczkami mam się na wszystko zgadzać, bo powinienem się w twoim mniemaniu zgodzić.. chyba jednak trzeba się kogoś zapytać jednakże czy w jakiś sposób mógł to jednak zrobić, czy jednak moja postać próbowała się obronić, bo jeżeli tak ma gra wyglądać że wystarczy podejść do pierwszej lepszej osoby odegrać akcję, a ona jest zmuszona do odgrywania tego nie ma sensu.. A jak nie znasz pojęcia Powergaming to jest to wymuszenie akcji na drugim graczu bez możliwości reakcji na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, deptak napisał:

 Ja uważam, że po prostu akcja, którą próbowałem zagrać na twojej postaci cię przeraziła, przerosła i za wszelką cenę nie chciałeś dopuścić do takiego scenariuszu; udało ci się, akcja jest anulowana, ale ci mało

Pozwolę się krótko wtrącić żeby był jasny pogląd na sytuacje, jako że byłem interweniującym na miejscu. Jedyną osobą która nie chciała kontynuowania akcji - byłeś Ty. Zarówno G4lik jak i Twój kompan poszli na chęć kontynuowania tego i cofnięcia do momentu wjazdu PD (2 minuty, bo tyle zająłby dojazd z Vespucci zaakceptowania zgłoszenia itp). I również zgłaszający skargę, zgodził się że maszynkę mogłeś znaleźć w szafce, gdzie rzekomo była (chociaż tu Kuzyn mówi że nigdy czegoś takiego nie grali - więc tym bardziej bez problemu byś ją miał). Akcja została cofnięta tylko i wyłącznie przez Twój brak chęci do grania jej dalej (bo musiałeś pisać do GMów czy możesz coś takiego w ogóle odegrać). Więc po 30 minutach interwencji, by nie trzymać 4 graczy powiązanych z tą sytuacją - padła decyzja o cofnięciu jej i ew. przeniesieniu sprawy na forum 🙂

G4liK lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem kontynuować akcji W TYM MOMENCIE, bo czekałem na odpowiedz od GM'ów od organizacji przestępczych, którzy potwierdzą, że do nich pisałem. @WrZASKUUU @sidneY (byli dostępni na discord, więc liczyłem na szybką odpowiedź). Jak miałem kończyć tą akcje to z pełną zgodą na dogranie w systemowy i fabularny sposób. Stąd moje zwlekanie już po twojej interwencji. Miałem chęci do grania dalej, bo nigdzie nie napisałem i nie zadeklarowałem, że grać nie będę więc trochę argument nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Westa napisał:

Naprawdę @g4lik będziesz płakał ze względu na przeciwność grania czegoś na twojej postaci, nie może stać się twojej postaci krzywda/upokrzenie? tylko musisz gre IC oraz resztę przenosić do skarg aby się spuszczać bardziej, jeżeli masz zamiar płakać o jakieś ścięcia włosów? dlaczego nie weźmiesz tego do siebie jako; Cholera nowa akcja, coś fajnego i coś oryginalnego - pogram to, pogram upokorzenie bo to rozwinię mi jakieś wątki/fabułe z LEA. Tylko musisz płakać bo ktoś nie będzie mógł OOC konia walić do twojej simki podczas ERP. xD. Przemyślcie czy jesteście gotowi na granie RP bo Chars nie polegają nie bezkarnym chodzeniem oraz robieniem rzeczy bez konsekwencji lub mówieniem, pograjcie coś na swoją niekorzyść. Dla mnie to jest żart że jest to wogólę akceptowanę aby była jakakolwiek dyskusja o jakimś /me & /do w grze które zostało dobrze odegrane.

Na wstępie dodam, ze wypowiadam się tutaj jako lider organizacji do której należy dwójka, biorących udział w akcji graczy. 

Cytuje @Westabo jest to przykład odpowiedniego podejścia, zdrowego i szerokopojętego RP, które każdy powinien praktykować logując się na serwer. Brak chęci do budowania długofalowych wątków, obarczonych jak w tym przypadku niekorzyścią dla gracza ze strefy cywilnej to problem, który od pewnego czasu można dostrzec. Zdarzają się wyjątki i działa to świetnie bo wtedy każda ze stron może budować akcje i kreatywnie tworzyć coś nowego. Jednak jak w tej skardze widać gołym okiem, mamy tutaj żywy przykład podejścia strefy cywilnej do organizacji przestępczych, co owszem nie jest tylko winą tych pierwszych. Gracze są zniesmaczeni, zażenowani i niechętni najprawdopodobniej przez zle doświadczenia z przeszłości. Ciężko przełamać te barierę jaką stawia strefa cywilna w stosunku do każdego (?) projektu z sektora przestępczego. Projekt jaki prowadzę tworzymy razem z myślą zmiany tego schematu, ale takie akcje jak ta wyżej dalej potrafią wyprowadzić z równowagi. Przykład jak na siłę uprzykrzyć życie drugiej stronie, byle tylko to jej się oberwało, a nie mi!

Ze strony @deptakbyło wiele punktów odniesienia do pociągnięcia tego dalej na jego niekorzyść w przyszłości, ale @G4liKwolisz wypluwać niechęć niż grać. Jak wspomniał kolega, kamery, świadkowie, brak rękawiczek, kominiarek i brak użycia broni w waszą stronę to te małe rzeczy miały zachęcić do rozbudowania akcji, tak się nie stało. Ja z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa mogę powiedzieć, że @deptakakurat jest typem gracza, któremu nie zależy na żadnych profitach, nie ma przywiązania do postaci, nie robi tego co robi bo to było czy dalej jest niespełnione marzenia z życia codziennego.

Jakiś czas temu napisałem post w dyskusji skierowanej do strefy cywilnej i biznesów, właśnie poruszając temat tej niechęci. Było to dwa, a może trzy tygodnie temu, nikt się nie wypowiedział. Zachęcam was do poruszani tematu, zbudowaniu rozwiązania żeby wspólnie znaleźć rozwiązanie. Strefa cywilna, którą reprezentujesz @G4liK jest bardzo ważnym elementem serwera, ważniejszym od strefy porządkowej, przestępczej i branży rozrywkowej w końcu każdy z nas zaczyna od bycia cywilem i jest nim na codzień, ubiera tylko mundur, kastet i bierze w łapę aparat czy mikrofon gdy wykonuje swoją pracę. Zacznijcie w końcu myśleć nieszablonowo, nie każdy (przepraszam za słownictwo) uj w dupe musi was boleć. 

@Bubaczu jako supporter w takich sytuacjach to czasem nie warto na własną rękę podejmować pewnych działań, tym bardziej jeśli brakuje ci doświadczenia lub trzeźwego spojrzenia na sprawę. Ukaranie w tej sytuacji warnem @deptak było przesadzone, bo drugiej stronie również należał się warn za prowokacje do gry OOC. Sam fakt rozpoczęcia akcji i cofnięcia jej o 2 minuty to słabe rozwiązanie. Gramy na tekstowym rp, pewnej części graczy czasami 2 minuty zajmuje napisanie czytelnego me lub do. I w tym wypadku ośmielę się powiedzieć, że ta akcja nie rozwinęłaby się bo za nim jedna i druga strona mogłaby się skupić na graniu tego co powinni, to @deptakby już miał prawo Mirandy czytane albo co lepsza zarezerwowany autobus do Bolingbroke.

Edytowane przez aikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin