Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

ls-stories | the end of the line. Wspomnienia z jednego z największych serwerów RP


Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

The-End-LS-S.png

UPADEK LS-STORIES - TO NA CO CZEKAŁO WIELE ZBANOWANYCH TAM OSÓB

10 grudnia 2022 roku wydaliśmy artykul pt. 'LS-STORIES - gigant polskiego roleplayu upada?'. Chociaż artykuły na tym forum są wstawiane rzadko, ich treść jest bardzo bogata i oparta o wiarygodne źródła informacji. Od wydania artykułu, w którym poruszyliśmy kwestię upadku giganta polskiego roleplayu minęło około miesiąca. W tym czasie zauważyliśmy kolejną tendencję spadkową graczy online; działalności gospodarcze, zwane krótko 'biznesami' na serwerze straciły swoich graczy - i pracowników i klientów, organizacje w półświatku przestępczym nastawiały się już tylko na deatchmatch, a instytucje publiczne milczały, próbując zachować wszystko nadal w jednej kupie, chociaż podświadomie dusili w sobie informację, że serwer zbliża się do zamknięcia. Oficjalne początki projektu ls-stories to 2016 rok, a start odbył się w lutym 2017 roku. Serwer ma zostać zamknięty w 7 rocznicę projektu ls-stories. Powróćmy zatem do tych świetnych czasów, jakie przeżyliśmy na tym projekcie, bo zapewne tych wspomnień było sporo- ale żeby przeczytać całość tekstu (no i nabić wyświetlania) wejdź na Oficjalne Centrum Role Play w Polsce działające od 2011 roku!


Słowem ode mnie odnośnie toksyczności graczy (bo poniekąd dlatego został zamknięty LSS)

Od lat (a konkretnie od 2012 roku) spotykam się z makabrycznym rozwarstwieniem graczy- zastanawiając się "gdzie to się kurde zaczęło". Ja już wiem; gdzie i dlaczego ale cały czas zastanawiam się, gdzie pojedynczy gracze mają mózgi- czy w głowie przeciętnego krzykacza zawsze istnieje tylko "moje ja i tylko moje"?.

Na Klimaciku bardzo dobrze widać różnice pomiędzy graczami- jeden fajnie buduje narracje, drugi je spłyca, trzeci to w ogóle nic nie pisze- i wcale nie jest to problem tego, że ktoś jest z tego konkretnego serwera- to jest problem ogólny (można by rzecz globalny problem), bowiem wszędzie są ludzie, którzy czegoś nie potrafią.

Kolejną sprawa (wydawałoby się, że to totalna błahostka), którą dzielą graczy są zwykłe komendy narracyjne- jeden lubi w nawiasach, drugi w gwiazdkach a trzeci osobno to co mówi postać a osobno narracja- a ja myślę, że każda forma nadania narracji jest w porządku tylko nikt nigdy nie pokazał graczom jak poprawnie tych narracji używać w różnych kombinacjach. Bo niczym złym jest dodanie krótkiej narracji do pisanego tekstu- złym jest wyłącznie to, że ktoś zamiast napisać dwulinijkową narrację w komendzie narracyjnej to napisze krótkie słowo po czym walnie narracje- tak, to wygląda paskudnie: "Okej *po czym wziął [.. miliony zdań]* - ale na litość Boską i Jezusa Chrystusa z Nazaretu, syna Marii i Józefa- to nie powód do tego, aby kogoś obrażać "bo on jest stąd to ssie"- nie, każdy jest taki sam i każdego należy traktować z szacunkiem.

To tyle ode mnie i tak jak na innych forach tak i tutaj dopiszę, że życzę smacznej kawusi.

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ponad rok temu radziłem znajomym z LSS, by uciekali stamtąd najprędzej jak mogą bo nic z tego serwera już nie pozostało. Gracze jedynie mnie tam prześladowali, hejtowali, robili metagaming z możliwej każdej strony. Dla wielu gra polegała jedynie na gangsterce i porywaniu bogatych biznesmenów co drugi dzień lub paleniu co tydzień innego lokal który nie chciał płacić haraczu (tak BMF, na ciebie patrze) naginając przy tym regulamin; ale nikt sobie z tego nic nie robił. 
 Jeśli ktoś tam chciał pograć w branży rozrywkowej musiał niestety mieć plecy i kolegów na górze. Bez starania się i bez żadnej gry IC mógł łatwo wnieść postać na sam szczyt kariery muzycznej, a ja starałem się wszystko załatwiać IC aniżeli drogą discord; starałem się kręcić gre ciekawym graczom którzy na to zasługują, a jedynie zostałem za to jechany i karany.
 Biznesy? Sprawa z biznesami na LSS jest tak żałośnie słaba, że nie będe się nawet rozpisywał. W skrócie: ludzie woleli wbić do fast-fooda po przysłowiowego Burgera XXL i dosłownie stamtąd wybiec, niż przyjść do mojego klimatycznego Pub'u nawiązać interakcje i pograć z innymi ludźmi.
Kolesiostwo doprowadziło do upadku tego rolplejowego giganta dawno dawno dawno dawno dawno dawno dawno temu - od roku grają tam wyłącznie statsiarze z postaciami na których spędzili 5 tysięcy godzin jedynie siedząc w interiorze bijąc duty, licząc na kolejną premie lub jeżdżąc swoim Bulletem kupionym z kierowniczej pensji kelnera - szkoda im tego wszystkiego zaprzepaścić, więc do ostatniej sekundy zostaną na tym Titanicu i zatoną wraz z nim, z własnej woli odmawiając ratunku bo - ich zdaniem - zabrnęli już w to za daleko.

PS postanowiłem tam wejść na forum po długiej przerwie i zobaczyłem że 70% znajomych mi graczy dostało tam bana z jakiegoś błahego powodu, lub nawet bez powodu tak samo jak ja. WAT?!

Edytowane przez PRAWICZEK
Jesus, Vetto i Herbata lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jesus napisał:

każdy jest taki sam i każdego należy traktować z szacunkiem

Niestety, ale polskiej sceny RP nie zmienisz, tutaj każdy jest dla siebie wrogiem, tutaj nie ma czegoś takiego jak wzajemny szacunek, tutaj wystarczy poczytać spam ogólny jak gracz wyzywa gracza o to że ktoś gra lesbijski związek.. A kogo to zaś boli? Chcą grać niech sobie grają, ale no nie ma co ukrywać że zaraz jest nawałnica na takie osoby, Wystarczy wejść na twitcha pooglądać sobie zagranicznych streamerów jak tam wygląda rozgrywka, niestety, ale polskiej mentalności nie zmienisz. Sam walczyłem z cziterami na lss, z osobami które dostawały mase kar za swoją gre, ale żadna z tych osób nigdy niczego z tego nie wynosiła.

 

20 godzin temu, PRAWICZEK napisał:

postanowiłem tam wejść na forum po długiej przerwie i zobaczyłem że 70% znajomych mi graczy dostało tam bana z jakiegoś błahego powodu, lub nawet bez powodu tak samo jak ja. WAT?!

Oczywiście każdy jest niewinny, kare otrzymuje się od tak, bo administracja tak chce.

 

20 godzin temu, PRAWICZEK napisał:

W skrócie: ludzie woleli wbić do fast-fooda po przysłowiowego Burgera XXL i dosłownie stamtąd wybiec, niż przyjść do mojego klimatycznego Pub'u nawiązać interakcje i pograć z innymi ludźmi.

Spędziłem tam ponad tysiąc godzin na duty administracyjnym, jeżeli gracze do Ciebie nie przychodzi to pewnie nie chcieli, bo biznesy które stawiały na grę tak też robiły, czy to restauracje które otwierały się w godzinach wieczornych, tak aby na duty nie siedziała jedynie jedna osoba. 

Każdy serwer jest taki sam, tutaj też ile razy stoję w biznesie dam komuś ofertę to zaraz ucieka bez odgrywki, jak już zmieniłem podejście że zacznę pierw odgrywkę, a później ofka to gracze zaczeli ograniczać przychodzenia do lokalu, coś za coś.

Edytowane przez G4liK
Herbata, Jesus i Vetto lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że doznałam lekkiego szoku. Jednak było to nieuniknione... Coś się kończy coś zaczyna. Zobaczymy tylko jak to się odbije na Vibe, gdy ludzie stamtąd zaczną przychodzić tutaj i robić podobny syf co tam, ze swoich przyzwyczajeń do słabej rozgrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer był przegnity kolesiostwem i przekrętami administracji do szpiku kości. Negatywne wypowiedzi o serwerze nawet poza forum i ich Discordem kończyły się banicją. Wiele świadomych osób stamtąd odeszło, znaczna część, która grała tam od lat ignorowała ten fakt i starała przyglądać się temu z boku z błachego powodu - po prostu aby kontynuuować grę na jedynym aktywnym Polskim serwerze na platformie SA:MP. Net4game był pod wieloma względami lepszym serwerem jak na przykład surowe traktowanie nadużywania uprawnień administracyjnych. Część osób z administracji zoorganizowała w ostatnim czasie nawet stream na Twitchu i oglądając go w całości śmiałem się, gdy podczas poruszania wrażliwych tematów skutecznie je pomijali, nie poruszali lub nie pamiętali. W swoim ostatnim referacie z części społeczności zrobili pogan w XV wieku w Polsce i metaforycznych pedofili. Miałem dużo cierpliwości i mocną psychikę, nie obrażałem się na serwer i szczerze zamknięcie tego serwera to krok w dobrą stronę z ich strony.

Cysiek i Jesus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LSS było na prawdę w porządku i grało się tam zajebiście mniej więcej do połowy 2019 (czyli czas w którym net4game upadło). Było na prawdę sporo wartościowych graczy, którzy faktycznie stawiali na RP. Niestety, podejście właściciela serwera i napływ gówna z upadającego net4game doszczętnie zniszczyły ten serwer. Zarząd, który szedł full pod liczby, a nie jakikolwiek poziom RP w sumie rozwalił ten serwer, zamiast faktycznie "uczyć" tych nowych graczy bądź graczy, którzy grali na maślaku od ~2015 i przynieśli stamtąd tamte przyzwyczajenia, a karać skrajnych odwalaczy postanowili na to, żeby zrobić z tego serwera RPG, gdzie będzie się liczyła tylko i wyłącznie ilość graczy, która gra pod stats, bo takich graczy najłatwiej utrzymać. No i tak to się działo, w administracji były nie lepsze osoby od tych, którzy mieli po 5 permbanów przy okazji każdy zdjęty (XD), opiekunowie danych stref, którzy najczęściej kompletnie nie znali się na pozycji w której się znajdują (opiekun organizacji przestępczych, który mówi, że dla niego określenie "pies" na LSPD jest spoko xD, bądź prawo na serwerze, które w dużej części jest polskim prawem, a nie amerykańskim, bo opiekunom nie chciało się tłumaczyć penal code z kalifornii) no i jak wyżej napisał joaq - administracja przesiąknięta komuną i kolesiostwem, bo dostawały się tam głównie osoby, które na wszystko przytakiwały i były jak te owieczki w stadzie bez własnego zdania, ale wykorzystać swoją pozycję trzeba ;D

Edytowane przez wlodzimierz bialy
Jesus i Ksionszkasz lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywać, dam takie małe porównanie. 

Na LSS po jakimś tam czasie zbierania pieniędzy otworzyłem w centrum pub nastawiony na ofertę alkoholową - Efekt? Sprzedawało się średnio około 1700 burgerów XXL do dwóch drinków miesięcznie. A wszystko było dobrze rozpisane i wnętrze wskazywało na to że jest to pub nie restauracja, nawet w nazwie było "PUB". Sytuacja że ktoś zdecydował się pograć dłużej w lokalu fajne RP zdarzała się raz na 100 klientów. Do tego lokal nie zarabiał, żeby ktokolwiek z pracowników zdecydował się tam stać musiałem rozdawać tak ogromne premie że wychodziło z biznesu minus 20 tysięcy tygodniowo.

Na Vibe pomagam w czymś podobnym, też lokal nastawiony na ofertę alkoholową. Byłem przekonany że wyjdzie jak zawsze i że nikt nie będzie tam grać, szczególnie że na serwerze nie ma za bardzo systemu głodu. A tu nagle niespodzianka, wieczorem w intku siedzi czasem po 20 osób na raz i odgrywa fajne RP, lokal zarabia spore sumy. Na początku gdy zobaczyłem co się tu dzieje w szoku byłem totalnym xd Oczywiście bardzo pozytywnym szoku

Jakbym mógł cofnąć czas, NIGDY nie podjąłbym się nawet próby kreowania jakiejkolwiek rozgrywki RP na LSS. Jedyne co mi się na tamtym serwerze podobało to tworzenie interiorów i przyznam że to tym głównie się tam zajmowałem bo od gry RP odbijałem się za każdym razem.

Vetto, Ksionszkasz i Jesus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 13:44, rajan napisał:

serwer powstał na zgliszczach n4g i był jego marną kopią, a raczej próbą (chodzi o kwestie biznesowe, bo jak wiadomo na n4g tylko to się liczyło). Poziom był bardzo podobny, wystarczy spojrzeć na forum.

Jako jeden z trzech założycieli i programistów ls-stories (ja, Mielnik i Blurr) mogę śmiało powiedzieć, że w wielu kwestiach zgadzaliśmy się z modelem prowadzenia net4game i jego kodu. Wynikało to z tego, że sami spędziliśmy na tym serwerze lata, ale też z faktu, że n4g był bardzo dobrze zautomatyzowany i nie wymagał takiej ilości administratorów etc. do obsługi.

Tym samym, przez to, że było nas trzech, a decyzje zazwyczaj były podejmowane na zasadzie głosowania i ostatecznej decyzji Mielnika, nie wszystko było robione w 100% na wzór net4game. Po jakimś czasie odstąpiliśmy grubo od tego pomysłu i robiliśmy dużo bardziej zaawansowane i kompleksowe rzeczy, niż na net4game kiedykolwiek mogłyby się pojawić.

Niestety szybko przekonaliśmy się też, że wiele osób nie może zarządzać i decydować o zmianach w tak dużym projekcie jakim było LSS. Głównie w wyniku późniejszych kłótni (i dodania do zarządu więcej administratorów) powstały gangi wewnątrz ekipy które forsowały swoje pomysły w efekcie czego prowadziło to do wielu kłótni, wyzwisk i później odejść.

Co do samego zamknięcia ls-stories, było to do przewidzenia już lata temu. Kalcor porzucił SAMPa, GTA przestało być atrakcyjną gierką i stała się bardzo archaiczna i kwadratowa, a sam RolePlay też już nie przyciąga tylu graczy, ile było kiedyś. Poza tym, jeśli coś nie przynosi zysku, to niestety jest skazane na porażkę - także i w tym przypadku. Nikt nie robi tego za darmo i to jest fakt. Net4game było dobrym odniesieniem kiedy RP w SAMPie i GTA:SA się skończył, ponieważ Misiek utrzymywał kontakt z Kalcorem i posiadał wiedzę, której nikt inny nie miał.

Tak czy inaczej SAMP był preludium znaczącej ilości serwerów i graczy Polskiej sceny RP i z zamknięciem LSS na pewno kończy się pewna era, bez względu na poziom który tam panował i prezentacje dzisiejszego kodu, który nie był intuicyjny, a bardzo zatłoczony bzdurami.

So long.

Jesus i Herbata lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 15:51, Kone napisał:

Jako jeden z trzech założycieli i programistów ls-stories (ja, Mielnik i Blurr) mogę śmiało powiedzieć, że w wielu kwestiach zgadzaliśmy się z modelem prowadzenia net4game i jego kodu. Wynikało to z tego, że sami spędziliśmy na tym serwerze lata, ale też z faktu, że n4g był bardzo dobrze zautomatyzowany i nie wymagał takiej ilości administratorów etc. do obsługi.

Tym samym, przez to, że było nas trzech, a decyzje zazwyczaj były podejmowane na zasadzie głosowania i ostatecznej decyzji Mielnika, nie wszystko było robione w 100% na wzór net4game. Po jakimś czasie odstąpiliśmy grubo od tego pomysłu i robiliśmy dużo bardziej zaawansowane i kompleksowe rzeczy, niż na net4game kiedykolwiek mogłyby się pojawić.

Niestety szybko przekonaliśmy się też, że wiele osób nie może zarządzać i decydować o zmianach w tak dużym projekcie jakim było LSS. Głównie w wyniku późniejszych kłótni (i dodania do zarządu więcej administratorów) powstały gangi wewnątrz ekipy które forsowały swoje pomysły w efekcie czego prowadziło to do wielu kłótni, wyzwisk i później odejść.

Co do samego zamknięcia ls-stories, było to do przewidzenia już lata temu. Kalcor porzucił SAMPa, GTA przestało być atrakcyjną gierką i stała się bardzo archaiczna i kwadratowa, a sam RolePlay też już nie przyciąga tylu graczy, ile było kiedyś. Poza tym, jeśli coś nie przynosi zysku, to niestety jest skazane na porażkę - także i w tym przypadku. Nikt nie robi tego za darmo i to jest fakt. Net4game było dobrym odniesieniem kiedy RP w SAMPie i GTA:SA się skończył, ponieważ Misiek utrzymywał kontakt z Kalcorem i posiadał wiedzę, której nikt inny nie miał.

Tak czy inaczej SAMP był preludium znaczącej ilości serwerów i graczy Polskiej sceny RP i z zamknięciem LSS na pewno kończy się pewna era, bez względu na poziom który tam panował i prezentacje dzisiejszego kodu, który nie był intuicyjny, a bardzo zatłoczony bzdurami.

So long.

mimo wszystko na GTA San Andreas pozostaje nadal devGaming

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 17:18, Jesus napisał:

mimo wszystko na GTA San Andreas pozostaje nadal devGaming

Ostatnia aktualizacja tam była prawie pół roku temu, a sam Grypa tak raczej średnio interesuje się, co tam się dzieje. Podejrzewam, że swoją kasę zrobił i teraz doi to po prostu tyle ile jeszcze można, a przy najbliższej okazji zamknie to w cholerę. Dla wielu osób GTA:SA pozostanie zawsze bardzo sentymentalną gierką, ale po niemal 20 latach czas się już z nią pożegnać. Szczególnie, że GTA 6 wisi w powietrzu i pewnie w najbliższych tygodniach R* będzie teasować i wypuszczać trailery.

Jesus lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 22:50, PRAWICZEK napisał:

Wróce tu za miesiąc/dwa by sprawdzić jak zestarzał sie ten komentarz 😛

 

W dniu 27.01.2023 o 23:10, kamn napisał:

Myślę, że dobrze się zestarzeje, skoro nawet prace nad GTA Online zwolniły a przecież jest to wielkich rozmiarów krówka. 

 

13 godzin temu, Jesus napisał:

Nie ma sensu pisać o GTA 6, bo gdy wyszła 5 to bardzo długo minęło zanim RP zaczęły być wg tworzone. W sumie pisaliśmy o tym na Centrum RP

Sama gra to jeszcze minimum 2 lata, ale należy pamiętać, że Rockstar teasował GTA V w 2011 roku. Dwa lata przed premierą w 2013. Więc jeśli GTA 6 ma wyjść w 2025, to należy się spodziewać w tym roku pierwszych teaserów. Tym bardziej, że Rockstar zwiększył budżet na rok 2023 jeśli chodzi o marketing i reklamę.

Edit: Warto dodać, że najprawdopodobniej Rockstar już teasuje GTA 6 w różnych materiałach i miejscach na ich stronie, tylko nie są to oczywiste rzeczy, a bardziej trzeba się domyślać czy coś ma związek z GTA 6. Rockstar umie w easter eggi.

Edytowane przez Kone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin