Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Zadaj pytanie v3rso | Tea Talks Podcast


Herbata

Rekomendowane odpowiedzi

eTMmTqu.png

Witajcie ponownie w "TeaTalks" w jednym z kolejnych odcinków wystąpi @v3rso, będący opiekunem frakcji na na VibeRP!

 

cNfhBVu.png

Teraz masz okazje zadać @v3rsopytanie! Zrób to w komentarzu pod tym tematem. 

Tak jak ostatnio, nie daje wam żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o pytania, moją ogromną sugestią i prośbą jest to, aby były merytoryczne.

Pula pytań zostanie przeze mnie wybrania przed podcastem! Jeżeli zdecydujecie się zadać pytanie, obserwujcie swoje PW Forum, ponieważ w razie wątpliwości będę się tam z wami kontaktował. 

 

Wasze pytania możecie zadawać do piatku (17.2), godziny 23:59.

Edytowane przez Herbata
v3rso, Maruder, .kuba i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory zaznaczam @v3rso ze to nie jest zadna szpilka w kierunku spectry czy axonisa (czy nawet votu) jesli chodzi o prowadzenie frakcji, ale kiedy zaczniecie w koncu egzekwowac te masowe granie eseksow postaci nalezacych do LEA? 

//sprecyzuje, nie chodzi o to ze jedna/dwie osoby sobie pograja w interiorze, ale mozna wziac na celownik ostatnia afere, czy chociazby o ostatnie Island Paradise (nie bede rzucal nickami, wiadomo)

 

Edytowane przez venice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chudy1231 napisał:

nie no akurat paradise island to pierdolili ze beda eseksy to tamto sramto a potem spocone macki2008pl obsralo jak zaczeli cos grac wiec finalnie niczego nie bylo xd

ludzie swoje widza, logi widza tak samo - wiekszosc wie jak bylo i tyle, dlatego ja nie nawiazuje tylko do tej sytuacji. Wedlug mnie osoby, ktore graja w LEA powinny sie skupic na tym, zeby poprawnie kreowac postacie, a nie zeby wygladaly jak najpiekniej, grac wrazliwa babke a po godzinach walic intymny roleplay w kilka osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 21:30, venice napisał:

ludzie swoje widza, logi widza tak samo - wiekszosc wie jak bylo i tyle, dlatego ja nie nawiazuje tylko do tej sytuacji. Wedlug mnie osoby, ktore graja w LEA powinny sie skupic na tym, zeby poprawnie kreowac postacie, a nie zeby wygladaly jak najpiekniej, grac wrazliwa babke a po godzinach walic intymny roleplay w kilka osob.

Z tym całym egzekwowaniem, to też nie jest taka prosta sprawa, bo przecież nie każdy ma zamiar latać za każdą postacią z frakcji i kontrolować ją w jakikolwiek sposób, bo to nie na tym polega.(No chyba, że sytuacja się zmienia, gdzie lider frakcji sam zamieszany jest w granie ze swoimi podwładnymi graczami frakcji jakiś chorych akcji, jednocześnie pomijając każdy możliwy aspekt wyglądowy dla frakcji, wtedy sprawa wydaje się być prosta.) Problemem jest moim zdaniem fakt, iż od jakiegoś czasu - nie wiem jakiego, liderzy jak i opiekunowie odpuścili sobie prosty re-search i reakcje na to, co grają gracze we frakcji publicznie na swoich postaciach. Prostym przykładem jest chociażby lifeinvader i profile postaci z LEA. Wiadomo, że portal lifeinvader od dawna już nie służy jako portal, tylko jest formą aplikacji typu tinder, ale w ostatnim czasie można zaobserwować doraźne sytuacje które nie powinny mieć miejsca, na które powinni reagować liderzy frakcji, gdzie w niektórych przypadkach sami aprobują tego typu prowadzenie postaci i jej ogólny wygląd w departamencie. Na profile na lifeinvader wpadają zdjęcia, które nadawałyby się na portale pokroju Polskiej roksy, jednocześnie mając wpisane w opisie profilu miejsce pracy, co wygląda wręcz komicznie, jak widzisz zdjęcie kobiety, albo dwóch kobiet, gdzie wygląda to jak zdjęcie pokroju ogłoszeń prostytutek z Davis, ale jednak szanujących się bo robią w departamencie. I działa to oczywiście w obu przypadkach, a afery z tym związane albo są zamiatane pod dywan, albo przestają być śmieszne, tak samo jak memy tworzone przy tym.
(jakby ktoś potrzebował prostych przykładów, to mogę podrzucić na pw, bo nie wypada wstawiać tego na fora publiczne, aby nie zostało to zaraz odebrane jako atak w jakimś kierunku.)
Dopisując jeszcze do poniższego pytania, warto też zrobić mniejszy re-search, czy postacie grające we frakcji, maja adekwatny wiek do tego, jaką role pełnią w departamencie, bo pomimo zmniejszenia nacisków na tę "immersję" o jaką walczyli rolepleyowi zakapiory, to jednak postacie i ich wiek powinny być adekwatne do tego, kim są we frakcji i jaką pełnią tam funkcje w świecie gry. Oczywiście, można minimalnie przymrużyć oczy, cokolwiek.

Aby nie robić zbędnego off-topu, to mogę podrzucić od siebie pytanie do Verso:
Czy jako opiekun frakcji, wraz z Kuzynem mają w planie poświęcić jeden wolny dzień na rzecz zweryfikowania graczy frakcji pod względem tego, co grają i jak grają?

Edytowane przez szeryfuwa
Dodanie kwestii o wieku postaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin