Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Czas oczekiwania na tuning pojazdu


Warsztaty  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za tym, aby wyeliminować potrzebe czekania realnego czasu na odbiór auta po tuningu?



Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy zdarzyło mi się poruszyć tą dyskusje na discordzie biznesów, by finalnie dojść do wniosku że większość tam odpowiadających i będących za pozostawieniem tego rozwiązania to właśnie właściciele warsztatów.

Stąd otwarta dyskusja na forum, a udział w niej może wziąć każdy, kto również uważa to za utrapienie.
Każdy z nas ma jakieś obowiązki poza grą na Vibe Roleplay, każdy z nas ma ograniczony czas który może spędzić na grze.
Każdy z nas powinien mieć prawo do bezproblemowego tuningu auta na swoje potrzeby, bez konieczności ograniczeń czasowych OOC.

Nie ma powodu, dla którego każdy gracz musiał wyczekiwać po kilka godzin na tuning auta, bo mechanicy chcą co do joty grać wymiane każdej części. 
Uważam, że od tego maja swoje projekty, żeby grać takie rzeczy między sobą i nie wciskać tego na siłe graczom, którzy jedyne czego chcą to wejść do gry i bez konieczności przejmowania się niczym zmienić coś w swoim samochodzie. Taki system działał i działa od lat na każdym innym serwerze - wjazd, odgrywka IC, wyjazd. Narracyjne stwierdzenie, że trwało to dłużej, jeśli ma to sens.

Uprzedzając dziwne komentarze, że zabrałoby to mechanikom możliwość gry przy aucie powtórze, że kilkugodzinną gre przy aucie można prowadzić między sobą, w gronie osób które również to interesuje.
Gra tuningu mogłaby skończyć się na rozmowie IC, nawet w trakcie trwania montażu poszczególnej części można zostać wtedy w warsztacie i porozmawiać z mechanikiem, który ogólnikowo odgrywa co robi przy aucie.
Eliminuje to sytuacje, w której mechanik kosztem gracza zyskuje ogrom gry (bo tak twierdzą właściciele warsztatów), a ten pozostaje dosłownie bez niczego.
 

Chimera, heavy, abc i 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xd

image.png.4024d838a146508f5fb92a8578629deb.png

Nie wiem, może od razu eliminujmy całe RP na polskiej scenie, skoro gracze są tak leniwi, że nie potrafią poczekać 6h na odbiór samochodu? Są taksówki, możesz mieć znajomych IC, którzy Cię podrzucą gdzieś. Wystarczy MYŚLEĆ.

Edytowane przez naughty
S_R32, kapi., FWD i 9 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddając auto do tuningu rozpoczynasz interakcję narracyjną, która powinna być w świecie RP całkowicie jak najbardziej realistyczna, gdyż pozwala ona na ciekawe reprezentowanie poziomu ów warsztatów w sposób właśnie odgrywania na samochodzie bez pośpiechu od gracza, który stoi przy samochodzie. Jestem zdania, iż nawet warsztaty powinny auto trzymać jeszcze dłużej, niż wykazuje to obecny skrypt roboczogodzin, gdyż istnieje coś takiego jak kolejka w zamówieniach i każde auto powinno być wedle niej robione.

Jest to świetna podstawka do prowadzenia tematu na forum oraz strony na LI, publikowania efektów przed i po wykonywania projektów tuningu, gdzie 50% warsztatów tego w ogóle nie wykonuje, a powinni oni ociekać nawet głupimi zdjęciami samochodów na przysłowiowe portfolio do historii firmy, która finalizując projekty zyskiwałaby coraz większą renomę i zaufanie. 

 

Wręcz świetnym pomysłem, byłoby dodanie dla warsztatów SAMOCHODÓW ZASTĘPCZYCH, które dla klientów, którzy nie mają innego samochodu, niż ten, który oddają do zmodyfikowania, byłyby bardzo fajną inicjatywą ze strony usługodawcy. W prosty sposób można by dodać klienta pod panel, nadać mu rangę klienta i dostęp do danego pojazdu na czas prac.

Edytowane przez Pingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadnym innym, porządnym serwisie RP nie było wjazdu, ofki i wyjazdu. Na niebieskim odpowiedniu na MTA czekało się aż przyjadą części, były narzucone +- czasy, co ile zajmuje. Klient zostaje bez niczego? No tak, to logiczne, że zostawiając wóz na zmodyfikowanie go, zostanie bez wozu na dłuższy czas. Aż tak wam to przeszkadza, że robiąc FT wizu + mech musicie czekać o bagatela 12H? IRL taki zabieg trwa grubo ponad tydzień, dwa, miesiąc czy pół roku. Daj strefie zmotoryzowanej grać przy waszych wozach, bo później będziemy tylko słyszeć że zbijamy ofki i mamy kupe floty za nie odgrywanie czegokolwiek sensownego xdd. Kolejne, narzucasz SWOJĄ narracje każdemu na ten temat, że wóz ma zamontowany tuning i koniec kropka. Chcesz modyfikacji? Czekaj aż ktoś to odegra, bo to nie zajmuje trzydziestu sekund, to byłby kolejny paradoks tak jak /lata/ we więzieniu, gdzie te trwają po pare godzin max.

Aha, jest powód dlaczego musicie czekać. Gramy roleplay (odgrywamy na /me i /do rozbudowane akcje, nie 3 linijki na montaż całego setupu), a nie RPG gdzie bierzesz kreator i uciekasz dalej rozbijać się nowiutkim wozem.

Edytowane przez stodola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele warsztatów nic nie tracą w przypadku zdjęcia takiego ograniczenia - jeśli ktoś jest immersyjnym tuningowym świrkiem, to i tak zostawi to auto i nie będzie go ruszał przez x czasu. Jeśli ktoś kompletnie nie daje o to jebania - będzie miał kurewsko duże ułatwienie życiowe, tutaj znowu wchodzimy w temat przymuszania ludzi do interakcji której nie chcą podejmować. Nawet nie masz pojęcia jak duży problem miałem do ogarnięcia przy odbieraniu fury po tuningu, gdzie od pn do poznej soboty siedze w Niemczech xD - dogranie tego w godzinach odpowiadających dla obu stron było praktycznie niemożliwe.

4WB, greygods, heavy i 4 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidujmy wymaganą ilość minut do otrzymania dolarów za pracę w biznesie. Nie wszyscy mają na to czas. Wystarczy wypłata za wejście do drzwi biznesu i wyjście. Pracowników zawsze można zastąpić NPC żeby uniknąć jakiejkolwiek interakcji. 😶😶😶

Edytowane przez YoungG
kamn, 4WB, p4wek i 17 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ADVGierki napisał:

Właściciele warsztatów nic nie tracą w przypadku zdjęcia takiego ograniczenia - jeśli ktoś jest immersyjnym tuningowym świrkiem, to i tak zostawi to auto i nie będzie go ruszał przez x czasu. Jeśli ktoś kompletnie nie daje o to jebania - będzie miał kurewsko duże ułatwienie życiowe, tutaj znowu wchodzimy w temat przymuszania ludzi do interakcji której nie chcą podejmować. Nawet nie masz pojęcia jak duży problem miałem do ogarnięcia przy odbieraniu fury po tuningu, gdzie od pn do poznej soboty siedze w Niemczech xD - dogranie tego w godzinach odpowiadających dla obu stron było praktycznie niemożliwe.

Ale jak szło wszystko przez S2, bez zautomatyzowania to było wszystko git zajebiście xD? Ogarnijcie się, dajcie grać też drugiej stronie. Musicie iść na pewne kompromisy pozwalając sobie na modyfikacje. Powoli zaczynacie mylić tryby rozgrywki, może czas szukać RPG'a a nie RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "nieodgrywania tuningowania pojazdów które są oddawane w dłonie mechaników", moim zdaniem, gdy oddajesz pojazd do tuningu to faktycznie mechanik powinien odgrywać ten tuning, a jeśli tego nie robi to zadaniem lidera biznesu jest wyeliminowanie tego. Usunięcie tego jest zabraniem rozgrywki tym, którym taka forma odpowiada. Najlepiej by było znaleźć jakiś kompromis który zadowoli obie strony.

Zugi, bulkaa i Rudyy lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, stodola napisał:

na żadnym innym, porządnym serwisie RP nie było wjazdu, ofki i wyjazdu. 

cap, na lsrp nikogo do tego nie przymuszali; a jesli przymuszali to to wypierdolilem jak tuning od ctronica przejalem - jedna z dwoch wersji jest poprawna, pamiec mi moze zawodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Makler napisał:

Co do "nieodgrywania tuningowania pojazdów które są oddawane w dłonie mechaników", moim zdaniem, gdy oddajesz pojazd do tuningu to faktycznie mechanik powinien odgrywać ten tuning, a jeśli tego nie robi to zadaniem lidera biznesu jest wyeliminowanie tego. Usunięcie tego jest zabraniem rozgrywki tym, którym taka forma odpowiada. Najlepiej by było znaleźć jakiś kompromis który zadowoli obie strony.

Każdy lider pilnuje tego. Po za tym ten problem został już przekazany do góry:

Możliwość odbioru wozu bez obecnosci pracownika. Nikogo na /duty nie ma? Czas "tuningu" minął. Podchodzisz do markera, wpiszujesz /warsztat pojazdy i odbierasz sobie wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pingu napisał:

Oddając auto do tuningu rozpoczynasz interakcję narracyjną, która powinna być w świecie RP całkowicie jak najbardziej realistyczna, gdyż pozwala ona na ciekawe reprezentowanie poziomu ów warsztatów w sposób właśnie odgrywania na samochodzie bez pośpiechu od gracza, który stoi przy samochodzie. Jestem zdania, iż nawet warsztaty powinny auto trzymać jeszcze dłużej, niż wykazuje to obecny skrypt roboczogodzin, gdyż istnieje coś takiego jak kolejka w zamówieniach i każde auto powinno być wedle niej robione.

Długość akcji /me i /do nie jest żadnym wyznacznikiem jakości w przypadku jakiejkolwiek gry roleplay. Wystarczy nawiązać interakcje z klientem, sprawić żeby była ona przyjemna
 

Godzinę temu, stodola napisał:

Daj strefie zmotoryzowanej grać przy waszych wozach, bo później będziemy tylko słyszeć że zbijamy ofki i mamy kupe floty za nie odgrywanie czegokolwiek sensownego xdd.

Dla mnie i wielu innych graczy odegranie ogólnikowego zajęcia się autem na miejscu jest jak najbardziej sensowne, jak wspomniałem wyżej o wiele bardziej zależałoby mi na tym, żebyś nawiązał interakcje ZE MNĄ, a nie moim autem kiedy mnie przy nim nie ma.

 

35 minut temu, YoungG napisał:

Zlikwidujmy wymaganą ilość minut do otrzymania dolarów za pracę w biznesie. Nie wszyscy mają na to czas. Wystarczy wypłata za wejście do drzwi biznesu i wyjście. Pracowników zawsze można zastąpić NPC żeby uniknąć jakiejkolwiek interakcji. 😶😶😶

Rozumiem że to miało być zabawne, ale wyszło na smutne - nie widzisz różnicy między nawiązywaniem z kimś interakcji a zarabianiem e-dolarów.

33 minuty temu, stodola napisał:

Ale jak szło wszystko przez S2, bez zautomatyzowania to było wszystko git zajebiście xD?

Nie było

16 minut temu, Makler napisał:

Usunięcie tego jest zabraniem rozgrywki tym, którym taka forma odpowiada. Najlepiej by było znaleźć jakiś kompromis który zadowoli obie strony.

Napisałem to ja i napisał to ADV, jeśli ktoś chce grać przy samochodzie przez 12 godzin to może znaleźć drugą osobe, której podoba się gra przez 12 godzin i będą zadowoleni.
Widać, że sporo tutaj takich osób, więc nie miałyby problemu z dograniem się. Dla osób które nie chcą to tylko utrapienie.
Ja gram w porządkowych, byłoby Ci fajnie gdybym kazał Ci przez kilka godzin grać booking?

Edytowane przez WVC Advisor
Tito Toscani, greygods i teti lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin