Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

San Fierro Crime Family


oskarish

Rekomendowane odpowiedzi

mdhA95a.png

San Fierro Crime Family -  rodzina mafijna znana również jako San Fierro Mafia była jedyną amerykańską rodziną przestępcza pochodzenia włoskiego w mieście San Fierro w ramach ogólnokrajowej organizacji przestępczej znanej jako American Mafia (lub La Cosa Nostra). Została założona na początku 1923 roku przez niejakiego Salvatore Abruzzo i podobnie jak większość rodzin mafijnych w Stanach Zjednoczonych rodzina przestępcza z San Fierro zyskała władze poprzez zaangażowanie się w proceder handlu alkoholem w czasach prohibicji. Przestępcza rodzina z San Fierro miała swój najlepszy okres na początku lat 70-tych na ponad dekadę przed słynnym na całą amerykę procesem amerykańskiej mafii (Mafia Commission Trial), który co prawda jej nie dotyczył, ale rzucił publiczne światło na wszystkie frakcje, które prowadziły swoje działania na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Za czasów funkcjonowania komisji rodzin mafijnych (The Commission American Mafia) byli w niej reprezentowani przez Ancelotti Crime Family.

W 1950 roku szef rodziny 66-letni Salvatore Abruzzo zginął w feralnym wypadku samochodowym, gdy będący pod wpływem alkoholu Gerard Patton - kierowca samochodu ciężarowego jadącego z naprzeciwka zjechał na przeciwległy pas. Kierowca ciężarówki już nigdy nie wrócił na wolność, oficjalnie zmarł w więzieniu w dniu wyznaczającym rocznicę śmierci Salvatore Abruzzo. Po tym wydarzeniu na czele Borgaty zasiadł 40-letni Vincent Ferrucci, pełniący wcześniej rolę jego zastępcy. Facet cieszył się końskim zdrowiem i sprawnością do 80 urodzin, by dopiero później rozpocząć okres w którym podupadał na zdrowiu. Do swojego ostatniego dnia życia dzierżył oficjalnie tytuł Bossa rodziny, podczas gdy w rolę Acting Bossa wcielił się charyzmatyczny, naturalny lider - wieloletni wpływowy capodecina - robiący błyskawiczną karierę w strukturach rodziny 50-letni Joseph "Joe" Baldassari. Ferrucci odszedł w wieku 88 lat w 1998 roku, a na jego pogrzebie pojawili się wysłannicy-gangsterzy z takich rodzin jak Los Santos Crime Family, Pellegrino Crime Family, Scarso Crime Family, Las Venturas Crime Family i niektóre persony z Five Families Liberty City.

Current status

Lata 90. w stanie San Andreas to dalsza kontynuacja zmian demograficznych, które zaczęły się powoli już w latach 70, gdy cały stan został zalany przez społeczność osób pochodzenia latynoskiego. W San Fierro jak i Los Santos istniały duże społeczności amerykanów pochodzenia włoskiego, które zostały wchłonięte przez latynosów. Do tego światło publiczne rzucone na działanie amerykańskiej mafii w USA przez tzw. “Proces Mafii” (The Mafia Commission Trial) było kolejnym elementem zmuszającym panel administracji rodziny do szybkiej adaptacji w nowych warunkach i zmiany sposobu funkcjonowania rodziny. San Fierro Crime Family zaczęła przypominać sprawnie działająca korporacje, zachowując przy tym niski profil w działaniach przestępczych i afiszu na ulicach. Po 2005 roku w San Fierro nastąpił ogromny wzrost działalności gangów meksykańskich oraz azjatyckich, dodając do tego dużo mniejszą ilość populacji amerykanów pochodzenia włoskiego(problemy z rekrutacją nowych członków, świeżej krwii) niż w Los Santos - co poskutkowało pierwszymi działaniami dążącymi do wyparcia rodziny przestępczej z miasta.

Nie wszyscy kapitanowie rodziny Baldassariego byli przychylni jego pomysłowi i nie byli skłonni wyemigrować do innego miasta, by zacząć nowy rozdział w swojej przestępczej karierze. W organizacji nastąpił rozłam przez który rozpoczęcie ekspansji musiało rozpocząć się w osłabieniu już i tak mało licznej rodziny ‘’Joeya’’. Dodatkowo Baldassari nie miał wystarczającej siły przebicia, by zmusić nieprzychylnych mu ludzi do podjęcia decyzji o ‘’spakowaniu szczoteczek’’ i porzuceniu wszystkiego co do tej pory znali. Otrzymali więc zgodę na swobodę działania we własnym zakresie i radzeniu sobie na własną rękę w coraz mniej przychylnym dla nich środowisku. Szybko okazało się jak bardzo złą opcję wybrali sami dla siebie. Świadczy o tym przypadek Jeremy’ego ‘’Jerry the bomb’’ Aquila, który swój przydomek zyskał wysadzając w powietrze niewypłacalnego wspólnika w jego własnym mieszkaniu. Aquila utrzymywał przyjazne stosunki z jednym z lokalnych latynoskich gangów funkcjonujących w okręgu jego wpływów, który miał również mocne powiązania z La Eme (Mafią Meksykańską).

Łączyły ich relacje biznesowe oparte o transakcje narkotykowe. W momencie, gdy gang odkrył, że Aquila stracił parasol ochronny swojej organizacji ich relacje gwałtownie się ochłodziły. 10.10.2009 roku -  znaleziono odciętą głowę Aquili w jednym ze śmietników w pobliżu klubu ze striptizem w dzielnicy Doherty, reszty ciała nigdy nie odnaleziono. Mówi się, że kilka dni wcześniej był widziany wraz z jednym z mianowanych członków rodziny z tamtej okolicy. Przypuszczalnie miał on tam dokonać kolejnej wymiany handlowej z wcześniej wspomnianą grupą. Okoliczności sprawy nadal są wyjaśniane. Cała ta sytuacja odbiła się szerokim echem w całym mieście. Jak się później okazało wydarzenie to poskutkowało pojawieniem się pierwszej poważnej rysy na wizerunku ówczesnego bossa. Część członków którzy postanowili zostać na stałe w San Fierro, automatycznie odcinając się od wpływów Baldassariego zaczęła obwiniać go o pozostawienie ‘’rodziny’’ na pastwę losu jednocześnie rozpowszechniając przy tym niepochlebne opinie o nim. Natomiast Ci którzy stanęli po jego stronie i wyemigrowali zaczęli stopniowo uznawać go za słabego faceta z którego zdaniem nie trzeba się liczyć.

Doprowadziło to do licznych konfliktów w strukturze organizacji wobec czego sytuację należało uspokoić. Finalnie Baldassari stracił sporą część swoich wpływów. Mówi się nawet, że został odsunięty na boczny tor, a jego miejsce zajął jeden z najbardziej obrotnych i cieszących się dobrą opinią  pozostałych capos – Gerard Sacchetti. Finalnie cała borgata przeprowadziła się do Los Santos na początku 2010 roku.

Credits:

Text: @Eliteq, @P4T0R

Corrections: @sce

 

Edytowane przez oskarish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y5lB1WJ.png.020561c11a7365c47c075584d9778ea2.png

Opublikowano przez JerryCapeci, 10.09.2023

Francis Buglione - kapitan lokalnej rodziny, skazany na 15 lat więzienia.

bang2.png.3cfcc1daf4c5ee0933e30a591ad3731a.png30.08.2023 - na zewnątrz lokalu Wigwam FBI zatrzymało 50-letniego Francisa "Fat Pugsy" Buglione - domniemanego kapitana jednej z załóg lokalnej rodziny mafijnej, która już od ponad 13 lat prowadzi swoje działania przestępcze na terenie miasta od momentu przeprowadzenia się z San Fierro do Los Santos w 2010 roku. Został skazany prawomocnie na 15 lat za spisek haraczy, angażowanie się w wymuszenia w zakresie udzielanych kredytów i przekazywanie informacji o grach hazardowych. Jest to tak na prawdę pierwsze poważne uderzenie w rodzinę prowadzoną przez 65-letniego Gerarda Sacchetti od początku pobytu grupy w LS. Na całej tej sytuacji wydaje się, że najbardziej może skorzystać ekipa Thomasa "Playboy" DePalmy. Po ostatnich burzliwych aresztowaniach Roberta Ferrigno oraz Bobbiego Mazzotty powiązanych z wyżej wymienionym domniemanym kapitanem rodziny Rizzolo reflektory służb są teraz zwrócone na borgate Sacchettiego, która od ponad dekady prowadzi swoje działania na niskim profilu zbytnio nie afiszując się na ulicach. Współcześni gangsterzy nauczyli się bardzo boleśnie, że mogą robić prawie wszystko co chcą, jeśli zachowują niski profil. Przemoc nie jest na takim poziomie jak kiedyś, ponieważ przyciąga uwagę organów ścigania, a historia pokazuje nam, że nieważne ilu ludzi zatrzymasz zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał dalej prowadzić ich dawne interesy. To leży w ich naturze. Są oblężeni, poobijani i posiniaczeni, ale daleko im do wyginięcia. Jest to jedna z niewielu rzeczy, która od lat pozostaje niezmienna w tych ekipach.

 

Bez_nazwy-1.png.136887d14ff4aff6a3ff7796a3920489.pngMówi się, że Sacchetti do spółki z Johnym "Johnny Cas" Casalino - aktualnie pełniący funkcję zastępcy bossa wprowadzą teraz dodatkowe środki ostrożności w codziennych operacjach ulicznych rodziny. Nie do końca wiadomo kto na ulicy przejął schedę po skazanym Buglione. Podobno to właśnie Johnny ma wytypować kandydata, który przejmie starą załogę Francisa. Niektórzy powiedzieli o nim "On biega i dba o wszystko". John jest uważany w kręgach organów ścigania za mafioza 'starej daty' - przede wszystkim respektującego stare zasady Cosa Nostry. W przeciwieństwie do wielu innych gangsterów, którzy rozpoczęli karierę przestępczą jako nastolatkowie lub młodzi dorośli Casalino nie był karany przed 30 rokiem życia, kiedy to został aresztowany za przemyt papierosów w 1994 roku. Pod koniec lat osiemdziesiątych oraz na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczął współpracę z braćmi Bazzano pracując jako barman na częstych spotkaniach zamkniętych, gdzie przebywali członkowie przestępczej rodziny. Casalino został protegowanym Dino Bazzano, który z kolei był blisko potężnego członka rodziny przestępczej jakim był Joseph "Joe" Baldassari. W tym czasie, Johnny Cas zaczął zarabiać duże pieniądze pomagając w prowadzeniu nielegalnych operacji księgowych dla załogi Bazzano. Zdobył również reputację eksperta w dziedzinie bukmacherskiej, a zwłaszcza piłki nożnej. W 1991 roku rodziną mafijną z San Fierro kierował Vincent Ferrucci, a Bazzano pełnił funkcję jego zastępcy. To właśnie wtedy Johnny Cas wstąpił oficjalnie w szeregi Cosa Nostry.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez oskarish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7RXPXHK.png

— ooc

Podziękowania dla każdej osoby, która pomagała i angażowała się przy tworzeniu tego przedsięwzięcia. W przeciwieństwie do naszego poprzedniego projektu na zamkniętym już konkurencyjnym serwerze, gdzie chcieliśmy wam zobrazować długą i krętą drogę od współpracownika mafii do mianowanego członka rodziny ponad chęć szybkiego wzrostu w strukturach. Tutaj w tym projekcie chcemy przedstawić wam w jaki sposób może funkcjonować rodzina mafijna na miarę 2023 roku. Przede wszystkim styl grania tego projektu opieramy o film Gotti (1996), którym również się inspirujemy. Według wielu ludzi zaznajomionych z tematyką LCN (w tym m.in ex-mobsterów) jest to film/materiał, który NAJBARDZIEJ oddaje rzeczywistość powagi funkcjonowania rodziny mafijnej. Będziemy grali surowo, mocno - taki jest zamiar i cel. Odstawiamy wszystkie znajomości OOC na bok i skupiamy się czysto na grze IC, gdzie uważamy, że pewne wartości solidnej gry w klimacie LCN zostały zamiecione pod dywan. Wszystkie osoby, które chcą dołączyć do projektu, a nie są w startowej ekipie, bez względu na znajomości, będą traktowane tak jak każdy nowy członek, którego przyjmujemy pod swoje skrzydła. 

management: oskarish, Azuro, Eliteq, Assasynek

friends: Jopas, Assasynek, Scorpio, P4TOR, Pancho, Trawozer, Karach, dan aka sqn

housing project: [HP] San Fierro Crime Family

cosa nostra

san jose crime family

san francisco crime family

Projects:

 1. The Mob's Money Machine
 2. Capitol Discount Auto Parts Inc. (SFCF)
 3. INSURANCE FRAUD | Crimine dei colletti bianchi
 4. DiNardo CoolAir Solutions
 5. Harman Towing & Tires Service | HTTS
 6. Justice for all
 7. The Junkyard ECO Scrap&Salvage
 8. LS Funeral Home
 9. La Storia Solare
 10. Vinewood Plaza Casino
 11. Raven Slaughterhouse
Edytowane przez oskarish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin