Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #69: Autumn Update


csskrouble

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszycie się, że gracze, którzy nie grają potracą swoje domy a wydaje mi się, że ten skrypyt nie działa poprawnie bo nawet nie naliczy tym osobom podatku przez to, że przykładowo mi zaczęło naliczać podatek od 7 i co godzine jeszcze jak był ten bug. Więc może zdarzyć się, że na te osoby nie będzie nakładany podatek.

Edytowane przez Ksunix
"bary — 02/08/2023 19:25
nie pinguj mnie tępa kurwo
czego nie rozumiecie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RoomCays napisał:

Jak to zrobiłeś, że ominąłeś najistotniejszy feedback, który tu dostaliście i skupiłeś się na koncie premium XD No ale co, chyba dużo się nie pomyliłem. 

 

Tylko nie mów im żeby zrobić spłate podatku za vPointsy...

Don Daniel i Kozovska lubią to
"bary — 02/08/2023 19:25
nie pinguj mnie tępa kurwo
czego nie rozumiecie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Don Daniel napisał:

6WXBlLK.png

 

Zamiast wprowadzać gówno aby potem pozbyć się jego zapachu, po prostu nie srajcie na ten perski dywan.

A po co? Lepiej wprowadzic cos co nie dziala, moze sie tam kiedys naprawi a moze nie jebac to : - D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Don Daniel napisał:

6WXBlLK.png

 

Zamiast wprowadzać gówno aby potem pozbyć się jego zapachu, po prostu nie srajcie na ten perski dywan.

Bo testy to są na produkcji. Tylko potem ktoś zapomina to naprawić... 

"bary — 02/08/2023 19:25
nie pinguj mnie tępa kurwo
czego nie rozumiecie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Girion napisał:

Tylko tak jak napisałem na początku, jest to rozwiązanie dobre jedynie 'co do zasady'. Prawdziwym problemem trawiącym serwer jest zbyt wysoka ilość gotówki pozostającej w obrocie i jej absurdalne możliwości generowania (tak, to działa prawie jak druk). 

Odpowiedzią na dużą część problemów serwera powinno być coś na kształt celowej denominacji pieniądza przy jednoczesnej jego dewaluacji i zatrzymaniu wpychaniu gotówki na serwer ujednolicając ponadsektorowo wyceny..

Głównym problemem tutaj jest mentalność ludzi i ich podejście do pieniędzy, a nie ich ilość sama w sobie. Świadomy gracz stawiający na budowanie swojej postaci utrzyma ją w danej konwencji grając biedaka ledwo wiążącego koniec z końcem lub maksymalnie klasę średnią, pomimo posiadania milionów na swoim koncie. Postacie barmanów pracujące na kilku zmianach w trzech różnych biznesach śmigające w Ferrari, to nie problem z ilością zdobywanej gotówki, tylko brakiem wyczucia dobrego smaku i zakrzywionym postrzeganiem tego czym jest RP. 

Wprowadzenie podatków oczywiście nie rozwiąże tego problemu, tak samo jak całkowity wipe serwera - jedyne co by się po tym zmieniło to długość grindu na /duty w celu zdobycia tego domu na Vienewood czy innego super samochodu... 

Inna sprawa, że zwiększenie tych widełek zbyt mocno trafi w końcu rykoszetem w normalnych graczy, a ograniczanie czegoś większości przez to, że jakąś mniejszość powoduje problem nie jest dobrym rozwiązaniem. Ludzie prowadzący tutaj rozgrywkę jak na serwerze RPG, którzy traktują ilość gotówki i przedmiotów na swojej postaci jako wyznacznik jakiegoś progressu (tak jakby ich willa na Vinewood była odpowiednikiem wbicia Challengera w LoLu) nadal pozostaną.

Horse, Awdgb, ziuuum i 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aces napisał:

Głównym problemem tutaj jest mentalność ludzi i ich podejście do pieniędzy, a nie ich ilość sama w sobie. Świadomy gracz stawiający na budowanie swojej postaci utrzyma ją w danej konwencji grając biedaka ledwo wiążącego koniec z końcem lub maksymalnie klasę średnią, pomimo posiadania milionów na swoim koncie. Postacie barmanów pracujące na kilku zmianach w trzech różnych biznesach śmigające w Ferrari, to nie problem z ilością zdobywanej gotówki, tylko brakiem wyczucia dobrego smaku i zakrzywionym postrzeganiem tego czym jest RP. 

Wprowadzenie podatków oczywiście nie rozwiąże tego problemu, tak samo jak całkowity wipe serwera - jedyne co by się po tym zmieniło to długość grindu na /duty w celu zdobycia tego domu na Vienewood czy innego super samochodu... 

Inna sprawa, że zwiększenie tych widełek zbyt mocno trafi w końcu rykoszetem w normalnych graczy, a ograniczanie czegoś większości przez to, że jakąś mniejszość powoduje problem nie jest dobrym rozwiązaniem. Ludzie prowadzący tutaj rozgrywkę jak na serwerze RPG, którzy traktują ilość gotówki i przedmiotów na swojej postaci jako wyznacznik jakiegoś progressu (tak jakby ich willa na Vinewood była odpowiednikiem wbicia Challengera w LoLu) nadal pozostaną.

rp to gra mmo, a w niej istnieje coś takiego jak rywalizacja, to normalne, że każdy woli być w lepszej organizacji, mieć lepszy dom i grać lepszą postać, a najlepiej taką która nie odzwierciedla go w życiu irl (status majątkowy, etc), mentalności graczy nie zmienisz. To logiczne, że większość osób woli grać bogatego przystojniaka, niż przeciętniaka który tak naprawdę nie ma wpływu na nic. W obu przypadkach istotna jest również kwestia kreacji postaci, co u wielu osób po prostu leży i nie ma najmniejszego sensu, a co dopiero o podstawach wspominać. Dlatego spotykamy barmanów w autach za parę milionów którzy mieszkają w apartamentach z 50 - 100k, ta dysproporcja od zawsze występuje na roleplay i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aces napisał:

Głównym problemem tutaj jest mentalność ludzi i ich podejście do pieniędzy, a nie ich ilość sama w sobie. Świadomy gracz stawiający na budowanie swojej postaci utrzyma ją w danej konwencji grając biedaka ledwo wiążącego koniec z końcem lub maksymalnie klasę średnią, pomimo posiadania milionów na swoim koncie. Postacie barmanów pracujące na kilku zmianach w trzech różnych biznesach śmigające w Ferrari, to nie problem z ilością zdobywanej gotówki, tylko brakiem wyczucia dobrego smaku i zakrzywionym postrzeganiem tego czym jest RP. 

Wprowadzenie podatków oczywiście nie rozwiąże tego problemu, tak samo jak całkowity wipe serwera - jedyne co by się po tym zmieniło to długość grindu na /duty w celu zdobycia tego domu na Vienewood czy innego super samochodu... 

Inna sprawa, że zwiększenie tych widełek zbyt mocno trafi w końcu rykoszetem w normalnych graczy, a ograniczanie czegoś większości przez to, że jakąś mniejszość powoduje problem nie jest dobrym rozwiązaniem. Ludzie prowadzący tutaj rozgrywkę jak na serwerze RPG, którzy traktują ilość gotówki i przedmiotów na swojej postaci jako wyznacznik jakiegoś progressu (tak jakby ich willa na Vinewood była odpowiednikiem wbicia Challengera w LoLu) nadal pozostaną.



Bardzo dobrze powiedziane pozdrawiam, mam tylko pytanie co do dokładnie tego wersu:

 

 

54 minuty temu, aces napisał:

Postacie barmanów pracujące na kilku zmianach w trzech różnych biznesach śmigające w Ferrari, to nie problem z ilością zdobywanej gotówki, tylko brakiem wyczucia dobrego smaku i zakrzywionym postrzeganiem tego czym jest RP. 


Dlaczego jeszcze nie widziałem blokady za niepoprawne prowadzenie postaci bentruma? Nadal jeżdżą w tych ferrari i nikt z tym nic nie robi. To nie jest dogryzka, tylko tym postem liczę, że trochę zagonię Was do roboty i utworzycie może jakiś specjalny krąg, komisję administracyjną do trzepania postaci bentrumów i sprawdzania tego jak grająi czy robią to dobrze. A poza tym to pozdrawiam serdecznie, make vibe rp great again.

Awdgb i sherlocked lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nvr forgive napisał:

Dlaczego jeszcze nie widziałem blokady za niepoprawne prowadzenie postaci bentruma? Nadal jeżdżą w tych ferrari i nikt z tym nic nie robi. To nie jest dogryzka, tylko tym postem liczę, że trochę zagonię Was do roboty i utworzycie może jakiś specjalny krąg, komisję administracyjną do trzepania postaci bentrumów i sprawdzania tego jak grająi czy robią to dobrze. A poza tym to pozdrawiam serdecznie, make vibe rp great again.

nie utworza tego, proponowalem to milion razy w dyskusjach - w tym nawet pod jakas twoja o autach ktorymi jezdza barmani z vespucci
administracja ma totalnie w dupie niepoprawne kreowanie postaci, bo robi to wiekszosc graczy - a ci kupuja premium, wiec niczego im nie zrobia

ale jak ktos wrzuci sobie jajcowa fote na lifeinvadera, to nagle kazdy czerwony sie budzi i wyskakuje z ryjem nawet nie tlumaczac co z tym zlego xD

Untitled-1.thumb.png.838a5dab64e4a2b29cc2ef3fc736a5ad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nvr forgive napisał:

Dlaczego jeszcze nie widziałem blokady za niepoprawne prowadzenie postaci bentruma? Nadal jeżdżą w tych ferrari i nikt z tym nic nie robi. To nie jest dogryzka, tylko tym postem liczę, że trochę zagonię Was do roboty i utworzycie może jakiś specjalny krąg, komisję administracyjną do trzepania postaci bentrumów i sprawdzania tego jak grająi czy robią to dobrze. A poza tym to pozdrawiam serdecznie, make vibe rp great again.

supercary którymi jeżdżą postacie bez odpowiedniego podłoża IC są usuwane, kiedy to zauważymy albo kiedy zostanie nam to zgłoszone, więc jeżeli coś takiego widzisz to moje pw, brtmss czy osterskyego stoi otworem na takie zgłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nvr forgive napisał:

Dlaczego jeszcze nie widziałem blokady za niepoprawne prowadzenie postaci bentruma? Nadal jeżdżą w tych ferrari i nikt z tym nic nie robi. To nie jest dogryzka, tylko tym postem liczę, że trochę zagonię Was do roboty i utworzycie może jakiś specjalny krąg, komisję administracyjną do trzepania postaci bentrumów i sprawdzania tego jak grająi czy robią to dobrze. A poza tym to pozdrawiam serdecznie, make vibe rp great again.

Defacto egzekwowanie czegos takiego nie jest takie proste jak ci sie wydaje. Specujac kogos 5 minut, przegladajac grupy do ktorych nalezy i sprawdzajac jakie ma furki pod /v l tak naprawde gowno wiesz o char devie i backgroundzie postaci, a blokowanie postaci tylko ze wzgledu na to ze np. ma supercara a nie jest pod zadnym biznesem to raczej kiepska droga. Nie bronie tych mitycznych barmanek jezdzacych tempesta, ale to zjawisko to mam wrazenie naprawde wyjatki i jak zwykle zmiana taka zabolalaby raczej wiekszosc uzytkownikow, ktorzy kreuja swoje chary z glowa, niz rzeczywiscie te winne jednostki.

mam ogolnie wrazenie ze barmanki w supercarach to kolejny mit na ktory kazdy sie uwzial mimo tego, ze nie ma to przelozenia na rzeczywistosc, tak samo jak to ze kazda simka ktora da ci kosza to egoistyczna lesba a kazdy scigant to debil

Edytowane przez RoomCays
Mixer, Robson i chcebycnext lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin