Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #69: Autumn Update


csskrouble

Rekomendowane odpowiedzi

SIEMA KIEDY NAPRAWICIE PANELE RODZINEK?? NIE DA SIE ODPISAC PODPISANYCH POD NIE BUDYNKOW, NIE DA SIE TEZ ICH WYNAJMOWAC, PIENIAZKOW NA KONTO RODZINKI TEZ SIE NIE DA WPLACIC I ZALEWA MI CZAT TAKIMI KOMUNIKATAMI CO GODZINE

image.png

PIEKNI JESTESCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, REZYSER KINA AKCJI napisał:

SIEMA KIEDY NAPRAWICIE PANELE RODZINEK?? NIE DA SIE ODPISAC PODPISANYCH POD NIE BUDYNKOW, NIE DA SIE TEZ ICH WYNAJMOWAC, PIENIAZKOW NA KONTO RODZINKI TEZ SIE NIE DA WPLACIC I ZALEWA MI CZAT TAKIMI KOMUNIKATAMI CO GODZINE

image.png

PIEKNI JESTESCIE

to mi zalewaja robert........ (,,>﹏<,,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 11:27, Samson napisał:

Nie wiem, czy zastanawialiście nad kwestią wypłacalności podatków, które nadpłaciliśmy do urzędu podatkowego. Z reguły odbywa się to tak, że jeśli właściciel nadpłacil podatek kastralny od nieruchomości co zdarza się na przykład przy sprzedaży domu środki te można odzyskać - wystarczy złożyć wniosek etc. Więc rodzi się pytanie co w wypadku jeśli nadpłacę w nieruchomości $100.000, żeby być spokojny a za jakiś czas postanowię sprzedać dom z uwagi, że po prostu nie stać mnie na utrzymanie, bądź po prostu z uwagi na  niewypłacalność? Czy taka osoba będzie w stanie odzyskać pieniądze?

 

HCxiDFL.png

 

Drugim pytaniem jest, czy podatek od nieruchomości nie jest obliczany na podstawie wartości domu oraz lokalizacji a nie ilości mieszkańców, którzy w nim zamieszkują? Dla przykładu, średnia kwota podatku w stanie California, w mieście Los Angeles przy domie o wartości $500.000 wynosi 0.82%, czyli $4100 rocznie.

 

FZ9fPgP.png

Co do wypłaty pieniędzy z konta podatkowego to chętnie wprowadziłbym taką opcję, ale dla kogo ona ma być dostępna? Teraz działa to tak, że każdy mieszkaniec może wpłacić pieniądze na konto podatkowe, czy każdy powinien móc wypłacić w takim wypadku? W takiej konfiguracji już widzę afery gdzie jest 10 mieszkańców w domu i supporter jest wzywany do wyjaśniania kto ukradł kasę z konta.

A co do drugiej kwestii, to jest serwer RP a nie california. Podatki zostały przemyślane tak, żeby dla przeciętnej osoby, która posiada dom za $100.000 można było opłacić podatek na 2 dni za 1 godzinę przegraną na serwerze i skasowanie zasiłku happy hours. Głównym założeniem tego systemu jest to, że ma nie być uciążliwy finansowo dla osób, które grają normalne RP.

Ma być uciążliwy dla osób które:

  • Posiadają po 10-20 domów i kiszą je na sell - przez te osoby normalni gracze nie mogą kupić domu, bo zabrakło miejsca na mapie
  • Dla postaci które żyją ponad stan i kisiły kase prez rok na postaci barmana żeby kupić wille za 2.500.000
  • Posiadają 20-30 mieszkańców w domu (rekordziści mają ponad 50 mieszkańców w jednej nieruchomości)
abierto, katae, Necro i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 11:36, Awdgb napisał:

„Ja jestem facetem starszym, po 50, jestem uległy, pasywny…”

 

A tak serio to jeszcze przychodzi mi do głowy inna rzecz.

Kupuje dom za 50-100k, remontuje i tworzę swój własny interior. Sprzedaje go za powiedzmy 250k i wówczas osoba co kupi taki interior będzie płaciła bardzo niskie podatki względem tego jakie ma wnętrze, takie posiadłości zyskają na popularności.
 

Ps. Podnieście ceny na kampery i konto premium, taniej będzie żyć w aucie niektórym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli sugerujesz jeszcze wprowadzić do wzoru ilość obiektów?

katae lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 12:31, Girion napisał:

Co do zasady wprowadzenie systemu podatkowego na serwerze jest jak najbardziej w porządku. Płacenie regularnych danin przez użytkowników w naturalny sposób działa antyinflacyjnie, ponieważ zmniejsza ilość gotówki pozostającej 'w obrocie'. Tylko rozwiązania tego typu zawsze wprowadzać należy z odpowiednim przygotowaniem - przede wszystkim odpowiednio je konsultując. Oczywiście, że w wyniku tych konsultacji pojawiłby się wyraźny sprzeciw, ale przede wszystkim też wiele cennych opinii, które administracja wraz z osobami podległymi mogłaby 'wyłuskać' i skutecznie zaimplementować. 

Wprowadzone rozwiązanie z pewnością ograniczy popyt pozostawiając wiele więcej ciekawych nieruchomości na rynku i możliwe, że ograniczy 'kolekcjonerstwo'. Tylko pytanie na ile jest to system, który da się utrzymać w ryzach. Przede wszystkim moje największe wątpliwości budzi fakt utraty nieruchomości po nieobecności przy jednoczesnym utrzymaniu spłacalności podatków - jest to po prostu w obecnym układzie niesprawiedliwe. Cieszy deklaracja @Toyer , że feedback społeczności w tej sprawie zostanie wzięty pod uwagę. Nie zamierzam powielać wcześniejszych opinii - z częścią się zgadzam, z częścią nie.

Problemem  podaż pieniądza

Tylko tak jak napisałem na początku, jest to rozwiązanie dobre jedynie 'co do zasady'. Prawdziwym problemem trawiącym serwer jest zbyt wysoka ilość gotówki pozostającej w obrocie i jej absurdalne możliwości generowania (tak, to działa prawie jak druk). 

Odpowiedzią na dużą część problemów serwera powinno być coś na kształt celowej denominacji pieniądza przy jednoczesnej jego dewaluacji i zatrzymaniu wpychaniu gotówki na serwer ujednolicając ponadsektorowo wyceny.

Przez powyższe rozumiem tzw. 'ścięcie' zer, choć w sposób, który nie wywoła szoku (sądzę, że przelicznik 10/5 to minimum), odpowiednie dostosowanie cen pojazdów/nieruchomości do 'jakości' (po uwzględnieniu denominacji), całkowite bądź znaczące wycofanie 'zasiłku' za przegrane godziny oraz finalnie ograniczenie możliwych do 'nabicia' godzin w trakcie /duty (na przykład do trzech DZIENNIE niezależnie od ilości slotów biznesów/spółek) przy urealnieniu stawek dla poszczególnych sektorów (rozumiane jako wyjście naprzeciw absurdom niewspółmiernych wycen). 

Zdaje sobie sprawę, że to co proponuję może być cholernie niepopularną opinią i zapewne jest spory potencjał na totalną krytykę tego pomysłu, ale ww. rozwiązanie stanowi realną szansę odtrucia serwerowej gospodarki i powinno zostać wprowadzone nawet przy ogromnym sprzeciwie społeczności Vibe. Zarazem jest to też rozwiązanie bardzo wymagające, więc naturalnie potrzebny jest czas. Dlatego też rozpisanie odpowiedniej 'mapy drogowej' (określającej ramy czasowe i kamienie milowe) celem implementacji zmian jest nie tyle co potrzebą, ale koniecznością. 

*nie zamierzam wdawać się w dyskusje na Forum. Zainteresowanych zapraszam na Discord.

Nie jestem przekonany ucięciem zer, bo na innym konkurencyjnym serwerze takie rozwiązanie się nie sprawdziło. Ludzie nie rozumieją tego czemu jednego dnia mają 1.000.000 a hamburger kosztuje 100, a drugiego dnia mają 100.000 i hamburger kosztuje 10 i wychodzi na to samo. Każdy Ci powie, że w dniu drugim jest biedniejszy. Raczej byłoby to coś do czego posunęlibyśmy się jedynie w ostateczności. Na ten moment nie mamy takich planów.

Nasze działania odnośnie polepszenia gospodarki będą długofalowe. Stawiamy na rozwiązania wolnorynkowe, nie mamy zamiaru wyznaczać limitów cen za produkty czy innych bzdur które nie mają prawa działać. Krokiem pierwszym było wprowadzenie podatków od nieruchomości, ale na tym nie poprzestaniemy 🙂 

 

Nexisten, wroniec, katae i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 13:08, Ksunix napisał:

Cieszycie się, że gracze, którzy nie grają potracą swoje domy a wydaje mi się, że ten skrypyt nie działa poprawnie bo nawet nie naliczy tym osobom podatku przez to, że przykładowo mi zaczęło naliczać podatek od 7 i co godzine jeszcze jak był ten bug. Więc może zdarzyć się, że na te osoby nie będzie nakładany podatek.

ezgif.com-gif-maker.gif

Orzeł, katae, puvtxr i 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 15:52, nvr forgive napisał:



Jak to nie jest proste?
Poradnik:

/ato 37
*jedzie supercarem*
/astats 37
*moca cafe i jakis warek*
/av usun uid
*bentrum placze*
Supporter mówi: sorY MorDo, KreUjeSz NiEpopraWniE postać
/ablock 37 niepoprawna KreaCja PostaCi
🙂


 

 


Będziesz miał spam na pw dc przyjacielu bareuszu

Ten serwer jest dla ludzi a nie przeciw ludziom. Nie można nikomu robić na złość, bo niekoniecznie ktoś nawet jest świadomy tego, że takie coś jest niepoprawne. Mamy dużo ludzi z FiveM i innych platform na serwerze, jeśli chcielibyśmy wlatywać w nich z buta tak jak to tutaj sugerujesz to po miesiącu byśmy nie mieli graczy. Jeśli umożliwiliśmy taką sytuację to jest to tylko i wyłączenie wina administracji i słabego przemyślenia systemu zarobków i wydatków i my musimy za to wziąć odpowiedzialność i to naprawić. Kupienie jakiejś rzeczy to jedno, a utrzymanie jej to druga sprawa, będziemy wprowadzali stopniowo takie systemy które będą dawały ludziom tę świadomość, że na coś ich po prostu nie stać i lepiej tego nie kupować.

katae, Necro, abierto i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 16:04, Necro napisał:

A ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, co w sytuacji jak ktoś sobie wpłaci do tej kasetki podatkowej dajmy na to pol milliona, starczy mu to np na 2 miesiace podatkow wprzód i po tych 2 miesiącach zapomni uzupełnić kasetki zeby pobierało za dalsze podatki, 10 dni nie płacenia przeleci i intek puff znika? Jest jakieś powiadomienie w grze o tym, że skończył sie hajs w kasetce albo ostrzeżenie, że zaraz Ci zniknie intek? 

(Sory jak bylo poruszane ale nie chce mi sie przelatywać 9 stron i szukać)

Są powiadomienia co 6 godzin w grze + zwiększyliśmy z 10 dni na 14 dni.

katae i Necro lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin