Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

085. FHY zdarła pieniądze ze swoich fanów? O kolejnym popisie niekompetencji i materializmie NOVA Records


aliszyja

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

FHY zdarła pieniądze ze swoich fanów? O kolejnym popisie niekompetencji i materializmie NOVA Records


spacer.pngWczoraj poinformowaliśmy naszych czytelników na fanepage’u Celebrity Preview o wpadce, jaką zaliczyła DJ-ka i COO NOVA Records – Laila „FHY” Aguirre. Mowa o imprezie, która miała się odbyć w Mirage Rave Party w ramach 2024 TOUR czyli trasy po największych klubach Los Santos organizowanej przez dwie DJ-ki - H3XE i FHY z NOVA Records. Pomimo, że FHY osobiście reklamowała wydarzenie na swoich social mediach, a wydarzenie sygnowane było jej osobą to Aguirre nie raczyła się na nim pojawić. Ponadto Laila w żaden sposób nie powiadomiła swoich odbiorców o planowanej nieobecności, ani nawet jakkolwiek się do niej nie ustosunkowała post factum. Najwidoczniej liczyła, że jej nieobecność pozostanie niezauważona, a temat ucichnie. Nic bardziej mylnego. Po naszym poście winowajczyni opublikowała na swoim Li statement, w którym napisała:  Przepraszam, że mnie tam nie było. Byłam z moją drugą połówką, która przeszła przez trudne chwile po tym, jak została napadnięta. Jej bezpieczeństwo było dla mnie najważniejsze. Wiem, że pojawił się post w Celebrity Preview, wspominając o mojej nieobecności. Chciałam, abyście wiedzieli, że nie była to decyzja lekceważąca Was. Po prostu musiałam być z bliską osobą w trudnym momencie.”

Wypadki chodzą po ludziach, nic w tym dziwnego. Jednak należy podkreślić, że na publikacje przeprosin i wyjaśnienia powodów swojego niestawiennictwa FHY zdecydowała się dopiero po nagłośnieniu sprawy, gdy mleko się już rozlało. Powyższy argument wystosował także Eelis Forsberg, komentując post artystki, podobnie uczynił inny członek Soul’sów – Noah Alexander, zwracając uwagę na to, że wystarczyło jakkolwiek poinformować odbiorców o tym, że nie zobaczymy FHY sobotniej nocy w Mirage. Niestety, Aguirre nie odniosła się w żaden sposób do tych komentarzy. Za to nasz post skomentowała Yumi Nakamura – wokalistka zakontraktowana przez NOVA Records. Do nieobecności koleżanki z wytwórni YUMI odniosła się następującymi słowami: „Nie wiem, nie zesrajcie się lol. U Laili trochę poje***o i nie będzie z Wami się tym dzielić, pozderki”. Fanom FHY dosłownie napluto w twarz, co spotkało się z dużym oburzeniem innych artystów ze sceny muzycznej. MOXXY: „Zesrajcie? Damn. Wystarczy odrobina krzty i kultury w takiej sytuacji […] gdzie trzon tego Tour i wytwórnia NOVA? Odbiorców należy szanować a zarówno w sytuacji opisanej tutaj przez portal jak i w Twojej wypowiedzi tego szacunku nie ma.” Noah Alexander: „Całkowity brak kultury i szacunku dla swoich fanów, którzy zdecydowali się przyjść tego dnia i UWAGA! ZAPŁACIĆ ZA WEJŚCIÓWKĘ […] Wam już całkiem odje***o.” Eelis Forsberg: „[…] w takich chwilach się odwołuje koncert i oddaje pieniądze za wejściówki, po prostu. I daje o tym informacje wcześniej - brak informacji to skok na kasę, licząc, że nikt nie zauważy co się stało […]".

spacer.pngDo całego zdarzenia odniosła się także Freya „H3XE” Sauber, która tego dnia miała zagrać na imprezie wraz z FHY. Jak się okazało – H3XE o fakcie, że wystąpi sama dowiedziała się dopiero na imprezie. Zaś sam komentarz koleżanki z wytwórni – YUMI - publicznie skrytykowała przyznając otwarcie, że „Jest mi trochę wstyd, że jestem częścią tego zamieszania”. Odniesienia do powstałej dramy zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Kij w mrowisko jako pierwszy wsadził naczelny strażnik moralności  Eelis Forsberg nie pozostawiając suchej nitki na nieprzemyślanych działaniach FHY, ale i całej wytwórni NOVA. H3XE odniosła się do obszernej litanii Forsberga deklarując, że zrobi wszystko, by zrekompensować powstałe szkody. Swój komentarz zaopatrzyła hasztagami #freethebirdfromthecage oraz #compensationparty? rozpoczynając tym samym spekulacje na temat tego, jakoby była uwięziona w szponach NOVA Records przez niekorzystne warunki podpisanego kontraktu. Fotografka Alice Winter za sprawą swojego postu na Li dolała oliwy do ognia dzieląc się swoimi negatywnymi odczuciami na temat współpracy z wytwórnią NOVA. Wśród mankamentów fotografka wymienia m.in.: brak komunikacji i planowania, dopinanie kluczowych spraw dot. organizacji TOUR 2024 na ostatnią chwilę, obsadę wytwórni określa mianem „kółka wzajemnej adoracji” oraz dodaje, że „podejście niektórych osób do innych powoduje chaos i obrzydzenie”. Chociaż najbardziej dojmujący okazał się być poniższy cytat:

[…] Boli mnie, że wytwórnia Nova gasi zapał artystów takich jak Freya, a reszta pseudo gwiazd takich jak Yumi Nakamura pokazuje swój olbrzymi poziom kultury osobistej i dojrzałości jako twarz wytwórni i komentuje całość ,,Nie wiem, nie zesrajcie się lol". Naprawdę, na twoim miejscu nawet bym się na ten temat nie wypowiadała.”

Założycielka wspomnianej wytwórni opublikowała post na swoim Li, w ramach którego zarzuca H3XE okłamywanie swoich odbiorców i w bardzo lekceważący sposób odnosi się do całokształtu powstałego konfliktu. Oprócz pokory, profesjonalizmu i roztropności, zarządowi NOVA brakuje przede wszystkim dobrego PR-owca, który uchroniłby ich od podobnych kompromitujących ruchów w sieci. Bo to, co zrobiła Sonia Dragovich w niczym nie przypomina stanowiska CEO NOVA Record, a przepełniony jadem i jawną kpiną atak.

Swoje niezadowolenie całą zaistniałą sytuacją wyrazili m.in. MOXXY, Fehu Skarsgard, Jack Müller, Matthew Pierce czy Seth Daagard, który napisał „Przy was nawet Kelly wydaje się niewinny #tour2024”. I prawdę mówiąc, występki Whitfielda zaczynają być mglistym wspomnieniem, a pierwszy plan wysuwają się karygodne poczynania członków NOVA Records. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak kilkoro z członków NOVA zostało zatrzymanych przez przedstawiciela LSPD, ponieważ poruszali się pojazdem nieprzystosowanym do poruszania się po drogach publicznych, a cała interwencja zakończyła się interwencją prawnika. Wytwórnia NOVA zaliczyła potknięcie po to, by następnie bardzo boleśnie upaść. Czy uda im się wstać z kolan? Fala krytyki w mediach, obciążające słowa Alice Winter, a przede wszystkim brak jakiejkolwiek reakcji wytwórni na nią całkowicie pogrąża muzyczne przedsiębiorstwo i stopniowo doprowadza je do wizerunkowej ruiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Lloyd przeczytał artykuł dotyczący nowej dramy w świecie showbusinessu. Osobiście traktuje ludzi jako trybiki w jego maszynie, które mają działać jak należy by on zarabiał pieniądze, jednakże dziwi go fakt takich marketingowych wywrotek marki oraz kontynuowania dramy zamiast ucięcia tego medialnego policzka.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Jack Müller mimo że nie jest już tak aktywnym artystą jak kiedyś, nadal wspomina twarze swoich fanów na koncertach i nie może sobię wyobrazić jak można tak do nich podchodzić - nadal uważa że rozgłośnienia tej sprawy, i poniekąd pomoc ucieleśnionym artystą to dobra akcja**

"[Niemiecki] Na polanie kwitnie sobie kwiateczek. A na imię ma Erika Obsiadają go tysiące pszczółek. Wabi je Erika. Tekst pochodzi z https://ww.w.tekstowo.pl/piosenka,ludowa_niemiecka,erkika.html"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Coronado będąc regularnym uczestnikiem imprez w których głównymi gospodarzami są Freya H3XE Sauber oraz Laila FHY Aguirre sprawdzając LI porannymi godzinami, jest w ciężkim szoku w jakie strony oraz do jakich rozmiarów eskalowała ta "gównoburza" czytając na przemian obrzucanie się z jednej i drugiej strony**

aliszyja, Furix i STRXRD lubią to
Spoiler

Zdolny ale leniwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Garrett napisał:

**Lloyd przeczytał artykuł dotyczący nowej dramy w świecie showbusinessu. Osobiście traktuje ludzi jako trybiki w jego maszynie, które mają działać jak należy by on zarabiał pieniądze, jednakże dziwi go fakt takich marketingowych wywrotek marki oraz kontynuowania dramy zamiast ucięcia tego medialnego policzka.**

* Avice tak samo myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin