Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

236. Samobójstwo na terenie ULSA - czy bullying jest wciąż problemem?


puvtxr

Rekomendowane odpowiedzi

Itt2c14.png

Written by Richard Sutliff - DAILY GLOBE, 28/03/2024

 


mRhrwT4.png

Dwudziestego szóstego marca tego roku na terenie University of San Andreas, Los Santos miała miejsca tragedia, która za pewne początek studiów przemieni z spełnienia marzeń na traumę dla wielu freshman. Jak poinformowało nasze źródło jedna z studentek zamknięta w swoim pokoju na pierwszym piętrze postanowiła podciąć sobie żyły. Udało nam się również dowiedzieć, że pierwszego dnia dziewczyna miała pobić się z inną studentką w domu jednego z bractw. Czy bullying dalej jest problemem nawet na tak prestiżowych uczelniach? Czy władze ULSA robią wystarczająco?

Będąc na miejscu wydarzeń udało nam się porozmawiać z jedną z studentek:

Cytat

 

Studentka: Praktycznie znikąd na kampusie pojawiła się duża ilość pojazdów na sygnałach. Oczywiście nikt nie chciał nic mówić, wszystko było trzymane w tajemnicy. Jednak w końcu prawda została powiedziana: jedna ze studentek ULSA popełniła SAMOBÓJSTWO w swoim dorm room na kampusie. Rok akademicki dopiero się zaczął, a mamy pierwszą śmierć? Dlaczego ona? Dlaczego w ten sposób? Mamy wiele pytań. Jako studenci ULSA jesteśmy zszokowani całą sytuacją i nie wierzymy, że na samym początku kampus spotkała taka wielka tragedia. Oczywiście ja, w imieniu innych studentów ULSA, przesyłam kondolencje dla rodziny tragiczne zmarłej.

Richard Sutliff: Jak donoszą nasze źródła dziewczyna, która odebrała sobie tragicznie życie miała być ofiarą tak zwanego bullying. Czy ten problem istnieje na ULSA? Czy władze uczelni robią co w ich mocy, by temu przeciwdziałać?

Studentka: Powiem tak, mój drogi. Wysyłając swoją aplikację do uniwersytetu Los Santos nie spodziewałam się, że bullying będzie miał miejsce. Jeśli chodzi o przypadek tragicznie zmarłej to nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, ponieważ jej nie znałam. Nie mogę jednak powiedzieć, że problem bullyingu nie istnieje, bo istnieje. Przepychanki fizyczne mają miejsce rzadziej, ponieważ bójki sprowadzają tylko do zawieszeń i wydaleń z uniwersytetu. Ale tak, nadal się zdarza - ponieważ ludzie nie mają poczucia wstydu oraz tego, że kładą swoją przyszłość na ryzykownej linii próbując coś udowodnić.

Richard Sutliff: Czy uważasz, że ULSA robi wystarczająco by wspierać studentów z ich zdrowiem psychicznym? Macie ułatwiony dostęp do psychologów? Czy może jednak czujecie się zdani tylko i wyłącznie na siebie?

Studentka: Dean jest dobrym człowiekiem. Miałam szansę go poznać i zawsze próbuje on rozwiązywać sprawy w jak najszybszy sposób. Czy dostęp do psychologów jest ułatwiony? Powiedziałabym, że trzeba szukać pomocy, nie jest ona przydzielona z obserwacji. Proszę Pana... Dopiero co było rozpoczęcie roku, a już mieliśmy samobójstwo, wywieszone plakaty z makijażem klauna jednej ze studentek oraz BÓJKI. PORA ABY SIĘ DOWIEDZIELI, CO TU SIĘ DZIEJE.

Richard Sutliff: Czyli jednak bullying nie jest tak rzadki jakby się zdawało. Czy władze ULSA podjęły jakiekolwiek kroki w sprawie tych zdarzeń?

Studentka: Nie wiem jakie kroki podjęty w tym kierunku na poziomie wewnętrznym, ale z tego co wiem to właśnie garstka freshman została wyselekcjonowana do ŚCIĄGANIA wcześniej wywieszonych plakatów. Także.

Richard Sutliff: Czyli oprócz oddelegowania freshmans do ściągania plakatów nie można było odczuć większych kroków poczynionych przez władze ULSA?

Studentka: Na ten moment nie. Ale też nie oszukujmy się - mentalność studentów gra dużą rolą. To oni, ich rodzice, stawali na głowach, aby trafić na ULSA, a później opłacić te studia. Wydawałoby się, że ludzie z taką świadomością byliby dojrzalsi.

 

 

 

Start tego roku akademickiego nie należy do najlepszych. Będziemy Państwa informować o dalszych ustaleniach w sprawie.

 


HTANZLE.png

Edytowane przez puvtxr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager

**Greyson Voight znając przebieg całego wydarzenia jest w szoku ilością fałszywych informacji. Podrzucił artykuł do znajomych zastępców biorących udział w interwencji. Wspomina śmieszną sytuację po zakończeniu działań departamentu.**

RaszkoV lubi to

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin