Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Przyszłość darkwebu


Sebek

Zmiany w darkweb  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz, że rozgrywka związana z darkweb powinna ulec zmianie?

    • Tak
      143
    • Nie
      23
  2. 2. Propozycje zmian

    • Całkowite usunięcie darkweb
      47
    • Ograniczenie darkweb do zleceń, szukania nielegalnej pracy
      64
    • Zmiana formy - discord, na który będą zapraszane jedynie odpowiednie postacie (zapaleńcy komputerowi, informatycy, hakerzy)
      71


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, maklovitz napisał:

Pseudo IC zamiennik podforum szukam/zagram, co i tak w większości załatwia się przez komunikator. Zapotrzebowanie: znikome.

Więc dlaczego chcecie iść na jakieś niepotrzebne kompromisy, zamiast uciąć tą kupę metagamingu tym samym powodując, że będzie więcej gameplayu w półświatku przestępczym? I to takiego realnego, a nie załatwianego przez forum i discord?

That's how we breath, in this city of mine

And this the introduction to Los Angeles Times

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Panda Krul napisał:

Jak dla mnie darknet zalet nie ma zadnych. Ale co do grania zlecen, starczyloby, zeby ludzie sie tam oglaszali, ze zrobia cos za pieniadze, albo ze dadza za cos pieniadze, by sie potem normalnie spotkali ic i obgadali szczegoly. No ale znasz ludzi na rp, wszyscy biora udzial w wyscigu

spacer.png

I właśnie przez te specyficzne podejście graczy używających tego rozwiązania uważam, że po prostu powinno zostać ono bezpowrotnie wyrzucone. Obaj siedzimy na RP kopę lat i wiemy, że prawie nikt nie będzie się spotykał IC i rozgrywał tego sensownie. Może w tej kwestii warto zadziałać zapobiegawczo i pozbyć się czegoś, co nigdy nie działało na polskiej scenie poprawnie?

Edytowane przez dead since 016

That's how we breath, in this city of mine

And this the introduction to Los Angeles Times

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie handlu bronią/dragami - tak. Usuniecie zleceń - nie. Dla przykładu przywołam stronkę @Nietzsche Fajny projekt, z pomysłem. W razie gdyby darknet został usunięty to jak miałby uzyskać sobie klientów których i tak nie będzie sporo w porównaniu z handlu bronią. Dlatego strony z dark netu oferujace niekonwencjonalna rozgrywke powinny zostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z racji z tego ze moja postac bazuje na darknecie, w sumie to powstala dzieki niemu pozwole sobie napisac pare przemyslen.

 

1. Aktualnym system darkwebu potrzebuje zmian, na lepsze. Dzieki darkwebowi gracze maja mozliwosc rozgrywki, tworzy to miejsce gry oraz interakcji z graczami. Co mozna zrobic na lepsze, opisze ponizej.

 

2. Calkowite usuniecie darknetu nie wchodzi w gre, darknet to wolny rynek, miejsce tworzaca gre i interakcje. Usuniecie go to jak karanie graczy za tworzenie miejsca gry. Darknet daje mozliwosc graczowi tworzyc cos unikatowego, miejsce rozgrywki, watki fabularne, jest to miejsce gdzie gra sie tworzy, a czy wlasnie nie o to chodzi, by bylo roznorodnie i by tworzyc miejsce gry dla graczy. Usuwajac calkowicie mozliwosc korzystania z dakrnetu ukaracie graczy, ograniczajac go w pewnych stopniach mozecie zrobic lepszym miejscem.

 

3. Darknet powinien byc otwary dla kazdego gracza, z ograniczeniami do niektorych rzeczy ze wzgledu ze jest to gra a nie real-life. Darknet powinien zostac na forum ze wzgledu na najwieksza liczbe odbiorcow, kazdy wchodzi na forum jak czegos szuka/nie wie, dlatego uwazam ze forum to odpowiednie miejsce.

 

4. Uslugi/nielegalne prace/ogloszenia powinny byc dostepne dla kazdego uzytkownika, powinno to byc dostepne dla kazdego. Czym wiecej klientow tym lepiej, wiecej gry, wiecej akcji, wiecej interakcji, wolny rynek. 

 

5. Mozliwosc zakupu narkotykow powinien byc dostepny dla kazdego gracza, kazdy dystrybutor marzy o jak najwiekszej ilosci klientow i zawsze dazy do siegniecia do jak najwiekszej ilosci osob. Darknet na to pozwala. Daje mozliwosc. Potencjalny klient chce jednego, roznorodnosci i szybkiej dostawy. Normalny gracz nie pojedzie na S'Central do gangu i nie zapyta o narkotyki, czemu? A) Boi sie ze go okradna B) Nie pasuje mu to do odgrywanej postaci C)  Woli bic duty i zamowic narkotyki online bo jest to wygodne. Gracze kochaja wygode, kazdy to kocha, przykladem jest Amazon. Co raz wiecej ludzi siega po zamawianie online. Druga sprawa, nikt nie gra cpuna/crackheada/heroiniarza na serwerze, kazdy jest perfect, piekny fryz, piekna fura, piekne ubrania, duzo gotowki, kazdy jest doskonaly. Co wiaze sie z bardzo duza trudnoscia znalezienia kupcow IC. A nawet jak sie uda znalezc to zwykle wyglada to tak ze 30% graczy kupi narkotyk, a drugi 70% pojdzie za rog i zadzwoni na 911 tylko po to by ujebac dilera "bo tak". Dakrnet daje mozliwosc wystawienia takiego sklepu przez organizacje i jak potencjalny klient bedzie cos chcial to sobie zamowi, czym wiecej wolnosci na rynku tym lepiej dla ekonomii. Duza ilosc klientow = organizacja zarabia = organizacja wydaje i kolo sie kreci. Blokujac mozliwosc handlu narkotykami przez darknet blokujecie mozliwosc rozwoju organizacja zajmujaca sie ich sprzedaza, co aktualnie i tak mocno obrywaja i system handlu narkotykami powinien moim zdaniem zostac rozbudowany lepiej. Mam pare pomyslow, za duzo by tu pisac, wiec jak cos to na PW.

6. Handel bronia - Powinien zostac ograniczony do grona organizacji przestepczych tylko ze wzgledu na to by potencjalny " odwalacz " nie mogl polozyc lapy na broni by zaszkodzic gracza i obrazowi serwera. 

Jak cywil chce sobie kupic bron moze to zrobic legalnie po przez licencje na bron.  Taka licencja po czesci weryfikuje gracza i utrudnia "odwalaczowi" na zakup broni. Tak samo ograniczenie handlu bronia do grona organizacji przestepczych zapobieglo by zakupu "odwalaczowi" owej broni, powiedzmy sobie szczerze ze ci co graja w organizacjach przestepczych po czesci sa tez zweryfikowani i nadajacy sie do grania na serwerze.

Rozwiazanie:

Stworzyc dzial na forum do handlu bronia przez darknet, opiekun organizacji przestepczych zaklada haslo i podaje owe haslo do liderow organizacji przestepczych oraz organizacji porzadkowych. Dzieki temu tylko organizacje przestepcze moga zamawiac bron przez darknet, a organizacje porzadkowe dalej maja wglad w handel bronia i maja mozliwosc zlapac/namierzyc handlarzy bronia, moga takze wystawic przynete i zrobic zasadzke.  Mysle ze to by rozwiazalo problem. 

 

7. Mozliwosc tworzenia stron na darknecie, to na pewno powinno byc ograniczone. Mam pare pomyslow.

  • Tylko organizacje przestepcze moga wystawiac taki temat na forum.
  • Postawienie takiej strony kosztowalo by $10000-$20000.
  • Postawienie takiej strony wymaga serwerowni, czyli interioru ktory by odgrywal taka role. Dzieki temu sluzby porzadkowe mialy by mozliwosc namierzenie takiej serwerowni i zlikwidowanie jej, tak jak labolatoria. Dalo by to tez mozliwosc na przejecie owej serwerowni innym organizacja.
  • Dla tych co by chcieli odgrywac ze serwery znajduja sie po za krajem wprowadzic oplate za co miesieczna/tygodniowa obsluge owej strony.
  • Opiekun organizacji tworzy temat ogolny na darknecie dajacy mozliwosc organizacja/gracza na wystawianmie swoich ofert. Cos ala reklamy. 
  • Stworzyc specjalny dzial z haslem do handlu bronia dla organizacji przestepczych.  Jak wyzej opisalem.

8. Organizacje porzadkowe, darknet to takze miejsce gdzie organizacje porzadkowe moga dzialac za rowno dobrze jak organizacje przestepcze, dzieki prowadzeniu sledztwa/zastawieniu zasadzki/zbieraniu dowodow moga zdobywac informacje, rozpracowywac organizacje, aresztowac niebezpieczne cele, tworzyc gre za rowno tak samo jak i organizacje przestepcze. Moze to byc silne narzedzie tez dla nich by zwalczac przestepczosc. A chyba wlasnie o to chodzi by tworzyc gre i grac wspolnie. 

9. Podsumowanie, darknet to mozliwosc rozwoju dla kazdego, daje mozliwosc siegniecia do wiekszej ilosci odbiorcow. Tworzy miejsce gry, rozne scenariusze/fabuly. Dzieki lekkiemu ulepszeniu moze byc bezpieczny dla serwera i przyjemny dla uzytkownikow. Moze byc czyms dobrym dla RP.

 

 

#edit

Brakuje mi w ankiecie odpowiedzi przy propozycji zmian, mianowicie 

4. Nie mam zdania/nie wiem.

 

Przez brak takiej odpowiedzi ankieta moze byc nie jasna gdyz gracze nie maja wyboru.

Edytowane przez Mxsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to - wprowadzenie ograniczeń co do darknetu uderzy w tych, którzy na nim działają.
Nie mogę się z zgodzić z Twoim postem. Darknet nie rodzi interakcji, a ją ucina. Co więcej, w swojej roleplayowej karierze spotykałem się na różnych projektach z darknetem „na hasło” i szczerze to głupota bo finalnie i tak każdy miał do niego dostęp. Według mnie wskazane pomysły budynków serwerowni, płacenia za stawianie strony czy opłaty za jej utrzymanie akurat w przypadku darknetu są nietrafione bo z natury powinien on być środowiskiem bazującym na prostocie. Ale...  Każdy ma prawo mieć swoją opinię i osobiście doceniam to, że szeroko rozpisałeś swój pomysł zmian 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że darknet to narzędzi do poszerzenia swojej rozgrywki a nie jej ucinanie, darknet daje możliwość na tworzenia różnych wątków. Przynajmniej z mojego punktu widzenia nie ucina rozgrywki, nie doświadczyłem takiego odczucia korzystając z niego. Wręcz przeciwnie, tworzy mi rozgrywkę i pozwala działać na szerszą skalę. 

 

Hasło było by tylko po to by ograniczyć postacie cywilne/odwalaczy do pozyskania broni nielegalnej. Nie tylko jedynie hasło może pomóc w handlu bronią na darknecie a czysta weryfikacja czy owy gracz który kupuje gra w organizacji przestępczej. I to organizacja która sprzedaje taka broń była by odpowiedzialna za weryfikację czy owy gracz gra w organizacji czy jest to cywil/odwalacz. Powiedziałbym że mogło by też być karana sprzedaż takim gracza bez organizacji ale to nie miałoby sensu bo równie dobrze potencjalny odwalacz może mieć ziomka w organizacji i wystarczy że się dogada na discordzie na odsprzedanie owej broni. I użycie jej na szkodę serwera. 

ECPU Byczol i globus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyć darkweb tylko dla osób powiązanych z półświatkiem i tyle, przy dostarczeniu broni czy czegokolwiek innego osoba kupująca musi ukazać dowód na to że gra w organizacji i proste. Jak coś odpierdoli z tym to już jego wina i lidera organizacji że bierze takiego maćka do ekipy. Hasło nic nie da, uwierzcie - W przeciągu 24h od jego wprowadzenia każdy będzie miał dostęp do niego :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się płakać chcę jak to czytam.

 

Do deepwebu KAŻDY MA DOSTĘP, i prędzej skorzysta z tego biały cywil, niż gangster, który to wszystko może dostać na ulicy. Macie jakieś wyimaginowane pojęcie darknetu, gdzie za magiczną barierą internetu czekają sami gangsterzy. Obudźcie się z tego letargu. Podejrzewam, że osoby które się wypowiadają w tym tonie, najdalej byli na polskiej cebulce (która jest nieudolną policyjną stroną), gdzie nawet konta pewnie nie potrafili założyć. 

 

Sons lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin