Skocz do zawartości
 
GRACZY ONLINE

Internal Revenue Service - nieobowiązkowy system legalizacji gotówki dla postaci związanych z półświatkiem przestępczym


Rekomendowane odpowiedzi

GCJaK5Q.png

W dniu 11.03.2026 o 00:59, lubilabuba napisał:

 | System podatkowy

Na Vibe Roleplay w samym świecie rozgrywki znajdziecie system podatkowy obejmujący nieruchomości. Poza skryptowym podatkiem, Twoja postać odprowadza w świecie narracyjnym odprowadza inne podatki. Jako IRS uznajemy, że robisz to przez cały czas - system podatkowy w Stanach Zjednocznych jest bardzo bezlitosny - i dzięku temu bardzo szybko wyłapuję ew. błędy czy nieopłacanie podatków, a potem egzekwuje je. Ten system funkcjonuje na tak zaawansowanym poziomie, że indywidualny numer podatkowy posiadają nawet przebywający nielegalnie na terytorium Stanów Zjednoczonych od wielu lat imigranci, którzy opłacają podatki za swoją pracę, a sam numer podatkowy staje się ich odpowiednikiem SSN i niektóre instytucję pozwalają na jego podstawie uzyskać np. kartę kredytową, czyli podstawowe narzędzie płatnicze. Jak zawarto w głównym temacie Internal Revenue Serivce po konsultacji z ekipą projektu Vibe Roleplay stwierdziliśmy, że nieodpowiednim pomysłem byłoby nałożenie podatków na biznesy, spółki, projekty In Character i pozostałe sektory rozgrywki, których dochód jest nierównomierny, a naszym celem nie jest psucie rozgrywki czy blokowanie możliwości zarobku. Praktykujemy inne podejście do tematu i Internal Revenue Service - poza nałożeniem dwóch, symbolicznych podatków wypisanych niżej - skupia się na Vibe Roleplay w głównej mierze na monitorowaniu przepływu nielegalnych pieniędzy głównie przez postacie z półświatka przestępczego, ale także ew. pomocników niezrzeszonych z tymże sektorem rozgrywki. Poza tym będziemy także pojawiać się w innych sektorach na podstawie zgłoszeń graczy lub ekipy serwera, które złożyć może każdy z was zgodnie z przedstawionymi przez nas wytycznymi w dziale Internal Revenue Service na forum serwisu. Nie wykluczamy, że w przyszłości ten system może być modyfikowany ale zostaniecie wtedy o tym poinformowani.

 | Legalizacja gotówki przez postacie z półświatka przestępczego

Legalizacja gotówki pozyskanej w wyniku przestępstw w szczególności dla postaci związanych z tzw. przestępstwami białego kołnierzyka powinna być bardzo ważnym aspektem. Legalizowanie gotówki powinno odbywać się zgodnie z literą roleplay i z zaangażowaniem jak największej ilości postaci w ten proceder. Możecie realizować ten proces przekazując na bieżąco informacje Internal Revenue Service jako grupie frakcyjnej lub bez naszego udziału, co wiąże się jednak z większym ryzykiem kontroli i dotkliwiejszymi konsekwencjami, bo gdy dojdzie do zainteresowania jednego z graczy frakcji nie mamy dostępnych jakichkolwiek danych (które w świecie IC mielibyśmy - bo zawsze spływają one do instytucji skarbowych) aby zastopować nasze działania gdy okazuje się, że maskujecie się w tak konkretny sposób, że nie ma żadnej opcji przejrzenia działania prowadzonej przez Ciebie postaci.

Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw do zainteresowanych tym schematem rozgrywki graczy (a dostaliśmy takowe zapytania) i stworzyć dla was formę przekazywania informacji nt. legalizowanej przez Wasze postacie gotówki. Udział w tym systemie nie jest obowiązkowy, a korzyści i minusy jego działania zostaną wymienione niżej.

  • Aspekty pozytywne: uczestnicząc w systemie legalizowania gotówki pod frakcją IRS na bieżąco jesteś zobowiązany do prowadzenia dodatkowej dokumentacji poza grą (tj. przez Discord lub forum) uzupełniając i notując przepływy finansowe swojej postaci, podległych jej ew. przedsiębiorstw i innych tego typu. W wypadku ew. kontroli zainicjowanej przez graczy IRS - o ile prowadzisz dokumentacje prawidłowo i zgodnie ze standardami - zyskujesz możliwość odrzucenia wniosku o kontrolę przez opiekunów Twojego sektora i zarząd IRS na podstawie tego, co nam przedstawiłeś, bo Twoja dokumentacja może przedstawić wynik naszych działań na wcześniejszym etapie i nie spotkasz przez to sie z nami w świecie gry, co dla Twojej postaci będzie zapewne bardzo pozytywnym aspektem. Porządkujesz też dzięki temu finanse swojej postaci i jesteś świadomy przepływu jej gotówki.
  • Aspekty negatywne: przekazując informacje mogą być one także użyte przeciwko Twojej postaci o ile są nieprawidłowe i niezgodne ze stanem faktycznym/wzbudzą zainteresowanie analityków finansowych ze względu na ich zbyt duży wolumen lub brak uzasadnienia ekonomicznego - dostosowujemy to oczywiście do gospodarki Vibe Roleplay. Poza tym, gdybyś znalazł się w obiekcie zainteresowań IRS lub innych frakcji, masz o wiele większe szanse wszczęcia kontroli w świecie gry i wezwania przez IRS i innych, dalszych konsekwencji. Wynika to z tego, że nie będziesz zapewne prowadził(a) na bieżąco dokumentacji, a wymyślając ją pod kontrolę w ograniczonym terminie czasowym, masz bardziej ograniczone opcje ze względu na bardzo dużą digitalizację systemu podatkowego. Przy wszczęciu kontroli będziemy bazować tylko na danych uzyskanych od ekipy serwera na podstawie logów, co nie jest dla Ciebie korzystne.

W systemie legalizacji zachęcamy również do przekazywania środków na konto grupy Internal Revenue Service aby legalizować środki zgodnie z obowiązującymi realnymi stawkami podatku w Kalifornii. Nie jest to obowiązkowe, natomiast spowoduje o wiele przychylniejsze podejście przy ew. kontrolach.

Aby dokonać opłaty należy zlecić przelew bezpośrednio w świecie gry na niżej wymienione konto bankowe zgodnie z wytycznymi:

Numer konta: 3746747204
Odbiorca przelewu: Internal Revenue Service
Nazwa przelewu: [Dane postaci + rodzaj przychodu + ew. wyjaśnienia].

Przykład prawidłowo uzupełnionej nazwy przelewu 1: Thomas Cole, gry hazardowe, 11% od wygranej kwoty, tj. $150000
Przykład prawidłowo uzupełnionej nazwy przelewu 2: Thomas Cole, wygrana licytacja, N/A

 | Pytania dotyczące legalizacji gotówki przez graczy półświatka przestępczego i gdzie się zgłaszać

Wszelkie pytania dotyczące systemu legalizacji gotówki możecie kierować poprzez wiadomość prywatną na forum do lidera grupy frakcyjnej Internal Revenue Service @Flavoli lub poprzez komunikator Discord używając identyfikatora: flavoli. Pytania te bez podawania ich autora mogą zostać wykorzystane i pojawić się w formie FAQ w tym temacie, natomiast nigdy nie będą one zawierały Twojej tożsamości Out of Character lub In Character (w tym także jakichkolwiek szczegółowych danych mogących prowadzić do Twojej identyfikacji przez innego członka community). Najprostszą opcją jest komunikator Discord poprzez oficjalny serwer grupy frakcyjnej Internal Revenue Service poprzez niżej wymieniony kanał kontakt z IRS z funkcji "Utwórz zgłoszenie". Udział w systemie legalizacji gotówki można prowadzić także poprzez forum Vibe Roleplay kontaktując się z liderem IRS @Flavoli tworząc wiadomość o tytule: [IRS][Legalizacja] Nickname postaci lub nazwa podmiotu. Wiadomość należy prowadzić potem w trybie ciągłym i dbać o jej aktualizacje - nie musisz tworzyć oddzielnej wiadomości do każdej podejmowanej akcji.

Zapoznaj się także z powiązanym tematem "Internal Revenue Service - system podatków i ich opłacanie" aby być w pełni świadomym, jakie podatki IRS egzekwuje. :classic_wink:

WOLY, naughty, Proxy i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin