Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

#1 WWR Freshman: MTM Mustafa


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

FRESHMAN.png

mustafa_1.pngmustafa_7.pngmustafa_11.png

#1 WWR FRESHMAN: MTM MUSTAFA

WWR Freshman to inicjatywa zapoczątkowana przez Jamesa Hamptona - redaktora naczelnego magazynu i portalu West Wild Reporter. To bezkompromisowy projekt bez cenzury, który pozwoli każdemu obserwatorowi poznać autentyczność i prawdziwą twarz nowych przedstawicieli muzyki rap w stanie San Andreas. Uczestników czekają różne zadania, z którymi będą musieli się zmagać (do przeczytania na głównej stronie wwr freshman).

Już wczorajszego wieczoru o godzinie dziesiątej wieczorem na antenie WWR pierwszy uczestnik projektu został przedstawiony. Jest to nikt inny jak MTM Mustafa. 24 letni, charyzmatyczny reprezentant ulicznego nurtu połączony z jednym z najbardziej rozpoznawalnych kolektywów w mieście i ogólnie, Stanach Zjednoczonych. Grupy Married To The Mop raczej przedstawiać nie musimy, wystarczająco dużo czytaliście o niej w naszych artykułach.

MTM Mustafa, właściwie Franklin Duerr pokazał się pierwszy raz w rapowym podziemiu występując gościnnie w kawałku "Redrum" u MTM Reeceya, było to jednak na długo przed tym, gdy szersze grono odbiorców o nim usłyszało. Największy rozgłos przyniósł mu udział w kawałku "State 2 State" kolektywu MTM. Raper zaraz po tym ruszył z kopyta, jakiś czas temu zadebiutował w środowisku swoim pierwszym albumem "Back in Blood", a już zapowiedział kolejny, zatytułowany "Son Of Blood", do którego otrzymaliśmy kilka dni temu ciekawy trailer, którego wątek został poruszony w naszym wywiadzie. Jak podsumujemy twórczość Mustafy? Klimat ulicy, brudne wersy i pewność siebie - ale ten gość jest z MTM, jak mogłoby być inaczej?

Przeprowadziliśmy z Mustafą wywiad w składzie James Hampton i Precious Arceneau. Rozmawialiśmy o jego muzyce, inspiracjach, lokalnym show businessie i planach na przyszłość. Nie mogło zabraknąć jednak luźniejszych pytań, które pozwolą wam lepiej poznać naszego pierwszego freshmana i gry w tak zwane "szybkie strzały".

mustafa_19.png

(od lewej: Precious Arceneau, Franklin "MTM Mustafa" Duerr, James Hampton)

** Wywiad jest dostępny do odsłuchu i przeczytania. Był nagrywany podczas live'u 02.08 o 22.

1. WSTĘP

James Hampton: Jak się macie, Los Santos? Mam nadzieję, że dzisiejszy poniedziałek był dla was udany - jeśli nie, my z pewnością poprawimy teraz humor każdemu muzycznemu fanatykowi, który kocha lokalny rap. Tutaj James Hampton z West Wild Reporter, a my właśnie oficjalnie
rozpoczynamy projekt WWR Freshman i mamy dla was pierwszego uczestnika! Dodam, że wywiad będzie dostępny także na naszej stronie
internetowej w wersji elektronicznej. Inicjatywa WWR Freshman skupia się na wschodzących gwiazdach muzyki rap. Ale nie będę już przedłuża. Oficjalnie, pierwszym freshmanem pierwszej edycji naszego projektu jest nikt inny jak MTM Mustafa! Hej, Mustafa - jak się czujesz? Jak wieczór?

Franklin Duerr: Suwoop, mówi do Was MTM Mustafa - czuje się świetnie, przyjechałem tutaj z moim dobrym przyjacielem Breezy, więc nie mogło być lepiej.

2. AKTUALNA TWÓRCZOŚĆ

James Hampton: Świetnie, dobry humor to must have w naszych audycjach, Mustafa. Jeśli nie znacie jeszcze tego utalentowanego młodzieńca z kolektywu znanego świetnie w hip-hopowym środowisku to teraz będziecie mieli okazję to zrobić! Mustafa, "Back In Blood" odniosło ciekawy sukces, to Twój debiut - możesz być z niego zadowolony, teraz możemy pogratulować Ci osobiście. Gościnki musiały obowiązkowo zaspokoić wszystkich fanów MTM - szczególnie, że usłyszeliśmy u Ciebie takie gwiazdy jak RoBB czy Reecey. Jak Ci się tworzyło ten album, co Cię inspirowało?

Franklin Duerr: "Back in Blood" to część mojego życia, może o tym nie wiesz, ale moim debiutem był "Redrum" właśnie z Reecey, gdy słuchali Nas tylko odbiorcy ze środkowego Los Santos. Później zostałem zatrzymany przez departament, nie będę wspominał dlaczego, "Back in Blood" to określenie mojego powrotu na ulice, powrotu właśnie do Reeceya, Robba czy świętej pamięci Isleya. Tworzyłem go z myślą o Tym czarnuchu, na pewno chciałby żebym był w Tym miejscu, mógł razem z nim grać koncerty. Pytałeś o Reeceya i Robba, znam ich od małego, razem tworzyliśmy
MTM - tylko ja nie mogłem tego kontynuować w więzieniu stanowym.

James Hampton: To jak podkreślacie rolę swojego braterstwa w swoim kolektywie jest imponujące. Ogólnie, nie zwalniasz tempa i zapowiedziałeś już kontynuację ery w postaci EPki "Son Of Blood". Otrzymaliśmy od ciebie już gorący trailer. Oglądając to, słuchając
tego podłożonego soundtracku w stylu g-funk poczułem klimat lat 90 i gangsta rapu z zachodniego wybrzeża. Znajdujesz czasem jakąś inspirację wśród artystów tego gatunku z dawnych lat, wracasz do korzeni?

Franklin Duerr: Naah, film który nagraliśmy jest moją małą historią, album będzie w całkowicie innym stylu, nikt jeszcze go nie pokazał na tej stronie, to wywodzi się z ciemnych ulic Brooklynu. Skoro o Tym mowa, shoutout dla mojego ziomala Breasto, to on zajmuje się produkcją EP i wykonał ten podkład. Pytałeś o inspiracje, jedyną która może dla mnie być to ludzie z MTM, jesteśmy wyjątkowi.

James Hampton: Właśnie, wracając do tego filmu - nie wszystko jest jasne. Domyślam się, że to ogromnie ważny projekt, który łączy się w jedną całość z Twoim życiem, opowiada... Właśnie o czym opowiada? Interpretacja może być różna ale chcemy wiedzieć "co autor miał na myśli".

Franklin Duerr: Film został nakręcony z myślą o moim ojcu, pierwsza połowa jest właśnie o Nim, jeżeli obejrzałeś go w całości wiesz co przedstawiał, mỏj ojciec był krwistym czarnuchem. Jestem jego synem, synem krwi - pieprzonym Piru. O czym ma opowiadać ? O Tym, że nie wstydzę się tego kim był mój ojciec i jak zarabiał na życie, co musiał robić żeby moja matka mogła godnie żyć.

James Hampton: Więc nazwa Twojej nadchodzącej EPki staje się jeszcze bardziej dla wszystkich zrozumiała. Czego muzycznie możemy spodziewać się po "Son Of Blood"? Będziesz trzymał się ulicznego nurtu czy usłyszymy też coś odbiegającego od tej tematyki?

Franklin Duerr: Styl w którym robię te płytę jest specyficzny, nie mogę opuścić tej tematyki - ale mój kolejny projekt będzie czymś innym. Nie chcę na razie tego zdradzać, ale wyłamię się z tego co wcześniej tworzyły czarnuchy z MTM, na teraz chce przekazać moje wkurwienie na czarnuchów którzy kreują się w sieci na gangsterów a nie mieli styczności z wystrzałem z pistoletu, nie wiem czy miałeś okazję przesłuchania "Back in Blood", nawinąłem tam wers "tutaj nikogo nie dziwi z draco strzał" - to właśnie dedykacja dla tych dziwek, boją się wychodzić na ulicę. 

James Hampton: Okay, Mustafa. Specjalnie dla Twoich fanów muszę Cię trochę pociągnąć za język. Zdradzisz nam coś więcej? Jakieś featuringi? A może jakieś smaczki przez, które słuchacze będą jeszcze bardziej czekali na projekt? 

Franklin Duerr: Płyta to głównie single, pojawią się tam dwa featurningi - jednego pewnie ludzie mogą się spodziewać, drugi pozostaje tajemnicą ale jest to znana persona.

James Hampton: Okay, okay. Dajmy się zaskoczyć. Wracając jeszcze na chwilę do filmu... Jak Ci się podobała rola aktora? Dobrze czujesz się za kamerą czy to jednorazowy eksperyment? Raperzy czasem występowali w naprawdę dobrych produkcjach filmowych.

Franklin Duerr: Nie jestem aktorem tylko artystą, odnalazłem się tam ale nie czułem z tego takiej satysfakcji jak po skończeniu numeru i odsłuchaniu go w studio ale, nie zamknę się do jednej produkcji, mam przy sobie świetnych ludzi, których wyróżnia dusza artystyczna - powiem jedynie BLAZES, wygooglujcie to sobie.

Precious Arceneau: Yo... MTM Mustafa; wraz z wypuszczeniem filmu, ruszyła oficjalna sprzedaż fizycznych kopii EPki "Son of Blood". Na kiedy oficjalną premierę?

Franklin Duerr: Możecie spodziewać się jej w Tym tygodniu, zamawiajcie preorder - dojdzie do Was przed weekendem, oficjalny odsłuch na streamingach będzie trochę później. Chcę, aby ludzie którzy mnie wspierają słysząc tylko urywki mojej nawijki byli wyróżnieni - reszta się nie obrazi, możesz mi zaufać

Precious Arceneau: Ufam Ci w stu jeden procentach, poważnie. Powiedz mi... Czy po oficjalnej premierze możemy spodziewać się jakiegoś promującego koncertu? Może cokolwiek innego, wpasowującego się w kontakt z fanami? Jakieś spotkane?

Franklin Duerr: Chciałem o Tym wspomnieć, w ten weekend dokładnie niedziele, zagram na scenie w Redlight Strip Club, jeżeli jesteście pełnoletni, wpadnijcie tam. Jeżeli chodzi o kontakt z fanami, odpisuje prawie każdemu na DM, jestem dla nich zawsze dostępny.

3. BRANŻA MUZYCZNA

James Hampton: Okay, odbiegniemy teraz trochę od Twojej twórczości. Jak zapatrujesz się na aktualny stan branży muzycznej? Konkurencja jest tu i tam.

Franklin Duerr: Konkurencja? Pokaż mi ją palcem. Reecey na "Redrum2" wyjaśnił prawie każdego, nie będę nic więcej dodawać, MTM nie ma sobie równych.

James Hampton: To się nazywa prawdziwa pewność siebie, drodzy słuchacze. Mustafa, jak już jesteśmy przy temacie lokalnej sceny muzycznej... Najciekawsza, Twoim zdaniem premiera ostatniego miesiąca?

Franklin Duerr: Surf Club od Protais i Kay Kay.

James Hampton: Hej, też lubię performance zaprezentowany przez tą dwójkę. Więc teraz uderzmy w drugą skrajność. Dasz radę wskazać najnudniejszą premierę? Komu, Twoim zdaniem zabrakło "tego czegoś"?

Franklin Duerr: Małe J i duże B. - Chodzi mi oczywiście o nutkę Bankroll, wcale mi nie podeszła.

Precious Arceneau: Yo... MTM Mustafa, skoro mówimy już o premierach ostatniego miesiąca to... Odpowiedz nam - czego brakuje Los Santos, jeśli chodzi o kwestie muzyczne? Jakie masz zdanie na ten temat?

Franklin Duerr: Brakuje mojej gwiazdy na Alei.

Precious Arceneau: Yoo.. To było spicy, poważnie! Mam nadzieję, że w najbliższym czasie to się zmieni. A powiedz nam. Czy miałeś moment słabości, w którym chciałeś rzucić muzykę?

Franklin Duerr: Miałem, gdy wyciągano mnie z rodzinnego domu na oczach matki i czarnuchów w kajdankach.

4. BLIŻSZE POZNANIE

James Hampton: Dobrze, przejdziemy teraz do części wywiadu, w której fani będą mogli poznać Cię jeszcze lepiej i bliżej. Mustafa, jak określiłbyś się w jednym słowie?

Franklin Duerr: Prawdziwy. **chwilowa przerwa, raper dodaje po chwili:** Prawdziwy i wierny swoim ideałom - skoro zaliczyliśmy jedno słowo.

James Hampton: To się ceni. O prezentowane przez siebie wartości trzeba zdecydowanie walczyć. Co innego nam pozostało? Bądźmy sobą i nikogo. To mocny przekaz. Przeskakując do kolejnego pytania, które zbliży Cię z fanami... Twoja największa zaleta i Twoja największa wada?

Franklin Duerr: Stary, nie wiem, nie rozmyślałem nad tym, daj mi chwilę. **po chwilowej przerwie:** Umiem robić forsę, to moja zaleta i wada, "robię gwap nie wychodząc z jacuzzi".

James Hampton: Twoje wersy muszą być real skoro rzucasz nimi jak z rękawa, stary. Masz jeszcze inne hobby, oprócz muzyki i robienia forsy, co?

Franklin Duerr: Lubię wracać do tego, co robiłem przed muzyką - nie trudno się domyślić o co mi chodzi.

James Hampton: Okay, Mustafa. Teraz się skupmy. Album z okresu ostatnich 10 lat, który Twoim zdaniem w przyszłości będzie ciągle wspominanym klasykiem? Nie ograniczaj się tylko do Los Santos, wiadomo.

Franklin Duerr: MTM Reecey, "10 przykazań hustlera". Myślę, że nikt tego nie powtórzy, jest cholernie oryginalny. Tu nawet nie chodzi o kwestie tego, że to mój znajomy - po prostu zrobił coś co z chęcią bym powtórzył w swoim stylu, ale nie ważne jakbym się starał, nie podrobiłbym tego klimatu i przekazu.

James Hampton: Yeah... Pisałem jakiś czas temu o tym albumie w swoim artykule przeglądu lokalnej muzyki i przyznam sam, że koncepcja i wykonanie strasznie wpadły mi w oko. To nie była byle jaka płyta. Moim zdaniem więcej artystów powinno postawiać na takie
smaczki, wiesz? To jest cholerny performance. Dlatego twój ostatni trailer też moim zdaniem - mocno przyplusował.

Franklin Duerr: Ten trailer wymiata słupki, zresztą sprawdź to sam.

James Hampton: Mustafa właśnie pokazał mi statystyki wyświetleń. To strasznie rośnie, wiecie? Jeśli nie widzieliście tego traileru to macie teraz okazję nadrobić.

Franklin Duerr: Oficjalny kanał TSWW, Trapstar Worldwide jest w tej dziwce, czujesz mnie?

James Hampton: Hej, stary - rozmawiając z Tobą łatwo jest przeskakiwać między tematem muzyki, a tematem forsy - w końcu to Twoje życie w pigułce. Powiedz, na co wydałbyś pierwszy milion?

Franklin Duerr: Na moich ziomali, po wyjściu Reecey i reszta czarnuchów z piekielnego perro mocno mi pomogła, chociaż o to nie prosiłem, chcę się im odpłacić tym samym.

James Hampton: Dobrze. Pro Tais, Snow E-Bunny, GBO Duffy, Little, T-LOc, świętej pamięci Echo i GB0 Gino - musisz wybrać z tej mieszanej siódemki artystów, których wrzucisz na playlistę. Kogo wybierasz?

Franklin Duerr: Wymieniłeś tutaj jedną ksywkę, palę tego skurwiela Echo z moimi braćmi w bletkach, pierdolić go i jego zachowanie. Nie potrafię wymienić jednej, wrzucę od siebie dwie. Pro Tais i Snow E-Bunny.

5. SZYBKIE STRZAŁY

James Hampton: O strzałach często mówisz w swoich utworach, Mustafa. My dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie grę w "szybkie strzały" na zakończenie naszego spotkania. Pozwól, że przedstawię na szybko zasady. Zadajemy proste pytanie typu X czy Y. Musisz wybrać jedną z dwóch
podanych pozycji. Proste, zaraz zrozumiesz. Ruszamy więc z pierwszym pytaniem.

Franklin Duerr: Rzuć mi to, stary.

James Hampton: Nunzia De Mattia czy DJ Doom?

Franklin Duerr: Nunzia.

James Hampton: Raven Lockheart czy Dumpster Kids?

Franklin Duerr: Wybieram to po środku, "czy".

Precious Arceneau: Yoo.. A co powiesz na to... JD Pitts czy Precious Parker Jr.?

Franklin Duerr: JD Pitts.

James Hampton: Okay, skoro trzymamy się sportu to lecimy dalej z tym tematem. Willie Sanders czy Ronnie West?

Franklin Duerr: Wrócę na chwilę do pytania o Dumpster i tej drugiej dziewczynie, nic im nie ujmuję - po prostu ich nie znam.

James Hampton: To zrozumiałe, jeśli nie śledzisz cięższych gatunków muzycznych. Wracając do pytania, Willie Sanders czy Ronnie West?

Franklin Duerr: Willie Sanders.

Precious Arceneau: Nazwijmy to kategorią rodzinną, MTM RoBB czy MTM Reecey?

Franklin Duerr: Stary, zadajesz mi pytanie kogo mam wybrać spośród moich braci, nie rób tego więcej - nie odpowiem na to. Prawdziwość i oddanie swoim ideałom.

James Hampton: I na zakończenie szybki klasyk. Szybkie kiss, marry, kill. Tiara Chibanda, Da KayKay, Maddy Cardoso?

Franklin Duerr: Marry - KayKay, kiss - Chibanda, kill - Maddy.

6. ZAKOŃCZENIE

James Hampton: Okay, Los Santoooooos! Mamy to! Dzisiejsze spotkanie z MTM MUSTAFA dobiega końca. Mam nadzieję, że nasza rozmowa pozwoliła wam bliżej poznać tego charyzmatycznego młodzieńca. Hej Mustafa, chcesz powiedzieć coś na zakończenie naszym słuchaczom?

Franklin Duerr: Ta dziwka kocha mój styl, mów do mnie trapstar, żyję jak dawniej, to pierdolony gangland. Shoutout dla moich ziomali, Reecey, Robb, Breasto, Breezy, Pastor,Breasto - są w tej dziwce razem ze mną. Głowy wysoko.

James Hampton: Mam nadzieję, że umililiśmy wam dzisiejszy wieczór. Cały wywiad będzie jutro dostępny na naszej stronie internetowej. Špecjalnie dla was, MTM MUSTAFA i James Hampton - West Wild Reporter.

 

A wy, co sądzicie o naszym pierwszym freshmanie i kogo widzicie w roli drugiego?

 

Zdjęcia: Azumi Zavala
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Stormi Lodenau pod nazwą użytkownika 'iloveProtaisWright' umieściła komentarz w odpowiedniej sekcji.**

MTM Mustafa to ogromna konkurencja dla Protaisa Wrighta.... Wschodząca gwiazda sukcesu i rap sceny; super mi się czytało ten wywiad, bardzo mądry człowiek, który ZAJEBIŚCIE szybko strzela... Mamy podobny gust .pozdrawiam, rzetelnym okiem Pani krytyk .ps kocham Protais Wright .czekam na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin