Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

System zarobkowy - zasiłki i payday


Cocain

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Morfeusz napisał:

no nie, nigdy tego nie zrobimy bo gospodarka nie istnieje w tej grze bo jest to TYLKO JEBANA GRA (sry ponisło mnie), fun facts kiedy w koncu nauczycie sie ze inflacja nie jest niczym złym w tej gierce? Tu nie chodzi o wyścig szczurów kto bogatszy, tylko o zabawe i kreacje postaci, niestety u nas nikt nie chce grać biedaka czy klase średnią bo mu na to jego wirtualne ego nie pozwala i e-cipki sie nie kleją do chuja

Klasa średnia here, fakt może finansowo jako cywil nie jest nie wiadomo jak dobrze, ale imo nie ma co narzekać. System podatków osobiście mi się podoba, o ile wyceny majątku nie będą w jakiś sposób pobugowane, np. liczenie balkonu/oddzielnego pokoju w intku jako kolejnej posiadłości. Ważne pytanie, co z biznesami? Gdy są zarejestrowane na kogoś, też z biznesów będziecie odprowadzać podatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Katsuru napisał:

Dasz radę wyciągnąć z logów statystykę jaki % graczy ma majątki wyższe niż 500k i 1 milion? Tak z ciekawości

czy tam z bazy danych

i najlepiej rozdzielić to między tych z branży / sektora cywilnego / sektora przestępczego

jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Oberschutze eugen napisał:

Już @Morfeusz zauważyłeś, że część graczy na RP robi to co się 'opłaca', nie lepiej pomyśleć dlaczego bardziej im się opłaca i próbować pracować nad tym? xd

Bo ludzie to debile i nie umieją grać dla frajdy, tego nie zmienisz akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Katsuru napisał:

Dasz radę wyciągnąć z logów statystykę jaki % graczy ma majątki wyższe niż 500k i 1 milion? Tak z ciekawości

czy tam z bazy danych

i najlepiej rozdzielić to między tych z branży / sektora cywilnego / sektora przestępczego

Pierwsza 15 najbogatszych ludzi. 

Najmniejszy majątek: 757k.

Najwiekszy majątek: 2.2 mln

10 osob z branży, 2 przestępców, 3 cywili.

Diego i MarceI lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Morfeusz napisał:

Skoro masz majątek o wartości większej niż 500k powinieneś mieć możliwość go utrzymać. Tak czy nie?

Czyli chcąc dalej grać na wykreowanej postaci, na której skupiam się tylko już grze ic a nie farmieniu $ najlepiej sprzedać wszystko żeby grać na luzie albo zacząć grindować żeby wszystko utrzymać? Trochę dziwne, bo z jednej strony dajecie narzędzia do swobodnego kreowania postaci ale z drugiej strony tych mniej aktywnych zmuszacie do większej gry 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ThePilator napisał:

Czyli chcąc dalej grać na wykreowanej postaci, na której skupiam się tylko już grze ic a nie farmieniu $ najlepiej sprzedać wszystko żeby grać na luzie albo zacząć grindować żeby wszystko utrzymać? Trochę dziwne, bo z jednej strony dajecie narzędzia do swobodnego kreowania postaci ale z drugiej strony tych mniej aktywnych zmuszacie do większej gry 😕

Nie rozumiesz dalej zamysłu. Druga sprawa że to wolna propozycja i dyskusja, nic nie jest wprowadzane tylko wystawione do opinii publicznej i ewentualnych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Morfeusz napisał:

Pierwsza 15 najbogatszych ludzi. 

Najmniejszy majątek: 757k.

Najwiekszy majątek: 2.2 mln

10 osob z branży, 2 przestępców, 3 cywili.

Czy to dużo na 250-300 aktywnych graczy dziennie? Nie. Branża rozrywkowa stanowi 66+% najbogatszych graczy. Strefa cywilna wcale nie jest tak przesycona gotówką. W takim razie jaki jest sens opodatkowywania wszystkiego? Wydaje mi się, że zwyczajne dostosowanie cen pojazdów i domów + zmiany w hh i zarobkach biznesowych naprawią sytuacje. Obecnie za 150-300k można sobie kupić supesamochód. Za tą samą cene można też kupić samochód klasy średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartujcie sobie nawet bo już teraz tysiąc dolców to jest tyle samo warte co irl 1 pln, no kompletny bezsens, powiem więcej, operowanie tak dużymi kwotami będzie wyglądało żałośnie, ponadto nie jestem w stanie zrozumieć jak przy możliwości zarobku 1200 900 600 i zasiłkach ludzie mogą narzekać na małe zarobki, a jak ktoś chce więcej zarabiać to zapraszamy do myślenia bo to nie boli, biznes każdy może założyć, lub dogadać się z szefem biznesu, które oferują ogromne premie, sa biznesy oddające 70% swoich zarobków więc skończmy gadać, że gotówki jest za mało bo brzmi to śmiesznie. A teraz zabawna rzecz o życiu prywatnym xD bo to jest hit, ja już widzę jak tutaj te cudowne i piękne charaktery powstają a to wszystko dzięki podniesieniu zarobków, no nie ma nawet takiej opcji, że to będzie miało jakikolwiek większy wpływ, chyba normalne jest, że jak ktoś ma prywatne życie to będzie grał mnie, tylko nie rozumiem dlaczego z tego powodu ktoś ma dostać więcej gotówki, bo sytuacja się powtórzy, nadal ci co mają więcej tego czasu, będą i tak bardziej majętni, podajecie argumenty ze chcecie się skupić na kreowaniu postaci, nie na farmieniu kasy, wiecie jak ja to widzę? Kupicie sobie drogie auto, dom i za kilka tygodni gra się wam pewnie znudzi, może nie wszystkim i garstka osób potrafiłaby to dobrze wykorzystać, ale niestety sądzę, że nawet większą ilość osób na to e ten sposób nie patrzy. To moje osobiste zdanie i go nie zmienię, szczerze to to będzie najgorsza zmiana jaka dotychczas się pojawi jeśli wejdzie w życie, dopiero co zmniejszaliscie hh

trendsetter, Wasiu_RPK i Dexel lubią to

xddd.png image.png.0e98bf424312b22567c11a6dc03ddcd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że przez cały okres do teraz kasa z nieba co godzinę była pompowana w graczy, żeby mogli zbudować swoje unikalne postacie bez konieczności bicia duty w biznesach, zaś teraz jest obrót w drugą stronę i gracze będą zmuszeni do tego klepania duty, żeby mieć za co opłacić podatki, za majątek, którego się dorobili... Tak?

To tak samo jak ostatnia zmiana w pojazdach w tym przypadku jdm. Od samego początku wszystkie te pojazdy były unikatami i ich ceny startowały od 500k+, wiele osób je kupiło i teraz są x e-tysięcy w plecy, czego też nie odzyskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Katsuru napisał:

Czy to dużo na 250-300 aktywnych graczy dziennie? Nie. Branża rozrywkowa stanowi 66+% najbogatszych graczy. Strefa cywilna wcale nie jest tak przesycona gotówką. W takim razie jaki jest sens opodatkowywania wszystkiego? Wydaje mi się, że zwyczajne dostosowanie cen pojazdów i domów + zmiany w hh i zarobkach biznesowych naprawią sytuacje. Obecnie za 150-300k można sobie kupić supesamochód. Za tą samą cene można też kupić samochód klasy średniej.

To znaczy,  nie podliczałem majątku w postaci aut czy domów. Bo owszem branża ma dużo kasy w gotówce, ma nieruchomości czy auta to prawda. Ale patrząc na majątek pod ogólnym względem to cywile królują. Jest osobnik który ma 11 aut, 450k obecnie na koncie i 5 mieszkań. Cywil oczywiście. Nikt go nie pobił.

westconnect lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Morfeusz napisał:

To znaczy,  nie podliczałem majątku w postaci aut czy domów. Bo owszem branża ma dużo kasy w gotówce, ma nieruchomości czy auta to prawda. Ale patrząc na majątek pod ogólnym względem to cywile królują. Jest osobnik który ma 11 aut, 450k obecnie na koncie i 5 mieszkań. Cywil oczywiście. Nikt go nie pobił.

A gdyby mając dostęp do takich informacji starać się kontrolować tych graczy? Wystarczy informacja - Hej, jesteś zwykłym golibrodą z Los Santos, nie powinieneś jeździć Cometem RS i mieszkać w apartamentowcu na Downtown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Katsuru napisał:

A gdyby mając dostęp do takich informacji starać się kontrolować tych graczy? Wystarczy informacja - Hej, jesteś zwykłym golibrodą z Los Santos, nie powinieneś jeździć Cometem RS i mieszkać w apartamentowcu na Downtown.

W takich informacjach trzeba siedzieć i siedzieć, musieli byśmy mieć ludzi który nic by innego nie robili tylko przeglądali i kontrolowali panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Katsuru napisał:

A gdyby mając dostęp do takich informacji starać się kontrolować tych graczy? Wystarczy informacja - Hej, jesteś zwykłym golibrodą z Los Santos, nie powinieneś jeździć Cometem RS i mieszkać w apartamentowcu na Downtown.

Serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mako napisał:

Serio? 

Pewnie, że serio. Wiele osób wcale nie ma świadomości, że nie postępuje zgodnie z założeniami dobrego roleplayu. Jakaś notka w postaci informacji, że ma wystarczającą ilość pieniędzy jak na zwykłego robola z klasy średniej może przemówi do rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin