Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

System zarobkowy - zasiłki i payday


Cocain

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, KaVVaski napisał:

według mnie cały system gites, ale wtedy zarobek przestępczych też by musiał pójść w górę, bo nie opłacało by się kompletnie robić wtedy cornerów jak można na postaci gangowej zarabiać 4k$ za godzinę przez pierwsze 50h gierki, a później więcej by się wyciągało z duty niż właśnie z cornerki dziennie

jezu nie xD

to normalna sprawa ze biznesy powinny zarabiac wiecej od czarnucha stojacego na rogu do ktorego przychodza boty, a on jedyne co robi to klika sobie na ekranie co chce sprzedac. Po co czarnuchowi z ghetta wieksze zarobki? Na co mu wieksze siano? Kryminaliste sie gra dla klimatu a nie "bo to sie bardziej opłaca", cywil siano zarobione w biznesie wyjebie na wiele innych, drozszych rzeczy, na nieruchomosci, auta czy uslugi u innych graczy a gangus z ghetta nie ma za wiele wydatków

Edytowane przez Lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Morfeusz napisał:

Oczywiście kasa ta trafia na konto gov, które wpompowuje ją znowu do obiegu, przez co tak naprawdę pieniądze które płacicie na podatki, wszystko za co płacicie w salonach, sklepach etc. wraca do was z czasem.

Skoro akurat tutaj ruszyłeś temat GOV to może najpierw ruszcie z tym... Z tego co wiem, od maja ta instytucja jest martwa... Więc jej też może warto się przyjrzeć

Mitsu, Wysox4 i Nozownik lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

I to jest super pomysł, przekażemy dalej i będziemy walczyć o zmiany w biznesach. P.S Limit biznesów na vespucci, ściągnięcie limitu tylko w davis żeby rozruszać tą strefe co myślicie? Oczywiście dojdą tam jeszcze jakieś bonusy za grę w Davis.

To jest akurat fakt, nie wiem skąd biorą się limity, jednak na chwilę obecną gastronomii jest chyba ponad 20, a w samym centrum widocznych jest zaledwie 3 Kolejną rzeczą w biznesach to fakt, że te potrafią stawiać się jeden na drugim, więc to że będzie limit biznesów na vespucci kompletnie nic nie zdziała, bo na chwilę obecną i tak jedynym dobrym miejscem do gry jest irish pub i ten nowy biznes wingwam czy jakoś tam, to jedyne dwa biznesy, w których ludzie za ladą grają coś sensownego i im się należy większy zarobek, a reszta to nawet nie powinna dostawać zasiłków.

xddd.png image.png.0e98bf424312b22567c11a6dc03ddcd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lopez napisał:

jezu nie xD

to normalna sprawa ze biznesy powinny zarabiac wiecej od czarnucha stojacego na rogu do ktorego przychodza boty, a on jedyne co robi to klika sobie na ekranie co chce sprzedac. Po co czarnuchowi z ghetta wieksze zarobki? Na co mu wieksze siano? Kryminaliste sie gra dla klimatu a nie "bo to sie bardziej opłaca", cywil siano zarobione w biznesie wyjebie na wiele innych, drozszych rzeczy, na nieruchomosci, auta czy uslugi u innych graczy a gangus z ghetta nie ma za wiele wydatków

true, zarobki są dobre obecnie w przestępczych, jestem nawet skłonny zaryzykować że minimalnie za duże ale już nic zmieniać nie będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się wertować 6 stron dyskusji więc takie małe pytanko:

Cytat

1. Każda postać do czasu przegrania pierwszych 50h dostaje $4.000 zasiłku (przy 50h to daje $200.000)

co z postaciami które mają już ponad te 50h? będzie jakieś wyrównanie co do nowych postaci czy nie braliście tego pod uwagę? 

greygods lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, druggy napisał:

Jak mam auto za 135k i Intek za 6k ale ma koncie nic bo kasę trzymam w intkach to będę płacił tylko za Intek i auto?

Będziesz ale nikt nie powiedział że ten system wejdzie - to luźna propozycja.

12 minut temu, goldonmywrist napisał:

nie chciało mi się wertować 6 stron dyskusji więc takie małe pytanko:

co z postaciami które mają już ponad te 50h? będzie jakieś wyrównanie co do nowych postaci czy nie braliście tego pod uwagę? 

tak jak up

 

w ciągu tej dyskusji 6 stron wyszło sporo zmian i pomysłów dyskutując z wami, jak skończmy dyskusje całkowicie to zrobie tutaj podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lopez napisał:

jezu nie xD

to normalna sprawa ze biznesy powinny zarabiac wiecej od czarnucha stojacego na rogu do ktorego przychodza boty, a on jedyne co robi to klika sobie na ekranie co chce sprzedac. Po co czarnuchowi z ghetta wieksze zarobki? Na co mu wieksze siano? Kryminaliste sie gra dla klimatu a nie "bo to sie bardziej opłaca", cywil siano zarobione w biznesie wyjebie na wiele innych, drozszych rzeczy, na nieruchomosci, auta czy uslugi u innych graczy a gangus z ghetta nie ma za wiele wydatków

tymczasem biznesy w których gościu stoi 90 minut na omijaku i ma 10k na nowym systemie XD

nie oszukujmy się, robienie cornerów to katorga, bo trzeba stać elegancko przy kółeczku i czekać na boty, jak się go robi w dwie osoby to jeszcze można coś pograć, ale inaczej no to sorki - stoisz i czekasz, żeby wcisnąć dwa przyciski, żeby zarobić nawet na to ammo do broni, bo przy wojnie schodzi jak pojebane, a też swoje kosztuje xd

edit - a i jak dla ciebie pierwszy lepszy barman czy fryzjer ma zarabiać więcej niż gościu co rzuca towarem, który de facto nie kosztuje mało to xd

Edytowane przez KaVVaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie napierdalasz codziennie to fakt moze i to ammo szybko schodzi i mozesz nie wyrabiac finansowo

Cytat

edit - a i jak dla ciebie pierwszy lepszy barman czy fryzjer ma zarabiać więcej niż gościu co rzuca towarem, który de facto nie kosztuje mało to xd

ten gosciu co rzuca towarem raz ze nie potrzebuje wiekszej ilosci siana a dwa ze barman i tak daje wiecej od siebie niz gosc stojacy w kolku na cornerze i sprzedajacy towar botom bez zadnej interakcji z ludzmi. Zresztą widze ze my mamy dwa rozne mindsety i sie nie dogadamy, tobie tego nie przetlumacze ale innym juz prędzej

Edytowane przez Lopez
EnjoyTheRide lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam system zaróbkowy, zmiany wypłat i zasiłków jak najbardziej na plus, lecz co do podatków. Jak będzie obliczany majątek?

Jeśli kupiłem dom za 80k, a jest warty powiedzmy 130k to od ktorej kwoty będzie pobierany podatek, na jakiej podstawie mamy obliczyć wartości majątków. 

W mój dobytek wlicza się również samochód, czy jego tuning również wliczamy w koszta, bo przecież po modyfikacjach jest on łakomym kąskiem na różnych portalach?

Forma pobierania jak najbardziej 7 dniowa, lecz wiadomo przy dobrym procencie, bo ciężko sobie pomyśleć, że za 1tydzień gry będe musial zapłacić 30k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

to też fakt, dobra czyli podsumowując - podatki oddalamy na drugi tor jako pomysł do dopracowania i ponownego przedstawienia społeczności. Podnosimy payday w biznesie żeby gracz pracujący w grupie był wyróżniony, pomyślimy od dodatkach za aktywna grę i interakcje w biznesach (active rp) i ożywiamy davis w biznesy, czyścimy vespucci z biznesów widmo

Idealnie rozpisane - grunt by wszystko opierało się na interakcji gracz-gracz a nie gracz-ściana.

1 godzinę temu, kamn napisał:

Najpierw dodajcie atrakcje na serwerze, by gierka w RP nie opierała się wyłącznie na staniu i klepaniu w czat a dopiero potem myślcie jak wyruchać ludzi na hajs. Jak dodacie skrypty, dzięki którym gracz będzie mógł ze znajomymi iść pograć w tenisa lub iść na randkę na diabelski młyn, to wtedy podatek nie będzie potrzebny bo ludzie będą ten hajs wydawać na takie rzeczy.

Coś co przewija się na scenie RP od lat - to gracze sami siebie ograniczają, oczekując skryptowych rozwiązań dosłownie na wszystko. Fajne są takie drobne dodatki ale wprowadzane właśnie jako dodatki, drugorzędnie. Na serwisie jest wiele fajnych projektów tworzonych przez graczy, które fajnie prosperują i bardziej uderzałbym w pomoc w rozwijaniu właśnie tych pomysłów niż wprowadzaniu sztucznych rozrywek - głupi przykład tor kartingowy, wszystko fajnie tam funkcjonuje ale problemem jest synchro przez które te karty szybko się uszkadzają, tez odbierając w pewnym stopniu już zabawę tym którzy za tą usługę zapłacą - danie wsparcia takiemu projektowi chociażby w postaci niezniszczalnych kartów czy jakiegokolwiek innego rozwiązania, które nie sprawiałoby że ci tworzący coś dla innych gracze są stratni już dałoby więcej niż jakiś głupi skrypt tenisa. 

Mentalnosci niektórych osób nie zmienisz - jesli ktoś gra dla /stats to ciężko zmienić jego tok rozumowania, ale na szczęście takich osób jest mniej - odnoszę wrażenie, że tutaj wielu graczy podchodzi z luzem i gotówka jest dla nich tylko narzędziem a nie celem. Może widzę wszystko przez różowe okulary ze względu na przejście z innego serwisu, ale właśnie takie są moje odczucia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Papux napisał:

Coś co przewija się na scenie RP od lat - to gracze sami siebie ograniczają, oczekując skryptowych rozwiązań dosłownie na wszystko. Fajne są takie drobne dodatki ale wprowadzane właśnie jako dodatki, drugorzędnie.

Tak, już odgrywam jazdę na diabelskim młynie na /do. Fajna zabawa, jeszcze nigdy tak dobrze się nie bawiłem pisząc tekst na klawiaturze.

/me wsiada do wagonika.

/do Wagonik rusza.

/me dobrze się bawi siedzą w wagoniku.

/me ogląda z wagonika diabelskiego młynu paronamę miasta.

/do Paronama miasta jest piękna.

xNikeT lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamn napisał:

Tak, już odgrywam jazdę na diabelskim młynie na /do. Fajna zabawa, jeszcze nigdy tak dobrze się nie bawiłem pisząc tekst na klawiaturze.

 

  Ukryj treść

 

/me wsiada do wagonika.

/do Wagonik rusza.

/me dobrze się bawi siedzą w wagoniku.

/me ogląda z wagonika diabelskiego młynu paronamę miasta.

/do Paronama miasta jest piękna.

 

 

przez takich malkontentów nie można mieć zabawy z gry

Skrzypo, Katsuru i greygods lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamn napisał:

Tak, już odgrywam jazdę na diabelskim młynie na /do. Fajna zabawa, jeszcze nigdy tak dobrze się nie bawiłem pisząc tekst na klawiaturze.

 

  Odkryj ukrytą treść

 

/me wsiada do wagonika.

/do Wagonik rusza.

/me dobrze się bawi siedzą w wagoniku.

/me ogląda z wagonika diabelskiego młynu paronamę miasta.

/do Paronama miasta jest piękna.

 

 

Tym tokiem rozumowania powinno się wprowadzić skrypt otwierania okna w domu żebym mógł IC papierosa na zewnątrz strzepać. Palenie papierosa jest dla mnie rozrywką w grze - rozbudujemy jego skrypt, na pewno przyda się dla całej społeczności. Kurwa szanujmy się - RP opiera się głównie na wyobraźni, więc istotniejsze jest wspieranie ciekawych biznesów graczy niż dodawanie pierdół.

Edytowane przez Papux
Skrzypo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Papux napisał:

Tym tokiem rozumowania powinno się wprowadzić skrypt otwierania okna w domu żebym mógł IC papierosa na zewnątrz strzepać. Palenie papierosa jest dla mnie rozrywką w grze - rozbudujemy jego skrypt, na pewno przyda się dla całej społeczności. Kurwa szanujmy się - RP opiera się głównie na wyobraźni, więc istotniejsze jest wspieranie ciekawych biznesów graczy niż dodawanie pierdół.

Twoim tokiem myślenia powinno się wyjebać system przedmiotów, /stats i salony samochodowe, bo pierwotnie ludzie grając RP bawili się bez tego mając dostęp jedynie do /me i /do. A mimo wszystko z jakiegoś powodu z roku na rok serwery starają się rozwijać skrypty oferując najmniejsze pierdółki, by gracz mógł lepiej wczuć się w postać odgrywając RP. Skrypt mocno ułatwia granie RP, nie wszystko uda się fajnie odegrać na /me i /do, dałem ci wręcz idealny przykład najzwyklejszej jazdy na diabelskim młynie. Tymczasem ty masz do mnie problem, że zamiast zbędnych do grania podatków zaproponowałem możliwość zagrania z kimś w tenisa co zdecydowanie bardziej zwiększy ludziom zabawę, bo przecież chyba po to są gry - żeby bawić, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Dla mnie jedyna forma podatków to za nieruchomości ale tylko dlatego, żeby po prostu nie brakowało ich dla reszty. Same podatki powinny bardziej uderzać w bogaczy niż średnią klasę. 

Piszę to na szybko więc sorry jak niezrozumiałe.

Przykładowo ubezpieczenia (którego nie będzie trzeba płacić, to już gliniarze czy inne rzeczy by od tego skutecznie odciągały) które są wartością procentową ceny wozu. Jak ktoś gra middleclass to niech sobie gra - spoko. To właśnie postacie grające milionerów powinny bardziej obrywać taxem. (ale nadal nie tak dużym, żeby ograniczało im grę - ew. Grę bogacza.)

Lub podatek od nieruchomości, mieszkania czy małe domy byłyby nisko wyceniane, wille czy wielkie domy już bardziej. I to już personalna opinia, mnie po prostu drażni widok mallrata, który jeździ sportową furą, mieszka na vinewood z bratem/siostrą/kimkolwiek i razem jeżdżą bić duty jako barman w 2 biznesach. To by albo pokazało im, że lepiej skupić się na grze i nie ponosić kosztów, albo zacząć robić coś wyjątkowego za co będą mogli się utrzymać. 

 

To bardzo luźna myśl, może totalnie nie powinno tak wyglądać i idea totalnej swobody jest lepsza, ale myślę, że kreatywni gracze lub tacy, którzy to dobrze wykorzystują nie ucierpią. To po prostu mój pogląd na podatki jeśli miałby wejść. 

6oUdCNv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin