Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

624 MURDAVILLE BULLDAWGZ


Gtamix

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2022 o 01:11, WEST COAST napisał:

Latin Kings w południowej Kalifornii identyfikują się jako Surenos. Zostali zapoczątkowani przez prawdziwych Latin Kings z Chicago w 1971 roku, którzy przybyli do Kalifornii w celu rabowania banków.  Ich początki były w Pasadenie, kiedy dzieciaki stamtąd zostali założeni przez tych z Chicago. Niedługo po tym wrócili do Chicago, a w Pasadenie zaczęło się to rozwijać. Kiedy uderzyli w system Kalifornijskiego więziennictwa, szybko zdali sobie sprawę, że muszą programować SUR, aby pozostać przy życiu ze względu na meksykańską mafię. Dlatego stali się Latin Kings 13 i nie byli powiązani w żaden sposób z oryginalnym ALKN. Później rozrosło się to do innych miejscowości w Kalifornii, takich jak Fontana i Anaheim. Ci z Anaheim utożsamiają się z Folks gang, ale nadal są Surenos (FOLKS GANG 13/ANAHEIM FOLKS GANG 13/VARRIO FOLKS 13/FAMILY OF LATIN KINGS SURENOS 13). Gdyby odrzucili La eMe i działali na własną rękę, zostałoby nałożone na nich green light (gniew meksykańskiej mafii, która dałaby nakaz wszystkim gangom z programu Surenos na atakowanie ich zarówno na ulicach, jak i w więzieniu). Podobno w północnej Kalifornii Latin Kings identyfikują się jako Nortenos. 

r/CaliBanging - Anaheim city: Anaheim Folks Gang 13 (AFG or Family Of Latin Kings Surenos).

r/CaliBanging - Anaheim Family Of Latin Kings Sureños 👑 [FOLKS Gang 13] (Turf is next to Knotts Berry Farm)

reddit.com: search results - Latin Kings 13

Panowanie meksykańskiej mafii nad wszystkimi gangami Sureno jest do dziś znane jako dość potężne i dominujące ze względu na egzekwowanie strachu i szacunku na ulicach i w więzieniu. Gangi uliczne pod rządami meksykańskiej mafii są określane jako Sureno, znane również jako gangi Southsider. Southsiders, w przeważającej części, twierdzą że są 13, ale w zależności od polityki danego sąsiedztwa, mogą twierdzić że odnoszą się z innym numerem niż 13 lub mogą nie odnosić się z żadnym. Przykłady: 18th Street Gang, Compton Varrio 155, Compton Varrio 117, Compton Varrio 124, East Side Clover, Varrio 38th Street, Varrio 41th Street, Clanton 14th Street. Gangi takie jak 18, Mara Salvatrucha 13 i East Side Clover nie identyfikują się jako Surenos na ulicach. Mimo to są określani przez innych jako SUR ze względu na fakt, że składają hołd meksykańskiej mafii. 

Wracając jeszcze do tego green light, w South Cali istnieją latynoamerykańskie gangi, które nie podporządkowały się meksykańskiej mafii, dlatego jest na nich nałożone green light. Są to między innymi Lowell Street Locos, Opal Street Locos, Maravilla (tutaj nie do końca, oni są podzieleni na tax free i na tych, którzy podporządkowali się meksykańskiej mafii - z tego powodu powstał wewnętrzny konflikt), 5th & Hill, Border Brothers i Mongols MC.

Powodem, dla którego postanowiłem się rozpisać na ten temat, jest to aby szersze grono ludzi w końcu zrozumiało jak działa polityka gangów latynoamerykańskich w Kalifornii. Mam również nadzieję, że będziecie o tym pamiętać podczas tworzenia swoich projektów o charakterze latynoamerykańskich gangów ulicznych.

Co do Bulldogs; w tekście przeczytałem, że zwracają się do siebie "perro" i "efe" - pokażcie mi materiał w postaci filmiku, w którym tak ktoś mówi, bo ja tego nie wyłapałem, zwłaszcza jeśli chodzi o młode pokolenia. Dog/dawg owszem, ale nie "perro" i "efe". Poza tym mówią do siebie "nigga" między innymi, weźcie to też pod uwagę. Można to bez problemu wyłapać w ich mowie, nawet podczas muzyki.

624 BDS - YouTube

Można tutaj wyłapać jak mówi "nigga" i "ma nigga". Ogólnie widać, że jakiś jebnięty koleś, który znęca się nad swoją dziewczyną, ale tutaj chodzi o jego mowę, na którą warto zwrócić uwagę.

 

Dzięki za obszerna wypowiedz. Tak, dokładnie… chodzi tutaj o Latin Kings 13, a nie ALKN. Co do perro i efe to nie są wymyślone zwroty , aplikacje pisałem w 2018/2019 na potrzeb deva i miałem materiał źródłowy ze stronki o gangach, której data opiewała bodajże na 2004 r. Niestety, materiały mam takie jakie serwuje sieć i tylko na nich się opierać mogę. Teraz tak myśle, ze nawet w ganglandzie te zwroty się pojawiły. Sprawdzę i dam znać. 

Mogę się mylić, ale nigga to zwrot już ogólnie przyjęty jak ese ( do ludności latynoamerykańskiej), wiec on będzie występował niezależnie od tego czy go użyjemy czy nie. 

Dzieki, doceniam merytoryczna wrzute 🙂

Edytowane przez Gtamix
DRAKO2FADED i Eliteq lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin