Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Skarga/naughty] naughty


le dechet

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta:  https://forum.v-rp.pl/profile/3595-valentyna/
Link do konta oskarżonego: https://forum.v-rp.pl/profile/10345-naughty/?tab=activity
Powód składania skargi: Leakowanie danych, wynoszenie informacji uzgodnionych z górą, tworzenie konfliktów i toksyczne nastawienie do innych vibowiczów, przerzucanie ooc do ic

Wyjaśnienie sprawy: Siema wychodzę na przód z zaprzestaniem leakowania danych jednego z graczy dobrze nam znanego, leakowania informacji uzgodnionych z ekipą szerszej publiczności jak i zaprzestania toksyczności jaką naughty rozsiewa w naszej małej społeczności. Osoba, której dane zostały zleakowane zgodziła się na umieszczenie tutaj materiału dowodowego pod warunkiem iż będzie on (w przypadku fotek zamazany) a w przypadku nazw kont, imion i nazwisk po prostu przekreślone. Za zgodą osoby, której dane zostają rozsyłane przez @naughtyudostępnię pełny materiał dowodowy bez cenzury odpowiedniej osobie w ekipie. Całość ma datę nawet kilku miesięcy do tyłu, co nie oznacza że powinno być zamknięte i zamiecione pod dywan jeżeli takie sytuacje się powtarzały a toksyczność z jaką się naughty wyrażał, wychodzi poza skalę na prawdę wszystkich moralnych progów.

Dowody: 
 

(leaky rozmowy z boxidro i publikowanie tego po kątach jak i całość toksycznego gówna)
 

Spoiler

unknown.png
gg.jpg
gg2.jpg
Każdą osobę oprócz naughty no i mnie zamazałem, jak w.w będzie potrzeba pełnego udokumentowania to wyślę członkowi ekipy (tekst o boxidro który rozsyłał po chatach zostawiam free bo to jednak członek ekipy)



 

 

Spoiler

unknown.png

ggggg.jpg


unknown.png


 

Przerzucanie ooc do ic i jawna prowokacja
 

Spoiler

unknown.png


LEAKY danych i fotek

Spoiler

ale_jaja_1.png



giphy.gif?cid=790b76114680848c0ba8a7185f


 

 

 

 

Necro, gbebecia i MarceI lubią to

image0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Nie ma sensu kryć tego, że wobec pewnych osób zachowałem się źle. Wszystkie rzeczy, które widnieją w skardze są z prywatnej grupki DISCORD, gdzie raptem jest nas sześć osób (w tym ja i Valentyna). Odwołując się do pierwszych punktów, czyli leak'owania rozmów z Boxidro, no i "toksyczne gówno" jak to nazwał oskarżyciel. Faktycznie, przerzuciłem całą rozmowę moją i Boxidro na nasz wspólny czat grupowy. Bardziej zrobiłem to ze względu, iż myślałem, że znam tam osoby, które były na tej naszej grupie, co nie zmienia faktu, że sama wiadomość została wrzucona bardziej do czystej dyskusji. Nie powinienem był tego robić, ale i nie dałem tej wymiany wiadomości do szerszego grona publicznego - tylko do pięciu osób. Gdzie @Valentyna aktualnie udostępnił to wszystko przed setkami graczy? Dlatego też z tego miejsca jedynie co mogę zrobić to przeprosić @Boxidro za fakt udostępnienia prywatnej rozmowy. Mogę ponieść za to swoje konsekwencje. "Toksyczne gówno", jak to nazwał @Valentyna - wiele osób i to nie od dziś doskonale wie, że miałem dość poważne spięcia z @houstonfornication na linii interesów w branży. Nie będę przytaczał publicznie o co chodziło i jak wyszedł cały spór. Myślę, że to nie jest po prostu na ten moment ważne, skoro oboje unikamy między sobą kontaktu poza grą (do wielkiego minimum) i takim sposobem jest po prostu dobrze. Aczkolwiek wiele słów, które pojawiły się na tej grupie - nie chwaląc się, bo nie ma czym - padało pod wpływem alkoholu. Z mojej strony, czy wielu innych osób. Wszystko działo się w zamkniętej społeczności, która NIE NAWOŁYWAŁA do nienawiści takich osób jak @houstonfornication, @Boxidro czy @MarceI. Ponownie, jedynie co mogę zrobić to przeprosić i odpokutować. Kwestia przenoszenia OOC do IC? Okej, nie wiem. Może jestem po prostu jebanym debilem, by zrozumieć ten zarzut PRZYKŁADNEGO GRACZA @Valentyna. Samą prowokację po części rozumiem, ale większość graczy raczej nie zrozumiała o co chodziło (do tego momentu), a komentarz pod screenshotem wylądował na nie-sławnej grupce. Gdyby zahaczało to o regulamin Lifeinvader, czy obraziło jakiegoś gracza - post zostałby usunięty, a ja ukarany wcześniej. Od momentu przejęcia moderowania LI przez @houstonfornication coraz szybciej wykrywane są krzywe akcje i zachowania, co za tym idzie - nagradzane karami. Ostatnia, no i moim zdaniem najważniejsza kwestia. Leakowanie danych, zdjęć. Kolega @Valentyna przedstawił publicznie bardzo ładną wyklejankę, ponieważ sprawa miała się w zupełności inaczej. Żeby nie narażać osoby pokrzywdzonej w tej kwestii, całą tą sprawę postaram się wyjaśnić w wiadomości prywatnej u administratora odpowiedzialnego za werdykt.

 

Podsumowując, wszystkie wymienione sytuacje miały miejsce na nie-publicznym discordzie, gdzie dostęp ma sześć osób, włącznie ze mną i oskarżycielem. Traktowany był bardziej do śmieszkowania, czy głupich zaczepek między sobą. WIADOMOŚCI NIGDY NIE WYSZŁY Z NASZEGO GRONA, do dnia dzisiejszego, gdy @Valentyna upublicznił je w tej skardze. Nie jestem dumny ze swojego zachowania wobec @houstonfornication, @Boxidro czy innych osób, ale czasu nie cofnę. Wątpię, że słowo /przepraszam/ zmieni tutaj cokolwiek, ale nie jestem w stanie zaoferować nic innego w tym momencie. Pragnę również zauważyć, że większość sytuacji miała miejsce dwa-trzy miesiące temu, gdzie zupełnie inaczej podchodziłem do swojego zachowania w tej społeczności. Uważam to za próbę dosłownego upierdolenia mnie. Rozsądek moralny uaktywnił się tej osobie po takim czasie? No proszę Was... Jednocześnie nie przyznaję się do ostatniego zarzutu gracza, w którym miałbym leakować dane, czy zdjęcia jednego z graczy. Mimo wszystko, nie jestem dumny ze swojego zachowania i patrząc na te wszystkie screenshoty, czuję po prostu wstyd.

 

Edytowane przez naughty
Spider, bajtek i gbebecia lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż odniosę się do tego wszystkiego:

 

12 minut temu, naughty napisał:

nie chwaląc się, bo nie ma czym - padało pod wpływem alkoholu.

Wiesz... to nie jest usprawiedliwienie - to, że jesteś nieodpowiedzialny i wypisujesz takie rzeczy na innych nie zmienia faktu iż to się zdarzyło i leakując kogoś foty, dane czy też mieszając kogoś z szambem powinieneś mieć poczucie odpowiedzialności swoich czynów co nie? Tyle mówi się teraz na świecie, że ludzie popełniają najgorsze rzeczy za sprawą chociażby takiego głupstwa jakie zrobiłeś, czyli pieprzenie w internecie i leak'owanie info prywatnego.

 

18 minut temu, naughty napisał:

Wszystko działo się w zamkniętej społeczności, która NIE NAWOŁYWAŁA do nienawiści takich osób jak

Cóż nie wiem gdzie dotarły dalej te rzeczy i nikt tego nie wie oprócz ciebie. Społeczność jak najbardziej nie nawoływała do nienawiści, sama w sobie NIE ale ty swoją osobą i prezentacją tego wszystkiego co tam pisałeś już tak - z nikim nikt nie miał tam spiny to ty byłeś ciągle procederem kłótni. Oczywiście ja nie jestem święty bo sam wiem jaki jestem mimo, że większość mówię dla śmiechu to liczę się z konsekwencjami mojej wypowiedzi i ty też powinieneś.

 

27 minut temu, naughty napisał:

Kwestia przenoszenia OOC do IC? Okej, nie wiem. Może jestem po prostu jebanym debilem, by zrozumieć ten zarzut PRZYKŁADNEGO GRACZA

Tak, jest to przenoszenie OOC do IC - nie chcę odświeżać sprawy bo wiem, że bohaterowie tego mają śliskie podejście do tamtej sytuacji. W skrócie: afera była czysto OOC, nie wiem czy ty dla śmiechu czy da prowokacji to zrobiłeś? Na prawdę nie wiem co miałeś w głowie ale jednak postanowiłeś to upublicznić na swoim LI jako swoja postać swoją drogą postać znanej piosenkarki - niekoniecznie jest to dobra postawa w mojej opini.

 

32 minuty temu, naughty napisał:

Żeby nie narażać osoby pokrzywdzonej w tej kwestii, całą tą sprawę postaram się wyjaśnić w wiadomości prywatnej u administratora odpowiedzialnego za werdykt.

Cóż, nie wiem co mogłem wyciąć poza tym, że wysyłałeś foty naszego kolegi vibowicza i nazywając go homoseksualistą - nie wiem co wyciągniesz więcej z grupy bo mnie z niej wyrzucono po ujawnieniu sprawy. Jeżeli Malibu czy ktoś z ekipy będzie chciał pełne ssy to strzała na pw wyślę nie pocięte.

 

Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu dochodzę do fundamentalnej konkluzji: Nie, ta skarga nie ma na celu nikogo jak to ty przytoczyłeś upierdolić a tylko przedstawić nareszcie jaką jesteś osobą i że nie nadajesz się do współżycia w społeczeństwie internetowym. 

image0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na werdykt administracji. To co napisałeś @Valentyna nic właściwie nie zmienia tutaj. Powielasz to co już pisałeś, więc nie mam do czego się odnosić. Wszystko co miałem do powiedzenia i wyjaśnienia, wyjaśniłem w wiadomości prywatnej u osoby rozpatrującej skargę.

Edytowane przez naughty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pojawiło się tutaj oznaczenie mnie to zabiorę głos i napisze coś od siebie. Jestem tolerancyjny do czasu. Nie lubię kiedy ktoś opierdala mi dupę za plecami. Wystarczy podbić do mnie na PW i wyjaśnić wszystkie niezgodności i doszlibysmy do kompromisu, zwłaszcza iż jak były rozmowy w branży to caly czas mi przytakiwałes i popierałes moje słowa. Miałeś do mnie o wszystko problem tak samo jak reszta. To, że zostałem wybrany na pomocnika, to jaka postać grałem i wiele wiele innych. Znam cię kilka lat i nigdy nie powiedziałbym kosmaty, że zachowasz się tak słabo w kierunku mojej osoby. Mogłeś sobie wielokrotnie darować, to wolales dolewać oliwy do ognia przez co zostałeś wydalony z branży rozrywkowej. 

Spider, Suro, abierto i 2 innych lubią to

cash-dani-leigh.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, houstonfornication napisał:

Jako, że pojawiło się tutaj oznaczenie mnie to zabiorę głos i napisze coś od siebie. Jestem tolerancyjny do czasu. Nie lubię kiedy ktoś opierdala mi dupę za plecami. Wystarczy podbić do mnie na PW i wyjaśnić wszystkie niezgodności i doszlibysmy do kompromisu, zwłaszcza iż jak były rozmowy w branży to caly czas mi przytakiwałes i popierałes moje słowa. Miałeś do mnie o wszystko problem tak samo jak reszta. To, że zostałem wybrany na pomocnika, to jaka postać grałem i wiele wiele innych. Znam cię kilka lat i nigdy nie powiedziałbym kosmaty, że zachowasz się tak słabo w kierunku mojej osoby. Mogłeś sobie wielokrotnie darować, to wolales dolewać oliwy do ognia przez co zostałeś wydalony z branży rozrywkowej. 

To prawda, dlatego wszystkie osoby, które oberwały ode mnie rykoszetem w wiadomościach discordowych otrzymały naprawdę szczere przeprosiny. I wiem jak to zabrzmi, ale zatraciłem się jako człowiek w nieodpowiedniej wirtualnej społeczności. Nie jest to odpowiedni czas, by o wszystkim opowiadać, szczególnie tutaj. Liczę jedynie na to, że będę miał okazję pokazać, że zależy mi na zmianie i otrzymam od Was, administracji, szansę na to. Jak już mówiłem - czuję do siebie odrazę i wstyd. Przykro mi, że doprowadziłem do takiej sytuacji. Własną nieodpowiedzialnością skrzywdziłem kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przanalizowałam dokładnie każdy zarzut w tej skardze włącznie z logami w grze oraz dowodami dostarczonymi przez oskarżonego na moje PW discord z wiadomych przyczyn. Patrząc na ilość zarzutów oraz zawiłość całej skargi po prostu po kolei będę odnosiła się do tego.

Cytat

Leakowanie danych

  • Jeśli chodzi o ten punkt z dowodów które otrzymałam na PW wyszło na to, że nie @naughtypierwszy rozpoczął to, a Wiktor. Zatem nie rozumiem w tym momencie tego absurdu, gdy sam coś zaczynasz, a później próbujesz zrzucić winę na kogoś innego? Dodatkowo wciąż był to wasz PRYWATNY discord, a nie discord powiązany z VIBE, czy też forum/serwer. Niestety ten punkt jest nieuzasadniony, a sam oskarżony jedynie powinien przeprosić poszkodowaną osobę i wstydzić się za to, jak się zachował.
Cytat

Wynoszenie informacji uzgodnionych z górą, tworzenie konfliktów i toksyczne nastawienie do innych vibowiczów

  • Ponownie zacznę od tego, że wszystko odbywało się na discordzie waszej grupy. Sprawdzając logi na każdej postaci @naughtynie natrafiłam na to, by obrażał członków administracji jak miało to miejsce na powyższych screenach, czy też innych graczy. Co do samej toksyczności potępiamy to i nie będziemy tego tolerować, ale wciąż bez dowodów dotyczących ściśle VIBE nie jestem w stanie wyciągnąć konsekwencji takich, jakich oczekuje zapewne osoba wystawiająca skargę. Pragnę nadmienić, że opiekunowie branży za toksyczność jedynie karali go wyrzuceniem z discorda, czy też usunięciem z branży. Skoro wtedy nie ukarano gracza banem, nie mam podstaw by robić to w tym momencie za ten czyn skoro poniósł inne konsekwencje.
Cytat

Przerzucanie ooc do ic

  • Ten zarzut połowicznie jest trafiony. Jeśli chodzi o wpis na LI dotyczący głośnej afery po wycieku logów z gry pewnych graczy, tutaj @naughtyzawinił i nie mam co do tego wątpliwości. Żadnych. Takie zachowanie nie będzie tolerowane w żadnym stopniu przez nas i doskonale sobie z tego każdy zdaje sprawę. 
  • W dalszej części odnosząc się do tego zarzutu przeanalizowałam logi po tym, gdy na PW @naughtyodpowiadając na moje pytania wyjaśnił mi podłoże nienawiści swoich postaci do postaci @houstonfornicationczy też @Ksunix. W obu przypadkach było to poparte rozgrywką IC zatem nie jestem w stanie udowodnić, że toksyczność i nienawiść OOC jest przenoszona do rozgrywki IC. Nie mam również dowodów na to, że robił to samo w stosunku do innych graczy.

 

Podczas sprawdzania logów natrafiłam natomiast na handel OOC z postacią zbanowanego @rusek, co oczywiście będzie miało odpowiednie konsekwencje poprzez blokadę postaci bez możliwości apelowania od tej decyzji. Podsumowując całość - nie ma i nie będzie przyzwolenia na durne podjazdy, tworzenie afer, czy toksyczne zachowania. Jesteśmy ludźmi, którzy tworzą społeczność tego serwera i to nam powinno zależeć na tym, by każdemu dobrze spędzało się czas tutaj, na VIBE. @naughtyzachował się źle i jest tego świadom. Jednak jak napisałam wyżej rozmowa na prywatnej grupie discord nie narusza regulaminu serwera, co przemawia na okoliczność łagodzącą oskarżonego. Otrzymałam również opinię od osób, które nadzorują projekt ULSA, gdzie aktualnie oskarżony gra. Zarówno @thaZujak i @Spectresą skłonni dać mu drugą szansę, gdyż widzą poprawę jego zachowania, a w samym projekcie nie jest osobą toksyczną, a wręcz przeciwnie często pisząc do opiekuna konsultuje swoje ruchy w rozgrywce. Kończąc to podsumowanie pozostaje mi napisać jaka jest decyzja w tej sprawie:

BAN 7 dni oraz blokada postaci, dodatkowo zakaz korzystania z LI skoro nie potrafisz z niego korzystać. Trafiasz również pod obserwację całej ekipy i tutaj ostrzegam, jedno Twoje toksyczne zachowanie, skarga, czy inne nieodpowiednie postępowanie będzie skutkowało banicją bez możliwości apelacji.

Skarga częściowo zaakceptowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin