Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[12.02.22][vTube] Barbie i gwiazdy Los Santos - dlaczego ta współpraca nie powinna dojść do skutku?


wink

Rekomendowane odpowiedzi

phgntPO.png**Na kanale vTube Aishy Huxley pojawił się materiał na temat kontrowersyjnej współpracy marki BARBIE, oraz Kulture De Betances. W materiale influencerka stara się przedstawić dlaczego piosenkarka nie powinna być twarzą takich produktów wymieniając niektóre z jej nieodpowiednich zachowań. Pod sam koniec materiału dziewczyna oświadcza iż w internecie powstała petycja internetowa do marki barbie, która ma doprowadzić do wycofania wszelkich produktów z podobizną De Betances z obiegu. Pod petycją można podpisać się w dowolnym momencie, a link do niej, tak samo jak do artykułów opisujących niektóre z najbardziej kontrowersyjnych działań można znaleźć w opisie filmu.**

**Aisha siedzi sobie na terenie kampusu ULSA, w tle chodzą sobie studenci**

Hejka wszystkim, dzisiaj mniej vlogowania, a więcej poruszania dosyć poważnego tematu, który siedzi mi w głowie od dłuższego czasu.

**Dziewczyna wzięła łyka wody z bidonu, złapała za ipada**

Będę sobie czytać notatki, bo mam tutaj przygotowane kilka rzeczy co do całej sprawy. Pewnie widzieliście, że firma Barbie produkuje lalki z podobizną bardzo kontrowersyjnej Kulture, moim zdaniem zwyczajnie tak nie powinno być, zresztą nie tylko moim, bo masa ludzi pokazała swoje oburzenie w internecie, no i nie tylko, bo poczyniłam kilka kroków i przepytałam ludzi na mieście co zobaczycie później. Tak szczerze to miałam tego tematu nie poruszać na początku, bo było to dla mnie jak walka z wiatrakami - nie trafiłabym do wystarczającej publiki, żeby cokolwiek z tym zrobić i mieć wpływ.  No tylko po komentarzu Niny stwierdziłam, że jednak warto, bo może akurat uda się nagłośnić całą sprawę.

**Aisha poprawiła włosy, usiadła sobie wygodniej**

Zacznijmy od tego o co mi tutaj chodzi. Lalki Barbie to są produkty dla dzieci, gdyby to była jakaś specjalna kolekcjonerska kolekcja nie wycentrowana w najmłodszych to może bym to jeszcze zrozumiała, ale sama firma, która te lalki wyprodukowała powiedziała: "Jest to idealny prezent DLA DZIECI ze względu na materiał, z którego zostały wykonane zabawki", no spoko - do materiału nie mam problemu, ale czy na pewno powinno się tak pisać? Powinno to trafić do dzieci? No nie. Ja nie mam nic do Kulture, ale no osoba taka jak ona, która nie raz pokazywała swoje ciało w dość skąpym ubiorze, a nawet ostatnio praktycznie bez niego i gdyby nie to, że zasłoniła je kawałkiem papieru to byłaby kompletnie naga. A co jeszcze gorsze to taka fotka pojawiła się dzień, albo dwa po trafieniu lalek do sprzedaży. No nawet samo zdjęcie ogłaszające współpracę nie było zbyt odpowiednie dla dzieci. Do tego dochodzi jeszcze okładka magazynu VAIN - znowu jest na zdjęciu praktycznie całkiem naga. Dodatkowo sam magazyn w pewnym sensie jest ogłoszeniem jej współpracy i wyjścia jockstrapów, które ma na sobie na okładce. I tak, wiem - każdy ma prawo wrzucać zdjęcia takie jakie chce. Ale osoba, która miała sprawę w sądzie o pedofilię, jest niesamowicie kontrowersyjna, było wokół niej wiele afer i to takich poważnych, czy chociażby sam dozór domowy o którym wspomniała jej była managerka powinna być od razu skreślana jako kandydatka do takiej współpracy. I wiadomo, ja rozumiem, że De Betances jest chyba najpopularniejszą celebrytką w Los Santos jak nie całym San Andreas i medialnie na bank współpraca z nią zrobiłaby świetne liczby, tylko czy tak wielka marka jak Barbie, wokół której już i tak była masa kontrowersji w przeszłości niekoniecznie spowodowana współpracami powinna się czegoś takiego podejmować? Tym bardziej, że produkt jest skierowany typowo dla dzieci? Przeczytam wam komentarze niektórych rodziców co myślą na ten temat.

**Zaczeła gapić się w ipada, poklikała trochę po ekranie i zaczęła czytać komentarze**

”Nie mogłabym znieść widok lalki z jej podobizną! Obrzydlistwo!”

“Produkt dla dzieci? Hmmm... A to nie ona miała tą afere o seks z małolatem? To co, może do zestawu będzie jej chłoptaś? ”

“Zabawki dla dzieci promowane przez krowe z los santos z aferami łóżkowymi. Idzie w dobrą stronę! Brakuje jeszcze dildo w zestawie.”

No jak widzicie, rodzice którzy wiedzą trochę więcej o Kulture, co w sumie nie jest ciężkie, bo wszystko o niej jest niesamowicie medialne i mało kto o niej nie wie nie chcą jej jako lalki Barbie, są oburzeni. Teraz zobaczycie filmik, który nagrałam kilka dni temu w Wallmarcie.

**Nagranie przenosi się pod Wallmart, Aisha wchodzi do środka, podchodzi do kilku osób, które robią zakupy w sklepie razem ze swoimi pociechami.**

AH: Przepraszam, mogę zająć chwilkę?

R1: A o co chodzi?

AH: Jak Pan skomentuje współpracę Barbie z lokalnymi gwiazdami? Kupiłby Pan taką lalkę swojej córce?

R1: Zdecydowanie nie, z Asami nie mam aż takiego problemu, chociaż sam nie wiem czy takie lalki powinny się pojawić w sklepie. Na pewno bym ich nie kupił swojemu dziecku, nie chcę, aby poznawało najbardziej kontrowersyjne osoby w Los Santos od najmłodszych lat. Zresztą ciężko mi wytłumaczyć dziecku czemu nie kupię mu lalki, która jej się podoba.

AH: Tyle wystarczy, dziękuję za chwilę.

**Aisha podchodzi do kolejnego rodzica.**

AH: Mogę zająć chwilkę?  Czy kupiłaby Pani swojemu dziecku lalkę z podobizną De Betances?

R2: To pytanie jest na serio? Wykluczone, najlepiej to by było gdyby te lalki zniknęły ze sklepu w trybie natychmiastowym.

AH: Czyli jeśli pojawiłaby się internetowa petycja do marki Barbie to podpisałaby ją Pani?

R2: Oczywiście.

AH: Dziękuję bardzo. Miłych zakupów.

**Aisha popytała jeszcze kilku rodziców podczas ich zakupów, mało który wypowiedział się pozytywnie na temat lalek, większość twierdzi, że nie powinny one nawet trafić do sklepów**

**Wraca kadr na Aishe siedzącą na terenie kampusu.**

Jak widzicie rodzice nie chcą widzieć tych lalek w sklepie, a co dopiero kupować ich swoim dzieciom. Dlatego też w internecie pojawiła się oficjalna petycja do firmy Barbie stworzona głównie przez uczniów uniwersytetu ULSA, bo z nimi również poruszałam ten temat i stworzyliśmy dosyć sporą grupę, która będzie walczyła o usunięcie tych produktów ze sklepu, a może nawet całkowicie z obiegu. Linka do petycji, tak samo jak i artykułów na temat Kulture, które pokażą wam dlaczego nie powinna być twarzą takiej marki zobaczycie w opisie materiału.

**Na ekranie pojawił się link, oraz adnotacja do stronki z petycją.**

Jeśli podzielacie moje zdanie, nie chcecie, aby takie produkty trafiały do najmłodszych - podpiszcie się, oczywiście petycja jest anonimowa, więc nie musicie się o nic martwić, a im więcej internetowych podpisów zdobędziemy tym lepiej! Nie możemy promować pedoflii, oraz innych negatywnych zachowań wśród najmłodszych - takie osoby jak ona nie powinny trafiać w takie miejsca jak półki sklepowe z produktami dla dzieci.

**Po tych słowach nagranie przechodzi do kolejnego kadru, tym razem Aisha stoi z kilkoma studentami na terenie kampusu, zadaje im pytania o lalki.**

S1: Serio ludzie, zróbcie coś dobrego, rozumiem, że możecie ją lubić, być fanem jej muzyki i tym podobne, ale na serio, to nie trafia do was a do dzieci - czyli tam gdzie nie powinno.

S2: Nie promujmy jej zachowań dalej, Barbie popełniło duży błąd i musimy im go uświadomić, usunąć to z obiegu, niech nikt tego nie kupuje, bo może wyrządzić więcej krzywdy niż dobrego, a ona jeszcze swoimi kontrowersjami zarobi na rodzicach, którzy kupią rzeczy dla swoich dzieci, nawet nieświadomie mogą kupić jej produkt, bo nie skojarzą kto to. Za to co robi powinna być odsuwana od wszelkich współprac, a nie wynagradzana.

S3: Wiem, że każdy robi głupie rzeczy, ludzie lubią kontrowersję, seksualność i tym podobne, ale w tym przypadku to serio jest przesada. Nie rozumiem jak w ogóle doszło do stworzenia tych lalek, nawet do rozmów. Tak nie powinno być. Musimy walczyć o nasze dobro, bo niedługo to nie będzie normalnego miejsca do życia dla nas. Nie uczmy najmłodszych głupot od początku ich życia.

**Scena wraca do Aishy siedzącej w pozycji takiej jak wcześniej, dziewczyna bierze łyka wody i dodaje.**

Jeśli się z nami zgadzacie - podpiszcie się, nie zmuszam do tego, tylko naprawdę weźcie pod uwagę do kogo to trafia. Link do petycji znajdziecie w opisie. Wszystkim, którzy wezmą w tym udział - z całego serca dziękuję, serio.

**Materiał się zakończył**

Opis filmu:

Link do petycji
Współpraca z VAIN (JOCKSTRAPS)
Post na LI dot. VAIN
Reklama ROUGE magazine
Ogłoszenie współpracy z Barbie
Artykuł dot. kontrowersji z pedofilią
Kontrowersyjna reklama kawy DFC

 

Spoiler

Imie i nazwisko postaci: Aisha Huxley
Numer konta postaci: 5924677773

 

Edytowane przez wink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Tego samego dnia chwilę przed publikacją materiału Aishy w internecie pojawiła się również wspomniana w filmie petycja - tak jak influencerka jest ona powiedziała skierowana w stronę do firmy Barbie, która wyprodukowała kontrowersyjne lalki i ma na celu usunąć je z całkowitego obiegu - półek sklepowych, oraz internetu.**

2pdcxg4.png

 

Edytowane przez wink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin