Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #58: Noworoczny Vibe


MyNick

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Jesus napisał:

Ja całkowicie bym odszedł od rozdawnictwa, bo to jest ten sam klasyk co dzisiaj w Polsce (wysoka inflacja). Nie ma wyjścia z inflacji tak naprawdę, bo w systemie gospodarczym takim jak jest irl to gadają, że:

Musiałyby zniknąć projekty zarobkowe, musiałby zniknąć wysoki PayDay, musiałyby zniknąć zasiłki.

Musiałyby zostać wprowadzone podatki i musiałyby być mega wysokie (droższy dom- większy podatek, droższy samochód- droższy podatek- wtedy hajs wracałby na konto GOV'u, z tego konta rozdawać ludziom zasiłki (po $25, $50 na godzinę). Innej opcji dzisiaj nie ma. Dodatkowo na plus utrzymywania konta dla bezrobotnych jest to, że dzisiaj wszystkie stacje paliw są pod władaniem administracji (powinni na moje oko zrobić to tak, że im lepszy silnik samochodu tym więcej spala).

 

Wiadomo, to tylko gra- i są zawsze problemy jak komuś ktoś chce narzucić opłaty w grze za to, że ma kilka supercarów i wille. Ale innych sposobów na ograniczenie inflacji jak na razie nie ma.

Ceny w biznesach musiałyby zostać wyregulowane do bardzo niskich stawek, aby burger kosztował $10 a nie $50 (możnaby przejściowo w ramach rekompensaty zrobić po prostu dopłatę do usług w formie +25% dla biznesu od GOV, gdzie i tak od sprzedazy burgera szedłby podatek).

To jedyna sensowna opcja wyjścia z inflacji serwerowej - ale pewnie są tu ekonomiści z zainteresowania więc rozgryźliby to jeszcze lepiej, bo ja nie widzę problemu aby zarabiając z 6k dziennie zapłacić z tego nawet połowę na podatki lub więcej- opłacić hajs za posiadany dom, posiadane pojazdy i tak dalej.

Równie dobrze, mogłoby być tak jak było dawniej na sampie, że wypłata z grupy/biznesu była wyłącznie raz dziennie a co godzine był "zasiłek" w postaci $50 dla każdego gracza.

Cóż, niektórzy reprezentanci austriackiej szkoły ekonomicznej twierdzili, że najlepszym lekarstwem jest zabranie rządzącym monopolu do emisji pieniądza. Nie mozna porównywać gospodarki 40 milionowego państwa(tak, z Ukraińcami tylu nas jest),  uzależnionego od wielu czynników do ekonomii serwera role play. Druga sprawa, ze nie tylko polityka rozdawnictwa i wrzucenie w eter około stu miliardów złotych doprowadziła do takiego stanu, a między innymi monopolizacja przez państwo sektora energetycznego. Polecam prace Leszka Balcerowicza(niepochlebnie okreslanego osoba o pogladach neoliberalnych). Wracając do serwera: Chciałbym kiedyś uwierzyć, że ludzie pojmą prawdziwe znaczenie pieniędzy IG, bo jest to tylko nędzny środek płatniczy umożliwiający dokonywanie jakichś tam, pomniejszych transakcji. Nie jest sprawa pierwszorzędną, nie jest nawet drugorzędną, bo ograniczenie jego emisji dąży do znacznych deficytów w niemal każdym obszarze rozgrywki. Problemem nie jest znaczenie samego e-hajsu a fakt, że niektórzy ewidentnie zapomnieli, iz poza jego farmieniem wypadałoby.. no nie wiem - zacząć kreować swoją postać?  Gospodarka może być rozjebana dopóki, dopóty gracze dalej inicjują miejsca do gry ze stosunkowo niewielkim progiem wejściowym. Większość projektów wypadnie z obiegu, ale zawsze te jakaś część zostanie na dłużej.  Nie można bóldupić o gotóweczkę, bo, no kurwa  - ona ma tylko WSPOMAGAĆ odpowiednie kreowanie rozgrywki, a nie być jego ogranicznikiem.  Gdyby nie fakt, że dla wielu osób brak tego zapalnika równa się końcowi motywów dalszej gry, to byłbym szczerze za jej całkowitym wyjebaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 10:19, Jackal napisał:

Wczoraj była wgrana łatka, która miała nieco usprawnić te lagi. Jak coś wszystkie takie info masz na discordzie w zakładce info-dev.

Właśnie wydaje mi się, że sama łatka niewiele zmieniła w kwestii optymalizacji i zastanawiam się, czy jej wgranie to było max prób naprawy stanu sprzed aktualizacji i czy dalej możemy liczyć na naprawienie tego w przyszłości (mam nadzieję, że w niedalekiej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "łatka" jedyne co zmieniła to stan pogorszenia mojej psychiki, bo teraz zamiast przelotnych lagów i spadków FPS mam katorge i sieczke ścinek, lagów, dropów, bugów, gówien że aż RTX mi sie pali przez co musze grać na LOW ale dobrze bo teraz gra przypomina SAMPa więc poczułem nutke nostalgii, która dała mi zastrzyk dopaminy

PS ah no i jeszcze wspomne - jak komuś te aktualizacje poprawiły FPS to znaczy że ma słaby komputer. Zauważyłem że optymalizacja sie polepszyła tylko wśród posiadaczy słabych PC
(nie, to wcale nie jest prowo tylko suma moich doświadczeń)

Edytowane przez PRAWICZEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin