Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[18.01] α†r⊕pα - PROLOGUE EP


Verevi

Rekomendowane odpowiedzi

okadka.png

 

W dniu 18 stycznia na streamingach pojawił się debiutancki w solowej karierze minialbum Atropy. EP nosi tytuł “Prologue”, co może sugerować że jest to tylko wstęp do tego, co Atropa ma do zaprezentowania. 

Na pierwszy rzut oka na okładce można dostrzec kobietę z nożycami, która przecina nić. Jest to nawiązanie do Atropos - greckiej boginii losu, wyznaczała kres życia każdego z ludzi. Kiedy nadchodził ich czas, przecinała nić swoimi nożycami. Gdyby się zagłębić w grafikę, możnaby dostrzec kontury rośliny pokrzyku wilczej jagody, która w łacinie nosi nazwę Atropa belladonna. Ze względu na swoje silnie trujące właściwości, nazwa rodzajowa “Atropa” nawiązuje do wcześniej wspomnianej boginii. W całej kompozycji ukryta jest również sama Jill Skjeggestad. Okładka jest niczym innym jak metaforycznym, graficznym zobrazowaniem genezy pseudonimu scenicznego artystki. 

W ostatnich dniach Atropa na swoim lifeinvader zamieściła cykl wpisów z myślą filozoficznych, okraszonych właśnie tytułem “Prologue” i datą wydania minialbumu. Po zgłębieniu treści utworów, można pomyśleć, iż inspiracją dla artystki jest postać Antona LaVeya, autora Biblii Szatana i twórcy nurtu ateistycznego tj. satanizmu laveyańskiego. Atropa w swoich utworach nawiązuje właśnie do przykazań i grzechów głównych opisanych w filozofii laveyańskiej. 

Minialbum zawiera sześć utworów, z czego jeden (“Adrenaline”) został zaprezentowany tydzień wcześniej. Do wszystkich utworów powstał visualiser, które niewiele się od siebie różnią. Na tle wszystkich viusaliserów, wyróżnia się ten stworzony do  “Windstorm”. 


NO 1. SCARLET
“Prologue” zaczyna się stosunkowo spokojnym (jak na Atropę) utworem, gdzie przez większość utworu główną rolę gra gitara akustyczna, a mniej więcej gdzieś w połowie nabiera “mocy”. W “Scarlet” Atropa określa siebie “mesjaszem” i za pomocą muzyki pragnie trafić do odbiorcy z wyznawaną przez siebie filozofią (laveyańską) i mówi czym tak naprawdę jest zbawienie oraz mówi, co tak naprawdę uważa za grzechy - głupota, ograniczenie, altruizm, okazywanie litości i słabości, asceza. Zapewne stosunkowa spokojność utworu jest celowa, by do odbiorca mógł skupić się na treści.

Spoiler
Cytat

Hej, pokażę Ci lepszą drogę
przed Tobą objawienie, niosę światło (mmm) ← ciekawostka: Lucyfer w łacinie oznacza “niosący światło”
musisz pozwolić by “dawne ja” zmarło
wyzwól swoją duszę, wyzwól ciało
twoje zbawienie właśnie dotarło

objawię Ci gorzką prawdę
wytęż zmysły i słuchaj mnie uważnie
człowiek tworzy bóstwa, nie na odwrót
po śmierci nie czeka cię boski ogród
"tu i teraz" Cię wybawi

[Chorus]
Przynoszę oświecenie dla zagubionych dusz
Przynoszę oświecenie dla zagubionych dusz
Pragnę nieść prawdę i wybawić jak mesjasz
Nie próbuj ze mną walczyć bo i tak przegrasz 
Przynoszę, przynoszę przykazania dla zagubionych dusz

[Verse 2.]
Tylko głupiec nosi szkarłatny krzyż
Samoograniczenie to największa z krzywd
Wzgardź litością i słabością
Wzgardź marnością 

Asceta traktowany z niższością (ooh) ← asceta prowadzi surowy tryb życia bez przyjemności i wygód w celu uzyskania świętości i zbawienia duszy
Wola pełna altruizmu głupotą i naiwnością ← altruizm = bezinteresowna troska o dobro innych, gotowość do poświęceń, przeciwieństwo egoizmu
Przestań grzeszyć wciąż
Przestań grzeszyć wciąż

[Chorus]
Pragnę nieść prawdę i wybawić jak mesjasz
Nie próbuj ze mną walczyć bo i tak przegrasz
Przynoszę, przynoszę oświecenie dla zagubionych dusz
Przestań grzeszyć wciąż
Przynoszę oświecenie dla zagubionych dusz
Przestań grzeszyć wciąż
 

 

NO 2. RIOT
Atropa w agresywniejszym utworze “RIOT” wypowiada bunt zapewne przeciwko zakłamanym politykom i władzy, o czym świadczą słowa “oni tak brudni, że nie potrafią już spojrzeć w lustro; obiecuję Ci, że spalimy ich i to miasto”. W opisie widnieją słowa “Pycha zawsze prowadzi wypowiedzenia buntu i wojny.”

Spoiler

 

Cytat

[chorus]
wszyscy jesteśmy tak samo od środka zepsuci
brak jakiejkolwiek ucieczki, nigdzie nie zawrócisz
nasze dusze są takie zimne i zgniłe
jesteś mentalnym trupem, Twoja dusza już w mogile

[chorus]
pójdziesz ze mną?
staniesz ze mną ramię w ramię?
nikt nie udaje bohatera
to nasza idea
dacie radę za mną podążać?
Podążaj ze mną albo zgiń

Dalej, dalej
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Do przodu albo do grobu
chcę usłyszeć Wasz bunt

[verse 2]
oni tak brudni, że nie potrafią już spojrzeć w lustro
obiecuję Ci, że spalimy ich i to miasto
od ogromu płomieni w ciemną noc będzie jasno
pokażę Ci chaos, zgniłe hieny idą na stos

[chorus]
pójdziesz ze mną?
staniesz ze mną ramię w ramię?
nikt nie udaje bohatera
to nasza idea
dacie radę za mną podążać?
Podążaj ze mną albo zgiń

Dalej, dalej
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Dalej, krzyczcie
chcę usłyszeć Wasz bunt
Do przodu albo do grobu
chcę usłyszeć Wasz bunt

[bridge]
od ogromu płomieni w ciemną noc będzie jasno
od ogromu płomieni w ciemną noc będzie jasno
od ogromu płomieni w ciemną noc będzie jasno
pokażę Ci chaos, zgniłe hieny idą na stos
 

 

NO 3. ADRENALINE
Utwór, który premierę miał 11 stycznia.

Spoiler

 

Cytat

chodź tutaj bliżej
musisz mnie dokładnie słyszeć
odpowiem teraz na wszystkie pytania światu
choć wy i tak uważacie nas za wariatów
jestem tutaj tylko dla jednego leku
dla was adrenalina to tylko dodatek i szczegół
więc teraz Ty mi odpowiesz
czułeś kiedyś, że latasz i jesteś wolny?
jeśli nie wiesz co to znaczy to nie mów zbyt wiele i bądź pokorny

będą krążyć za mną legendy niczym z Athens Lunatic Asylum
wytykają mnie palcami, to tylko nijakie istoty bez własnego stylu
zaraz usłyszysz tajemnicze głosy jak w Monte Cristo
mogę być Twoim wybawieniem, nie słuchaj tych istot
(adrenalina lekiem)
ja tego potrzebuję, muszę się wyszaleć
jesteś zbyt prosty, ja swą wyobraźnię doskonalę
widzę magiczne kolory, Ty się wyginasz
moim jedynym lekiem adrenalina

jestem ponad tym, kreuję własną rzeczywistość
dla Ciebie to zło, dla nas oczywistość
jesteś nijaką duszą wykreowaną przez marne społeczeństwo
jesteś ich marionetką, a Ty myślisz, że to Twoje prywatne zwycięstwo
jesteś gotów by poczuć adrenalinę?
bo ja jej chcę
pragnę jej

będą krążyć za mną legendy niczym z Athens Lunatic Asylum
wytykają mnie palcami, to tylko nijakie istoty bez własnego stylu
zaraz usłyszysz tajemnicze głosy jak w Monte Cristo
mogę być Twoim wybawieniem, nie słuchaj tych istot
ja tego potrzebuję, muszę się wyszaleć
jesteś zbyt prosty, ja swą wyobraźnię doskonalę
widzę magiczne kolory, Ty się wyginasz
moim jedynym lekiem adrenalina


CIESZ SIĘ ŻYCIEM NIM UMRZESZ!
przestań zwracać uwagę na resztę
nie chcesz cieszyć się życiem nim umrzesz?
W TAKIM RAZIE JUŻ JESTEŚ MARTWY
 

 

NO 4. BLOOD
Ze względu na swoją oprawę muzyczną, zdecydowanie jeden z najbardziej nieobliczalnych utworów i zdecydowanie najbardziej brutalny, agresywny, pełny przemocy. Nieobliczalny ze względu na stosunek morderczej treści do momentami spokojniejszego brzmienia, co ostatecznie tworzy groteskową aurę. Nie zabrakło tutaj nawiązania do ostatnich medialnych dram, gdzie pod celownik pismaków został wzięty Kane Saleh, lecz Atropie oberwało się rykoszetem. Artystka przez swój brak medialności jest nieznana mediom, z tego względu pismaki dla podbicia dramy i wyświetleń zatytułowało zdjęcie (na którym pijana artystka tańczy na kontenerze) “Kane Saleh goni po śmietnikach prostytutkę”, a w dalszych wpisach Celebrity Preview pojawiały się określenia “śmietnikowa prostytutka”. Jest to również nawiązanie do nagrania, które Kane Saleh umieścił na swoim live.
Atropa w utworze zwraca się do paparazzi słowami “ich skóra przykleja mi się do podeszwy, gdy im skaczę po głowie; śmietnikowa prostytutka sprawi, że skończycie w rowie”

Spoiler

 

Cytat

epiej zamów dla siebie egzortę ← egzorta = kazanie pogrzebowe
wanna pełna krwi największym komfortem
ja ci przed śmiercią me imię na czole wypalę
na nic twoje żale, zaufaj mi, powitasz bramy piekieł w chwale

gdy pragnę krwi to łapię za tasaki
to chore gówno wciąga, krew ofiar lepsza niż dragi
moja komnata jak świątynia w Uppsali, zrobię tutaj blodfest <-- Świątynia w Uppsali − świątynia pogańska w Gamla Uppsala, w czasach przedchrześcijańskich czczono w niej bogów nordyckich. Wszystkie źródła zaś podają, że w miejscu tym składano bogom nordyckim ofiary z ludzi. Co dziewięć lat w świątyni tej odbywały się pogańskie obrzędy tak zwanego blodfest, czyli "święta krwi", w czasie którego składano między innymi ofiary z ludzi dla przebłagania bóstw.
każdy cię tutaj rozpruje, potem może i spali, to krwawy chrzest
 
krew, krew, krew, pragnę tylko waszej krwi
zamknij tę brudną mordę, moja chora armia z was drwi
krew, krew, krew, pragnę tylko waszej krwi
jesteś już dawno przegrany, nie uciekniesz, zamknęły się drzwi
 
jeśli trzeba rozpierdalam gościom czaszki o chodnik
nadstawianie policzka to najgorsza ze zbrodni
ich skóra przykleja mi się do podeszwy, gdy im skaczę po głowie
śmietnikowa prostytutka sprawi, że skończycie w rowie ← “śmietnikowa prostytutka” = nawiązanie do postów w mediach (1, 2), gdzie na celownik był wzięty Kane Saleh, a Atropa oberwała rykoszetem. Artystka nie jest znana w środowisku medialnym, stąd brak wywołania jej z imienia a nazwanie jej “prostytutką’ dla podbicia dramy i wyświetleń.

jestem damską wersją pierdolonego Mefisto ← w mitologii chrześcijańskiej Mefisto to jeden z siedmiu wielkich książąt piekła
przygarnę do siebie każdego, poczestuję wszystkich trucizną
każdy z nas tutaj jest aniołem, jednak tym upadłym
to jedyna słuszna droga, dobre wartości już przepadły

krew, krew, krew, pragnę tylko waszej krwi
zamknij tę brudną mordę, moja chora armia z was drwi
krew, krew, krew, pragnę tylko waszej krwi
jesteś już dawno przegrany, nie uciekniesz, zamknęły się drzwi
 
 

 

NO 5. YOU’RE GONNA LISTEN
Agresywny, pełny mocnych brzmień. Zarówno śpiewany jak i krzyczany.  “You’re gonna listen” to utwór, który wśród słuchaczy wzbudził największe spekulacje a to za sprawą treści. Pierwsza zwrotka sugerować mógłby, że słowa kierowane są ponownie do mediów, jednakże druga zwrotka zmienia całkowicie pogląd na utwór. Wers “nie nazywaj mnie serdeczną przyjaciółką; przyjaźń na pokaz nie jest sztuką” łudząco przypomina słowa Margoth z wywiadu w Self Radio, gdzie mówi “Przy okazji, już teraz chciałabym was zaprosić na koncert, który będę odgrywała wraz z moją serdeczną przyjaciółką Atrope, która też... być może pojawi się na mojej nowej płycie”. Adresata utworu nazywa “marną karykaturą”. 

Spoiler

 

Cytat

Tak się cieszę, że tu jesteś
Tak się cieszę, że mówisz o mnie
To słodkie, że robisz to w taki sposób
Ale posłuchaj, co mam Ci do powiedzenia

zamknij się, zamknij się, zamknij się
zamknij się, zamknij się, zamknij się
zamknij się, zamknij się, zamknij się
Nie umiem słuchać Twoich bredni
zamknij się, zamknij się, zamknij się
zamknij się, zamknij się, zamknij się
zamknij się, zamknij się, zamknij się
Zamknij swoją pieprzoną mordę, marna karykaturo

nie nazywaj mnie serdeczną przyjaciółką ← Nie wiadomo do kogo zwraca się Atropa, lecz padły podejrzenia iż wers ten jest nawiązaniem do słów Margoth w wywiadzie tj. “Przy okazji, już teraz chciałabym was zaprosić na koncert, który będę odgrywała wraz z moją serdeczną przyjaciółką Atrope, która też... być może pojawi się na mojej nowej płycie,”
przyjaźń na pokaz nie jest sztuką
nie znasz mnie i brak Ci odwagi
zamiast wyjść do przeciwności, wystawiasz białe flagi

zamknij się, zamknij się, zamknij się
Nie umiem słuchać Twoich bredni
zamknij się, zamknij się, zamknij się
Zamknij swoją pieprzoną mordę, marna karykaturo

zamknij, zamknij, zamknij, zamknij się, do kurwy!
zamknij, zamknij, zamknij, zamknij się, do kurwy!
zamknij, zamknij, zamknij, zamknij się, do kurwy!
Nie umiem słuchać Twoich bredni
 


NO 6. WINDSTORM
“Windstorm” stanowi bez wątpienia jeden z najbardziej zapierających dech w piersi utworów. Nie za sprawą brutalności, agresywnego przekazu, brzmienia lecz właśnie na odwrót. Visualiser jest w czarno-białym negatywie, co obrazuje kompletnie inny charakter muzyczny, niż to co jest zaprezentowane na reszcie minialbumu. Windstorm jest spokojną, osobistą, bardzo emocjonalną kompozycją, będącą wyrazem wrażliwości artystycznej. Artystka pokazuje tutaj swoje umiejętności wokalne w zupełnie innym wydaniu.

 

Spoiler

 

 

 

Cytat

Skarbie, skarbie, skarbie, skarbie, skarbie
to była długa, długa droga
Pragnęłam pięknego, pięknego snu
Skarbie, skarbie, skarbie, skarbie skarbie
teraz spalę wszystkie wspomnienia
zostanie marny popiół

Ukochany, cóż mogę rzec?
nic nieznaczące słowa
lekko rzucane na wiatr
zrodziły się w tornado
zabrało mi, co miałam
zabrało mi, co miałam
chciałeś mnie zniszczyć

Skarbie, skarbie, skarbie, skarbie
twe włosy niczym w węże utkane
me serce zamieniłeś w kamień ← w greckiej mitologii Gorgony posiadały włosy w kształcie jadowitych węży, a ich spojrzenie zamieniało w kamień
Skarbie, skarbie, skarbie, skarbie
byłeś jak tragedia w teatrze ← tragedia jest gatunkiem dramatu, gdzie katastrofalny koniec i klęska są unieuniknione

Ukochany, cóż mogę rzec?
nic nieznaczące słowa
lekko rzucane na wiatr
zrodziły się w tornado
zabrało mi, co miałam
zabrało mi, co miałam
zabrało wszystko
chciałeś mnie…
chciałeś mnie…
chciałeś mnie zniszczyć
 

 

Wydarzenia wpływające na promocję;

  • Kane Saleh w swoim live wspomina przygody z paparazzi, w których towarzyszyla mu Atropa. Ponadto, opisuje ją słowami "Sporo siedziałem w studio też z Atropą. Ona jest całkiem podobna do mnie, też jest pierdolnięta. Ma cięty język. To taka Cardi B cięższych brzmień, hahahaha. "
  • Koncert w TOTAL EXPLODE, podczas którego zaprezentowała przedpremierowo utwory z EP "Prologue"
  • JILL SKJEGGESTAD POSTRZELONA! Akcja #cancelcelebritypreview:
    • W dniu 22/01/2023 lokalne media zaczęły donosić o strzelaninie pod Vanilla Unicorn, która skutkowała trzydziestominutową akcją ratunkową wobec dwóch ofiar. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala w krytycznym stanie.
    • Celebrity Preview na swoim profilu umieściło sfabrykowane zdjęcie (graficznie usunięto ślady wskazujące na strzelaninę), przedstawiające ranną Jill Skjeggestad. Opisali to słowami "Prostytutka Kane Saleh spadła ze śmietnika i złamała nogę!"
    • Jako pierwszy głos zabrał Kane Saleh, który ostro skrytykował CP. Przyznał, że artystka została postrzelona i walczy o życie oraz chciałby, aby to było jedynie złamanie nogi. Rozpoczął akcję #cancelcelebritypreview, która jest wyrazem oburzenia wobec żenujących komentarzy na temat osoby, będącej u skraju śmierci.
    • Do akcji #cancelcelebritypreview dołączyły kolejne osoby: Teagan Thorne, Jack Wesker, Mikaila Lozano, Margoth, R0th, LenxcMemphis  i osoby niezwiązane z show-biznesem: 1, 2, 3.
  • Atomic umieściło post "Jill Skjeggestad brutalnie postrzelona!'
  • Pięć dni później Jill Skjeggestad daje znać o swoim stanie zdrowia i jednocześnie dołącza do #cancelcelebritypreview. 

 

Poniesione koszty; 

Dane;

Imię i nazwisko postaci: Jill Skjeggestad
Numer konta postaci: 3365521501
Przynależność: ---
Imię i nazwisko menadżera (jeśli posiadasz):
 

Edytowane przez Verevi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez_nazwy.png

 

JILL SKJEGGESTAD W KRYTYCZNYM STANIE WALCZY W SZPITALU O ŻYCIE! Akcja #cancelcelebritypreview

W dniu 22/01/2023 lokalne media zaczęły donosić o strzelaninie pod Vanilla Unicorn, która skutkowała trzydziestominutową akcją ratunkową wobec dwóch ofiar. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala w krytycznym stanie.

Celebrity Preview na swoim profilu umieściło sfabrykowane zdjęcie (graficznie usunięto ślady wskazujące na strzelaninę), przedstawiające ranną Jill Skjeggestad. Opisali to słowami "Prostytutka Kane Saleh spadła ze śmietnika i złamała nogę!"

Jako pierwszy głos zabrał Kane Saleh, który ostro skrytykował CP. Przyznał, że artystka została postrzelona i walczy o życie oraz chciałby, aby to było jedynie złamanie nogi. Rozpoczął akcję #cancelcelebritypreview, która jest wyrazem oburzenia wobec żenujących komentarzy na temat osoby, będącej u skraju śmierci.

Do akcji #cancelcelebritypreview dołączyły kolejne osoby: Teagan Thorne, Jack WeskerMikaila LozanoMargothR0thLenxc, Memphis, Ronnie i osoby niezwiązane z show-biznesem: 123, 4

Edytowane przez Verevi
thaZu, samer, Snoop i 10 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

**PROLOGUE EP wydane przez α†r⊕pα pozyskało swoich fanów, którzy dzień w dzień korzystając z portali streamingowych podbijali statystyki albumu przez dodawanie utworów z listy do ulubionych, czy zapętlanie ich samych na codziennych playlistach. Wokalistka może uznać, że ten kamień milowy w jej karierze można uznać za znacznie udany. **

ODTWORZENIA: 53 712

cash-dani-leigh.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin