Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Adobe Photoshop CS6, szybkie obrabianie screenshotow


aikon

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to łatwy i szybki sposób na obrobienie waszych screenów. Tak, można to robić inaczej, używając edytora R* lub lsrp+. Ja korzystam z tego programu i obrobienia screena zajmuje mi kilka minut. Nikogo nie zmuszam do korzystania z mojego poradnika, jednak zdecydowałem się na jego publikację, ponieważ często można spotkać dużo więcej chęci, niż umiejętności. Zapraszam do korzystania i zadawania pytań. Grafikiem nie jestem, używam tego programu tylko do obróbki screenów. 

 

 

1. Aby wykonać screena (tak zwaną widokówkę, bez czatu, radaru itp.) używamy przycisku F3. Zakrywamy w ten sposób to co niepotrzebne, niestety wiadomości z serwerowej rozgłośni radiowej zostają. Trzeba je ukrywać w późniejszej obróbce. 

 

2. Screen w grze wykonujemy używając kombinacji dwóch klawiszy (zaznaczone poniżej). Po wciśnięciu obu klawiszy jednocześnie nasz ekran delikatnie ściemnieje, to znak że screen został zrobiony poprawnie.
klawiatura.png 

 

3. Wpisując komendę '/screenshot' na serwerze, tło naszego czatu zmienia się na czarno. Daje nam to bazę do wycinania czatu, co zdecydowanie ułatwia i poprawia jego jakość w końcowej fazie obróbki screena. 

 

4. Zrobiony przez nas screen w grze zapisuje nam się tutaj.

123123.png 

 

5. Tutaj mamy link do Adobe Photoshop CS6 

 

6. Filmik instruktażowy jak obrobić poprawnie screena w programie w/w. 

 

7. Jakiego uploadu używam? Proste, wrzucam go na czat discordowy  i kopiuje link. 

 

To koniec, kilka prostych kroków. Nic trudnego. Na filmie w momencie zaznaczania (przerywana linia przy zaznaczaniu fragmentu screena i czatu) kopiuje za pomocną CTRL+C. Temat w razie potrzeby będę edytował. 

Edytowane przez aikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubas napisał:

Jak dobrze pamiętam, to pasek WN można ukryć za pomocą /tog news 😉

Potwierdzone info, dzięki ziomek.

Kubas lubi to

Ugur''Slimy''Sulimenko-Rashkovsky Mob-Street Capitan. (Dead)

Tomas''Lucky''Polyakov-Rashkovsky Mob-Shootcaller/Los Santos County Goverment

Javier Samaniego-Samaniego&Herrera Drugs Ring-El Patron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zamiast bawić się w zmiany rozmiarów, nowe pliki itd polecam kadrowanie(C). Dla leniwszych, przy dobrym tle wystarczy zmienić styl warstwy na jaśniejszy. Aczkolwiek Twój sposób jest dokładniejszy z napisem, Ja mam psd z kolorem i style na wzór. aaa zdjęcia robie przez nvidie experience skrótem 

Edytowane przez Diego
aikon lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem poradnik jednak ja korzystam z gimpa i innych opcji oraz stron aby grafika fajnie wyglądała. Muszę tu jednak poprawić jedną rzecz. Lepiej używać imgura lub dodawać swoje grafiki bezpośrednio z dysku niż discorda, nie wiem czy nadal to jest prawda ale podobno pogarsza jakość. Tak to spoko poradnik (muzyka też git hehe)

Edytowane przez Jaguar
aikon lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin