Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA&FORUM/Spectre] KUBV


MarceI

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/158-kubv/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Konto
Rodzaj kary: (AJ/blokada/ban, itp.): Ban
Powód nałożenia kary: zmiana kary
Członek ekipy nakładający karę: @Spectre
Wyjaśnienie sytuacji: Naprawdę pozostawiłem bez jakiejkolwiek reakcji nałożenie na mnie kary w formie apelacji innego gracza, co pozostaje chyba ewenementem w skali tego serwera. Niemniej jednak nie zostawię bez odpowiedzi żonglerki karami - zarówno na forum, jak i na serwerze, kiedy osobiście po otrzymaniu kary tematu dalej nie drążyłem.

Wczoraj dostałem moderację na 2 tygodnie od @Crevetka, która dziwnym trafem dzisiaj została zdjęta i zmieniona przez @Spectre na moderację do listopada, zawieszenie do czerwca i ban na serwerze do listopada. Naprawdę jeśli ktoś bierze na poważnie jakiekolwiek posty na forum, które nijak się mają do sytuacji z apelacji innego gracza, to zastanawia mnie: co pisać na forum, by bana nie dostać? Od lat dział hyde park rządzi się swoimi prawami, a temat fortnite z celebrytkami jest prowadzony w sarkastyczny sposób od początku jego istnienia (polecam to zweryfikować) i odnosi się w głównej mierze do wokalistek ze Stanów. Nie wiem naprawdę skąd ktoś wziął jakieś brednie, że my w tym temacie personalnie o kimś piszemy, skoro nie ma tam takich wzmianek, a przekomarzanie się i teksty dotyczące chociażby Lizzo czy Oliwki Brazil… nie dotyczą raczej graczy serwera. A to, że ktoś ma manię na punkcie moim czy Marcela, to już nie jest nasza wina. Wielokrotnie zgłaszaliśmy opiekunom strefy cywilnej i branżowej, że jesteśmy wprost obrażani na różnych discordach i nie było na to reakcji. Teraz, kiedy to nas obrażano, to my dostajemy rykoszetem, a właściwie ja, bo to zgłosiłem dalej.

Gdybyśmy mieli być sprawiedliwi, to karę powinny dostać wszystkie osoby, piszące głupie komentarze na forum czy na discordzie, nie nawiązujące nawet do sytuacji o której mowa. 

Niemniej jednak, rozmawiałem o tej sprawie z @MyNick i założenia były jasne. Oni mają nas nie obrażać, a my nie będziemy reagować i sprawa jest załatwiona. Jednak kiedy gracz nas perfidnie i prymitywnie obraża na discordzie strefy cywilnej, to my reagujemy.

Poza tym nie wiem jak można porównywać gracza, który wielokrotnie obrażał innych i był za to karany do osoby, która na tym serwerze liderowała i lideruje spółki (w tym największe media - Daily Globe), prowadziła ogrom dużych wydarzeń fabularnych (Daily Globe Business Awards, Celebrity Awards 2022, HERITAGE, Daily Globe Anniversary, Carmella B Birthday Party, Celebrity Awards 2023, MUDLANDS), nakręcała rozgrywkę całemu serwerowi, była wielokrotnie nagradzana za swoją aktywność w Event Teamie i zwyczajnie wprowadzała dużo zaangażowania, szczególnie w sektor branży rozrywkowej i cywilnej. Na to wszystko poświęciłem dziesiątki godzin i w takich sytuacjach w ogóle nie czuję, żeby ktokolwiek z administracji to docenił.

image.png.a14dfd547a726ba187821a16c7448693.png

W odniesieniu do ww. apelacji zastosowano skrócenie kary, dlatego “że gracz przyczynił się do rozwoju wielu rzeczy na serwerze, jego gra była nieskazitelna i na wysokim poziomie”, co analogicznie można powiedzieć o mnie, weryfikując profil w branży rozrywkowej, rozmawiając z opiekunami czy sprawdzając mój profil aktywności w ET, gdzie dla graczy rozegrałem ok. 100 epizodów. 

Zwyczajnie czuję się potraktowany nie fair, kiedy de facto nic nie zrobiłem, byłem obrażany i na to zareagowałem, a dostałem karę dłuższą niż internetowy troll i oprawca. 

Wobec tego apelację pozostawiam, jak kiedyś sugerowali mi czerwoni na PW, do rozpatrzenia wyłącznie przez osoby z administracji, tj. przez czerwonych. Głównie dlatego, że osoba rozpatrująca apelację żongluje karami bez pokrycia. Docelowo proszę o zdjęcie zawieszenia na forum (przecież i tak jest moderacja) oraz skrócenie bana, tj. było pierwotnie, do końca maja br.


Ewentualne screeny/świadkowie: nie dotyczy

//Dodaję za Kube

 

Edytowane przez MarceI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naprawdę pozostawiłem bez jakiejkolwiek reakcji nałożenie na mnie kary w formie apelacji innego gracza, co pozostaje chyba ewenementem w skali tego serwera.

Nie jest ewenementem, sytuacja w której ktoś został ukarany nie gra tutaj zbytnio roli, czasami dochodzi do dedukcji lub jesteśmy świadkami danych sytuacji przy różnorakich zdarzeniach i nie ma w tym nic złego ani dziwnego, nie jest nigdzie uregulowane, że ktoś nie może zostać ukarany przez czyjąś apelacje, dziś zbanowałem autora skargi na innego gracza, to też ewenement?

 

Cytat

Wczoraj dostałem moderację na 2 tygodnie od @Crevetka, która dziwnym trafem dzisiaj została zdjęta i zmieniona przez @Spectre na moderację do listopada, zawieszenie do czerwca i ban na serwerze do listopada.

Kara została zamieniona przez pryzmat ogółu Twojego zachowania na naszym serwerze, forum i discordach z nim powiązanych, członek ekipy z wyższym stażem i niejako większą rangą ma pełne prawo do tego aby wydłużyć daną karę jeżeli zaszły okoliczności dodatkowe lub uważa, że kara była nieadekwatnie krótka i omówił to z resztą ekipy. W tym przypadku obie te rzeczy naszły na siebie.

 

Cytat

Naprawdę jeśli ktoś bierze na poważnie jakiekolwiek posty na forum

Jak sama nazwa wskazuje forum jest jedną z form kontaktu i częścią przynależącą do serwera, nie jest to 9gag, 4chan czy reddit, satyra i żarty nie są tutaj zakazane i to oczywiste ale należy pamiętać o złotym środku i zachowaniu pewnego balansu oraz granicy dobrego smaku tak by nie zostać źle odebranym, by nie skrzywdzić innego gracza lub nie pozostawiać niedomówień. Twój sposób wypowiadania sięna forum przekraczał limity niejednokrotnie bo masz za dużo satyry w swoich wypowiedziach, która nie raz i nie dwa uderzyła w innego gracza lub serwer.

 

Cytat

zawieszenie do czerwca i ban na serwerze do listopada

Zawieszenie jest niejako wynikiem Twoich poprzednich kar, które nakładają się na siebie. Reakcja łańcuchowa złych decyzji i ruchów prowadzi do zaostrzania kar, a w wyniku tego do dłuższych blokad, ograniczeń i zawieszeń. Przykładem idealnym na to jest sam fakt Twojego zachowania po otrzymaniu pierwszego bana w grze gdzie nadal zachowywałeś się w sposób, za który zostałeś ukarany, przejawiając toksyczność i prowokując zarówno w temacie jak i na discordzie branżowym. W wyniku tego ban został przedłużony do listopada. (tldr; wzięcie na klatę konsekwencji i nauczenie się na błędzie zamiast dalej kontynuowania tego samego równałoby się tym, że kara pozostałaby krótsza, tak jak na początku miało być).

 

Cytat

co pisać na forum, by bana nie dostać?

Posiadamy na forum zarejestrowanych ponad 18000 kont. Załóżmy, że 25% z nich cokolwiek na nim napisało daje to nam liczbę około 4500 użytkowników wśród których większość nigdy nie dostała ani jednego ostrzeżenia, a zaraz po tym w statystykach są osoby, które po jednym ostrzeżeniu się poprawiły i przestały robić to za co zostały ukarane. To prosty schemat: czytasz regulamin -> zapamiętujesz chociaż część -> zachowujesz się należycie i z kulturą -> nie dostajesz kary. A jeżeli powinie Ci się noga i zrobisz ten błąd to zostanie Ci zwrócona uwaga lub nałożona kara, po której najzwyczajniej w świecie wyciągasz lekcje i przestajesz to robić, ty jednak wolisz dalej pozostać "sobą" i mieć w dupie to co ktoś nakreśla Ci jako złe zachowanie lub nie na miejscu.

 

Cytat

Od lat dział hyde park rządzi się swoimi prawami, a temat fortnite z celebrytkami jest prowadzony w sarkastyczny sposób od początku jego istnienia (polecam to zweryfikować) i odnosi się w głównej mierze do wokalistek ze Stanów.

Rozumiem, że masz swoje zasady w temacie ale nie tak działa nasze forum. Nigdy nie było zasady aby to dział hyde park rządził się swoimi prawami, jest to dział stworzony do offtopu ale regulamin obowiązuje w nim tak samo jak w każdym innym miejscu na forum. Nie ma tam miejsca na przejawy satyry, prowokacje czy czystą zawiść i toksyczność. Nie ważne czy od początku prowadzisz ten temat w taki a nie inny sposób, jeżeli zostałeś za to ukarany to robiłeś to źle czego nadal nie widzisz zasłaniając się nieistniejącym prawem i zasadami. Otóż wchodząc w dział hydepark w adresie nadal widnieje domena forum.v-rp.pl co sugeruje, że regulamin i zasady się nie zmieniają. Opis działu również nie wskazuje by było inaczej.

 

Cytat

A to, że ktoś ma manię na punkcie moim czy Marcela, to już nie jest nasza wina. Wielokrotnie zgłaszaliśmy opiekunom strefy cywilnej i branżowej, że jesteśmy wprost obrażani na różnych discordach i nie było na to reakcji.

Myślę, że sformułowanie "manii na Twoim punkcie" jest mocno nad wyraz i wskazuje na mylne pojęcie o otaczającym Cię społeczeństwie. Ludzie bowiem nie mają żadnej manii na Twoim punkcie, a wręcz większość z nich irytuje Twoje zachowanie i rzeczy, które sobą prezentujesz. Jesteś osobą, która najczęściej przewija się w prywatnych wiadomościach do ekipy i na naszym /stole/ przy którym zasiadamy. Wielokrotnie Cię broniliśmy i przyzwalaliśmy na to co robisz uważając, że szkodliwość Twoich czynów jest niska, nie mniej jednak szala goryczy się przelała, a Ty zacząłeś wykorzystywać nasze "nic nie robienie" samemu doprowadzając do takiej sytuacji. Ilekroć również zgłaszaliście, że to Was wyzywają na discordzie okazywało się, że w większości przypadków byliście prowodyrami tych wyzwisk lub braliście w nich czynny udział. Wymagasz od innych? Wymagaj sam od siebie bo nie muszę nawet bardzo przekopywać discorda i forum aby znaleźć docinki i wyzwiska w stronę innych graczy spod Twojej ręki. I nie, to nie działa w ten sposób, że jak wyzywasz kogoś w formie "żartobliwej" czy satyrycznej lub prowokujesz tak by niby nikt się nie domyślił to jesteś czysty i nie do uchwycenia. I nie prawda, że nigdy nie było reakcji bo niejednokrotnie ktoś był karany lub zwracano mu uwagę za toksyczne zachowanie w Twoim kierunku.

 

Cytat

Gdybyśmy mieli być sprawiedliwi, to karę powinny dostać wszystkie osoby, piszące głupie komentarze na forum czy na discordzie, nie nawiązujące nawet do sytuacji o której mowa. 

Jest też różnica w tym gdy użytkownik XYZ napisze na forum czy discord coś raz na jakiś czas co może być głupim komentarzem lub zaczepką, a gdy Ty robisz to średnio kilkanaście razy dziennie. Ale nie jesteśmy stronniczy, jeżeli znasz osoby które tak robią i masz na to dowody możesz śmiało udać się do działu skarg i tam to zgłosić, zajmiemy się tym. Nawet teraz bym się tym zajął tak samo jak było z Tobą w przypadku Spectre ale niestety nie zamieściłeś tutaj żadnych dowodów popierających Twoje słowa.

 

Cytat

Niemniej jednak, rozmawiałem o tej sprawie z @MyNick i założenia były jasne. Oni mają nas nie obrażać, a my nie będziemy reagować i sprawa jest załatwiona. Jednak kiedy gracz nas perfidnie i prymitywnie obraża na discordzie strefy cywilnej, to my reagujemy.

I tu kolejny raz sam sobie dajesz powód dla którego zostałeś ukarany. Serwer to nie samosąd, wymaga się od jednych i drugich. To, że ktoś Cię wyzywa nie daje Ci przyzwolenia na łamanie założeń czy regulaminu, wystarczyło to do nas zgłosić i pozostawić bez słowa ale tak nie potrafisz, dlatego ponosisz tego konsekwencje. (on też został ukarany)

 

Cytat

oza tym nie wiem jak można porównywać gracza, który wielokrotnie obrażał innych i był za to karany do osoby, która na tym serwerze liderowała i lideruje spółki (w tym największe media - Daily Globe), prowadziła ogrom dużych wydarzeń fabularnych (Daily Globe Business Awards, Celebrity Awards 2022, HERITAGE, Daily Globe Anniversary, Carmella B Birthday Party, Celebrity Awards 2023, MUDLANDS), nakręcała rozgrywkę całemu serwerowi, była wielokrotnie nagradzana za swoją aktywność w Event Teamie i zwyczajnie wprowadzała dużo zaangażowania, szczególnie w sektor branży rozrywkowej i cywilnej. Na to wszystko poświęciłem dziesiątki godzin i w takich sytuacjach w ogóle nie czuję, żeby ktokolwiek z administracji to docenił.

I bardzo Ci za to dziękujemy bowiem nikt nie odmawia Ci ogromnego wkładu w życie serwera i kreowanie ogromnych wydarzeń zrzeszających setki graczy oraz wszystkie sektory serwera. Nie mniej jednak w Twoim przypadku to trochę tak jakbym ja jako członek ekipy wymagał aby nikt nie wywalił mnie z ekipy za wielokrotne łamanie zasad albo robienie czegoś źle tylko dlatego, że poświęcam tygodniowo dziesiątki godzin na pomaganie graczom, egzekwowanie regulaminu i nakręcanie narracji. Niestety to nie jest żaden argument w twoim przypadku bo nie dopuściłeś się tego raz, a zrobiłeś to wiele razy pomimo zwrócenia Ci uwagi nie jednokrotnie, a nawet robiłeś to już po otrzymaniu kary, która była o wiele krótsza niż obecna. W takiej sytuacji Twoje ogromne wsparcie serwera w rozwoju totalnie zanika.

 

Cytat

W odniesieniu do ww. apelacji zastosowano skrócenie kary, dlatego “że gracz przyczynił się do rozwoju wielu rzeczy na serwerze, jego gra była nieskazitelna i na wysokim poziomie”, co analogicznie można powiedzieć o mnie, weryfikując profil w branży rozrywkowej, rozmawiając z opiekunami czy sprawdzając mój profil aktywności w ET, gdzie dla graczy rozegrałem ok. 100 epizodów. 

Nawiąże tutaj do wspomnianych wyżej słów, Wiktor dostał tę szansę nie tylko za to jak ogromny wkład miał w życie serwera tylko za szkodliwość czynu, która była marginalna, nikogo bowiem nie oszukał ani nie wymusił od nikogo pieniędzy, sprzedawał dobra serwerowe za dobra materialne, to był jedyny jego zarzut i w tym przypadku można rozmawiać o tym jak bardzo ktoś jest dla nas wartościowy i czy warto dawać mu drugą szansę czy nie. W Twoim przypadku jest nieco inaczej bowiem też przysłużyłeś się do serwera ale z drugiej strony popsułeś krew wielu graczom swoim zachowaniem. Nikt Cię jednak nie usunął stąd na stałe i jeszcze będziesz miał okazje u nas zagrać.

 

Cytat

Zwyczajnie czuję się potraktowany nie fair, kiedy de facto nic nie zrobiłem, byłem obrażany i na to zareagowałem, a dostałem karę dłuższą niż internetowy troll i oprawca. 

Nie wiem w którym momencie ktoś mógł potraktować Cię nie fair. Zostałeś potraktowany jak każdy inny gracz, dostałeś pierwszą karę, po której dalej robiłeś to samo, a nawet mocniej więc zostałeś ukarany jeszcze bardziej abyś miał czas na odpoczynek od serwera i nabranie refleksji, że jednak nie jest tak jak Ci się wydaje. Nie skomentuję zakończenia tego zdania bo zwyczajnie mi się nie chce, nawet w apelacji musiałeś dodać coś co od razu będzie mówiło wszystkim że to Ty ją pisałeś.

 

Cytat

Wobec tego apelację pozostawiam, jak kiedyś sugerowali mi czerwoni na PW, do rozpatrzenia wyłącznie przez osoby z administracji, tj. przez czerwonych. Głównie dlatego, że osoba rozpatrująca apelację żongluje karami bez pokrycia. Docelowo proszę o zdjęcie zawieszenia na forum (przecież i tak jest moderacja) oraz skrócenie bana, tj. było pierwotnie, do końca maja br.

I tutaj na zakończenie wypowiem się jako jedna z osób, które zajmują się rozpatrywaniem apelacji. Każdy gracz jest dla nas równy, niezależnie od tego co, jak i ile robi lub robił, jeżeli kara nie została nałożona przez administratora lub członka zarządu rozpatrujemy ją my. W tym przypadku zostaję ja i kuzyn by uniknąć stronniczości Spectre, który sam Ci tę karę nadał. Nie działa to w ten sposób, że dopiszesz sobie pod koniec apelacji, że mają ją rozpatrzyć czerwoni i tak będzie, to nie oni się tym zajmują, my od tego jesteśmy, aby ich odciążyć i nie dokładać obowiązków. Mogę zagwarantować Ci, że dobierali nas ze szczególną ostrożnością i nikt z nas tutaj nie ma zamiaru podejmować decyzji, które miałyby na celu nieobiektywnie ocenić apelację gracza lub po prostu się jej pozbyć. Znając Ciebie podejrzewam, że tak pomyślisz dlatego tak szczegółowo odpowiedziałem na każdy jej punkt, czego w innych apelacjach najczęściej nie robię. Nie mniej jednak jeżeli uważasz, że apelacja została rozpatrzona źle, a ja zrobiłem to celowo zgłoś się do @Karach na PW, on się tym zajmie jako opiekun ekipy. Na ten moment jednak apelacje odrzucam i przypominam, że następną możesz pisać za dwa tygodnie od dzisiejszego dnia. I nikt nie zdejmie Ci nawet zawieszenia na forum, od czegoś ono jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin