Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Podstawy Roleplay, czyli o kreacji postaci słów kilka.


doozan

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, doozan napisał:

nie krzyczymy do jednostek departamentu 'JEBAĆ POLICJĘ'

zawsze troche mnie to bawilo, na serwerach rp nie mozna jebac departamentu, tymczasem cale usa: 

Edytowane przez RoomCays
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, doozan napisał:

Tam są często lubiani przez społeczność, ze względu na to, że chronią ich miasta/sąsiedztwa przed rozwijającą się przestępczością.

To też jest raczej dość archaiczne podejście patrząc na aktualne podejście dużej części społeczeństwa w USA.

Szefito226 i adamix lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RoomCays napisał:

zawsze troche mnie to bawilo, na serwerach rp nie mozna jebac departamentu, tymczasem cale usa: 

cale usa xD?

Mozna "jebac departament", tylko trzeba to robic z glowa. Wiekszosc jebania LEA na serwerze to podbieganie do zatrzymania drogowego, /k jebac policje! i uciekanie. Grajac hoover potrafilismy mocno beefowac sie z projektami lea, a mimo wszystko bylo to ze smakiem i z realizmem. 

Napisalem to tez tutaj: "Wiadomym jest, że nie każda interakcja ma polegać na wzajemnej adoracji. Są też sytuacje, gdzie dochodzi do protestów, zamieszek, przestępstw wykonywanych na oficerach pokoju - oznacza to, że w wypadku, gdy gracz frakcji LEA zamorduje kogoś z Waszego projektu, bądź wydarzy się inna, nieprzyjemna dla mieszkańców danego regionu/kultury sytuacja, to zamieszki, czy uprzedzenie do tych agencji będą na porządku dziennym." Z tego zdania wynika minej wiecej tyle, ze nie zawsze trzeba przyslowiowo lizac sie po jajach z LEO, sa sytuacje zarowno lokalne, jak i ogolnokrajowe, ktore moga wplynac na interakcje z innymi. Chodzi mi/nam tutaj o granie polskiej nienawisci do policji. 

73diari.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, doozan napisał:

cale usa xD?

Mozna "jebac departament", tylko trzeba to robic z glowa. Wiekszosc jebania LEA na serwerze to podbieganie do zatrzymania drogowego, /k jebac policje! i uciekanie. Grajac hoover potrafilismy mocno beefowac sie z projektami lea, a mimo wszystko bylo to ze smakiem i z realizmem. 

Napisalem to tez tutaj: "Wiadomym jest, że nie każda interakcja ma polegać na wzajemnej adoracji. Są też sytuacje, gdzie dochodzi do protestów, zamieszek, przestępstw wykonywanych na oficerach pokoju - oznacza to, że w wypadku, gdy gracz frakcji LEA zamorduje kogoś z Waszego projektu, bądź wydarzy się inna, nieprzyjemna dla mieszkańców danego regionu/kultury sytuacja, to zamieszki, czy uprzedzenie do tych agencji będą na porządku dziennym." Z tego zdania wynika minej wiecej tyle, ze nie zawsze trzeba przyslowiowo lizac sie po jajach z LEO, sa sytuacje zarowno lokalne, jak i ogolnokrajowe, ktore moga wplynac na interakcje z innymi. Chodzi mi/nam tutaj o granie polskiej nienawisci do policji. 

jesli przez polska nienawisc do policji rozumiesz pisanie hwdp w narracji to jak najbardziej sie z toba zgadzam. po prostu traktowanie oficerow jak bohaterow wydaje mi sie mitem, ktorego genezy ciezko sie doszukac (jesli tak nie jest to chetnie zmienie zdanie, ale opinie na temat tego bohaterstwa sa raczej ciezko spolaryzowane). wydaje mi sie ze jestem calkiem na biezaco jesli chodzi o nastroje mieszkancow usa w stosunku do strozy prawa, fakt CALE USA bylo wyolbrzymieniem, ale proba podzialu spoleczenstwa w usa objawia sie rowniez budowaniem nienawisci w stosunku do funkcjonariuszy prawa i mysle ze to moze sie powoli zblizac do "polskiego poziomu nienawisci do policji". tyle ode mnie, pozdrawiam z rodzinka, dobry poradnik

Szefito226 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego w lea brakuje to nawet cząstki szacunku do gangmembers, nie wazne ze po1 gada do goscia z 4 felonies i potwierdzonym gang affilation bo ten i tak mu powie że go kurwa odstrzeli albo matke wyrucha (wyolbrzymienie)

nie mowie ze kazdy peace officer ma szczac w gacie na widok gangstera, ale rzadko widac u porządkowych ze sie zastanawiaja nad tym co mowia (a moze jak kaze sie pierdolic temu bangerowi i zagroze mu m4 to bede mial z tego konsekwencje? nie no co ja gadam, mam skryptowa kamizelke i m4 na scrollu)

nie mowie tu o wszystkich graczach z lea ale jak slysze przy kazdym zatrzymaniu ze Aye Pee to Pee Pee gang i mam zamknąć mordę bo mnie odstrzelą to mnie skręca

 

// a gadanie w stylu /to wyciagnijcie konsekwencje/ to se w dupe wsadzcie bo nikt nie bedzie pdkowi wbijal bw po to by stracic postac i narazic org na archiwum tylko po to by ofiara na nastepny dzien o tym zapomniala

 

image.png.f01e712bfbd7e4243498d19f9975e6fd.png

image.png.01629a5680a6ece982eca046fcc7ec09.png

image.png.f7e878e16fbe9253535124772d7bf0ad.png

Zatrzymanie na 8 radiowozów do gangmembera, którego oskarżono o 3x homicide a mi koleś bedzie gadał że jestem pee pee gang bo przecież wie że mu nic nie zrobię

Edytowane przez Ivxn

Dr. Stanislav Semtex był mało znanymi zamkniętym w sobie fizykiem kwantowym, mieszkającym w Pradze, który posiadał błyskotliwy umysł i głęboką pasję do zrozumienia skrytych tajemnic wszechświata. Jego ciągła samotność, doprowadziła go do zbudowania własnego twierdzenia, że tylko on może zrozumieć tajemnice ludzkości, co powodowało, że stawał się on coraz bardziej sfrustrowany niezdolnością istot na ziemi do zrozumienia zawiłości mechaniki kwantowej. Jego starania wyjaśnienia światu potęgi kwantów, na nic się zdawały, ponieważ ówczesna burżuazja nie brała jego teorii na poważnie. Stanislav czuł, że nikt go nie słucha, ponieważ jego głos według niego, nie był wystarczająco słyszalny. Postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i wybrał najbardziej radykalną drogę z możliwych, mianowicie, drogę socjalnego terroryzmu. Stanislav postanowił, że odbierając ludziom dostęp do pieniędzy, może wyrazić swoje zdanie na temat tego, jak traktuje go społeczeństwo i przy okazji udowodnić zainicjowanymi wybuchami, że zasługuje on na szacunek, jako fizyk kwantowy. Dr. Semtex zdecydował się paradoksalnie wysadzić wszystkie bankomaty w polskim Cieszynie, gdzie zamieszkał po porzuceniu pracy na Czeskim Uniwersytecie Narodowym. Fizyk spędził 24 dni, planując i przygotowując się do ataków, upewniając się, że ilość i jakość zastosowanych materiałów, da mu zakładany, spodziewany efekt.
Stanislav ostatecznie przeprowadził ataki terrorystyczne w całym Cieszynie, również tym czeskim, które finalnie spowodowały wiele zniszczeń i chaosu, jednak i tym razem nie udało mu się udowodnić ludziom swoich przekonań, ponieważ jego projekt okazał się mieć odwrotny efekt, gdyż ludzie, zamiast uciekać w strachu i popłochu, zaczęli pełni euforii, walczyć na ulicach o latające po mieście banknoty. Z tego powodu Stanislav postanowił nie ujawniać swojej twarzy, również specjalnie powołanej komisji krajowej w celu ustalenia sprawcy, nigdy nie udało się wpaść na jego trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ivxn napisał:

jedyne czego w lea brakuje to nawet cząstki szacunku do gangmembers, nie wazne ze po1 gada do goscia z 4 felonies i potwierdzonym gang affilation bo ten i tak mu powie że go kurwa odstrzeli albo matke wyrucha (wyolbrzymienie)

nie mowie ze kazdy peace officer ma szczac w gacie na widok gangstera, ale rzadko widac u porządkowych ze sie zastanawiaja nad tym co mowia (a moze jak kaze sie pierdolic temu bangerowi i zagroze mu m4 to bede mial z tego konsekwencje? nie no co ja gadam, mam skryptowa kamizelke i m4 na scrollu)

nie mowie tu o wszystkich graczach z lea ale jak slysze przy kazdym zatrzymaniu ze Aye Pee to Pee Pee gang i mam zamknąć mordę bo mnie odstrzelą to mnie skręca

 

// a gadanie w stylu /to wyciagnijcie konsekwencje/ to se w dupe wsadzcie bo nikt nie bedzie pdkowi wbijal bw po to by stracic postac i narazic org na archiwum tylko po to by ofiara na nastepny dzien o tym zapomniala

 

image.png.f01e712bfbd7e4243498d19f9975e6fd.png

image.png.01629a5680a6ece982eca046fcc7ec09.png

image.png.f7e878e16fbe9253535124772d7bf0ad.png

Zatrzymanie na 8 radiowozów do gangmembera, którego oskarżono o 3x homicide a mi koleś bedzie gadał że jestem pee pee gang bo przecież wie że mu nic nie zrobię

Jak se któryś pozwala za bardzo to uwal go na dziurę, wjebie mu afck i na dodatek powiąże to morderstwo z epizodyczna postacią, my nie stoimy nigdy po jednej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ivxn napisał:

Zatrzymanie na 8 radiowozów do gangmembera, którego oskarżono o 3x homicide a mi koleś bedzie gadał że jestem pee pee gang bo przecież wie że mu nic nie zrobię

ugulem taka mała poprawka bo to mentalność z serwerów roleplay game gdzie były filmy pt. „GONIŁY MNIE TRZY INFERNUSY PD *nie mogli dogonic*”

 

to ile radiowozów cię zatrzymywało nie świadczy o tym czy ty jesteś taki wielki czy ty jesteś taki mały, osoby mądre w lea nie traktują was po zebranym rekordzie felony bo nie maja po co za to kogos szanować

 

ja jak z kimś gram to kładę do niego szacunek tylko jak on kładzie ten szacunek do mnie, a co do ilości jednostek - nie powinno cię to dziwić, to dosyć basic wygląd pościgów, ooc miałbyś jeszcze śmigłowiec nad głowa, lenco metro i prawdopodobnie 30 radiowozów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawiły typowe historie postaci z poszczególnych stref.

Organizacje przestępcze (gang a-a):

○ Brak ojca; matka ćpunka; wychowywałem się z bratem i babcią; bity za dzieciaka; tatuaż: łezka pod okiem

Organizacje przestępcze (gang pochodzenia latynoskiego):

○ Wychowywany przez ciotkę; jego brat/kuzyn jest gang memberem; tatuaże o tematyce religijnej

Jeśli chodzi o LEA, to też ma swoje smaczki.

○ Interesuje się militariami; od zawsze chciał być policjantem; coś zmieniło się w jego życiu kiedy zobaczył morderstwo i chciał od razu zostać supermanem w organizacjach porządkowych.

 

Zawsze przerażał mnie brak kreatywności ludzi, zwłaszcza tych - którzy mają przegrane na swojej scenie lata, lata, lata. Sam osobiście wypracowałem sobie już, że granie strefie gangów to nie mój świat - wiem, że na dłuższą metę nie byłbym w stanie prowadzić takiej gry. Tym bardziej teraz przeraża mnie fakt, że w dobie prężnego rozwoju AI - mając bardzo dobre narzędzie (nie doskonałe) - ludzie nadal mają problemy z pomysłem na grę, z pomysłem na swoją postać i nie korzystają z możliwości wykreowania postaci nawet wytworzonej przez sztuczną inteligencję.

 

Ale poradnik jest bardzo dobry, bardzo dobrze napisany - w jakimś stopniu przyda się nawet tym RolePlayowym dziadom, którzy nie smakowali gry innej, niż centrumowo-mechazordowo-nijakiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trapstary napisał:

Wezmy pod uwage roznorakie afery z rasizmem w departamentach agencji egzekwujacych prawo, co jest tepione BARDZO w stanach ze wzgledu wlasnie na rasizm, nikt tam nie bedzie traktowal departamentow jak bohaterow

chcę się odnieść tylko do tego co napisałeś w moim cytacie, bo to o cornerach to akurat prawda, poza tym nie ma czegoś takiego jak teren HIDTA w miejscu kornera, HIDTA to duzo bardziej rozbudowane okreslenie, a nie okreslenie miejsca za smietnikiem w dzielnicy.

co do tego co napisałeś u góry, nie chcę pisać ofensywnie, więc wytłumaczę Ci na czym polega twój błąd myśleniowy w sprawie LEA, jestem osobą myślę że w miarę zapoznaną z tym tematem, spędziłem OOC 11 lat na graniu postaci gliniarzy.
Afery z rasizmem w departamentach policji, a zwlaszcza takim w LA jako plaga zakonczyly sie w latach 90-00 ponieważ jak sam wspomniałeś jest to bardzo tępione, kontrolowane, oficerowie pokoju zostali wyposazeni w obowiazkowy asortyment do swojego dress-code w postaci bodycamow ktore dla wielu gliniarzy nie są /przeszkodą/ w pracy tak jak możesz myśleć, tylko wielu policjantow pochwala system nagrywania ciągu swojej służby, bo bardzo często chroni im to tyłki przy ewentualnych sytuacjach krytycznych. To nie policja w dzisiejszych czasach pompuje wszystkim znany /rasizm/ w policji, bardzo często są to fake-news, bardzo często to są naciągane sprawy tylko po to - by robić wyświetlenia jako media ogólnodostępne. Internet jest bardzo silnym narzędziem w kreowaniu wizerunku departamentów policji, agencje są tam atakowane przez różne ruchy takie jak chociażby BLM, jak strony internetowe mediów - nagrania bodycamow sa wyrywane z kontekstu, ucinane w srodku a nawet i fałszowane przez osoby postronne. Dlatego w odpowiedzi na nieprawne oskarżenia wobec oficerów pokoju albo i nawet całych departamentów powstały głosy przeciwne wywodzące się ze strefy law enforcement - aktywność taką może zaserwować Ci chociazby Police Activity na YT, którzy wrzucają równie dobre jak i kontrowersyjne nagrania, czasami i te w których gliniarze popełnili krytyczne błędy. Chase Curl - muzyk, który tworzy piosenki tematyczne do tego czym zajmują się agencje. I jak wiele osób w takiej tematyce - wspomina o tym, że to nie ludzie, nie policja buduje rasizm. A rasizm to wyimaginowana rzecz przez media.

image.thumb.png.58287c8611e266a3739e11b96c4d6d51.png

Polecam Ci również spojrzeć na ten film który może zmieni Twój mindset:



A jeżeli dotarłeś do tej pory - to odniosę się do ostatniego podpunktu Twojej wypowiedzi, mówiącej o tym, że nikt w USA nie traktuje oficerow pokoju jako bohaterow - uwierz, ze dla wiekszej części społeczeństwa są to bohaterowie dzięki którym ludzie czują się na ulicy bezpieczniej. A zawsze i w każdym społeczeństwie znajdzie się margines społeczny który będzie szydził pracą, która dla czyjegoś bezpieczeństwa naraża swoje życie, tak jest w polsce, za zachodnią i wschodnią granicą, a nawet za oceanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trapstary napisał:

dodam od siebie, ze smiesznym jest podejscie LSPD aktualnie do cornerow - stoi trojka osob na cornerze? No dobra, nie rozmawiajmy z nimi, nie grajmy ciekawiej - maja ustawic sie pod sciana i tyle, to ja jestem oficerem PD i to ja mam wladze - tak to wygladalo tydzien temu na cornerze w zwyklej uliczce ktora prowadzi do blokow mieszkalnych.. podparcie? TEREN HIDTA.

masz na serwerze pełno sposobów żeby to zgłosić, chociażby wezwać prawnika albo zgłosić sprawę IC do IAB

Edytowane przez derkuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin