Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #75 Tatuaże i fryzury


avepy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Carmelcia napisał:

Ale mając konto premium to i tak możesz maksymalnie dać spawn tylko 3 auta, w rodzince można było wszystkie na raz właśnie 😉

A potem płacz że administracja w bambuko z optymalizacja serwera leci. Jak narespione jest śmieci obciążających systemy. Hurr durr tekstur nie mam ma moim RTX jak takie serwerowe bananowe kaszaloty narespia po dziesięć aut bo zarobione na zmywaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Boim napisał:

A potem płacz że administracja w bambuko z optymalizacja serwera leci. Jak narespione jest śmieci obciążających systemy. Hurr durr tekstur nie mam ma moim RTX jak takie serwerowe bananowe kaszaloty narespia po dziesięć aut bo zarobione na zmywaku.

Dziwne ze na RTX nie masz tekstur bo ja majac wgrane NVE i posiadajac Ryzen 5 5600, RTX 4060 mam 70 fps i ani jednego zaniku tekstur majac wszystko na full.

cash-dani-leigh.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Centrolewus napisał:

Nie wiem o chuy Ci chodzi, ale jaki jest sens w spawnowaniu sobie aut aby se stały? 

Chodzi o kwestię wizualną. Ja mam np kolekcję wyjątkowych wozów które stoją na wystawie w budynku. Ale oczywiście bez premium ich teraz nie zrespie xD

Edytowane przez Mefiś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody, to takie same przedmioty jak strój, biżuteria czy nieruchomości. Są uzupełnieniem kreowanego przez nas świata i postaci. To, że użytkownik X gra postać, totalnie nie zahaczającą o potrzebę kilku pojazdów na raz, wcale nie znaczy, że na serwerze nie ma osób, które używają wiele pojazdów jednocześnie do różnych celów. Najprostszym przykładem obalającym "chwalenie się e-dolarami", jest stworzenie miejsca rozgrywki, opartego o złomowisko. Jeśli ktoś gra ubrudzonego smarem starszego faceta, który zaśmiecił swój cały plac zardzewiałym gruzem, to jak najbardziej powinno się takie inicjatywy wspierać, umożliwiając, spawnowanie tych pojazdów. 

Te same osoby, które piszą 100 znakowy opis na temat ich ICE CHAIN I DIAMOND WATCH, hejtują ludzi za to, że zrespią sobie kilka samochodów na swoim terenie. Na co wam te diamentowe itemy i opisy?
Nie wspomnę o tym, że takie osoby kupują 1500 obiektowe posiadłości, które również obciążają serwer, a mają ból o kilka postawionych samochodów, bo psują optymalizacje. Gram przy komisie, w którym stoi wielki intek i dziesiątki, jak nie setki pojazdów. Nie mam tam żadnych spadków z ustawieniami Ultra i shaderami, to w waszym sprzęcie tkwi problem, a nie w grupach rodziny.

Edytowane przez Lenareq

J3xDF8B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mefiś napisał:

Chodzi o kwestię wizualną. Ja mam np kolekcję wyjątkowych wozów które stoją na wystawie w budynku. Ale oczywiście bez premium ich teraz nie zrespie xD

Problemem nie byłoby to gdybyś jako jedyny miał taką kolekcję. Ale tej kolekcji oczekują również inne osoby. I jest Was 100 albo 150 czy tam nawet 200, co zrespi po 10 samochodów - to daje ponad 1000 obiektów, które stoją i mówiąc krótko, są bezużytecznymi śmieciami bez jakiejkolwiek wartości w rozgrywce. Poza tym mamy wozy np. frakcyjne, grup, czegokolwiek. Nie znam statystyk ale na zjebaną logikę i rozumienie działania systemów i ich współoddziaływania mogę powiedzieć, że jest ich po prostu w chuj. Dodaj do tego wszystkie inne, niestandardowe (spoza silnika gry) obiekty jak np. napisy przed ATM, myjnie, po prostu wszystko co leci. To powoduje lagi. Na bardzo dużą skalę gdy jest tego więcej i więcej bez potrzeby.

Nie znam powodów wprowadzenia tego rozwiązania z perspektywy biznesowej. I nie wiem, czy chcę ją rozumieć - przyzwyczaiłem się do niskiej transparentności ze strony serwisu. Przyzwyczaiłem się do tego, że byli ekipowicze tego projektu, gdy wcześniej przyklaskiwali na wszystko (tak, jak ja) gdy nie są już w drużynie administracyjnej, piszą takie jak ten wpisy na forum przedstawiając, jak wygląda to od wewnątrz. Bo tak naprawdę w ekipie - mimo, że na początku tak się nawet nie myśli i idzie do niej z poczuciem misji/zadania - nie jest się aby pomagać innym, a grzać pizdę i ułatwiać sobie grę. I każdy, nawet gdy widzi na kanałach ekipowych czasami niefajne pomysły, boi się je odbić i przez to dochodzą one do głosu. Bo co, jak co, ale takie osoby po jakimś czasie są z niej kickowane ze względu na to, że patrzą inaczej i robią to ciągle albo same odchodzą, bo po pewnym momencie zderzają się praktycznie ze ścianą i nie mogą wdrażać pozytywnych rozwiązań, które być może prowadziłyby serwis w inne miejsce. Ale to, jak zostało to zakomunikowane, i to co dzieje się teraz jest już gówniane.

Z perspektywy technicznej ta decyzja jest jak najbardziej poprawna i powie ci to każda osoba związana jakkolwiek z sektorem IT. Biorąc pod uwagę, że formalnie jest to projekt komercyjny - bo Vibe jest spółką i chłopaki mogą ew. na tym zarabiać, mam w sumie wyjebane w ich sprawodzania finansowe które muszą publikować - ale w praktyce wątpię, że ktokolwiek pracuje przy nim po 8 godzin z zarządu, a co dopiero z osób developerskich, to serio myślę, że mogę powiedzieć o zajebiście wysokim poziomie oprogramowania na serwerze.

Grower, Katsuru, Nexisten i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, houstonfornication napisał:

Dziwne ze na RTX nie masz tekstur bo ja majac wgrane NVE i posiadajac Ryzen 5 5600, RTX 4060 mam 70 fps i ani jednego zaniku tekstur majac wszystko na full.

Może ma rtx 3050?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, houstonfornication napisał:

Dziwne ze na RTX nie masz tekstur bo ja majac wgrane NVE i posiadajac Ryzen 5 5600, RTX 4060 mam 70 fps i ani jednego zaniku tekstur majac wszystko na full.

RTX był dla przykładu. Dużo osob z dobrym sprzętem skarżyło się na zaniki tekstur w różnych sytuacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żebyście odgrywali kolekcjonerów samochodów w normalny sposób a nie kolekcjonerów każdego gowna. Zróbcie sobie kolekcje samochodów unikatowych, takich których nie ma na serwerze, fajnie tuningowanych ze smakiem klasyków a dam sobie rękę uciąć ze administracja wam postawi grupę do takiego przedsięwzięcia bez żadnego projektu ani tematów ;)))

Centrolewus lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale was boli, że ktoś ma pełno autek pod /v lista, ma je bo kupił i co wam do tego? Chce je mieć wszystko dostępne od tak, to miał od tego rodzinkę, którą teraz stracił (miał ją w sumie na zawsze). Teraz musi mieć konto premium które jest "subskrypcją", więc co miesiąc musi te premium kupować i będzie mógł trzy autka zrespic, grupy, projekty czy służby respią często wszystko od razu, gdzie pewnie jest więcej pojazdów niż ktoś je miał pod rodzinką w jakimś dla siebie dogodnym miejscu. Sam mając w biznesie kilkanaście aut, respiłem je wszystko, ale przez "zepsuty" skrypt czy coś przestałem tego używać, bo nie chciało mi się szukać aut, które dostawały pierdolca (auta po czasie stoją nie tak jak został im zapisany spawn - co można od tak zauważyć). Jeżeli te wszystko auta aż tak obciążały serwer, czemu w sumie są dodawane addony? Ubrania, pojazdy i inne pierdoły, przecież to też obciąża maszynkę. Serwer potrafi mieć problemy od tak, często się wywala (chociaż ostatnio tego nie widać), niektóre skrypty nie działają w pełni, zgłoszenia wiszą w panelu tygodniami, albo i miesiącami. 

Marzeniem byłoby zamiast jakiś nowych rzeczy, czy też usuwania czegoś, zobaczyć naprawę każdego błędu, aby po prostu mieć przyjemność z gry (bo ciężko czasem grać, wśród błędów). Wiadomo, że niektórzy siedzą tutaj jako wolontariusz (członkowie ekipy), trzeba ich doceniać, ale słuchanie graczy powinno wejść w nawyk i konsultowanie się z nimi (czystka broni itp. była, to czemu rodzinka nie była?).

DIDI, DiN3r i mstrk lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast usuwać rodzinki wystarczy zablokować przypisywanie do nich budynków, ograniczyć ilość slotów na rodzinkę do 1/2 i ustalić maksymalną ilość osób pod taką grupą na np. 5. No i do tego blokować za łącznie postaci jeśli ktoś z tego samego globala dochodzi pod te same rodzinki na różnych postaciach. Choćby dla samego spawnu kilku pojazdów i czatu warto zostawić te grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Boim napisał:

RTX był dla przykładu. Dużo osob z dobrym sprzętem skarżyło się na zaniki tekstur w różnych sytuacjach. 

Latam na komputerze z 2014 roku na ultra i shaderach, gdzie te zaniki, bo nie wiem? XD

J3xDF8B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD

- Problem z przenoszeniem majątku na drugą postać przez grupe: Dodać, że od 100h można być w grupie rodziny
- Problem z lagami których nie ma xD przy wielu pojazdach: Zablokować możliwość respienia pojazdów rodziny w ilości 3+ w VW 0 a w innych unlimited
- Problem że pełno graczy ma udostępnione auta: Zrobić, że na raz można jeździć tylko 3 a innych nie da się odpalić i mogą tylko stać

Problem z głowy

Berto, ShamanXXX98 i Lenareq lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin