Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Venture] 08. SANTOS BUSINESS EXPO - ZAGUBIENI NA WŁASNYM PODWÓRKU


CZEMP1ON

Rekomendowane odpowiedzi

ARTYKUL-SBE-FINAL.png.49537b14a82f731056c27e39e854ccc2.png

**Na stronie internetowej miesięcznika "Venture" pojawił się kolejny nowy wywiad w formie nagrania video.**
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

Raymond Hall : Szanowni słuchacze, nasi kochani oglądający, czytelnicy! Mówi Raymond Hall a wraz ze mną, kolejny gość specjalny. Gość którego raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza, że nie był zapowiadany. No chyba, że mówimy o moim występie na targach Santos Business Expo w tą niedzielę! Dlaczego o tym wspominam? Gościmy dziś Ethan'a Parker'a, jednego z organizatorów całego tego wydarzenia. Bardzo nam miło!

**Raymond Hall posyła uśmiech w stronę Ethan'a, chcąc go nieco zmusić do odpowiedzi przed kamerą.**

Ethan Parker : Cześć, Raymond,  Cześć Los Santos. Dziękuje bardzo za zaproszenie, jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj się z wami podzielić informacjami na temat Santos Business Expo, które odbędą się już w tą niedziele. Powiem Ci Raymond, że trochę się stresuje. **zaśmiał się** Na co dzień raczej ja siedzę na twoim miejscu i zadaje pytanie. Mimo wszystko, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie jak należy.

**Ethan Parker uśmiechnął się szeroko do kamery. Jego głos jest raczej pewny siebie, nie wykazuje większych oznak stresu.**

Raymond Hall : Nie przejmuj się! Nasi goście zawsze muszą wypaść bardzo dobrze, zresztą. Masz większe doświadczenie od wielu, wielu gości których mieliśmy przed kamerami... Większość z nich miała swój debiut - Poradzili sobie, także dasz radę! Nie przejmuj się!

**Raymond Hall zaśmiał się po czym dopowiedział.**

Raymond Hall : Powiedz nam Ethan, jesteś jednym z organizatorów. Jak wygląda sprawa z resztą organizacji? Jak wiele osób jest, było zaangażowanych w organizacje takiego wydarzenia?

Ethan Parker : Można powiedzieć, że ja też mam debiut - w roli gościa. 
**zaśmiał się krótko** Tak, jak już wspomniałeś, jestem jednym z organizatorów wydarzenia. Z twoim pytaniem łączy, się dość ciekawa historia, ponieważ wydarzenie nie wyniknęło z mojej inicjatywy. Odezwali się do mnie przedstawiciele CROWN Holdings, z propozycją bycia prowadzącym targów. Wszystko jakoś zaczęło się tak rozwijać, że zostałem jednym z organizatorów - trudno mi powiedzieć, jak to się stało. Z tego miejsca chciałbym podziękować Dianie oraz Melanie za danie mi szansy - mam nadzieję, że to nie nasze ostatnie, wspólnie zorganizowane wydarzenie. To właśnie z nimi głównie organizuje te wydarzenie, lecz to nie wygląda tak, że w trójkę stanowimy cały zespół. W kuluarach pracuje wiele osób z przeróżnych specjalizacji - takie wydarzenie to dużo obowiązków. Mimo wszystko gdyby nie Wy, przedsiębiorcy nie udało by się to. To z Wami i dla Was tworzymy tak naprawdę te wydarzenia, my jesteśmy tylko osobami które dopełniają to wszystko. Gdyby nie przedstawiciele wszystkich firm, które wystąpią na tym wydarzeniu, nie udało by się ono. Gdyby nie chęci sponsorów do promocji przedsiębiorczości w mieście również. Gdyby nie nasi patroni medialni, tak samo. Wszyscy razem współorganizujemy te wydarzenie i jest to nasza wspólna zasługa - nie moja, Melani czy Diany. 

Raymond Hall : To spora odpowiedź, dużo podziękowań padło z Twojej strony. Mówiłeś o obowiązkach, do tego właśnie miałem zamiar się odnieść kolejnym pytaniem a dokładniej powiedz nam proszę, jak wyglądała sytuacja z organizacją pierwszej edycji? Jak wiele wymagało to pracy i jak to wyglądało od stron formalnych?

Ethan Parker : Padło dużo podziękowań, bo uważam, że Ci ludzie na to zasługują. Co do organizacji pierwszej edycji to trudno mi powiedzieć. Nie miałem niestety okazji poznać żadnego z organizatorów - świętej pamięci Jamesa oraz Alice, lecz śmiało mogę powiedzieć, że na pewno wymagało to od nich wiele pracy. My mamy można powiedzieć ułatwioną prace, promujemy wartości, które już zostały przez nich określone. To oni wprowadzili format takich eventów do miasta.

Raymond Hall : Czy miałeś możliwość uczestnictwa w pierwszej edycji? Czy zupełnie niestety nie miałeś okazji na nich być? Czy znasz jakiekolwiek szczegóły, możesz nam coś opowiedzieć jak to wyglądało podczas pierwszej edycji?

Ethan Parker : Niestety, ale jestem dość świeżym mieszkańcem Los Santos. Wcześniej mieszkałem w Vice City, gdzie miałem okazje bywać na różnych eventach targowych. Choć każde wydarzenie jest w jakimś stopni wyjątkowe, niepowtarzalne. Liczymy, że takie też będzie Santos Business Expo 2024 i robimy wszystko, aby tak się stało.

Raymond Hall : Oczywiście, na to wszyscy liczymy... Zdecydowanie! Mówiłeś nam o tym jak doszło do zaproponowania Tobie organizacji całego wydarzenia, wymieniłeś nam imiona osób uczestniczących w organizacji. Natomiast skąd wziął się pomysł na zrealizowanie SBE oraz jak dużo wymagało to czasu do realizacji? Nie jesteś nam w stanie opowiedzieć o pierwszej edycji, jednak o drugiej co nieco możesz już nam zdradzić. Zwłaszcza, że wszystko dopięte na ostatni guzik i tylko pozostaje nam czekać.

Ethan Parker : Jako organizatorzy SBE chcemy promować przedsiębiorczość w mieście. Zajmuje się tym na co dzień, pisząc artykuły na przeróżne tematy związane z biznesem. Tak było też tym razem. Uważam, że strefa biznesowa Los Santos jest bardzo ciekawa i warto ją promować, doceniać i pomagać przedsiębiorcom. Takie ja mam do tego podejście i mam nadzieję, że karma do mnie wróci, jak ruszę z czymś swoim.

Raymond Hall : Mhm, mhm. Masz kontakty z organizatorami, z wieloma osobami odpowiedzialnymi za organizacje tak jak wspominaliśmy. Czy organizatorzy, osoby odpowiedzialne były zadowolone z rezultatów jakie przyniosła pierwsza edycja Santos Business Expo? Czy był to udany debiut? Nie tylko ze strony medialnej, ale mówimy tu też o odczuciach samych organizatorów, osób odpowiedzialnych.


Ethan Parker : Trudno mi powiedzieć, ponieważ kadra organizatorska zmieniła się od tamtego czasu. Miałem okazję poznać właścicielkę marki Santos Business Expo, która nam użyczyła gdzieś wybudowanego już w mieście posągu, za co jej serdecznie dziękuje. Mimo wszystko organizatorów pierwszej edycji nie znam, lecz mam nadzieję, że kiedyś nadarzy się taka okazja. Bez nich pewnie byśmy tutaj nie siedzieli i nie rozmawiali już o kolejnej nadchodzącej edycji SBE. 

Raymond Hall : Zgadza się, powiedz nam Ethan. Jakie macie pomysły na przyszłość jako organizatorzy w kwestii dalszego rozwoju Santos Business Expo?

Ethan Parker : Staram się myśleć o tym co jest tu i teraz. Organizacja tego wydarzenia nas mocno pochłonęła - raczej na ten moment nie mamy dalszych planów. Tak, jak już wspominałem, nie jesteśmy właścicielami marki, więc przyszłość nie zależy do końca od nas. W mojej głowie pomysłów jest wiele, czy uda mi się dogadać z właścicielką marki i ją wykupić? Czas pewno pokaże, lecz mam nadzieję, że jej potencjał nie zostanie zmarnowany. 

Raymond Hall : Mówisz o pomysłach, których masz wiele! Może zdradzisz nam cokolwiek, co chciałbyś zrealizować jako jeden z organizatorów.

Ethan Parker : A może nie?
**podeśmiał się** Na razie myślę, wole zostać przy tym co jestem. Jest wiele zależnych, które mogą wpłynąć na moje plany - nie chce nic obiecywać. Wystarczy czekać, a ja mam nadzieję, że jeszcze Was czymś w tym roku zaskoczę.

Raymond Hall : Jesteś osobą która starać się będzie o wykup marki SBE, jednak musisz mieć przeanalizowany jakiś plan. Jak zachęcić do siebie więcej zainteresowanych osób. Stąd padło i też to pytanie. Czy na drugą edycję, która już nadchodzi w niedzielę macie jakieś niespodzianki? Przygotowane asy w rękawie? Coś czego nie jesteśmy świadomi a jednak zainteresuje publiczność?

 

ethan2.png.5fa4b4009a11ac109ca1516bfff9db6c.png


Ethan Parker : Gdybym Ci tutaj powiedział, nie było by już niespodzianką. To nie event rozrywkowy, więc konfetti strzelać nie będziemy, lecz przygotowaliśmy wiele innych rzeczy. Chociażby panele dyskusyjne, które patrząc na nazwiska, które w nich wystąpią, mogą być ciekawą niespodzianką i zaskoczyć wielu ludzi. My staramy się promować ciekawe inicjatywy i uczyć - jak to ludzie wykorzystają, to już ich sprawa. Uważam, że kto będzie chciał coś wynieść z tego wydarzenia, na pewno wyniesie.

Raymond Hall : Zgadza się, co do samej stricte organizacji. Jakie środki finansowe są wymagane do tego aby zorganizować takie targi?

Ethan Parker : Targi, targom nie równe. Lecz myślę, że jest to kwestia okolic półtora miliona dolarów. Nie zajmuje się finansami przy organizacji SBE, mamy od tego ludzi, więc dokładnych liczb nie mogę tutaj zdradzić - po prostu ich nie znam.

Raymond Hall : Jednak coś nam zdradziłeś, są to już pewne widełki. Jak w przypadku zysków? Jako osoba reprezentująca targi, z pewnością musisz posiadać informacje, na jakie zyski nastawieni są organizatorzy? O jakich szacunkowych kwotach mówimy? Co jest ich składową?

Ethan Parker : Jak to mówią Raymond, pieniądze lubią ciszę. I tak też niech pozostanie. Oczywiście, mamy jakieś swoje założenia odnośnie zysków, lecz to nie jest dla nas najważniejsze. Każdy z nas ma swoje źródła dochodów, więc kwestie zarobkowe nie są dla nas priorytetem. Robimy to aby rozwijać sferę biznesową Los Santos, promować przedsiębiorczość- to jest główny cel wydarzenia, co warto podkreślić.


**Widzowie wpatrując się w tym momencie w Raymond Hall'a, mogą zauważyć jego skrzywienie które szybko przeradza się w ironiczny uśmiech, gdy ten nie uzyskuje ponownie żadnej odpowiedzi. Wyczuwając standardowe lanie wody i unikanie tematu.**

Raymond Hall : Nie wymagamy od Was zeznania podatkowego, możemy tu mówić po prostu o jakichś widełkach. Każdy z nas ma jakieś założenia, szacunkowe wartości. Decydując się na występ u nas, musieliście zapewne poznać poprzednie wywiady czy tematykę naszej działalności. Działając w biznesie, jednak musisz wiedzieć o tym jak cyfry są faktycznie ważne, to podstawowe dane z którymi się do nas przychodzi, Ethan.

Ethan Parker : Na ten moment mając koszty już dopięte, mamy nadwyżkę budżetową. Jaki będzie finalny odbiór i zarobek - nie wiem. Wydarzenia w Los Santos są bardzo nieprzewidywalne.

Raymond Hall : Mhm, mhm. Mówiłeś, że nie znasz założeń dalszych zarządu SBE, natomiast może tutaj znasz jakąkolwiek informację odnośnie tego, albo sam miałbyś jakąś wizję, jak chciałbyś to poprowadzić, mowa o przyszłości dalszych edycji. Czy organizatorzy SBE mają zamiar kontynuować tradycję organizacji tych targów i możemy się ich spodziewać okresowo, typowo co przykładowo pół roku? Co rok? Jeżeli tak, to co ile?

Ethan Parker : Osobiście chciałbym, aby wydarzenia pokroju SBE witały częściej w naszym mieście. Czy to się stanie? Zapewne ta niedziela pokaże nam, jakie jest zainteresowanie takimi eventami. Liczę, że frekwencją będzie na tyle liczna, że zachęci tylko potencjalnych organizatorów kolejnych wydarzeń, a nie zniechęci. Takie wydarzenia są bardzo ważne, pozwalają na wymianę doświadczeń, promocje czy naukę. Wystarczy trzymać kciuki.

Raymond Hall : Jakie cele i motywacje przyświecają organizatorom Santos Business Expo?

Ethan Parker : Nie chce się powtarzać, lecz może warto podkreślić te słowa, aby wybrzmiały w społeczeństwie - zależy nam na promocji przedsiębiorczości, rozwoju lokalnych biznesów, udostępnieniu platformy do nauki dla osób działających w tej sferze Los Santos.

Raymond Hall : Mhm, cele dobrze nam znane a co jest Waszym znakiem rozpoznawczym jeżeli chodzi o targi? Jakie macie pomysły aby zachęcić do siebie jak największą publiczność?

Ethan Parker : Myślę, że takim naszym znakiem rozpoznawczym są biznesy oraz paneliści, którzy biorą udział w wydarzeniu. Nie chcemy pompować rozpoznawalności wydarzenia, przez koncerty czy inne rozrywkowe atrakcje - nie o to tu chodzi. Chcemy, aby szła za nami merytoryka i na tym się skupiamy. Już w niedzielę, wystąpią dla Was najciekawsze osoby z sfery biznesowej, opowiadając o swoich doświadczeniach. Pojawią się ciekawe biznesy, z całego Los Santos.

Raymond Hall : Odnośnie merytoryki, przedstaw nam swoje spojrzenie na tą całą sytuację, jakbyś miał się wczuć w rolę interesanta. Osoby która pierwszy raz przychodzi na takie wydarzenie, gdybyś miał ją zachęcić... Jak byś spróbował przekonać taką osobę do tego, że targi biznesowe potrafią być ciekawe? Co jest niezbędnym elementem dobrego widowiska i pasjonującego, interesującego wydarzenia?

Ethan Parker : Targi to idealne miejsce, na poznanie wielu osób. Znajomości, są kluczowym elementem, przy rozwoju kariery. Taka jest smutna prawda, a może nie smutna... To jest według mnie największy plus takich wydarzeń - networking. Jeśli odpowiednio wykorzysta się potencjał takiego wydarzenia, można poznać dziesiątki osób - trzeba być jedynie otwartym. Kolejnym aspektem są prelegenci - staraliśmy dobrać się, jak najciekawsze osoby, które będą wstanie was zaciekawić i czegoś nauczyć. W końcu po to się spędza parę godzin na takich eventach, prawda? Pozostają nam też stanowiska - jest to idealna okazja na poznaniu wielu, naprawdę ciekawych firm. Wszystko to łączy się w jedno - targi biznesowe, naprawdę warto pójść. 

Raymond Hall : Ostatnie nasze pytanie, odnośnie samej obecności na targach. Już nie tylko jako interesant ale i uczestnik! Czy ciężko otrzymać pozwolenie na własne stanowisko podczas trwania targów? Jakie są procedury w przypadku ubiegania się o takie pozwolenie?

Ethan Parker : O ile prowadzić coś ciekawego, innowacyjnego i masz pomysł, jak się zaprezentować to nie. Warto podkreślić, że wiąże się to również z kosztami - wykupienie stanowiska ma swoją cenę. Z tego co pamiętam nie odrzuciliśmy żadnego wniosku, zbierając zgłoszenia, co mnie niesamowicie cieszy. Pokazuje to, że są ciekawe biznesy, prowadzone przez ludzi, którzy wiedzą jak je zaprezentować.

Raymond Hall : W takim razie możemy liczyć na dużą ilość osób i reprezentujących swoje pomysły osób. To wszystkie pytania Ethan, jeżeli masz coś na koniec do dodania od siebie, przekazania pozdrowień... Czegokolwiek, masz teraz akurat chwilę dla siebie!

Ethan Parker : Dziękuje Raymond za zaproszenie, jest mi naprawdę miło. Chciałbym również podziękować i pozdrowić wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji SBE. Nie pozostało mi nic innego, niż się pożegnać. Do zobaczenia już w tą niedziele o godzinie 19!

Raymond Hall : Mówił do Was Raymond Hall oraz Ethan Parker, jeden z organizatorów oraz przedstawiciel targów biznesowych Santos Business Expo. Oczekujcie naszych nowości, oraz widzimy się na nadchodzącym wydarzeniu! Do zobaczenia.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Edytowane przez CZEMP1ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Lucius Lloyd zaciekawiony kwestiami organizacyjnymi zbliżających się targów biznesowych przesłuchał sobie cały wywiad po drodze do biura. Zawiódł się nieotrzymaniem interesujących go informacji przez nieprzygotowanego gościa.**

Edytowane przez Wacha
skinny, CZEMP1ON and Girion lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Melanie Verdone wygodnie siedząc na kanapie z drinkiem w biurze, zaciekawiona obejrzała wydany materiał. Dość mocno zdziwiło ją parcie dziennikarza na uprzednią edycję SBE, z którą nikt z obecnej kadry organizatorskiej nie miał nic wspólnego. Zaczęła się zastanawiać skąd te dziwne pytania Raymond'a Hall. Niezwłocznie po zaznajomieniu się z najnowszym wydaniem, rozesłała to do reszty organizatorów rozbawiona dziwnie nakierowanymi pytaniami i clickbait'owym tytułem**

Edytowane przez Wolfex
Mafio, Alanitoo and CZEMP1ON lubią to

Do zobaczenia.. w czwartek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Zane Rawkey wylegiwując się na swoim tarasie ze szkocką odczytał wysłany link od M.Verdone. Obejrzał otrzymany wywiad, zastanawia się o co chodzi z clickbait'owym tytułem jak i doborem pytań w stronę E.Parker. Wyłączył swój telefon kontynuując odpoczynek.**

CZEMP1ON, xenderx, Mafio and 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Ethan Parker jest kompletnie niezadowolony z przeprowadzonego wywiadu. Uważa, że jego znajomy z redakcji, Richard Sutliff, o wiele lepiej przygotował się i przeprowadził rozmowę. Podczas wywiadu zdziwiło go naciskanie na poprzednią decyzję SBE. Zastanawia się, czy dziennikarz nie przygotował się odpowiednio i myślał, że organizowały to te same osoby. Dodatkowo przypomina sobie rozmowę z Raymondem, w której wprost mówił mu o swoim wcześniejszym miejscu zamieszkania i historii swojego życia. Doszedł do wniosku, że Raymond prowadził wywiad w sposób bardzo robotyczny, nie zwracając uwagi na jego odpowiedzi, drążąc dalej tematy, o których dobrze wiedział, że jako nowa osoba w Los Santos nie miał pojęcia nie z jego winy. Zraził się do całej marki Venture, którą mimo wszystko do tej pory doceniał. Zaśmiał się jedynie z nagłówka, który uważał za kompletnie nie na miejscu i nie mający odniesienia w wywiadzie. **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Kaylee po zobaczeniu wiadomości od jej asystentki dotyczącej informacji odnośnie do wywiadu krytykującego jej markę na stronie internetowej miesięcznika Venture obejrzała go momentalnie. Podczas wywiadu zwracała uwagę na mimikę twarzy obu mężczyzn, co analizowała. Kaylee była całkowicie zadziwiona pytaniami dziennikarza biznesowego, Raymonda Halla dotyczącymi poprzedniej edycji Santos Business Expo, która odbyła się w październiku 2022 roku. Uważa ona, że pytania dotyczące poprzedniej edycji kierowane do Ethana Parkera nie mają sensu, ponieważ nie miał możliwości poznania poprzednich organizatorów, ponieważ nie żyją, znacznie dłużej niż trwa jego kariera w Los Santos. Gdy usłyszała kolejne pytanie, do aktualnego organizatora dotyczące zysków była lekko zdziwiona, ponieważ uważa, że takie sprawy nie powinny być przekazywane podczas wywiadu w trakcie promocji tak dużego wydarzenia. Zwróciła uwagę na jego wyraz twarzy, który ją bardzo zniesmaczył, ponieważ było jawnie widać, że było to nieodpowiednie na wywiad w formie video. Kaylee zwróciła również uwagę na zachowanie Ethana, który przysłowiowo lał wodę, ale mimo wszystko nie dziwi mu się, ponieważ dostając takie pytania, nie było mu łatwo odpowiedzieć, gdyż jedyną osobą, która zna na nie odpowiedzi, jest ona sama. Cały wywiad uważa za nieudany z powodu braku przygotowania Halla do poruszanych przez niego kwestii. Powtórne obejrzenie całego wywiadu utwierdziło ją w przekonaniu o słabym działaniu przez dziennikarza Venture. Kobieta zwróciła również ponownie uwagę na nagłówek wywiadu, z którym kompletnie się nie zgadza i uważa go za bezzasadny. Zastanawia się, w jaki sposób ten wywiad miał zainteresować ludzi, skoro prowadzący sam zadawał pytania z dalekiej przeszłości, na które sam nie znał odpowiedzi. Kaylee po całym procesie skontakowała się ze znajomym prawnikiem w celu przeanalizowania wywiadu pod względem możliwego zniesławienia marki SBE. W tak zwanym międzyczasie wysłała gratulacje Ethanowi, za jego dwa ostanie występy przy okazji dając mu rady, co może poprawić w przyszłości. Biznesmenka uważa, że ten wywiad jest częścią wojny pomiędzy Crown Holdings, a Lloyd Investments co dodatkowa zniesmacza ją i pokazuje, jak nieobiektywni są niektórzy dziennikarze.**

Edytowane przez adiszu
Mafio and Wolfex lubią to

DeadAdolescentKitfox-size_restricted.gif.81951948a2618a34928826eef6d64992.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Spencer Lloyd nie wie co ma myśleć na temat wspomnianego wywiadu oraz nadchodzącego SBE - nie wydaje oceny chcąc zweryfikować jak zostanie poprowadzone SBE. Kontempluje swoje myśli na nadchodzący panel dyskusyjny SBE na temat przedsiębiorczości gdzie wpierw miał zakaz wstępu przez prawdopodobne względy konkurencyjności a potem został w niego włączony dzięki agitacji Ethana Parkera.**

skinny, Mafio, Madeleine and 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* A. Cousteau rozgladając się po internecie w poszukiwaniu nowego miejsca dla swojego biura prawnego (większej powierzchni), natrafiła na wywiad wydarzenia, na które ma przyjść. Zastanawia się, czy będą na samych targach przedsiębiorstwa deweloperskie i agencje nieruchomościowe, które może coś przedstawią nowego na rynku biur, bo jest straszna susza. 

Edytowane przez anti
CZEMP1ON and Wolfex lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin