Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

030. Sloppy Toppy - HOT MESS EXPRESS... Dlaczego?


puvtxr

Rekomendowane odpowiedzi

ht3pI9U.png

Written by Richard Sutliff - DAILY GLOBE 22/06/2024


ODyy0Bi.pngW normalnych okolicznościach nie biorę się za pisanie artykułów na tematy, o których mało wiem. Zgodzimy się wszyscy, że o muzyce za pewne mało wiem - jak każdy z Was mam swoje ulubione zespoły, swoje ulubione gatunki. Nie mam natomiast pojęcia o rodzajach barw głosu czy tonacji, o sztuce mix/masteringu czy ogólnie jak trudną sztuką jest skonstruowanie tekstu, który będzie dość złożony, a jednocześnie wpadający w ucho i zapadający w pamięci. Nie mogłem jednak przejść obojętnie obok dzisiejszej premierii spod szyldu Unsainted Records. Przed Wami zespół Sloppy Toppy z EP o tytule 'HOT MESS EXPRESS' oraz ja zadający sobie pytanie, które widnieje w tytule... Dlaczego?

Dlaczego dlaczego? Bez rozmów o technikaliach, o których nic nie wiem - każda piosenka (a jest ich sześć - pięć autorskich oraz cover) jest zagrana naprawdę bardzo dobrze. Melodia wpada w ucho i gdyby wyciąć tekst chętnie słuchałbym tego codziennie... Właśnie - tekst. Seks i wulgarność to jest to co sprzedaje się świetnie w XXI wieku - im dalej w las, czy też w tym przypadku wiek, tym seks i wulgarność pojawiają się co raz częściej, więcej, w większej formie. I o ile można napisać tekst przesiąknięty erotycznością, ale jednak w sposób nieprzytłaczający (pozdrawiam Bloodhound Gang i ich piosenkę 'Bad Touch') tak Sloppy Toppy poszedł w przeciwnym kierunku - tekst jest mocno wulgarny, wręcz prymitywny i walący Cię prosto w twarz. Już w pierwszej, otwierającej EP piosence, 'Rise and Shine', jesteśmy witani słowami - 'Mój f**t, mój f**t, mój f**t mi nie staje, Dawaj mały wstajesz, budź się sk****synu, budź, Budź sk****synu, budź'. Dalej nie jest lepiej. Chociażby apel do UCZNIÓW w SZKOŁACH, by nie masturbować się, lecz wydalać kał... Czy chociaż przez sekundę możemy udawać, że staracie się celować w dorosły target? Ciężko napisać cokolwiek... Twórczego? Na temat utworu, który sam taki nie jest.

Drugi utwór o tytule 'Mammoplasty. Ignorując całkowicie tytuł - gdy odpaliłem tę piosenkę pomyślałem, że jest nadzieja. 'Naprzykrza mi się myśl że spotkam cię znów, Gorącą, romantyczną, w głowie tętni od słów, Nie ukrywam moich planów złowieszczych i złych, Otwarcie to mówię - baby otwórz mi drzwi.' Właśnie o tym mówiłem wcześniej - tekst jasno nacechowany erotyką, aczkolwiek ta erotyka nie wali Ci w twarz prosto z sierpowego. Gdyby pójść w takim kierunku byłoby w porządku, ale wtedy nadchodzi druga zwrotka i słyszymy... 'Donice masz tak duże że budynki burzysz, Dam ci piękna coś do ssania jak swego pana obsłużysz'. Kurtyna...

Na krążku są jeszcze kawałki takie jak 'Booze Cruise', 'Boom Dee Yay', 'Be Like Johny Sins' oraz cover 'It's Tricky' (oryginalnie: Run DMC). Mamy tutaj połączenie ciężkich brzmień z muzyką elektroniczną, pod względem oprawy muzycznej - majstersztyk. Oprócz coveru - ciężko oceniać artystów robiących cover co do tekstu, w końcu nie jest on ich - pozostałe piosenki cechują się tym samym. Ruchanie, seks, 'Ty szmato', cyce, jesteś gejem et cetera et cetera. Całość brzmi jak zeszyt nabuzowanego hormonami nastolatka, a nie jak utwory ludzi aspirujących do bycia artystami (takie mam wrażenie, skoro biorą się za muzykę). Czy Sloppy Toppy wybije się? Z całą pewnością, biorąc pod uwagę jak łatwo sprzedaje się seks i fakt, że wydano to spod szyldu Unsainted Records. Czy Sloppy Toppy będzie hitem koncertowym? Z całą pewnością, w lokalach w których będą grane te kawałki będzie ostro. Czy Sloppy Toppy jest czymś, co słucha się dla żartu? Z całą pewnością. Czy żałuję, że odpaliłem 'HOT MESS EXPRESS'? Z całą pewnością...


tvLC7Fm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Pandora podczas wypadu do kasyna i opijania wydania EP Sloppy, przeczytałą artykuł, zadowolona z treści. Uznaje, że kapela działa zgodnie z założeniami, niemniej nie dziwi jej, że tutaj odbiór jest tragiczny, gdy w przypadku rapu, lub popu gadanie o seksie i wulgaryzmy byłyby propsowane. Podrzuciła treść po znajomych.**

image.png.5cb8aa22c8b19db3c3f177627bc6f119.png

VEA1ykW.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin