Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[HP] The Way of the wiseguy (Los Santos Outfit)


Jopas

Rekomendowane odpowiedzi

6cqcLJm.png

The Way of the wiseguy - tytuł książki autorstwa Joseph’a Pistone, który to pod kryptonimem Donnie Brasco, zinfiltrował środowisko mafijne, a dokładnie rodzinę Bonnano. Uznałem, że taki tytuł będzie odpowiedni, ponieważ jako potencjalny associated, będziesz przechodził taką samą drogą, jak agent federalny Joe Pistone, poznając styl życia „Wiseguya”.

Życie w mafii w dużym stopniu przypomina życie w kapitalistycznym społeczeństwie – to ile ktoś ma pieniędzy i jaki zawód wykonuje przekłada się na szacunek, który otrzymuje. Dlatego też Wysoko postawieni gangsterzy, mający trochę więcej oleju w głowię, zajmują się poważniejszymi przestępstwami, uważając na to, aby nie trafić za kratki. Oszustwa finansowe, budownictwo, wywóz opadów, ustawianie przetargów z miastem – to są najbardziej lukratywne działalności współczesnej Cosa Nostry. Należy również pamiętać, że nie każdy gangster, jest bogaczem, ponieważ wielu z nich to recydywiści, którzy większość swojego życia spędzają za kratkami. Istnieje wiele przypadków, kiedy to zaraz po zakończeniu wieloletniego wyroku, trafiali tam ponownie i to tego samego roku, za bezmyślne przestępstwa. Wiseguy, przede wszystkim ceni sobie szybki i łatwy zysk, nie w głowie mu przepracowanie całego życia w fabryce – tak właśnie działa mentalność typowego przestępcy. Wielu z nich, to ludzie, którzy starając się przeżyć z tego co ukradną, stawiają pieniądze u bukmacherów, w nadziei na powiększenie zysku, co często kończy się długami.

1200px-Mafia_family_structure_tree.en.sv

 

Ważną rolę w grze, stanowi developping postaci. Każdy charakter powinien być zaprojektowany od podstaw , choć to zadanie z pozoru trudne, nie mniej jednak przemyślenie tego, co chcesz odgrywać w grze, pozwoli ci się z łatwością wczuć w klimat. Najważniejszymi punktami, to skupienie się na wyglądzie zewnętrznym, cechami charakteru, oraz wyborem branży zarobkowej. Pamiętajcie jednak, aby nie inspirować się za mocno hollywoodzkimi filmami, przy tworzeniu postaci. Nie odgrywajcie 25-letnich twardzieli, którzy nie mają żadnych słabości, żadnych problemów, w dodatku to mistrzowie mieszanych sztuk walk, o wyglądzie Giga Chada. Wyobrażenie sobie, jak wyglądasz IC to jeden z kluczowych elementów, to stworzenia unikalnej postaci.

Pojawia się tutaj dużo ludzi z różnych serwerów, każdy z was ma inne przekonania, oraz doświadczenia w postrzeganiu organizacji włosko-amerykańskich. Spotkałem się już z nickami, wyjętymi żywcem z filmu Ojciec Chrzestny, oraz przekonaniami że amerykańska cosa nostra, działa tak jak fikcyjna rodzina Corleone z lat trzydziestych. Zważywszy na mój sędziwy wiek, postanowiłem przekazać swoją wiedzę, na temat współczesnej amerykańskiej mafii. W końcu, trzeba komuś przekazać tą wiedzę, najprawdopodobniej kariera w Role Play, po tym projekcie dobiegnie końca. Wyciągnięcie mojej pomocnej dłoni dla was, oznacza że trafienie na rangę wanna-be, jest tylko formalnością, bo traficie na nią zaraz po napisaniu krótkiej aplikacji. Nie-oznacza to jednak w żaden sposób, że proces wejścia na rangę Associated, będzie o wiele prostszy. Możliwe że niektórzy z was na tej randze przegrają sporo godzin, za nim awansują w strukturach grupy. Należy pamiętać, że ranga wanna-be, jest nadawana czysto Out Of Character , ponieważ w środowisku mafijnym, każdy kto współpracuje jakkolwiek z organizacją, jest postrzegany jako Associated – Współpracownik. Na naszym kanale znajdziecie kilka poradników, materiały na temat Naszej Sprawy, w postaci filmów dokumentalnych, artykułów dziennikarskich, itp

Aplikacje wstawiacie w temacie.

UWAGA: Po napisaniu aplikacji nie twórz od razu postaci, możliwe, że wpisane przez ciebie dane, tj. imię i nazwisko, nie pasują do klimatu, który odgrywamy. Kładziemy duży nacisk na odpowiedni nick, nie chcemy w organizacji potomków sławnych gangsterów, takich jak Gambino, Gotti, Gravano, itp.

Imie i nazwisko: (Pamiętaj, aby imię było amerykańskie, a nazwisko włoskie. Najlepsze nicki, to takie, które mają odpowiedni wydźwięk. Przed utworzeniem postaci, skonsultuj nickname postaci z nami)

Wiek:(Grając postać 18-25 lat, dosyć często ograniczasz jej zakres działalności. Taka opcja jest dobra, dla graczy którzy poznają dopiero ten świat.)

Działalność Przestępcza: (Wybierz taką branże, w której czujesz się komfortowo.)

Wiek OOC:

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: (Możesz napisać jakie filmy widziałeś, jakie ksiązki czytałeś itd.)

 

Krud, DnS, dex1 i 13 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Imie i nazwisko: Grayson Gassisi.

Wiek postaci: 22 lata.

Działalność Przestępcza: Działalność narkotykowa.

Wiek OOC: 19 lat.

Ocena wiedzy na temat Cosa nostry: Przeczytałem na jej temat Kilka artykułów w internecie żeby wiedziec co i jak. Książek nie czytałem a z filmów mafijnych jedyne co widziałem to Ojca chrzestnego i Zdrajce. Ogólnie jestem świeży jeżeli chodzi o takie włoskie mafie ale to chyba nie ma problemu :P. 

 

trawozer, Ynsky i kabziuu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie i nazwisko: Christian Provenzano
Wiek : 29
Działalność Przestępcza: Działalność narkotykowa
Wiek OOC:16
Jak oceniasz swoją wiedze na temat Cosa Nostry:Przed napisaniem HP poczytałem w internecie na ten temat aby zapoznać się z wszystkim.Cały czas oprócz tego poszerzam swoją 
wiedzę na ten temat.

CiachBabke i Ynsky lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie i nazwisko: Raymond Dio.
Wiek: 31 lat.
Działalność Przestępcza: Rozboje.
Wiek OOC: 14 lat.
Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: 5/10, oglądałem jedynie różne kultowe filmy mafijne, i czytałem trochę o Cosa Nostrze, czyli jak łatwo można się domyślić moja wiedza na ten temat nie jest idealna, mimo to chciałbym tu grać bo podoba mi się klimat Cosa Nostry.

CiachBabke i Ynsky lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie i nazwisko:  Michael Piazza 

Wiek: 33

Działalność Przestępcza: Oszustwa na tle podatkowym, biznesy legalne z nielegalnym backgroundem.

Wiek OOC: 18

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: Gralem wczesniej w The Sclafani Crime Family, wczesniej na sa:mp rowniez gralem w wielu organizacjach opierajacych swoja gre na cosa nostra. Z filmow ktore obejrzalem to praktycznie najslynniejsze tytuly typu: Godfather, Goodfellas, Sopranos

Edytowane przez pershing
Eliteq lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pershing napisał:

Imie i nazwisko:  Michael Piazza 

Wiek: 33

Działalność Przestępcza: Oszustwa na tle podatkowym, biznesy legalne z nielegalnym backgroundem.

Wiek OOC: 18

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: Gralem wczesniej w The Sclafani Crime Family, wczesniej na sa:mp rowniez gralem w wielu organizacjach opierajacych swoja gre na cosa nostra. Z filmow ktore obejrzalem to praktycznie najslynniejsze tytuly typu: Godfather, Goodfellas, Sopranos

yo, dodaj @Jopas na discordzie albo Eliteq#2843

Ynsky lubi to

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Imie i nazwisko: Liam Pescatore

Wiek: 25

Działalność Przestępcza: Przemyt/handel narkotykami/alkoholem/tytoniem, oszustwa finansowe w działalnościach gospodarczych, paserstwo

Wiek OOC: 19

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: Grałem na serwerach SA:MP w podobnych projektach tj. The Mangano Crime Family. Wiedzę opieram głównie na tym co rozgrywałem wcześniej. Przekatowałem kilka filmów w owej tematyce (wszystkie części Ojca chrzestnego, Goodfellas, Scarface). Aktualnie zabieram się do polecanego powszechnie Sopranos. 🙂 

Edytowane przez Snowek
Jopas lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie i nazwisko: Marcus Rossi

 

Wiek: 28

 

Działalność Przestępcza: Import oraz Export skradzionych pojazdów oraz prowadzenie podziemnego kasyna.

 

Wiek OOC: 15

 

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: Oglądałem sporo filmów m.in Ojciec Chrzesny. Oraz sporo spędziłem na pewnym serwerze na mta właśnie w takim gronie oraz raz na fivem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borówa napisał:

a można na postaci Niemca z trochę włoskim nazwiskiem czy średnio?

mozesz nawet grac gościa z UŁAN BATOR z zastrzezeniem, ze nigdy nie awansujesz na oficjalnego członka z wiadomych względów.'

Współpracownikiem czyli ASSOCIATED może zostać KAŻDY.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2021 o 18:55, Jopas napisał:

i

Imie i nazwisko:  Carola Russo

Wiek: 27 lat

Działalność Przestępcza: Oszustwa podatkowe oraz praca legalna z czasem przeistaczająca się w nielegalną

Wiek OOC: 16

Jak oceniasz swoją wiedzę na temat Cosa Nostry: W La Cosa Nostr'ze grałem jeszcze dawno temu na FiveM'ie gdy Polski RolePlay w samym GTA V raczkował. Mam jakąś wiedzę na temat grania w włosko-amerykańskiej mafii lecz jest to czysto teoretyczna wiedza. Praktyka czyni mistrza mawiają. Co do filmów to nie było ich sporo czyli właściwie jeden pod tytułem: "Zdrajca".

Jopas i trawozer lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin