Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #51: Spadłeś pod intek? Zajrzyj tutaj


LordSokol

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, greygods napisał:

jesus cie juz chyba odkleilo troche za mocno

nie robcie z tego zjebanego ls stories gdzie musisz jesc co 2h i hp ci spada jak biegasz xd

Nie, obecnie ja od marca lub maja nie musiałem nic jeść- gdybym musiał, to jakiś biznes lokalny by miał z tego $.

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

1 minutę temu, Jesus napisał:

Nie, obecnie ja od marca lub maja nie musiałem nic jeść- gdybym musiał, to jakiś biznes lokalny by miał z tego $.

ale to jest zjebane podejscie bo ludzie beda chodzili do biznesow tylko po to zeby odnowic hp (co i tak juz teraz wystepuje), wezma na wynos 20 burgerow, wybiegna od razu po otrzymaniu zamowienia, pojada do domu i wsadza je do lodowki xD
biznesy sa po to zeby w nich grac roleplay a nie po to zeby tworzyc sztuczne i wymuszone interakcje ktore polegaja na:

- "Elo moge 20 burgeruw"
- "spox /me przekazuje zamuwienie do kuchni, odbiera je po chwili i podaje chlopu"

jesli w tym lokalnym biznesie normalnie gra sie z obsluga/jego stalymi bywalcami to ludzie beda tam chodzili nawet jakby nie bylo skryptowych itemow jedzenia. a jesli kogos biznes polega na dawaniu ofert z zarciem ktore leczy to beda tam wpadaly tylko nooby chcace se odnowic hp

LordSokol, szeryfuwa i gmc lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, greygods napisał:

  

ale to jest zjebane podejscie bo ludzie beda chodzili do biznesow tylko po to zeby odnowic hp (co i tak juz teraz wystepuje), wezma na wynos 20 burgerow, wybiegna od razu po otrzymaniu zamowienia, pojada do domu i wsadza je do lodowki xD
biznesy sa po to zeby w nich grac roleplay a nie po to zeby tworzyc sztuczne i wymuszone interakcje ktore polegaja na:

- "Elo moge 20 burgeruw"
- "spox /me przekazuje zamuwienie do kuchni, odbiera je po chwili i podaje chlopu"

jesli w tym lokalnym biznesie normalnie gra sie z obsluga/jego stalymi bywalcami to ludzie beda tam chodzili nawet jakby nie bylo skryptowych itemow jedzenia. a jesli kogos biznes polega na dawaniu ofert z zarciem ktore leczy to beda tam wpadaly tylko nooby chcace se odnowic hp

Masz rację co do tych 20 hamburgerków na wynos xD

Nie chodzi o to, aby każdemu leciało HP do zera w zatrważajacym tempie i to już pomijając jakieś lodówki- bo uważam, że to nie jest potrzebne.

Nie wiem, da się to zorganizować tak, aby działało dobrze na bazie tego co jest teraz. Jeśli każdy raz dziennie musiałby skorzystać z gastronomii to ta miałaby sens faktycznego istnienia, niech nawet co godzinę leci 2HP. W ciągu grania przez całą dobę zleci niecałe 48HP.

 

- brak lodówek, aby przechowywać hamburgerki xD
- normalnie psujące się żarcie,
- hp spada co godzinę o 2HP,
- biznesy mają większy ruch,
- opłaca się grać w biznesie, bo ludzie przychodzą po zamówienia,
- opłaca się tworzyć takie biznesy bo każdego dnia do wykarmienia jest minimum 200/300 graczy.

 

i tak, motywatorem do tego pomysłu jest zwiększenie ruchu i zapotrzebowania na gastronomie. bo oprócz graczy, którzy będą tam chodzić poklimacić to będą wchodzić ci, którzy są po prostu głodni. A Ty jako normalny gracz, który i tak chodzi do knajp poklimacić to nie odczujesz tego spadku HP, bo tak czy inaczej zamówienia zrobisz.

 

Napisałeś, że są po to są biznesy, aby tworzyć interakcje- myślę, że będzie za każdym razem tworzona interakcja. Głupie porównanie ale równie dobrze można usunąć stacje paliw i znikające paliwo, bo dopiero tam nie ma żadnej interakcji. Biznesy są po to, aby tam mogli pracować ludzie- gracze nie mają "poczucia nudy", gdy ktoś cały czas przychodzi. 

W takim scenariuszu knajpa w Paleto ma prawo bytu nawet, bo do tej pory jak było tam gastro to chodziło się tylko po to, aby dać im zarobić tak po prostu (przynajmniej ja raz dziennie) a reszta osób grających tam (te zatrważające 10 osób)? Pewnie nie, a tak to byłoby to dodatkowe kilka osób.

 

Dodatkowo, ludzie którzy widzą, że mają powiedzmy 10HP mniej to chętniej podczas swojej gry skoczą do knajpki nawet po jakiegoś hotdoga (jak w realu, też głupie porównanie ale takie prawdziwe; idziesz do żabki i prowadzisz dyskusje ze sprzedawcą na temat pogody albo swojego samochodu? xD bo ja nie, biore hotdoga i spierdzielam)

Edytowane przez Jesus
naughty lubi to

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jesus napisał:

Masz rację co do tych 20 hamburgerków na wynos xD

Nie chodzi o to, aby każdemu leciało HP do zera w zatrważajacym tempie i to już pomijając jakieś lodówki- bo uważam, że to nie jest potrzebne.

Nie wiem, da się to zorganizować tak, aby działało dobrze na bazie tego co jest teraz. Jeśli każdy raz dziennie musiałby skorzystać z gastronomii to ta miałaby sens faktycznego istnienia, niech nawet co godzinę leci 2HP. W ciągu grania przez całą dobę zleci niecałe 48HP.

 

- brak lodówek, aby przechowywać hamburgerki xD
- normalnie psujące się żarcie,
- hp spada co godzinę o 2HP,
- biznesy mają większy ruch,
- opłaca się grać w biznesie, bo ludzie przychodzą po zamówienia,
- opłaca się tworzyć takie biznesy bo każdego dnia do wykarmienia jest minimum 200/300 graczy.

 

Wymuszanie na graczach pewnych rzeczy nigdy jeszcze nikomu nie wyszło na dobre.  Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że dzięki temu gracze zaczęli by grać super rp, żeby dostać hamburgera, tylko właśnie tak jak napisał @greygodswpadali by po x burgerów, dostali by ofke i nara. I w taki sposób niczego by to nie poprawiło, co jedynie zwiększyło by możliwości grindu hajsu dla gastro i nic więcej.
A sensem istnienia takich biznesów powinna być fajna gierka, a nie nabijanie kabony na ludziach co kupują po x burgerów tylko dlatego, że skrypt na nich to wymusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SlayvE napisał:

Wymuszanie na graczach pewnych rzeczy nigdy jeszcze nikomu nie wyszło na dobre.  Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że dzięki temu gracze zaczęli by grać super rp, żeby dostać hamburgera, tylko właśnie tak jak napisał @greygodswpadali by po x burgerów, dostali by ofke i nara. I w taki sposób niczego by to nie poprawiło, co jedynie zwiększyło by możliwości grindu hajsu dla gastro i nic więcej.
A sensem istnienia takich biznesów powinna być fajna gierka, a nie nabijanie kabony na ludziach co kupują po x burgerów tylko dlatego, że skrypt na nich to wymusił.

Jak kupią 20hamburgerów to im się przecież przeterminują.

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jesus napisał:

Jak kupią 20hamburgerów to im się przecież przeterminują.

XD

Ale co to ma do rzeczy. Będą przychodzili robiąc sztuczny tłum, nie tworząc nawet żadnej gry tylko po to, żeby uzupełnić sobie HP i przy okazji nabijać kiejde właściciela forsą, który przykładowo prowadząc spelunę na jakimś zadupiu będzie zaraz jeździł furą za kilka baniek, no bo co, zarobił to ma. Według mnie lepiej mieć 3 ludzi z którymi coś pograsz niż 20 do których strzelasz tylko ofkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, krótki feedback;

/fix look nie działa lub miałem pecha, ale co najmniej z dziesięć razy wczoraj słyszałem, bym naprawił look, bo miałem ketchup na sobie. Za każdym razem używałem /fix look i działało do momentu, gdy nie przybył ktoś nowy (i pisał bym wyczyścił) albo wejścia do interioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wpadają jakieś "nowinki" względem skryptu, ale moim zdaniem, jak na obecne czasy i obecną sytuację serwera, ważniejsze byłoby zebranie feedbacku nie od wrzucanych smaczków, a on tego, co gracze myślą na temat serwera, na temat członków ekipy, na temat tego, co obecnie dzieje się w strefach rozgrywki tego serwera.

A dzieje się sporo, bo w jednym sektorze dzieje się ogólna samowolka i pomimo wyraźnego sprzeciwu członków ekipy, ktoś dalej utrzymuje na serwerze wręcz uprzykrzającą innym rozgrywkę, która przez pryzmat krótkiego czasu odrzuciła kilka, jak nie kilkanaście osób od rozgrywki w tym sektorze(jak i również na samym serwerze), a opiekunowie, w żaden sposób nie reagują na sygnał od graczy, oraz od tego co się dzieje, wręcz przeciwnie, zamiatają sprawy pod dywan, dalej zezwalając na reprezentowanie przez owy sektor zwykłego płynnego gówna, który uważają za "jedną z lepszych odsłon tego sektora". Brakuje możliwości dyskusji, publicznej dyskusji, gdzie gracze mogliby się otwarcie wypowiedzieć na temat tego, co się dzieje - ukrycie tego działu jakiś czas temu, to była jedna z najgorszych decyzji, zaraz po aferze sprzedażowej. 

Rzeczy skryptowe na serwerze, to nie jest must-have, mówię tu o nowych..- ludzie nie narzekaliby na brak nowości, gdyby wcześniejsze rzeczy były naprawiane w czas, na dzień dzisiejszy posiadamy wiele rzeczy na serwerze, które nie działają poprawnie a pomimo tego, nadal są - zamiast wrzucać kolejne rzeczy, fajnie byłoby też naprawiać te wcześniejsze, aby zrobić jakąś równowagę - jeżeli już tak się dzieje i developerzy naprawiają poprzednie błędy, to okej - ale jeżeli zamiast tego, skupiają się na tylko i wyłącznym wrzucaniu nowych rzeczy, a stare czekają w kolejkach na "naprawę", to jest to błędne zataczanie koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 14:36, Jesus napisał:

Okey- tylko może niech wprowadzą coś co napędzi posiadanie tych produktów spożywczych.

 

Obecnie HP nie spada- i jak ktoś nie ma po drodze to można nawet cały miesiąc bez odwiedzania gastro grać- a mogłoby być tak, aby WYMUSIĆ naturalny spadek HP, co skłoniłoby graczy po prostu do odwiedzania gastronomii. Kupujesz na wynos- wkładasz sobie do lodówki i jest żarcie świeższe przez +4 dni np.

 

Napędzenie jest spoko, ale po prostu nie kosztem spadku hp bo to jest po prostu słaby pomysł

Krytyk serwerów roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 15:10, Jesus napisał:

Masz rację co do tych 20 hamburgerków na wynos xD

Nie chodzi o to, aby każdemu leciało HP do zera w zatrważajacym tempie i to już pomijając jakieś lodówki- bo uważam, że to nie jest potrzebne.

Nie wiem, da się to zorganizować tak, aby działało dobrze na bazie tego co jest teraz. Jeśli każdy raz dziennie musiałby skorzystać z gastronomii to ta miałaby sens faktycznego istnienia, niech nawet co godzinę leci 2HP. W ciągu grania przez całą dobę zleci niecałe 48HP.

 

- brak lodówek, aby przechowywać hamburgerki xD
- normalnie psujące się żarcie,
- hp spada co godzinę o 2HP,
- biznesy mają większy ruch,
- opłaca się grać w biznesie, bo ludzie przychodzą po zamówienia,
- opłaca się tworzyć takie biznesy bo każdego dnia do wykarmienia jest minimum 200/300 graczy.

 

i tak, motywatorem do tego pomysłu jest zwiększenie ruchu i zapotrzebowania na gastronomie. bo oprócz graczy, którzy będą tam chodzić poklimacić to będą wchodzić ci, którzy są po prostu głodni. A Ty jako normalny gracz, który i tak chodzi do knajp poklimacić to nie odczujesz tego spadku HP, bo tak czy inaczej zamówienia zrobisz.

 

Napisałeś, że są po to są biznesy, aby tworzyć interakcje- myślę, że będzie za każdym razem tworzona interakcja. Głupie porównanie ale równie dobrze można usunąć stacje paliw i znikające paliwo, bo dopiero tam nie ma żadnej interakcji. Biznesy są po to, aby tam mogli pracować ludzie- gracze nie mają "poczucia nudy", gdy ktoś cały czas przychodzi. 

W takim scenariuszu knajpa w Paleto ma prawo bytu nawet, bo do tej pory jak było tam gastro to chodziło się tylko po to, aby dać im zarobić tak po prostu (przynajmniej ja raz dziennie) a reszta osób grających tam (te zatrważające 10 osób)? Pewnie nie, a tak to byłoby to dodatkowe kilka osób.

 

Dodatkowo, ludzie którzy widzą, że mają powiedzmy 10HP mniej to chętniej podczas swojej gry skoczą do knajpki nawet po jakiegoś hotdoga (jak w realu, też głupie porównanie ale takie prawdziwe; idziesz do żabki i prowadzisz dyskusje ze sprzedawcą na temat pogody albo swojego samochodu? xD bo ja nie, biore hotdoga i spierdzielam)

Grałem na wielu serwerach samp gdzie istniała jakaś forma głodu. Na jednych było to spadające hp, jak na lss, na drugich był to oddzielny pasem energii co jak jest pusty to ci ekran lata na boki, jak na msrp. Jedyny przypadek gdzie mechanika głodu faktycznie może napędzić rozgrywkę to jakieś post-apo RP z zombie. Inne przypadki takiego systemu to beznadziejny pomysł.

"i tak, motywatorem do tego pomysłu jest zwiększenie ruchu i zapotrzebowania na gastronomie." - nie zwiększysz zapotrzebowania na gastronomie tylko na ich skrypt. Gastronomie mają być miejscem do gry a skrypt z jedzeniem tylko dodatkiem zachęcającym, w przypadku twojego pomysłu by wyszło odwrotnie - skrypt byłby miejscem rozgrywki a gastronomia dodatkiem do skryptu.

"Napisałeś, że są po to są biznesy, aby tworzyć interakcje- myślę, że będzie za każdym razem tworzona interakcja" - to jest tak jak walka PVP w MMORPG gracz 1lvl vs gracz 1000lvl - niby ta interakcja jest, ale gówno z niej wychodzi, bo jeden gracz kończy ją w mniej niż sekunde. 

"W takim scenariuszu knajpa w Paleto ma prawo bytu" - chcesz by gracze zapierdalali vmaxem po autostradzie rozbijając się o barierki byleby odnowić hp przed bw z powodu głodu? XDDD To zajebiste RP. 

"Dodatkowo, ludzie którzy widzą, że mają powiedzmy 10HP mniej to chętniej podczas swojej gry skoczą do knajpki nawet po jakiegoś hotdoga" - mogą skoczyć do takiej knajpy nawet jakby mieli odpalonego godmode, nie masz w żadnym gastro tabliczki "zapraszamy poniżej 25hp".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin