Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Matthew Pierce


Centrolewus

Rekomendowane odpowiedzi

 

npHyrqx.jpg

Matthew Pierce

Krótka Biografia: 

Matthew Pierce urodził się czwartego kwietnia 1998 roku w Kalifornii, dokładniej w Los Angeles. Już w szkole przejawiał niezwykły talent muzyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o operowanie swoim głosem. Potrafił płynnie dostosować barwę swojego głosu do linii melodycznej lub tematu utworu. Często mu powtarzano, że pod okiem odpowiednich ludzi może wiele osiągnąć. Niestety, nie miał okazji rozwijać tego talentu ze względu na swojego ojca, który był daleki od ideału rodzicielskiego. Ojciec Matta był często agresywnym alkoholikiem, który znęcał się nad jego matką, Amelie.

 

Amelie, matka młodego Pierce'a, musiała przez wiele lat znosić przemoc ze strony swojego męża. Ona i jej syn żyli w ciągłym strachu przed kolejnym wybuchem przemocy ze strony pijanego ojca. To życie w nieustannym strachu sprawiło, że Matt znalazł ukojenie w muzyce. Dzięki niej mógł wyrazić swoje emocje i gniew, które kryły się w jego wnętrzu. To właśnie wtedy zrodził się w nim pomysł połączenia brzmień rocka z rapem. Niestety brak odpowiedniego sprzętu i środków finansowych uniemożliwił mu pełne wyrażenie swojego talentu. Ba! Nie wiedział nawet jak odpowiednio nagrać swój głos, a co dopiero zmixować! Jego próbki acapelli zapisane na dysku, pozostały niewykorzystane… Do czasu.

 

Wszystko zmieniło się, gdy Matt ukończył szkołę średnią. Po powrocie do domu z dyplomem w dłoni, ponownie zastał swojego ojca nad swoją matką, która kuliła się w strachu. Wtedy coś w młodym mężczyźnie pękło. Nie mógł dłużej tolerować, że jedyne światło w jego życiu jest tłamszone przez takiego człowieka. Matt stanął w obronie swojej matki. Pobił swojego ojca i wyrzucił go z domu. Zmuszony do podjęcia pracy, porzucił pomysł zbierania pieniędzy na sprzęt i naukę produkcji muzycznej.

 

Kilka lat później matka Matta zmarła na atak serca z powodu nadciśnienia tętniczego. Mężczyzna z tego powodu porzucił rodzinne miasto i zdecydował się na tymczasową przeprowadzkę i wrócił do miasta po kilku latach, niestety z uzależnieniem od alkoholu. Głównym powodem powrotu do miasta była kolejna śmierć w rodzinie, tym razem jego ojca. Od czasu powrotu do miasta, praktycznie codziennie pojawiał się w jakimś Pubie, aby zaspokoić swoje uzależnienie.

Personality/Teraźniejszość:
Ciężko opisać Matta w słowach. Jest to człowiek, który przede wszystkim ma wyraźny problem z alkoholem, ale nie wywołuje to u niego agresji. Wręcz przeciwnie. Cały swój gniew trzyma w sobie, jednakże ma to swoje konsekwencje, bo gdy już ktoś zapali lont, mężczyzna może wybuchnąć i ciężko go zatrzymać. Pomijając ten fakt, jest raczej osobą spokojną i lubi się dobrze zabawić. Oczywiście, jak każdy człowiek, ma swoje wzloty i upadki i bywają dni, gdzie jest oschły dla innych, chamski wręcz. Wpadł więc na pomysł jak odpowiednio wykorzystać swój gniew, a tym pomysłem jest tworzenie muzyki. Tak, brzmi to bardzo banalnie, ale Matt dostrzega piękno w prostocie. Nie lubi rzeczy skomplikowanych, albo może sobie to wmawia, aby nie wyjść na przemądrzałego. Zaczął również walczyć z swoim alkoholizmem, starając się ograniczyć truciznę, która może wykończyć go tak samo, jak jego ojca.

 

Pierwsze kroki/Dalsze plany:

Nie można rzec, że Mattowi było łatwo. Wrócił do miasta z zamiarem oswojenia się z śmiercią swojej rodzicielki, a skończył pijąc na umór w Pubach, aż do momentu, gdy nie został zatrudniony w jednym z nich. Nie można powiedzieć, że kompletnie odrzucił alkohol, bo rzecz jasna, zdarzało mu się nadużywać trunku nawet stając za ladą. Sporo się zmieniło, gdy zapoznał się z piosenkarką, Talyą Cruz, a dzięki niej nawiązał współpracę z Kenny Whitfield. W zasadzie to dzięki inicjatywie dziewczyny, Matt był w stanie nagrać swój pierwszy utwór w odpowiednich warunkach, pod okiem kogoś doświadczonego. 

vzRMG69.png

3cbpVTO.png

GaMq5bC.png
VPbys3t.png
Xg9okvE.png


Po nagraniu utworu do końca i obrobieniu go, mężczyźni zaczęli rozmawiać, a temat zszedł na kolektyw Kanadyjczyka i rozmowę o wartościach, co doprowadziło do symbolicznego dołączenia Matta do SadboyZ.

QZpcmzN.png

 

To, jakie plany ma Matt, nie wie nawet on sam. Woli unikać konfliktów z innymi, a przede wszystkim chce unikać pogoni za sławą, jak to ma w zwyczaju wiele osób, aspirujących do takiej pozycji. Matt twierdzi, że nie obchodzi go sława i chce po prostu tworzyć muzykę, aby dotrzeć do ludzi, którym się ona spodoba. Oczywiście, chęć unikania konfliktów pozostaje tylko chęcią. Matthew nie kryje się z swoim zdaniem i w niektórych sytuacjach łatwo puszczają mu nerwy co między innymi doprowadziło do konfliktu między nim, a innym artystą. Pod wpływem emocji wypuścił miernej jakości diss track, i dość prędko usunął po przeanalizowaniu sytuacji na chłodno.

Muzyka, którą tworzy nie można przypisać jednogłośnie do konkretnego gatunku. Mężczyzna bawi się konwencją, starając się łączyć różne gatunki. 

Wzmianki

Artykuł
Post na stronie Celebrity Preview
Artykuł
Celebrity Preview
Wspomnienie na Podcaście

Social Media:

LifeInvader

 

Twórczość:

Matthew Pierce - Bad Dream (prod. KELLY)

Matthew Pierce - Netbanger [Usunięty z Youtube]

Matthew Pierce - Letter

Matthew Pierce - Burn my Heart

Matthew Pierce - Look at me now

EP - Broken Heart [Prod. H3XE]

Matthew Pierce - I'm out! [Prod. Terri]

 

 

Spoiler
Imię i nazwisko postaci: Matthew Pierce
Numer konta postaci: 1112932665
Przynależność (np. do wytwórni muzycznej jeśli grasz artystę, do agencji menadżerskiej jeśli grasz menadżera, do klubu sportowego jeśli grasz sportowca itd.): Angels&Demons Label
Imię i nazwisko menadżera (jeśli posiadasz): Angels&Demons
Numer konta menadżera:-
Kontrakt zawarty z menadżerem (dot. podziału zysków, np. 10% zysków trafia do menadżera):-

 

Edytowane przez Centrolewus

sukuna.gif

“𝕯𝖔𝖓’𝖙 𝖑𝖔𝖔𝖐 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊 𝖒𝖊 𝖜𝖎𝖙𝖍𝖔𝖚𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖒𝖎𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓. 𝕴 𝖍𝖆𝖙𝖊 𝖎𝖙…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JDgouqg.png
g3nKYjQ.png
Bc1lyFe.png
zOknshT.png
EIAHh9u.png

Spoiler

Dzięki śliczne dla @Zugi z ET za odegranie mi tego wątku ❤️ 

 

sukuna.gif

“𝕯𝖔𝖓’𝖙 𝖑𝖔𝖔𝖐 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊 𝖒𝖊 𝖜𝖎𝖙𝖍𝖔𝖚𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖒𝖎𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓. 𝕴 𝖍𝖆𝖙𝖊 𝖎𝖙…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień jak każdy inny, miesiąc jak każdy inny... Podsumowanie

Twórczość:
21.11.2024 Matthew Pierce - Burn My Heart
10.01.2024 Matthew Pierce - Look At Me Now

Zapowiedzi i wzmianki:
- Zapowiedź czegoś nowego w repertuarze artysty w ramach wypuszczenia najnowszego singla. 
Feat w EP Kelly'iego
Hypeman na koncercie Kelly'iego, do tego zagrał na owym koncercie swój kawałek oraz wspólny z Kellym.

Cała reszta:

Zdecydowanie nie był to produktywny czas dla Matta, gdyż traktował muzykę bardziej jak hobby niż coś na co chcę stawiać swoją przyszłość. Nie zmienia to jednak faktu, że wisi nad nim coś większego i zaczyna robić śmielsze ruchy w muzyce. Dzięki nowym znajomościom, nawiązał kilka rozmów, które mogą go doprowadzić do współpracy z tymi osobami. Pierwszy raz pokazał się większej publiczności na koncercie Kelly'iego. Doświadczył na własnej skórze jak wygląda dawanie koncertu dla dużego grona ludzi, a to dolało paliwa do baku, który napędzał zapał Matta. Sam styl muzyczny mężczyzny zmienił się, odkąd oficjalnie stał się częścią kolektywu, ale nie oznacza to, że przy tym stylu pozostanie. Bawi się możliwościami swojego głosu i z całą pewnością będzie można to usłyszeć przy kolejnych wydaniach. Stawia małe kroki, nie śpieszy się i zdecydowanie brakuje mu zmysłu do planowania swoich ruchów, ale dla niego liczy się dobra zabawa, a nie dotrzymywanie terminów. Dlatego też sobie ich nie narzuca. Można rzec, że Matt spędził większość czasu na dopracowanie swojego kunsztu artystycznego, niż na faktyczne ruchy w sieci.

Edytowane przez Centrolewus
dixoniak1 lubi to

sukuna.gif

“𝕯𝖔𝖓’𝖙 𝖑𝖔𝖔𝖐 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊 𝖒𝖊 𝖜𝖎𝖙𝖍𝖔𝖚𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖒𝖎𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓. 𝕴 𝖍𝖆𝖙𝖊 𝖎𝖙…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TOWaeBa.jpeg

Podsumowanie stycznia:

Wyrwane kartki z pamiętnika:

Sam nie wiem jak prowadzić ten cały pamiętnik. W ogóle co to za nazwa? Zeszycik, który przechowuje twoje wspomnienia i dlatego jest nazywany pamiętnikiem? Kolejna dygresja z mojej strony i w dodatku zupełnie niepotrzebna.
26.01.2024  - w końcu to zrobiłem. Wydałem na świat Projekt nad którym pracowałem już jakiś czas. Pewnie, nie jest on idealny głownie za sprawą moich lirycznych umiejętności, ale najważniejsze w muzyce jest to aby wpadała w ucho i chyba spełniła swoje zadanie. Czas pokaże czy w ogóle się przyjmie tak jak zakładałem, a oczekiwania mam w sumie dość niskie. Z drugiej strony, Kelly pokłada we mnie nadzieje. Nie wiem czy spotkałem kogoś kto zasługuje na miano przyjaciela bardziej od Kenny'iego. 
Pomijając wydanie mojego magnum opus to nie wydarzyło się zbyt wiele. Gdzieniegdzie pojawiły się posty na mój temat, głównie plotki ale jednak. Zbyłem to oczywiście śmiechem, przynajmniej publicznie, bo prywatnie to poważnie zastanawiałem się nad tym jak ludzie mnie odbiorą. Może i wyszedłem na hipokrytę, ale kurwa... Trzeba oddzielić pewne rzeczy od siebie. Jestem szczerym gościem, może zbyt szczerym co czasami sprawia, że rozpieprzam zbudowane relacje do tego stopnia, że nawet brakuje fundamentów. Raz wyszło inaczej i wyszedłem na kogoś kto jest populistą.

13.02.2024 - Yeah... Trochę się podziało. W SadboyZ zaszły dość duże zmiany, bo Kelly wpadł na pomysł aby zmienić brand i kolektyw przeobrazić w Wytwórnię. Po nieudanych rozmowach z ludźmi u szczytu NOVA, zdaliśmy sobie sprawę że sobie nie dogodzimy, bo obie strony oczekiwały czegoś nowego. Shit Happens. Poza tym wyjdzie nam to na zdrowie. Szczerze mówiąc, jestem podekscytowany, bo mamy naprawdę dobre zaplecze w postaci studia i hali koncertowej na które mój przyjaciel wyłożył sporo pieniędzy. No i zwieńczenie samego re-brandingu mnie trochę ominęło przez pilny wyjazd. Warto było, naprawdę warto było postawić ten bardzo ważny krok w kierunku przyszłości. Nadal musimy odbudować swój wizerunek, bo ludzie tak szybko nie zapomną o aferkach, ale to z pewnością nam się uda. Nawet jeśli podrzędni dziennikarze próbują rozkręcić kolejną Dramę. Chociaż w takiej sytuacji ciężko ich nazwać dziennikarzami. Po głowie krąży mi kolejny pomysł, tym razem na pełnoprawny krążek, album. Chcę wydać coś w zupełnie innym stylu no i tym razem bez zbędnego zaniżania mojego głosu. Może uderzę w spokojniejsze tony, kto wie?

sukuna.gif

“𝕯𝖔𝖓’𝖙 𝖑𝖔𝖔𝖐 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊 𝖒𝖊 𝖜𝖎𝖙𝖍𝖔𝖚𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖒𝖎𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓. 𝕴 𝖍𝖆𝖙𝖊 𝖎𝖙…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dwa ostatnie miesiące nie minęły dla Matta w pozytywnej atmosferze, a przy najmniej ostatnie wydarzenia.

Warto zacząć od początków marca, bo to właśnie wtedy Matthew dodał tajemnicze zdjęcie na swoją tablicę, wraz z tajemniczą datą (screen numer 1). W między czasie za sprawą Celebrity Preview do informacji publicznej trafiła informacja o potencjalnym aresztowaniu Matthew i jego pobycie w szpitalu. Artysta szybko odbił piłeczkę i zgasił plotki w zarodku (screen numer 2). Kilka dni później, w świat został wypuszczony Snippet, który naprowadził na znaczenie daty. Oznaczała ona wydanie singla i przy okazji zapowiedź nowego projektu w zupełnie odmiennym stylu. Od ponurych love song do horrorowych tekstów pełnych brudu. Obrał zupełnie inny styl wokalny, co mogło wprowadzić nieco świeżości. 

Przed wydaniem numeru nie obyło się bez dram, a w zasadzie dramy między nim, a jego dziewczyną. Wojenka miała miejsce w postach na Li, które zainicjowała Terri – była partnerka Matthew.
Stało się to za sprawą postu ulubionego portalu, który śledzi życie innych – Celebrity Preview. (Screen 3)

Para finalnie się pogodziła co zostało uwiecznione na zdjęciu udostępnionym przez portal plotkarski. (Screen 4)

Utwór został wydany bez większych problemów, zgodnie z planem. Od tamtej pory Artysta zamiast wydawać kolejne utwory, skupił się w pełni nad pracą nad albumem. Bez dram oczywiście się nie obyło, ale o tym później.

22.03.2024 Matthew zagrał swoje dwa numery (w tym jeden z KELLY) w ramach otwarcia Angelic Arena. Pozostał na scenie do końca koncertu, pełniąc rolę gitarzysty i okazjonalnego backupu wokalnego. Można rzecz, że był to jeden z ważniejszych kroków dla Matta.

Największą drama w karierze piosenkarza okazała się być ta z Terri. Wszystko zaczęło się od imprezy wśród studentów ULSA, gdzie Matt zdradził swoją partnerkę. Od tamtej pory w samej wytwórni panowała zła atmosfera, a samego Matta ciężko było spostrzec w okolicach studia. Obrał towarzystwo Wattie Reid, którego można kojarzyć z Remedy, Social Therapy czy Soul Evisceration. Już wcześniej widziano go w towarzystwie Seth’a Dagaarda i Punka pod Lucky Strike. Mężczyźni „medytowali’ pod wpływem alkoholu.
(screen 5)

Matthew wypuścił kawałek w którym opisał swoje odczucia do związku z Terri, jednakże później żałował on swojej decyzji, którą podjął pod wpływem impulsu. Ochłonął i zadecydował o podjęciu się odwyku i terapii.

Ze względu na wiadome wydarzenia wewnątrz wytwórni, kontrakt Matthew został zerwany ugodowo. Poinformował o tym w formie zdjęcia na Life Invader (screen 6). Wpłynęło to znacząco na relacje między nim, a Kellym. Piosenkarz poczuł się zdradzony, lecz nie poddał się i postanowił dalej pracować nad sobą i swoją twórczością.

Matt również wystąpił w nowym formacie Matta Ortona, gdzie przedstawił swoje nowe spojrzenie na celebrycką dramę z Terri, swoją poprzednią partnerką. To właśnie w tym filmie wspomniał, że jest na terapii i odwyku właśnie. Przy okazji zaprezentował swoje umiejętności w klatce oraz niezłą formę. 

Jedenastego lutego na tablicy artysty pojawiło się zdjęcie z Seth Dagaard z prześmiewczym opisem, który sugeruje wspólny kawałek. (screen 7)


NOTKA OOC:
Opisałem to co działo się publicznie (tj. na ulicy gdzie ktoś mógł to zauważyć, na imprezach czy nawet posty na LI. Jeśli coś pominąłem, dodam to później). Prywatne rozmowy nie są częścią podsumowania, bo są to prywatne rozmowy, które nie mają wpływu na to jak odbierana jest postać. Buźka.

Screeny odnośnikowe:

Spoiler

Screen 1:

 R7bhmFu.png

 

Screen 2:

 8dtxk9y.png

 

Screen 3 i 3.5: 

 I7utBmX.png

QviTV51.png

LqZTv6K.png

Screen 4:

OCXhggu.png

Screen 5: 
gyBfzFk.png

Screen 6:

wAsb8Ur.png

Screen 7:

87PrP5l.png

 

sukuna.gif

“𝕯𝖔𝖓’𝖙 𝖑𝖔𝖔𝖐 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊 𝖒𝖊 𝖜𝖎𝖙𝖍𝖔𝖚𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖒𝖎𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓. 𝕴 𝖍𝖆𝖙𝖊 𝖎𝖙…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin