Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Changelog #75 Tatuaże i fryzury


avepy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że odświeżone menu interakcji, usuwanie rodzinek i parę innych rzeczy, które wdrażaliście od prawie trzech tygodni, było ważniejsze, niż występujące notorycznie problemy z serwerem od nastu miesięcy, tak?

Wszystkie problemy, czy błędy, które pojawiają się na serwerze, to od razu wina platformy, a ja śmiem twierdzić, że może nie wszystko, ale jednak wiele rzeczy leży po stronie skryptu, tylko wstydem jest powiedzieć wprost, że daliście ciała i nie wiecie w którym miejscu.

  • Paliwo i przebieg w pojazdach: raczej każdy pamięta, jak zaczęły zmieniać się nadzwyczajnie wartości, więc zablokowaliście i zgoniliście winę na nikogo innego, jak alta. Niedługo później bez jakiejkolwiek zapowiedzi włączyliście z powrotem, bo ktoś powiedział, że jest już w porządku. Tak, jak informowałem, dodatkowo pokazywałem różne materiały dowodowe w tickecie na discordzie zmotoryzowanym - jeżeli samochód o przebiegu 199 km z /v lista posiada spalanie 42l/100km, a fizycznie wychodzi 96l/100km, to raczej nie jest w porządku.
  • Tuning: nie uważacie, że problem może leżeć po stronie skryptu, gdzie coś /iskrzy/ i występują później takie kwiatki? Podobne rzeczy działy się już wcześniej, tylko w pojedynczych przypadkach - sam mam Schwartzera, który od listopada/grudnia według skryptu posiada czarna tablice, a wizualnie jest ona niebieska; informowałem o tym w tickecie. Nie wspomnę o tym, że już od tamtego momentu zdarza/ła się sytuacja, ze sprawdzając w kreatorze tuningu jakieś rzeczy np. zderzaki, po anulowaniu oferty do ponownego zespawnowania były one wizualnie na naszym aucie, jakbyśmy je faktycznie zamontowali. Tym bardziej, że temat na githubie nie jest brany na poważnie przez developerów. 
  • Panel rodzinki: nie posiadałem, natomiast fajna opcja zarówno dla osób grających faktyczne rodziny, jak i grupę znajomych/przyjaciół, tylko z jakimiś wytycznymi, a nie puszczeniem w samopas, jak było do dzisiaj. Usuwanie, to jedynie ucieczka od znalezienia rozwiązania, które nie było wcale takie trudne, bo wystarczyło wprowadzić coś w stylu, że jeżeli postać umiera, to z automatu odpisywane są pojazdy/nieruchomości z grupy. No, a jeżeli postać żyje i ktoś dodaje swoją druga, to srogo karać za łączenie postaci, a jeżeli powtarza się, to blokować i dziękuje.

To jedynie trzy wątki w skrócie, bo gdyby poruszyć i wskazać każdy, że szczegółami, to zajęłoby lekko ponad stronę; o EUP, to nawet nie wspominam.  Krótko mówiąc - klimacik, to chyba jedyny serwer na altv, który zmaga się notorycznie z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer będzie dalej wywalało na dobre kilkadziesiąt minut dziennie? Czy nowe tatuaże i fryzurki rozwiążą ten problem? 
Zamiast zmobilizować ekipę do roboty żeby nadzorowali jak gracze kreują swoje postacie, to wywalacie rodzinki które dla niektórych graczy pewnie były dość sensownym rozwiązaniem. Ale po co... Lepiej wywalić i z głowy - XD. Na serwerze gra się fajnie do czasu aż się nie wywali z rowerka, albo nie potrzeba pomocy ekipy żeby zareagowali na /report. Problemem nie są gracze, którzy nadużywają skryptowych (czy także innych) możliwości, a ekipa która zwyczajnie na zbyt wiele przewinień kompletnie przyzwala swoją biernością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PiekarniKk napisał:

spoko, ale jakis zamiennik rodzinek sie przyda, taki ktory bedzie mocno kontrolowany. Teraz lipa będzie pod /v l ze względu na limity, a tak to można było /g 1 spawn i siema

Bez szans. Opcja spawnowania większej ilości aut jest tylko dla Premium Gold. To nie możliwe, by zrobili coś w zamian za rodzinki. Teraz kurwa każdy będzie musiał bulić, żeby sobie zrespić więcej niż jedną auto. Niby odciąży serwer, ale immersja w chuj

 

 

 

PS.: Nie działają włosy

Edytowane przez Verenar
No kurde
NiesfornaZuzia i Jaguar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że piszę jedną odpowiedź za drugą w tym temacie, ale kurwa... Czy wy sobie z nas jaja robicie? Z dnia na dzień na tym serwerze jest coraz gorzej, tak jakbyście specjalnie nas zniechęcali do gry na Vibe RP. Ja tutaj nie jestem od samego początku, ale już kilka lat spędziłem na klimaciku i odkąd tu jestem, to nic się nie zmieniło(chyba że na gorsze). Ostatnio najbardziej rozśmieszył mnie post Toyera na #informacje, w którym pisze, że wiadomości na Li zostały naprawione. Tymczasem co sie stało? Po prostu przywrócili możliwość pisania, a shadowpinigi i wiadomości trafiające do niewłaściwych odbiorców nadal są obecne. Odkąd pamiętam wszystko jest zrzucane na platformę. Skoro jest taka zła, to po chuj tu siedzicie? To pytanie retoryczne, tak dla jasności. Nazywacie Vibe najlepszym pisanym serwerem rp w Polsce, a powinniście to nazywać "Jedyny pisany polski serwer rp na gta5, jest jaki jest, ale lepszego nie znajdziecie, bo nie ma" 

 

PS.: Z tego co tu się odpierdala to nawet niektórzy członkowie ekipy walą brechte

Edytowane przez Verenar
No tak wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam postać, która posiada posiadłość z dość dużym polem na wsi. Odgrywam na niej złomiarza, który kupuje wszystkie fury retro za bezcen i przy nich majsterkuje. Dla klimatu mam zespawnowanych z 15 oldschoolowych pojazdów na swoim podwórku.

Rozumiem, że usunięcie grup rodziny sprawi, że nie będę mógł dalej w ten sposób funkcjonować i nie zostanie to inaczej zaopiekowane?

Zmiana jest na tyle duża, że uniemożliwia mi grę tego co wcześniej. Niejednokrotnie potrzebuję aby pojazdy były zespawnowane w większej ilości. Chociażby w momencie, gdy ktoś chce kupić ode mnie takiego rzęcha, a ja musze go dowieźć holownikiem. Sprawa zamyka się na tym, że musze dać przysłowiowe /q na 15 minut które polepszy RP.

Nie chcę korzystać z funkcji Premium Gold bo nie są dla mnie atrakcyjne. Rozumiem, że to jedyna w takim razie opcja abym nie stracił całkowitego sensu postaci, na którą wbijam chociaż raz w tygodniu przez około rok?

PS.

Kolejny raz zrzucacie problem na wszystkich graczy, a nie na lenistwo czy nieumiejętność organizacji pracy nad danym skryptem. Nazewnictwo grup rodziny czy 20 osób pod panelem z niebotycznymi majątkami jest dlatego, że na to pozwoliliście. Założę się, że nie jest problemem dla developera ustawienie limitu osób pod rodzinką, czy wyznaczenie odpowiedzialnej za to osoby, która raz na kilka dni zrobi research nowych grup. No przecież nie tworzy ich się 100 dziennie. Macie 53 osoby w ekipie i nie potraficie tymi zasobami zarządzić, a finalnie znów przez Was gracze na tym tracą. Co mnie interesuje 450 nowych tatuaży i fryzur jak nie mogę grać przez Waszą zmianę i char musi odejść do lamusa 🤣

 

PRZYKŁAD Z GRY CO PRZEZ WAS ZOSTAJE USUWANE:
 

 

3u5sgYS.png

Edytowane przez Don Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Don Daniel napisał:

Mam postać, która posiada posiadłość z dość dużym polem na wsi. Odgrywam na niej złomiarza, który kupuje wszystkie fury retro za bezcen i przy nich majsterkuje. Dla klimatu mam zespawnowanych z 15 oldschoolowych pojazdów na swoim podwórku.

Rozumiem, że usunięcie grup rodziny sprawi, że nie będę mógł dalej w ten sposób funkcjonować i nie zostanie to inaczej zaopiekowane?

Zmiana jest na tyle duża, że uniemożliwia mi grę tego co wcześniej. Niejednokrotnie potrzebuję aby pojazdy były zespawnowane w większej ilości. Chociażby w momencie, gdy ktoś chce kupić ode mnie takiego rzęcha, a ja musze go dowieźć holownikiem. Sprawa zamyka się na tym, że musze dać przysłowiowe /q na 15 minut które polepszy RP.

Nie chcę korzystać z funkcji Premium Gold bo nie są dla mnie atrakcyjne. Rozumiem, że to jedyna w takim razie opcja abym nie stracił całkowitego sensu postaci, na którą wbijam chociaż raz w tygodniu przez około rok?

Może spróbuj to podpiąć pod projekt IC z grupą?

Mixer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Meph napisał:

Może spróbuj to podpiąć pod projekt IC z grupą?

Nie ma to najmniejszego sensu bo nie jestem w ogóle systematycznym graczem. Jeśli wchodzę do gry to jest to raz w tygodniu i nie chce się angażować w ten sposób. Dlatego to też nie jest dla mnie żadnym rozwiązaniem.

Jednocześnie taka zmiana zmusza mnie do tego aby wysprzedać dość unikatową posiadłość wraz trzema pickupami, które na tym dużym polu posiada, bo dalsza gra tego co wcześniej nie ma sensu. Grupa rodziny w tym przypadku była tym, co od wielu miesięcy pozwalało mi kreować taką postać.

Edytowane przez Don Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek tydzień nie gra a tu takie nowości...

Ale zmieniliście hosting/maszyne na której stoi serwer żeby go nie wywalało dziennie na godzinę, prawda...? prawda?

Nie wiem, wbijemy na klimata - zobaczymy. Ale mam dziwne wrażenie że zajmujecie sie na serwerze nie tym co potrzeba. Na "osłodę" wrzucacie jakieś pierdoły które człowiek ustawi raz czy dwa razy w "życiu" postaci i to oleje a notoryczne błędy, brak synchro i tak dalej ciągle występują. Nawet nie chce sprawdzać dokładnie punkt po punkcie w changelogu czy faktycznie wszystko z listy zostało dodane/naprawione (w poprzednim pare rzeczy było wypisane a jak nie działało tak nie działa xD). LifeInvader to też jakieś nieporozumienie, ale nad tym sie nie będę rozwodził bo odkąd nie działa więcej rzeczy niż działa, to wchodzę tam raz dziennie. Pozderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę edytował poprzedniego postu, żeby zwrócić dodatkowo uwagę na istotny problem, który jest zauważalny od x czasu, czyli ekipa. Zacznijmy od tego, że serwer, jak nie wywali się, to liczy ponad pięćset graczy w godzinach szczytu, a w takim momencie możemy spotkać AZ od 0 do 3 osób na /aduty, gdzie niejednokrotnie czekamy godzinę, półtorej na rozwiązanie problemu, a niejednokrotnie wcale nie udaje się tego załatwić. Nie wiem, kto zajmuje się tym, ale komiczne, że serwer, gdzie problemów jest nie mało i osiągający takie liczby jest gorzej zorganizowany w tych sprawach, niż serwer MTA za czasów, gdy miał chociażby te 120-180 graczy. Może temu, że niektórzy, to chyba wygrali swój kolorek w paczkach chipsów lays, niczym jakieś 17 lat temu można było wyciągnąć dyszke, nie wiem. Podobnie z osobami, które chyba za karę tam trafiają, niż z dobrej woli, bo jak patrzy się na /podejście/ podparte chęciami i zamiarami, to... śmiem twierdzić, że ten kolorek służy jedynie do pokazywania wyższości, niż faktycznie wsparcia. Poniżej jeden z przykładnych supporterskiej pomocy, który pokazuje, jak pomagać w dziale /pomoc/ na discordzie.

Kug5EWs.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin