Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

**W sieci na jednym z portali pojawiła się zbiórka na nowy start dla ofiary przemocy domowej**


Meph

Rekomendowane odpowiedzi

**Na jednym z portali z zakresu zbiórek na różne potrzeby i cele, pojawiło się nowe ogłoszenie dotyczące wsparcia w procesie ucieczki od przemocy i możliwości rozpoczęcia na nowo w bezpiecznych warunkach. Do ogłoszenia zamieszczone są zdjęcia - dodatkowo informacja iż w razie potrzeby organizatorka zbiórki może przesłać kolejne zdjęcia dla potwierdzenia swojej historii. Ponadto można uzyskać dostęp do kilku obdukcji mających miejsce na przestrzeni kilku lat. Ponadto wiele zdjęć i prześwietleń ukazujących urazy bądź pojedyncze złamania - w tym dwa ręki, dwukrotnie żebra oraz jeden raz nogi. Wszystko wygląda dość rzetelnie i prawdziwie, jedynie z przyczyn logicznych zamazane zostały dane dotyczące osoby, miejsca przeprowadzenia badania czy dokładnych dat lub numerów, tak by nie można było ustalić personaliów osoby zakładającej zbiórkę.**

 

**W treści zbiórki znalazły się takie informacje jak:**

 



Hej.
Jestem ofiarą przemocy domowej, od długich lat doświadczałam jej ze strony ojca - razem z moją matką. Wielokrotnie byłam bita, poniżana, a moje życie było  ograniczane jedynie do pasma strachu i udręki. Byłam zamykana pod kluczem, nie mogłam opuszczać domu. Gdy nadchodził zły dzień albo choć jeden impuls, ja lub moja matka stawałyśmy się workami treningowymi. Byłam okładana pięściami, kijami, mokrymi ręcznikami z twardymi przedmiotami schowanymi w środku, kablami, czy nawet przeklętą oderwaną nogą od stołu - wszystkim co mogło znaleźć się w zasięgu rąk tego człowieka.

Doznałam wiele urazów, ran, które dokuczają mi znacząco aż do dzisiejszego dnia. Siniaki, rany, rozcięcia, złamania - zapewne wszystko co możecie sobie tylko wyobrazić. W informacjach zamieszczam dokumentację z kilku obdukcji, badań lub wizyt szpitalu, gdy udało mi się uciec i zrobić cokolwiek w kierunku potencjalnej wolności. Jednak nasz los i prawo bywają przewrotne, wiec nie nastąpiło to tak szybko jak mogłam sobie życzyć. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z jednego z takich momentów, w razie konieczności i chęci weryfikacji, mogę wskazać także inne z późniejszych lub wcześniejszych etapów czasu. 



QbOWGzt.png61zDn0f.png

 


Do przemocy fizycznej dochodziła też psychiczna, finansowa - ze względu na to iż byłam zamykana całkowicie w domu, nie byłam w stanie podjąć pracy, uniezależnić się i po prostu mieć szansę jakkolwiek uciec. Bez funduszy, finansów i możliwości ucieczka była praktycznie równoważna z wyrokiem śmierci lub życia w potencjalnie równie złych warunkach - tym bardziej, że zawsze byłam odcinana całkowicie od pieniędzy, więc nie było nawet mowy o kupieniu biletu na busa, pociąg lub inną formę transportu dzięki, której mogłabym odjechać miarowo daleko. Kolejną kwestią były groźby, które słyszałam regularnie - że wszystko co do tej pory się stało to nic względem tego co się stanie, gdy spróbuję uciec i zostanę złapana przez mojego oprawcę (w tym również wielokrotnie słyszałam w jaki sposób zamorduje wtedy mnie lub matkę). Kilka razy mogłam się o tym przekonać w bardzo bolesny sposób, jednak nie zniechęciło mnie do dalszych prób odmienienia mojego losu.


 

jlgM5Wg.png

 


Po piątej próbie ucieczki finalnie udało mi się choć w pewnym stopniu oddalić i zabezpieczyć by nie zostać znalezioną. Zgłosiłam sprawę i zeznawałam przeciwko mojemu oprawcy, niemniej sąd potraktował go po macoszemu, przez co muszę dalej ukrywać swoją twarz czy danę, tak by nie mógł mnie zbyt łatwo odnaleźć - robię to ze strachu. Strachu o własne życie, o wolność i że koszmar może znów powrócić. Nie wiem czy kolejny raz znalazłabym w sobie siłę by zaryzykować, tym bardziej, że ostatnim razem nie przyniosło to takich efektów o jakich mnie zapewniano przez dłuższy czas na różnych telefonach zaufania dotyczących właśnie przemocy domowej. System mnie zawiódł, a mimo to pragnę żyć dalej i korzystać z życia tak jak mogę, bo co innego mi zostało?

Zbiórka dotyczy wsparcia na nowy start, nowy bezpieczny początek. Potrzebuję funduszy by móc uzyskać choć trochę stabilności i płynności finansowej, która teraz nie jest w najlepszej kondycji, niestety. Potrzebuję podstaw do życia jak każdy człowiek, podejmuję pracę, lecz to nadal kropla w morzu potrzeb przy pożyczkach, które muszę spłacić a które zaciągnęłam by móc faktycznie uciec i zaszyć się gdzieś na kilka dłuższych chwil. Boje się, że pewnego dnia po prostu przestanę jakimiś metodami i kombinacjami wiązać koniec z końcem i skończę kompletnie jako bezdomna lub wrócę do tamtego piekła.

Cieszę się widząc również, że cały czas powstają nowe fundację do walki z takim terrorem jaki sama przeszłam - między innymi Chastain Foundation 🦋 (@amnilka) - wierzę, że dzięki kolejnym akcjom i działaniom podejmowanym w ramach wsparcia, pomocy ustalenia sposobu działania czy nawet zabezpieczenia ofiar po ucieczce można podejmować skuteczną walkę z nasilonym zjawiskiem przemocy w naszym kraju.

Dziękuje każdemu kto wesprze mnie choćby symbolicznym dolarem. Naprawdę, z całego serca.

Uważajcie na siebie kochani - pamiętajcie, że każdy zasługuje na szacunek i godność i nie pozwólcie wmówić sobie nikomu, że tak nie jest.



**Przelewy można wykonywać poprzez portal ze zbiórkami - z niego z kolei fundusze trafią na konto organizatorki. Portal analogicznie pobiera procent za realizację każdej transakcji, w wysokości 15%.**
((Tym samym proszę by chętni wpłacający wysyłali 85% kwoty wskazanej narracyjnie.))


((Konto bankowe do przelewu IG:  5005824532))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Meredith Chastain podjęła próbę skontaktowania się z dziewczyną poprzez portal internetowy, chcąc umówić się z nią osobiście na spotkanie.**

@Meph

Edytowane przez amnilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Vinewood Foolish trafiając na zbiórkę spojrzał tylko na swoją dziewczynę, wymyślił nowy plan na zarobienie sporej gwali. Standardowo widząc ofiarę przemocy domowej nic nie wpłacił **

Meph lubi to

Dr. Stanislav Semtex był mało znanymi zamkniętym w sobie fizykiem kwantowym, mieszkającym w Pradze, który posiadał błyskotliwy umysł i głęboką pasję do zrozumienia skrytych tajemnic wszechświata. Jego ciągła samotność, doprowadziła go do zbudowania własnego twierdzenia, że tylko on może zrozumieć tajemnice ludzkości, co powodowało, że stawał się on coraz bardziej sfrustrowany niezdolnością istot na ziemi do zrozumienia zawiłości mechaniki kwantowej. Jego starania wyjaśnienia światu potęgi kwantów, na nic się zdawały, ponieważ ówczesna burżuazja nie brała jego teorii na poważnie. Stanislav czuł, że nikt go nie słucha, ponieważ jego głos według niego, nie był wystarczająco słyszalny. Postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i wybrał najbardziej radykalną drogę z możliwych, mianowicie, drogę socjalnego terroryzmu. Stanislav postanowił, że odbierając ludziom dostęp do pieniędzy, może wyrazić swoje zdanie na temat tego, jak traktuje go społeczeństwo i przy okazji udowodnić zainicjowanymi wybuchami, że zasługuje on na szacunek, jako fizyk kwantowy. Dr. Semtex zdecydował się paradoksalnie wysadzić wszystkie bankomaty w polskim Cieszynie, gdzie zamieszkał po porzuceniu pracy na Czeskim Uniwersytecie Narodowym. Fizyk spędził 24 dni, planując i przygotowując się do ataków, upewniając się, że ilość i jakość zastosowanych materiałów, da mu zakładany, spodziewany efekt.
Stanislav ostatecznie przeprowadził ataki terrorystyczne w całym Cieszynie, również tym czeskim, które finalnie spowodowały wiele zniszczeń i chaosu, jednak i tym razem nie udało mu się udowodnić ludziom swoich przekonań, ponieważ jego projekt okazał się mieć odwrotny efekt, gdyż ludzie, zamiast uciekać w strachu i popłochu, zaczęli pełni euforii, walczyć na ulicach o latające po mieście banknoty. Z tego powodu Stanislav postanowił nie ujawniać swojej twarzy, również specjalnie powołanej komisji krajowej w celu ustalenia sprawcy, nigdy nie udało się wpaść na jego trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin