Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/Slimetalk] Pablo Escobar


Pablo Escobar

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: Pablo Escobar - Vibe Role Play (v-rp.pl)

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Oleg Smirnov
Rodzaj kary: Blokada
Powód nałożenia kary: Mieszanie OOC z IC.
Członek ekipy nakładający karę: Slimetalk.
Wyjaśnienie sytuacji: Nie wiem. Czekam na wyjaśnienia ponoć jakieś logi z Morfeuszem sprawdził, gdzie wykorzystuje informację OOC w grze IC. Nie otrzymałem na PW tych logów. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Ci nie wstyd pisać skargi skoro sam doskonale wiesz za co dostałeś blokadę. Skończyła się cierpliwość do Ciebie i do tego, że nic ani nikt nie jest w stanie Cię naprostować i moim zdaniem nie nadajesz się do gry w półświatku na chwile obecną. Wbiłeś do nas na 3 postaciach(nadal chcieliśmy Cię szlifować, opluwałeś rękę, ok) na każdej z tych postaci za twoją grę IC byłeś zrzucany na najniższe roboty i twoja duma OOC została tak urażona, że musiałeś wejść na starej postaci, na którą z resztą nie wchodziłeś ze trzy tygodnie i ustawiłeś marker na stacje. Chciałeś rozjebać się tylko po to, żeby mi zamknęli organizację, mimo, że nikt twojej postaci nawet nie tykał. Nie wiem co masz w głowie, ale tego typu zagrywki są po prostu debilne i zakrawają o spory ból dupska za to, że nigdy nikt Cię nie wrzucił na wyższe stanowiska w organizacji i z tego co wiem to nie tylko ja tak robiłem, bo każdy z liderów u którego chciałeś grać pisał to samo. Nie umiesz nagiąć swojego charakteru OOC pod grę i to Cię zgubiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGI CZYTAMY OD DOLNEJ WIADOMOŚCI DO GÓRNEJ, UDOSTĘPNIAM JE ZE WZGLĘDU NA TWOJĄ APELACJE.

 

Grałeś przy Rashkovskych potem przy Paromonie. Twoja ostatnia akcja przed przesłuchaniem wyszła w pokojowych warunkach wraz z Paramonem Vasinovem. Pozwolił Ci mieszkać w ukryciu przed grupą Rashkovskyego a w dodatku chciał Ciebie uzbroić. (Data 20.12.2020)

unknown.png

 

Do momentu przesłuchania (wczoraj) nie odgrywałeś faktycznego wylotu do LIBERTY CITY a w między czasie okłamałeś gamemastera Lopeza mówiąc, że odgrywałeś ucieczkę przed Vasinovem i pytałeś się czy możesz kogokolwiek wycekować bo OOC Ciebie wyrzucili. Nadmienię tylko, że totalnie nie zależy Ci na tej postaci bo zdążyłeś zagrać parę innych w innych organizacjach i ta postać nie jest CI potrzebna. (tak też pisałeś IC, że możesz iść nawet na dożywocie) 

unknown.png

unknown.png

 

Jesteśmy na momencie kiedy przyszedłeś na komisariat, niestety ale odegrałeś przerażenie bo ktoś zabił Svetlane? Przecież Ty na tej postaci byłeś przy zabójstwie i tam nie odgrywałeś przerażenia. Przy Vasinovie w lombardzie parę dni wcześniej również nie był przerażony.

unknown.png

unknown.png

 

Przejął Ciebie Pomidor gdzie tam dali mi znać ludzie z LSPD, że jest ktoś kto sypie na Rashkovskych. Rashkovscy to jest moja sprawa IC na detektywie więc przyjechałem tam w moment by faktycznie wysłuchać Twoich kwestii.  To co przedstawiałeś było na prawdę bardzo ciekawe i był to nawet powód w których mogliśmy zamknąć organizacje @depcior czy @aikon i @Jackal . 

unknown.png

W tym momencie zaczęło mnie interesować kim Ty jesteś skoro nie miałem Ciebie nigdy w śledztwie i zacząłem się Ciebie pytać OOC by mieć pewność, że robimy czystą zagrywkę.

unknown.png

W tym momencie zaś postanowiłem, że przełożymy grę na jutro bo muszę sprawdzić chociażby logi jak to było zagrane. Zapytałem się również depciora jak się na to zapatruje a ja dostałem w odpowiedzi takie screeny.

unknown.png

 

Niestety, mi to wygląda na chęć upaprania dwóch organizacji ze względu na złość OOC. Dlatego też zwerbowałem do pomocy @Morfeusz, który potwierdził to co ja myślę. Mogę od siebie dodać tyle, że Twoje zeznania byłyby na korzyść mojej postaci ale ja nie toleruję chamskich zagrań. TO TAK DO OSÓB CO MÓWIĄ, ŻE PD CZY SD TO MUSTWINY.

 

#EDIT

 

Aha i Twoją akcje z przesłuchania wycofałem i nie bierzemy Twoich dowodów pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, depcior napisał:

Dziwne, że Ci nie wstyd pisać skargi skoro sam doskonale wiesz za co dostałeś blokadę. Skończyła się cierpliwość do Ciebie i do tego, że nic ani nikt nie jest w stanie Cię naprostować i moim zdaniem nie nadajesz się do gry w półświatku na chwile obecną. Wbiłeś do nas na 3 postaciach(nadal chcieliśmy Cię szlifować, opluwałeś rękę, ok) na każdej z tych postaci za twoją grę IC byłeś zrzucany na najniższe roboty i twoja duma OOC została tak urażona, że musiałeś wejść na starej postaci, na którą z resztą nie wchodziłeś ze trzy tygodnie i ustawiłeś marker na stacje. Chciałeś rozjebać się tylko po to, żeby mi zamknęli organizację, mimo, że nikt twojej postaci nawet nie tykał. Nie wiem co masz w głowie, ale tego typu zagrywki są po prostu debilne i zakrawają o spory ból dupska za to, że nigdy nikt Cię nie wrzucił na wyższe stanowiska w organizacji i z tego co wiem to nie tylko ja tak robiłem, bo każdy z liderów u którego chciałeś grać pisał to samo. Nie umiesz nagiąć swojego charakteru OOC pod grę i to Cię zgubiło.

To nie skarga. Jakbym chciał grać u Was to bym grał dalej bo dałeś zgodę, a więc nie wiem o czym mówisz. A nie gram u Ciebie bo zwyzywałeś mnie od cweli. Ty i twój brat zachowujecie się jak patologiczne dorosłe dzieci dlatego Was zablokowałem na discordzie bo grożenie mi i wyzywanie to już nie ta klasa podstawowa, koledzy. Apelacja jest słuszna bo mam dowody na to jak 27 grudnia rozmawiam z detektywem LSPD na discord z @xDolar i umawiamy się wstępnie na zeznania, gdzie moja postać miała być świadkiem koronnym a w ostateczności celem dla KAŻDEJ ORGANIZACJI PRZESTĘPCZEJ, która miała by mnie odjebać głównie z powodów kapusia IC. Nie wchodziłem na tą postać, bo czekałem na to, aż ziomek znajdzie czas i odegramy epizod właśnie z tym co wczoraj odgrywaliśmy. Wszystko co powiedziałem IC było z informacji IC, a nie OOC. Logi to wykażą więc nie mam czym się martwić. Na postaci mi nie zależy chciałem po prostu zrobić dla Was epizod, ale zachowujecie się jak przysłowiowe dwa debile prowadzącą organizację, która niczego konkretnego nie wnosi na serwer. Dostałeś 150,000$ za fajne wydarzenie na serwerze i od tamtej pory odpierdoliła Ci palma w głowie. Zamknięcie Ciebie nie powoduje zamknięcia Twojej organizacji po drugie ciągle gadasz, że jesteś na sankach i Cię poszukują nawet IC odgrywałeś, że Vespucci Ci cały czas patrolują więc co Ty teraz do mnie gadasz? Tego typu rozgrywki są debilne, bo masz być nienaruszalny OOC i IC? I mam grać to co Ci się podoba bo nie mogę pójść na policję i zeznać na Ciebie? Nic mnie nie zgubiło. To, że nie potrafiłem się odnaleźć w organizacji Morfeusza, czy Twojej bo tak to widziałeś to po prostu z braku doświadczenia w graniu 2020 roku. Na SAMP grało się to trochę inaczej i nie mówię, że lepiej czy gorzej. Po prostu nostalgia wróciła i chciałem pograć Role Play, ale odkąd gram to więcej się denerwuje z takimi właśnie sytuacjami jak ta bo uważasz, że słabo gram. U Czecha nie grałem ani minuty, a wyszedłem z discorda bo decz zaczął się pruć o AJ, który został mi zdjęty. Czyli już miał problem z góry OOC więc po co mam grać z kimś takim? Gram dla przyjemności swojej i innych, a nie lizanie dupy i wchodzenie komuś w dupę. Grałem u Aikona, Ciebie (5 minut), Czecha (0 minut), Morfeusz (17h) to niezłe każdy lider. Grałem tylko u Aikona i z wiadomych przyczyn nie gram już, bo między innymi z Twoim braciszkiem byliście bardzo chętni rozjebać jego organizację OOC znając moje zeznania, które OOC powiedział. Dorzucam screena z 27 grudnia. 

Cytat

nopNa6J.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimetalk napisał:

LOGI CZYTAMY OD DOLNEJ WIADOMOŚCI DO GÓRNEJ, UDOSTĘPNIAM JE ZE WZGLĘDU NA TWOJĄ APELACJE.

 

Grałeś przy Rashkovskych potem przy Paromonie. Twoja ostatnia akcja przed przesłuchaniem wyszła w pokojowych warunkach wraz z Paramonem Vasinovem. Pozwolił Ci mieszkać w ukryciu przed grupą Rashkovskyego a w dodatku chciał Ciebie uzbroić. (Data 20.12.2020)

unknown.png

 

Do momentu przesłuchania (wczoraj) nie odgrywałeś faktycznego wylotu do LIBERTY CITY a w między czasie okłamałeś gamemastera Lopeza mówiąc, że odgrywałeś ucieczkę przed Vasinovem i pytałeś się czy możesz kogokolwiek wycekować bo OOC Ciebie wyrzucili. Nadmienię tylko, że totalnie nie zależy Ci na tej postaci bo zdążyłeś zagrać parę innych w innych organizacjach i ta postać nie jest CI potrzebna. (tak też pisałeś IC, że możesz iść nawet na dożywocie) 

unknown.png

unknown.png

 

Jesteśmy na momencie kiedy przyszedłeś na komisariat, niestety ale odegrałeś przerażenie bo ktoś zabił Svetlane? Przecież Ty na tej postaci byłeś przy zabójstwie i tam nie odgrywałeś przerażenia. Przy Vasinovie w lombardzie parę dni wcześniej również nie był przerażony.

unknown.png

unknown.png

 

Przejął Ciebie Pomidor gdzie tam dali mi znać ludzie z LSPD, że jest ktoś kto sypie na Rashkovskych. Rashkovscy to jest moja sprawa IC na detektywie więc przyjechałem tam w moment by faktycznie wysłuchać Twoich kwestii.  To co przedstawiałeś było na prawdę bardzo ciekawe i był to nawet powód w których mogliśmy zamknąć organizacje @depcior czy @aikon i @Jackal . 

unknown.png

W tym momencie zaczęło mnie interesować kim Ty jesteś skoro nie miałem Ciebie nigdy w śledztwie i zacząłem się Ciebie pytać OOC by mieć pewność, że robimy czystą zagrywkę.

unknown.png

W tym momencie zaś postanowiłem, że przełożymy grę na jutro bo muszę sprawdzić chociażby logi jak to było zagrane. Zapytałem się również depciora jak się na to zapatruje a ja dostałem w odpowiedzi takie screeny.

unknown.png

 

Niestety, mi to wygląda na chęć upaprania dwóch organizacji ze względu na złość OOC. Dlatego też zwerbowałem do pomocy @Morfeusz, który potwierdził to co ja myślę. Mogę od siebie dodać tyle, że Twoje zeznania byłyby na korzyść mojej postaci ale ja nie toleruję chamskich zagrań. TO TAK DO OSÓB CO MÓWIĄ, ŻE PD CZY SD TO MUSTWINY.

 

#EDIT

 

Aha i Twoją akcje z przesłuchania wycofałem i nie bierzemy Twoich dowodów pod uwagę.

nopNa6J.pngCałą rozmowę mogę przesłać na PW forum z discord z 27 grudnia. Czy to było po tym jak "rozjebie mu łeb" fajnie, że chłopaki wrzucają Ci takie screeny też coś podrzucę od siebie w takim razie. Tak jak napisałem akcja miała mieć fajny wątek dla LSPD/Depciora i innych organizacji, ale wyszedł totalny płacz ze strony Depciora, który mnie zwyzywał ze swoim braciszkiem mając 25/27 lat jakoś tak się chwalił. Wielki prawilny DRES WW-A w 2021 roku. Granie kilka postaci pod jedną organizacji u Depciora to też jest okej, co? Jego członkowie grający na kilku postaciach i przerzucający broń na swoją korzyść? Tego już nie wyciągałem na światło dzienne, ale sprawdź logi w takim razie co jego ziomkowie sobie przerzucają. Co do akcji tak jak powiedziałem moja postać może nawet zginąć IC w FCK od Depciora czy kogoś innego, albo od sądu w wymiarze sprawiedliwości za popełnione przestępstwa, ale nie zgadzam się na blokadę postaci przez forum, gdzie tak na prawdę to wszystko było STRICTE IC, a to czy ktoś mnie wyzywał czy nie.. Ciągle spotykam debili na swojej drodze. To nic nowego wystarczy wejść na League of Legends co chwilę taki Depcior z braciszkiem w lobby się trafiają. Hate mając 26 lat i słuchając RPK na całe osiedle mieszkając u swojej mamy - nie wnikam w to, ale od mojej osoby mogą się odpierdolić. Ja nie mam brata, który gra ze mną. Nie mam kolegów na tym serwerze. Bo nie wchodzę nikomu w dupę gram swoje i tyle co mam do powiedzenia. Ważne, aby moja postać nie miała blokady w logach bo na to nie zasługuje swoją grą. To, że nie potrafię odegrać jakiegoś klimatu, albo coś nikt mi nie może zarzucić, że odpierdalam słabą robotę z Role Play. Po prostu nie wszyscy od razu się rodzą mafiozami, a Wy gracie dłużej jak ja to mieliście okazję od kogoś się uczyć. Ja wróciłem po X latach na Role Play i gram sobie 4fun, a nie 4hate. Moim zdaniem decyzja podjęta zbyt pochopnie bez konsultacji ze mną co powinno mieć miejsce bo, ani skargi ani nic od razu blokada. Nie wiem jak mam to odebrać. Nic nie mam do @slimetalk nie znam go nawet nie grałem z nim oprócz wczoraj chwilę rozmowy, która została rzekomo cofnięta, a z Morfeuszem grałem trochę i robi fajną robotę w przestępczych i ożywił Davis no to co ja mogę mieć do tych chłopaków. Ja do nikogo nic nie mam, a to, że ktoś wchodzi i wyzywa mnie od cweli to nie dziwne, że nie chce grać u kogoś takiego. 

Cytat

 

 

Edytowane przez Pablo Escobar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to co czytam, konfident w stu procentach. @depciordobrze określił twoją niereformowalność, takich jak ty odsuwa się od siebie i po tym co tu jest każdy lider z półświatka powinien wpisać cię na czarną listę. Dobrze, że kontakt ze @slimetalkjest na odpowiednim poziomie, chętnie zweryfikuje twoje informacje. I dodam tak od siebie, że my gówna nie ruszamy bo śmierdzi, a ujebanie twojej postaci było dla nas sprawą tak priorytetową że aż o niej kurwa zapomnieliśmy, Pablo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy jeszcze dodać, że głównymi dowodami w sprawie zabójstwa Svetlany byłeś Ty, bo było tam twoje DNA i pójście z tym na stacje, gdzie morderstwo było nadwyraz brutalne było dla Ciebie wyrokiem dożywocia(a tak twoja postać martwiła się o rodzinęXD), mimo, że twojej postaci nikt nie szukał i nie mogłeś stricte czuć sie zagrożony. Nadal była to zagrywka stricte pod ujebanie nas i nie była niczym podparta. To moja postać chciała Ci pomóc, "uratować" i pozwolić przeżyć, a to co piszesz jest wyssane z palca i nadal śmierdzi.

spacer.png

Edytowane przez depcior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimetalk napisał:

No to jak, ostatniej Twojej akcji podajesz dłoń Paramonovi i dziękujesz mu, że Ciebie przygarnął a potem obawiasz się o życie i idziesz na stacje bojąc się nawet Policjantów by sprzedać Paramona?

Kochana mordeczko. Po tej rozmowie sprawdź logi, które rozmawiałem IC z @aikon który jak w tej skardze: [Skarga] Aikon - Zaakceptowane - Vibe Role Play (v-rp.pl) tam masz cały chat z rozmowy, gdzie IC zostałem postawiony pod ścianą. Miałem wystawić Paramona, ale tego nie zrobiłem. A Paramon dowiedział się, że miałem go wystawić więc.. Moja postać ucieka do Liberty City to było odegrane i wpisane na discordzie u Aikona z **Smirnov ostatni raz został widziany na lotnisku, gdzie zostawił swojego Radiusa i pojechał do Liberty City z rodziną**. Nie odpierdalam żadnego tarła i tak nie zależy mi na tej postaci, ani na żadnej innej bo gram to co lubię, a nie pod "$$$" dla mnie sytuacja jest absurdalna, bo wyciągasz logi z kontekstu. Sprawdź sobie logi z skargi na aikona, gdzie była rozmowa, która moją postać IC postawiła pod ścianą. A to, że chłopaki płaczą OOC, a Ty słusznie zareagowałeś myśląc, że to MG bo sprawdzałem nick Svetalny na forum i Aikona bo OOC nie pamiętałem już dokładnych nicków. To tak jak mówię miało być do odegrania w sposób fajny na zasadzie mogą mnie chłopaki odjebać i nie idą wtedy siedzieć bo przed sądem na nich nie zeznam, a zrobił się płacz i strach o utratę 150,000$ i organizacji 😄

2 minuty temu, aikon napisał:

Nie wierzę w to co czytam, konfident w stu procentach. @depciordobrze określił twoją niereformowalność, takich jak ty odsuwa się od siebie i po tym co tu jest każdy lider z półświatka powinien wpisać cię na czarną listę. Dobrze, że kontakt ze @slimetalkjest na odpowiednim poziomie, chętnie zweryfikuje twoje informacje. I dodam tak od siebie, że my gówna nie ruszamy bo śmierdzi, a ujebanie twojej postaci było dla nas sprawą tak priorytetową że aż o niej kurwa zapomnieliśmy, Pablo. 

Ty to grasz pięć wątków na innych postaciach bojąc się o FCK więc idź pilnuj siebie i graj swoje zamkowe-e-zarabianie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, depcior napisał:

Możemy jeszcze dodać, że głównymi dowodami w sprawie zabójstwa Svetlany byłeś Ty, bo było tam twoje DNA i pójście z tym na stacje, gdzie morderstwo było nadwyraz brutalne było dla Ciebie wyrokiem dożywocia(a tak twoja postać martwiła się o rodzinęXD), mimo, że twojej postaci nikt nie szukał i nie mogłeś stricte czuć sie zagrożony. Nadal była to zagrywka stricte pod ujebanie nas i nie była niczym podparta. To moja postać chciała Ci pomóc, "uratować" i pozwolić przeżyć, a to co piszesz jest wyssane z palca i nadal śmierdzi.

spacer.png

Wcześniej wyjaśniłem, że skoro IC wiesz, że miałem Cię wystawić, a Raskovki nie dostał Ciebie wtedy o 20:00 to moja postać znając Was wie, że ma spierdalać z rodziną, aby ją bronić. Po prostu zaczyna wątpić w to wszystko mając 36 lat wpierdala się w świadka koronnego nic dziwnego, ani nowego w świecie przestępczym zawsze ktoś sypnie, a to co piszę jest na logach i ss'ach więc nie wiem czym się bronisz, ale nie tędy droga.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, naughty seven napisał:

haha beka z gościa ludzie ci dają szansę żebyś zaistniał a ty im plujesz w mordę, podobnie jak na realu co sie na ziomków rozjebałeś co? koleś sie ukrywa we francji stary na niego kredyty bierze typowa parówa żyjąca na ganuszku starych hahhahaha leszczu znajdź sobie nowy cel w życiu bo wiecznie będziesz uchodził za rozprute jebadło gnijącej rozklapiochy
unknown.png
frajer to frajer, czuć na mile jego smród hatfu 

Od Depciora jesteś? Co Ty w ogóle wyciągasz moje sprawy prywatne z życia tutaj. Jak coś to ja mam kredyt na siebie, a ojciec mi załatwił bo nie miałem odpowiedniego wynagrodzenia, aby przyznali mi kredyt na mieszkanie. Mieszkam we Francji bo pokroju Twojego myślenia ludzie wybrali rząd, który zniszczył ten kraj i gospodarkę. Korzystam z życia, a to, że jesteś ograniczony i nie znasz języka obcego i nie potrafisz.. Zresztą. Masz blokadę na trzech postaciach kim Ty w ogóle jesteś? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo Escobar "Wcześniej wyjaśniłem, że skoro IC wiesz, że miałem Cię wystawić, a Raskovki nie dostał Ciebie wtedy o 20:00 to moja postać znając Was wie, że ma spierdalać z rodziną, aby ją bronić. 

>skoro IC wiesz


"Jeżeli ktoś powie, że nie ma dowodu, że Paramon Vasinov wiedział o Rozjebusie, to ludzi trochę szokuje, bo to się wydaje nieprawdopodobne: jak to jest możliwe, że mógł nie wiedzieć. Ale nie ma nie tylko dowodu: nie ma cienia przesłanki, że wiedział. Nie ma nawet informacji tego rodzaju, że frau Schmidt słyszała, że frau Müller słyszała, że Paramon Vasinov coś tam powiedział." - Janusz Korwin Mikke

Edytowane przez Eyil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, depcior napisał:

Ty głupi dałnie, poświęcam czas i troche nerwów prowadząc organizacje i mi pierdolisz coś w stylu "płacz o 150 tysięcy i utratę organizacji" No nie dziwne, że chcę, aby moja organizacja stała, nie powinienem Ci się nawet tłumaczyć z tego. Poza tym kurwa skąd Ty wiesz ile ja mam e-szmalu? to jedno, po drugie gówno powinno Cię to interesować.  Krew mnie zalewa jak czytam co piszesz. Ty powinieneś wylecieć na bana na tydzień-dwa, żebyś te spięcie w bani nareperował bo robi się nieciekawie.

Bo mi IC powiedziałeś. Dwubiegunowość? @Eyil Napisał mi to twój "brat" nie wnikam mówię to co napisał wcześniej, ale to nie istotne czy to twój brat czy ojciec. To nie ten temat. 

Grozisz mi na PW discorda, że już nikt ze mną więcej nie zagra. To się leczy @depcior i nie obrażaj mnie dzieciaku dorosły. 

Cytat

H8rjWvK.png

QE9mfgI.png

MZTuUEm.png

 

sBUxCsd.png

54ySNsI.png

CyapS0D.png

ymQAU9I.png

 

Na ss widać jak Depcior próbuje mnie prowokować tym, że niby wyrzucili mnie od Czecha, a ja sam wyszedłem bo nie dogadaliśmy się z decz. Ciekawy lider organizacji chyba zyskał miano po aikonie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin