Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

AKTUALNA sytuacja na serwerze.


Czechu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako osoba która czynnie bierze udział w grze w sektorze cywilnym, widzę kilka problemów i zależności.

1. Eventy- mówi się że brakuje kogoś z głową czy jakiś biznesów, które miałyby coś organizować dla graczy.

Owszem mamy freud czy Oxygen, ale to wszystko. Brakuje pójścia w ślady chociażby sp do GTA San Andreas i organizacji głupiej imprezy na plaży. Nie widać ludzi, którzy siedzą i kombinują w tym temacie, co najwyżej sami gracze we własnym gronie.

I tak oto trafiamy di problemu numer dwa.- gracze grają we wewnętrznych gronach. Mało która ekipa szuka kogoś jeszcze do gry bo i tak nie ma gdzie prowadzić interakcji z innymi graczami, zamykamy się w okręgach własnej wewnętrznej gry i opieramy się na minimalnej interakcji, bo tak nam pasuje, przed ochroną nad innym graczem. Problemem tym możemy się zająć wewnętrznie ale do tego trzeba mieć możliwości.

Tak właśnie przechodzę do problemu numer trzy-hajsiwo. Rozumiem obawę przed statsami, jednakże chciałbym zaznaczyć iż, dorabianie się przez graczy to nic złego. Zawsze dorwiesz fryzjera z bryką za 100k bo to nie uniknione. Najlepiej jest rozwinąć sektory tak by ludzie mogli sobie pozwolić na dane używki czy chociażby prowadzenie postaci tak jak chcą. Trochę to śmieszne że modelki nie stać na koke i musi stać za barem a lider jakieś grupki jeździ bryką za 35k. Mam na to parę pomysłów i kilka padło wcześniej, no ale jestem na telefonie, nie chce mi się rozpisywać.

Ostatni problem jaki chciałem poruszyć to brak komunikacji. Jeśli chodzi o administrację, jest mega pomocna, czy to grenade czy diabełek. Nie ma problemu z oczekiwaniem na odpisanie na /w. Jednakże nie widać chęci komunikacji o zbliżających się zmianach, dyskusji o nowych planach wyprowadzanych na serwer. Nad tym trzeba popracować.

Barry i Jaguar lubią to

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam pasuje, wszystko jest git. mam swoje miejsce oraz graczy do grania na serwerze, na gotówkę nie patrze. chociaż czasami jej brakuje do pogrania jakiejś akcji.

za kilka tygodni może mniej minie hype na Cyberpunka i wszystko wróci do normy.

“Music is the strongest form of magic.”
― Marilyn Manson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to, co napisałem w temacie informacyjnym o zmianach. Po jaką cholere ruszaliście coś, co działało dobrze? XD Pieprzenie głupot o inflancji i o tym, że przez wysokie zasiłki gospodarka serwera będzie beznadziejna, to jest zwykle, za przeproszeniem, pierdolenie. Halo! Grindowanie hajsu za ladą na autko było modne prawie dekadę temu, jak i nie po prostu dekadę. Swoimi działaniami podcinacie skrzydła graczom, którzy swoją kreatywnością tworzyli markę dla tego serwera. To nie ekipa jest za to odpowiedzialna, tylko my, zwykli gracze. Takim sposobem działania dobrowolnie spisujecie serwer na straty, oczywiście jak zamknięcie już serwer to czyją to będzie wina? Oczywiście, że graczy XD. 

Zrozumcie, że edollar to nie jest najważniejsza rzecz w rozgrywce, on ma nam tylko dawać więcej możliwości w gierce. Na wycenę akcji nie mamy na co liczyć bo to zablokowaliście. Do czego wy zmierzacie? Do początków vibe w czasach Paleto? Świetny ruch. 

Wypowiedzi osoby Diablicy tylko i wyłącznie was pogrążają bardziej i pokazują waszą większą hipokryzję wobec tego co mówicie, a jak jest naprawdę. Ja nie wiem kto zadecydował by dać takiej osobie supportera, bo co? Ładnie ubierała bezsensowne wypowiedzi z dupy w ładne słówka na discord? Proszę was...

Komuna za czasów lsvrp działa i ma się dobrze. Mówisz coś, co nie pasuje ekipie, cyk mute albo banik na discord. Jak macie zamiar dalej tak działać, to po prostu zamknijcie ten projekt w pizdu. 

Edytowane przez Mith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gra w sferze cywilnej/biznesowej to niech wyjdzie z tego tematu, bo problem dotyczy branży przestępczej i braku możliwości rozwoju dla tej branży przez narzucanie grindowania i zmuszania do bicia duty dla rozwoju projektów IC. Jak zwykle do powiedzenia najwiecej i najgłośniej mają te osoby, które mają do tego najmniejsze prawo 🙂 

Tu naprawdę nie chodzi o zasiłki - chodzi o  zwiększenie ilości gotówki za grę IC w grupach przestępczych. To, że stanie na duty 1,5h czy afczenie 3h da mi więcej gotówki na rozwój projektu zarobkowego/projektu IC niż granie dziennie rozbudowanej akcji, wymyślania jej i poświęcania dla niej czasu w tym projekcie, to chyba mamy problem. Na szczęście jest to kwestia do rozwiązania - ale najwidoczniej musiała pojawić się groźba zamknięcia części i tak kulejących organizacji przestępczych na serwerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie dyskutować na temat kulejących przestępczych, to nazwa tematu tego nie sugeruje. Każdy wyrzuca tutaj swoje żale i opinie na dany temat, zawsze znajdzie się jakiś stats z horrendalnie wielką liczbą godzin, który powie, że u niego wszystko gra. Znajdzie się też taki kaxo, którego już chyba nikt nie bierze poważnie. Skoro inni też narzekają, to widocznie inne strefy też nie mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pieniędzy uważam, że za bardzo idzie się w stronę skryptową kosztem gry role play. No bo wiecie, po co ładnie kombinować z zarabianiem kasy jak stanę na cornerze i pogram sobie z botami. Dlaczego ludzie nie kupują dragów? Bo nic nie dają, poza marnym efektem który dodatkowo krótko się trzyma. Wystarczy, że dragi zwiększałyby chwilowo ilość maksymalnego HP i ludzie by kupowali i brali, aby na ustawkach coś ugrać. Na ten moment dilowanie zostawiamy sobie między graczem-a-botem. No teraz o tyle fajnie że w cornerowanie wjedzie jeszcze policja i tu zaczyna się tworzyć jakaś interakcja. Brakuje mi tu też grubych eventów narkotykowych - transport, przerzuty, sprzedaż w grubych ilościach.

Co do PayDayów powtórzę to co pisałem wcześniej. PayDay powinien być nagrodą dla graczy za aktywne granie, a nie zasiłek 'masz bo masz, a jak grasz długo to spier** i dostaniesz mniej'. Dajcie 200$ zasiłku podstawowego, a potem 3$ albo 4$ za każdego gracza, który jest obecny na serwerze. Przy HappyHours możecie dorzucić bonus na sztywno 100/200$. Przez taki zabieg będziecie nagradzali aktywność graczy - im więcej tym większa kasa. A wiadomo, że jak jest więcej graczy to i lepiej się gra BO JEST Z KIM. Kto jest za niech da lajka!
No jeszcze przykład dla tych co nie potrafią liczyć (1 gracz = 3$). 
Sytuacja 1: Obecnych na serwerze 56 graczy. Dostaniesz 368$ zasiłku: 200$ podstawy + 3$*56 czyli 168$. 
Sytuacja 2: Obecnych na serwerze 140 osób. Dostaniesz 820$ bo: 200$ podstawy + 3$x140 czyli 420$ + 200$ za HappyHours
Jak dla mnie taki PayDay nie jest w ogóle krzywdzący, a w dodatku motywuje do zastania jeszcze godzinki na serwerze. 

Co do organizacji przestępczych i samych gangów to problemem jest ich ilość. Mamy za mało gangów. Nie widzę też motywacji ze strony moderacji, aby utworzyć nowe gangi i zorganizować im rozgrywkę. 'Hej Raven, pierdolisz. To gracze sami powinni chcieć.' Owszem, ale do rozgrywki RP trzeba stworzyć fundament - środowisko i zarys fabuły. Uważam, że moderacja powinna wykreślić na mapie 5-6 obszarów, ogłosić że są to lokacje głównych 5-6 gangów panujących na serwerze i szukani są chętni do ich poprowadzenia. Teren X należy do X, a teren Y do Y. Dodatkowo należałoby obsadzić jakieś fajne miejscówki na terenach tych gangów. No i rzucić jakąś marchewkę, żeby mieli się o co bić. 🙂 

Edytowane przez Raven
Barry lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zastrzeżeń do e dolców jednak tak jak wspomniał Nicziro. Temat ten jest dla każdej osoby bo dotyczy serwera, nazwa wpisu nie mówi "Aktualna sytuacja w półświatku/strefie cywilnej". Co do mojej gry w sferze cywilnej/gry w lsgov mam jedynie zastrzeżenia do ekipy, która nie potrafi spojrzeć w lustro i powiedzieć "zjebaliśmy" mając gdzieś właśnie wypowiedzi graczy, skargi na resztę ekipy bo po prostu nie robi to co powinni robić. No i do graczy, którzy próbują agresją przepchnąć zmiany a potem znowu agresją reagują na cofnięcie tych zmian.

Edytowane przez Jaguar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jaguar napisał:

Nie mam zastrzeżeń do e dolców jednak tak jak wspomniał Nicziro. Temat ten jest dla każdej osoby bo dotyczy serwera, nazwa wpisu nie mówi "Aktualna sytuacja w półświatku/strefie cywilnej". Co do mojej gry w sferze cywilnej/gry w lsgov mam jedynie zastrzeżenia do ekipy, która nie potrafi spojrzeć w lustro i powiedzieć "zjebaliśmy" mając gdzieś właśnie wypowiedzi, skargi na resztę ekipy bo po prostu nie robi to co powinni robić. No i do graczy, którzy próbują agresją przepchnąć zmiany a potem znowu agresją reagują na cofnięcie tych zmian.

To nie miej pretensji do branży przestępczej, że chce rozwoju swojej branży i stawia jasne zarzuty 

King Mess lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się tyczy każdej sfery rozgrywki. Niestety, strefa cywilna na chwilę obecną nie ma nic do zaoferowania. Na Vespucci pustki, brakuje tylko krzaczka z westernów na drodze, bo wszyscy siedzą w FROJDZIE. Na serwerze brakuje spontanicznych eventów, jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, a nie, dodaliście śnieg na mikołajki xD. To był element zaskoczenia, podsumowujący wkład ekipy w życie serwera xD. Sprawcie by się grało przyjemnie, a nie na odwrót. Ile jeszcze potrzebujecie argumentów, że to co robicie aktualnie, jest po prostu złe i zmierza to w kierunku, w którym dotarcie do celu będzie miało fatalny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Skrabek napisał:

To nie miej pretensji do branży przestępczej, że chce rozwoju swojej branży i stawia jasne zarzuty 

Nie mam pretensji do zmian dla was. Mam jedynie pretensje, że znaleźliście sposób na przepychanie zmian - agresją i wielką dyskusją na discord. Potem zaś znowu reagujecie agresją na cofnięcie. Kasa z akcje, której nie dostaliście jest dla mnie nie fair i morfi zjebał tą sprawę to prawda. Może warto zmienić nastawienie i pogadać jak człowiek z czerwonymi a nie podkulać ogon i zamykać temat w dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jaguar napisał:

Nie mam pretensji do zmian dla was. Mam jedynie pretensje, że znaleźliście sposób na przepychanie zmian - agresją i wielką dyskusją na discord. Potem zaś znowu reagujecie agresją na cofnięcie. Kasa z akcje, której nie dostaliście jest dla mnie nie fair i morfi zjebał tą sprawę to prawda. Może warto zmienić nastawienie i pogadać jak człowiek z czerwonymi a nie podkulać ogon i zamykać temat w dziale.

Chłopie masz jakieś stare info - żadna organizacja na ten moment nie jest zamknięta, dyskusja na discordzie się odbyła, żaden z administratorów nie brał w niej udziału (nie dało się ich oznaczyć) - jak napiszesz, że trzeba było tą dyskusję zrobić na forum to pozwolę sobie odpowiedzieć już teraz - a jaka to różnica, gdzie taką rozmowę odbędziemy? Gadka w stylu „bo na discordzie wiadomości znikają” to nie jest żaden argument - albo administracja rozmawia z graczami, albo chowa się za kolejnymi grupkami, które i tak wyciszają.

Żadnej agresji ode mnie, @Lopez , @Gayneczy Mijara nie było - w kierunku administracji. Tylko oczywiście ludzie, którzy gówno wiedzą o grze w półświatku (jak na przykład @Vey) podjudzali, robili krecią robotę i próbowali wyprowadzać nas z równowagi. Gadkami o tym, że nam dadzą pieniądze, żeby podać numer konta etc. Bo nie oszukujmy się - Wasza branża ma pieniądze na rozwój i granie RolePlay. To grupy przestępcze musiały się prosić o naprawienie cornerów, o wprowadzenie pieniędzy za grę, za cokolwiek co doprowadzi do rozwoju projektów przestępczych. 

Karpiu, Spectre, zZz i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Skrabek napisał:

Jak ktoś gra w sferze cywilnej/biznesowej to niech wyjdzie z tego tematu, bo problem dotyczy branży przestępczej i braku możliwości rozwoju dla tej branży przez narzucanie grindowania i zmuszania do bicia duty dla rozwoju projektów IC. Jak zwykle do powiedzenia najwiecej i najgłośniej mają te osoby, które mają do tego najmniejsze prawo 🙂 

Tu naprawdę nie chodzi o zasiłki - chodzi o  zwiększenie ilości gotówki za grę IC w grupach przestępczych. To, że stanie na duty 1,5h czy afczenie 3h da mi więcej gotówki na rozwój projektu zarobkowego/projektu IC niż granie dziennie rozbudowanej akcji, wymyślania jej i poświęcania dla niej czasu w tym projekcie, to chyba mamy problem. Na szczęście jest to kwestia do rozwiązania - ale najwidoczniej musiała pojawić się groźba zamknięcia części i tak kulejących organizacji przestępczych na serwerze. 

Nie traktowałbym tak tego, Skrabek. Sfera cywilna/biznesowa, jak to nazwałeś to nie tylko ludzie pokroju @Vey, którzy rzekomo przyłożyli też rękę do obecnej sytuacji na serwerze. Bowiem podobno 'statsy' stwierdzili, że ten zasiłek jest za duży. Jestem przekonany, a chociaż mam nadzieję, że są jeszcze gracze, którzy również chcą pograć oryginalny biznes, oryginalny projekt IC, który da im dobrą rozrywkę, którą mogą popchnąć do przodu tymi pieniędzmi.

23 minuty temu, Skrabek napisał:

Chłopie masz jakieś stare info - żadna organizacja na ten moment nie jest zamknięta, dyskusja na discordzie się odbyła, żaden z administratorów nie brał w niej udziału (nie dało się ich oznaczyć) - jak napiszesz, że trzeba było tą dyskusję zrobić na forum to pozwolę sobie odpowiedzieć już teraz - a jaka to różnica, gdzie taką rozmowę odbędziemy? Gadka w stylu „bo na discordzie wiadomości znikają” to nie jest żaden argument - albo administracja rozmawia z graczami, albo chowa się za kolejnymi grupkami, które i tak wyciszają.

Żadnej agresji ode mnie, @Lopez , @Gayneczy Mijara nie było - w kierunku administracji. Tylko oczywiście ludzie, którzy gówno wiedzą o grze w półświatku (jak na przykład @Vey) podjudzali, robili krecią robotę i próbowali wyprowadzać nas z równowagi. Gadkami o tym, że nam dadzą pieniądze, żeby podać numer konta etc. Bo nie oszukujmy się - Wasza branża ma pieniądze na rozwój i granie RolePlay. To grupy przestępcze musiały się prosić o naprawienie cornerów, o wprowadzenie pieniędzy za grę, za cokolwiek co doprowadzi do rozwoju projektów przestępczych. 

#banDlaVeya zuccwater - Discord Emoji

Edytowane przez Karpiu
gobblin i ------------ lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby odkrecic pierdolnik na tym serwerze trzeba by bylo odpalic go od nowa zrobic masowa amnestie i ogarnac rzetelnych liderow wszystkich organizacji ktorzy rzeczywiscie maja chec klimatycznej gierki. A nie sranie o zasilki, to wszystko wyglada tak jakby administracja sama nie wiedziala czego chce dla tego serwera jol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karpiu napisał:

Nie traktowałbym tak tego, Skrabek. Sfera cywilna/biznesowa, jak to nazwałeś to nie tylko ludzie pokroju @Vey, którzy rzekomo przyłożyli też rękę do obecnej sytuacji na serwerze. Bowiem podobno 'statsy' stwierdzili, że ten zasiłek jest za duży. Jestem przekonany, a chociaż mam nadzieję, że są jeszcze gracze, którzy również chcą pograć oryginalny biznes, oryginalny projekt IC, który da im dobrą rozrywkę, którą mogą popchnąć do przodu tymi pieniędzmi.

#banDlaVeya zuccwater - Discord Emoji

Nie no, żeby było wszystko jasne - ja mam pretensje do ludzi którzy w półświatku nie grają, a prowadzą dyskusje o tym jak powinien on wyglądać - nie zamykam tego tematu dla innych problemów innych branż. Ale ja nie oceniam ludzi grających na przykład w branży rozrywkowej i nie oceniam ich sposobu gry pisząc im „powinniście to, musicie tamto”. I tego samego oczekuje od przedstawicieli innych branż - zajmijcie się swoim poletkiem. 

Przed chwilą, curro napisał:

zeby odkrecic pierdolnik na tym serwerze trzeba by bylo odpalic go od nowa zrobic masowa amnestie i ogarnac rzetelnych liderow wszystkich organizacji ktorzy rzeczywiscie maja chec klimatycznej gierki. A nie sranie o zasilki, to wszystko wyglada tak jakby administracja sama nie wiedziala czego chce dla tego serwera jol

Następny, co ledwie temat przeczytał i myśli ze sprawa się rozbija o zasiłki xD 

Karpiu lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin