Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

✨ Changelog strefy cywilnej


Madeleine

Rekomendowane odpowiedzi

Temat będzie służył do opisywania bieżących zmian w strefie. Zachęcam do śledzenia tematu, będą się co jakiś czas pojawiać update.

 

Przydatne linki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowano odnośnik dla Fire Prevention Bureau. (1. Ogólne zasady; pkt 15)

Zaktualizowano odnośnik dla Regulaminu wycen wydarzeń (Benefity dla organizacji, pkt 1)

Dodano w Ogólne zasady:

Spoiler
 • Marker z narracją (/marker stworz) nie może znajdować się w powietrzu, na spawn, w pobliżu bankomatów ani w markerze wejścia.
 • Bankomaty nie są umieszczane w żadnym interiorze organizacji prywatnych. Istnieje możliwość postawienia bankomatu w pobliżu budynku (vw 0), o ile taki już nie istnieje.
 • Organizacje prywatne mają bufor maksymalnie dwóch ostrzeżeń za przewinienia. Po otrzymaniu kolejnego, trzeciego, projekt automatycznie zostaje zarchiwizowany bezpowrotnie.
 • Ranga pod panelem musi być dostosowana do faktycznej roli postaci w danej organizacji. Dodatkowo, ranga właściciel może zostać nadana tylko i wyłącznie faktycznym właścicielom/współwłaścicielom biznesu.
 • Projekty prawnicze mają obowiązek zapoznać się z tematem sabar.sa.gov | The State Bar of San Andreas, a postacie spod projektu muszą w nim widnieć, by legalnie funkcjonować.

Dodano w Benefity dla organizacji:

Spoiler
 • Weryfikacja strony na LifeInvader nadawana jest jedynie projektom, których staż wynosi minimum 2 miesiące.

Dodano w Biznesy - ogólne informacje o biznesach:

Spoiler
 • Treści zamieszczane przy użyciu /g [slot] reklama nie mogą zawierać informacji OOC (przykład: /biznesy, forum -> abcd, itd.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

Zmiana z: 4. Spółki i korporacje na:  4. Spółki

Zmiana z:

Spoiler
 • Lider spółek lub wyznaczona przez lidera osoba jest zobowiązana do systematycznej dokumentacji gry, która jest oceniana i wyceniania po dwóch tygodniach,
 • Wymagane jest od spółek prowadzanie swojej narracji tego, co osiągnęła (pracą) podczas działań poparte zdjęciami z gry, czy innymi materiałami przygotowanymi na rzecz rozgrywki, które w finalnym rzucie popierają narracje,
 • Opiekunowie zastrzegają sobie prawo do tworzenia złych narracji, negatywnych w przypadku prowadzenia w złym kierunku swojej spółki, czy korporacji. Cały negatywna narracja może wprowadzić konsekwencje IC finansowe a opiekunowie mają prawo wcielić się w organy windykacyjne i ściągnąć ew. finanse z kont, czy też mienie zadłużonej postaci przez złe zarządzanie spółką, czy korporacją,
 • Spółki są zobowiązane do opłacania na /datek i udokumentowania tego w temacie, jeżeli chodzi o zakupywanie bilboardów, czy inne powierzchnie reklamowych, jak również prowadzenia wydatków produkcyjnych.
 • Opiekunowie wymagają dokumentowanie inwestycji spółek w swoim temacie, tak jak w przypadku zakupywanie powierzchni reklamowych. Nie chcemy widzieć sytuacji, gdzie mowa jest o inwestycji o zerowym wkładzie własnym. W przypadku chęci tworzenia wątku inwestycyjnego z firmą fabularną, należy skonsultować z opiekunami zarys inwestycji w tickecie i pozyskać finalną akceptacje.
 • Wszelkie wykorzystywanie spółek w celach przestępczych czy też współpracowanie z grupami przestępczymi przez spółki, by wykorzystać je w stosunku do innych spółek powinny być wcześniej skonsultowane - wymagana jest zgoda opiekuna sektora odpowiedzialnego za spółki i korporacji. Nie zakazujemy tego typu praktyk, jednak wymagamy odpowiedniej zgody od nas i przedstawienia zarysu akcji, by zachować porządek i nie doprowadzić kuriozalnych sytuacji mogące wpłynąć źle na cały sektor. Działania bez wiedzy opiekuna będą skutkowane dla takich spółek przede wszystkim momentalną archiwizacją bez wyjątków.
 • Spółki, korporacje, które będą nastawione tylko na zysk, a nie kreowanie rozgrywki i gry innym są nieakceptowalne i tego typu "złe owce" będą szybko neutralizowane, chociażby negatywnymi narracjami, czy usunięciem spółki, czy korporacji,
 • Lider ma obowiązek poinformować opiekuna o nieobecności trwającej dłużej niż dwa tygodnie i wyznaczyć kogoś w zastępstwie.

Na:

Spoiler
 • Ogólne informacje o spółkach: [GUIDE]
 1. Spółką określa się przedsiębiorstwo niewpisujące się w idee biznesów ani projektów IC. Ideą spółki jest działalność wykraczająca poza działalność zwykłych biznesów. Ich gra składa się głównie z nawiązywania kontaktów, współpracy, realizacji zleceń i przetargów, kreowania rozgrywki innym graczom.
 2. Projekty spółek powinny być unikalne i różniące się od siebie, a cały zamysł nastawiony głównie na tworzenie ciekawej rozgrywki wokół swojej marki i wokół graczy.
 3. Każda spółka posiada swój kapitał, od którego generuje dochody w zależności od prezentowanej rozgrywki.
 4. Spółki wraz z rozwojem swojej marki mają możliwość zwiększenia renomy, innymi słowy odblokowania górnego limitu kapitału. Po Start-up istnieją trzy poziomy renomy wraz z określonym kapitałem maksymalnym:
 5. Marka lokalna ★ - kapitał max. $500,000 
  Marka stanowa ★★ - kapitał max. $1,000,000
  Marka krajowa ★★★ - kapitał max. $1,500,000
 6. Renoma spółki może być zwiększona jedynie za zgodą opiekuna strefy, po uprzednim uzasadnieniu przez lidera spółki.
 7. Lider spółki lub wyznaczona przez lidera osoba jest zobowiązana do systematycznego dokumentowania gry oraz do napisania podsumowania działań co najmniej raz na 4 tygodnie.
 8. Narracje i wyceny działają w systemie 3/1, co oznacza, że liderzy spółek mają 4 tygodnie na napisanie podsumowania, a opiekunowie w ciągu 1 tygodnia muszą je zweryfikować i napisać podsumowującą narrację (pozytywną, neutralną bądź negatywną) oraz określić parcele na kolejne 4 tygodnie.
 9. Wysokość tygodniowej parceli uzależniona jest od faktycznego poziomu i stanu gry, rozwoju spółki i wykonanych ruchów. Jej wysokość waha się między 0-35% kwoty liczonej od aktualnego zamrożonego kapitału.
 10. Opiekunowie zastrzegają sobie prawo do tworzenia negatywnych narracji w przypadku niepoprawnej kreacji spółki. Negatywna narracja może skutkować konsekwencjami In Character w postaci np. zadłużenia lub złej renomy. W przypadku otrzymania negatywnej narracji, wymaga się od graczy spółki reakcji na nadaną narrację.
 11. W przypadku śmierci bądź blokady postaci lidera spółka może zostać przekazana jedynie współwłaścicielowi wpisanemu w temat. W przypadku braku współwłaściciela spółka zostaje zamknięta bezpowrotnie.
 12. Sprzedaż spółki może odbyć się tylko i wyłącznie za zgodą opiekuna sektora, wraz z uzasadnieniem.
 13. Spółka, która nie zamieści podsumowania swojej rozgrywki w przeciągu 4 tygodni, pomiędzy jedną a drugą wyceną (w terminie podanym przez opiekunów na Discordzie strefy), a nie zgłosi wcześniej informacji o nieobecności, trafia do archiwum bez możliwości powrotu.
 14. Nie ma możliwości zawieszenia działalności spółki.
 15. Lider spółki jest zobowiązany do dokumentacji wydatków spółki w postaci screenshotów załączonych przy podsumowaniu. Wydatki bez dołączonych screenów nie będą brane pod uwagę.
 16. Spółka nastawiona jedynie na zysk, a nie kreowanie rozgrywki dla innych może zostać usunięta za decyzją opiekunów.
 17. Budynki pod spółkę są wyceniane indywidualnie przez opiekuna lub jego pomocników — nie poprzez /wycena.
 18. Opiekun ma prawo zamknąć spółkę, w przypadku niepoprawnej kreacji rozgrywki, słabej kreacji rozgrywki.
 19. Wszelkie nieuregulowane sprawy przez niniejszy zbiór zasad, rozstrzyga Opiekun.

 

 • Aplikacje: Odbiór panelu oraz budynku
 1. Wprowadzono limit spółek w liczbie 20, ze względu na ich zbyt dużą ilość.
 2. Opiekunowie zastrzegają sobie prawo do akceptacji aplikacji na spółkę ponad limitem jeśli uznają pomysł za innowacyjny.
 3. Każdy gracz startuje od samej aplikacji na spółkę, opisując w niej w sposób spójny historię marki do momentu rozpoczęcia rozgrywki.
 4. Każda nowo powstała spółka rozpoczyna swoją przygodę od Start-upu, mając możliwość zainwestowania w kapitał min. $50,000; max. $250,000.
 5. Wycenę budynku/drzwi pod spółkę zawsze robią opiekunowie strefy po akceptacji aplikacji. Koszt budynku uzależniony jest od dzielnicy, wyglądu budynku i jest wyceniany indywidualnie.
 6. Lider spółki jest zobowiązany do odbioru narzędzi gry (blip, panel) w ciągu 7 dni, po uprzednim zgłoszeniu się na Discordzie strefy cywilnej. W przypadku braku zainteresowania, po wyznaczonym czasie aplikacja zostaje odrzucona.

Dodano w 2. Biznesy; Spoty organizacji przestępczych

Spoiler
 • Freelancerzy mają możliwość stworzenia jednego biznesu o dowolnym typie poza limitem określonym w temacie zapotrzebowania. Biznes freelancera działa jednakowo jak spot organizacji.

 

Miła informacja dla wszystkich zmotoryzowanych! Z ramienia sektora cywilnego kilka dni temu ruszyły licytacje PRE-OWNED: Aftermarket na portalu aukcyjnym. Pojazdy z ostatniej puli można znaleźć w dziale Pojazdy.

Również gracze strefy cywilnej mają możliwość zgłosić posiadane przez swoje projekty nieruchomości, które widnieć będą w tym temacie. Ma to ułatwić w późniejszym czasie weryfikację budynków pod grupą i umożliwić ewentualną licytację w ramach PRE-OWNED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

Dodano w 2. Biznes

Spoiler

20. Biznes o typie agencje nieruchomości powinny pozyskiwać lokale, domy od graczy, a nie masowo wykupując interiory za pomocą komendy /wycena. Dlatego zastrzegamy sobie prawo, do odrzucania wycen złożonych przez graczy, którzy reprezentują biura nieruchomości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

 

Dodano w 1. Ogólne postanowienia

Spoiler

13. W temacie Biznesu/Projektu IC/ Spółki należy umieścić procentowy rozkład udziałów jeśli jest więcej niż jeden właściciel. W innym przypadku właścicielem całości organizacji jest jedynie lider i tylko on ma prawa do jakichkolwiek decyzji (np. o sprzedaży) czy korzyści majątkowych.

Zmiana w 1. Ogólne postanowienia — Benefity dla organizacji:

Zmiana z:

Spoiler

3. Istnieje możliwość wgrania na serwer liverki dla pojazdów na potrzeby projektu, jeżeli od jego akceptacji minęło co najmniej pół roku i jest aktywny. Wymagana jest również zgoda opiekunów strefy cywilnej.

Na:

Spoiler

3. Istnieje możliwość wgrania na serwer liverki dla pojazdów projektowych. Warunkiem wgrania liverki jest pół roku prowadzenia projektu, nienaganna aktywność. 

Dodano w 1. Ogólne postanowienia — Benefity dla organizacji:

Spoiler

4. Liverki wgrywane są jedynie na pojazdy, które faktycznie są używane, a nie jedynie stoją jako ozdoba. Pojazdy z liverkami, które nie będą używane zostaną usuniętę.

5. Istnieje możliwość ustawienia pedów w budynkach w liczbie 3 na organizacje.

Dodano w 2. Biznes:

Spoiler

16. Lider jest zobowiązany do  zadbania o wizerunek biznesu wśród graczy i całej strefy, stosunek do graczy, kontrolowanie swoich pracowników podczas /duty.

23. Zabrania się agencjom nieruchomości ustawiania nieodpowiednich wielkością i prestiżem interiorów w domkach/mieszkaniach w celu sprzedaży po większej cenie. Wszelkie tego typu działania skutkować będą usunięciem domu/mieszkania.

Dodano w 2. Biznes — Spoty organizacji przestępczych:

Spoiler

6. Spot organizacji o typie warsztatu samochodowego nie będzie otrzymywał z początku kategoryzacji zezwalającej na modyfikację pojazdów wyznaczonej klasy. Po okresie czterech tygodni od daty zatwierdzenia aplikacji jako spot organizacji można starać się o nadanie pełnych uprawnień i możliwość modyfikacji w danym zakresie pojazdu.

7. Prośba może zostać odrzucona w wyniku niskiej aktywności samego spotu i braku zaangażowania grupy w budowany projekt.

8. Spot organizacji także nie uzyska już głównej kategorii liczonej jako nielimitowana.

Zmiana w 2. Biznes — Odbiór panelu oraz drzwi:

Zmiana z:

Spoiler

3. Na start gry otrzymuje się marker interioru oraz panel grupy biznesu, której właścicielem zostaje lider.

Na:

Spoiler

3. Na start gry otrzymuje się marker interioru, panel grupy biznesu, której właścicielem zostaje lider oraz pay day w wysokości $ 2000.

Zmiana w 3. Projekty IC:

Zmiana z:

Spoiler

1. Grupa będąca projektem IC nie może być organizacją przestępczą ani biznesem, jakimkolwiek przedsiębiorstwem  - przykładem projektu IC może być jakieś community, klub offroadu, fundacja, czy np. Port of Los Santos.

Na:

Spoiler

1. Grupa będąca projektem IC nie może być organizacją przestępczą ani biznesem, który ma możliwość oferowania skryptowych usług. Przykładem projektu może być jakieś community, klub offroadu, fundacja, biuro architektoniczne czy np. Port of Los Santos.

Dodano w 3. Projekty IC:

Spoiler

6. W przypadku śmierci/blokady postaci lidera projektu IC, w ciągu 24 godzin od zdarzenia należy wyznaczyć i poinformować opiekunów o ewentualnym przekazaniu projektu IC na inna osobę. W przeciwnym wypadku projekt IC zostaje zamknięty bezpowrotnie.

7. Opiekunowie mają prawo zanegować decyzję i usunąć projekt IC, jeżeli uznają, że nowy lider nie nadawałby się z jakiegokolwiek powodu.

8. Przekazanie (sprzedaż) projektu IC może odbyć się tylko i wyłącznie za zgodą opiekuna sektora, wraz z uzasadnieniem. Minimalnym okresem prowadzenia projektu IC do sprzedaży jest 60 dni.

9. Zmiana lokalizacji projektu jest zabroniona. W ściśle uzasadnionych przypadkach zgoda może zostać udzielona przez opiekunów.

11. Opiekunowie mają prawo odmówić wsparcia, jeżeli nie jest zgodne z założeniami projektów IC, czy wewnętrznymi wytycznymi.

Dodano w 3. Projekty IC — Aplikacje: odbiór panelu oraz budynku:

Spoiler

1. Na start gry Projekt IC otrzymuje marker interioru (za darmo), panel grupy, której właścicielem zostaje lider,  wskazane przez siebie niezbędne do funkcjonowania projektu pojazdy w liczbie max 4 oraz payday w wysokości $ 1500.

1. Lider Projektu IC jest zobowiązany do odbioru narzędzi gry (blip, panel) w ciągu 7 dni, po uprzednim zgłoszeniu się na Discordzie strefy cywilnej. W przypadku braku zainteresowania, po wyznaczonym czasie aplikacja zostaje odrzucona.

1. Każdy nowy projekt otrzymuje w pierwszym budynku 150 darmowych obiektów.

Zmiana w 4. Spółki:

Zmiana z:

Spoiler

4. Spółki wraz z rozwojem swojej marki mają możliwość zwiększenia renomy, innymi słowy odblokowania górnego limitu kapitału. Po Start-up istnieją trzy poziomy renomy wraz z określonym kapitałem maksymalnym:

Marka lokalna ★ - kapitał max. $500,000 

Marka stanowa ★★ - kapitał max. $1,000,000
Marka krajowa ★★★ - kapitał max. $1,500,000

Na:

Spoiler

4. Spółki wraz z rozwojem swojej marki mają możliwość zwiększenia renomy, innymi słowy odblokowania górnego limitu kapitału. Po Start-up (kapitał max $ 250,000) istnieją trzy poziomy renomy wraz z określonym kapitałem maksymalnym:

Marka lokalna ★ - kapitał max. $500,000 

Marka stanowa ★★ - kapitał max. $1,000,000

Marka krajowa ★★★ - kapitał max. $1,500,000

Dodano w 4. Spółki:

Spoiler

5. Renoma spółki może być zwiększona jedynie przez opiekuna strefy, jeśli spółka wykazuje rozwój.

6. Wraz z osiągnięciem renomy Marka stanowa payday wzrasta do $ 3000.

Zmiana w 4. Spółki:

Zmiana z:

Spoiler

12. Sprzedaż spółki może odbyć się tylko i wyłącznie za zgodą opiekuna sektora, wraz z uzasadnieniem.

Na: 

Spoiler

12. Sprzedaż spółki nie jest możliwa. W przypadku chęci zakończenia działalności spółki lider ma prawo odzyskać 45% wartości włożonego kapitału, jeśli spółka działała przynajmniej przez okres 5 wycen (około 5 miesiące).

Dodano w 4. Spółki:

Spoiler

13. Wszelkie przedmioty, pojazdy i budynki, które zostaną zakupione do spółki i stanowią jej majątek, przepadają z momentem jej usunięcia. Zakazuje się odpisywania/przepisywania pojazdów i budynków spod panelu grupy, po poinformowaniu opiekuna o chęci zakończenia działalności spółki.

Dodano w 4. Spółki — Aplikacje: Odbiór panelu oraz budynku:

Spoiler

4. Kapitał należy wpłacić na konto 0553549562.

5. Na start gry spółka otrzymuje marker interioru (wyceniony przez opiekuna), panel grupy, której właścicielem zostaje lider oraz payday w wysokości $ 2500.

Dodane do regulaminu 5. Architekci, deweloperzy i firmy budowalne:

Spoiler

5. Maksymalna kwota, za jaką można wykonać zlecenie to $900.000.

6. W przypadku, gdy projekt jest dużo bardziej rozbudowany (i nie mówimy tutaj o willach tylko zlecenia na większe interiory chociażby od ekipy), to istnieje możliwość obejścia limitu po uprzedniej zgodzie uzyskanej od opiekuna sektora cywilnego. Wniosek o obejście limitu musi być pokryty odpowiednią argumentacją i zostać złożony za pomocą ticketu na discordzie biznesów.

7. Lider grupy biznesu o charakterze architektonicznym (interior maker) jest zobowiązany zapłacić podatek od każdego zlecenia w wysokości 8% od zarobku, na konto 0553549562.

8. Lider grupy biznesu o charakterze architektonicznym (interior maker) jest zobowiązany prowadzić dokumentację opłat wyżej wymienionego podatku na odpowiednim do tego przygotowanym przez opiekunów kanale discord. Według stosownego wzoru oraz panujących reguł. Osoba liderująca taki typ biznesu ma obowiązek ubiegać się o stosowną rangę od opiekuna.

9. Każdy biznes o charakterze deweloper powinien zatrudniać firmę budowlaną podczas procesu tworzenia mieszkań/apartamentów.

10. Lider grupy o charakterze deweloper jest zobowiązany zapłacić podatek w wysokości $5,000 od każdego apartamentu/mieszkania, jakie stworzy na konto 0553549562.

11. Lider grupy biznesu o charakterze deweloper jest zobowiązany prowadzić dokumentację z opłat wyżej wymienionego podatku na odpowiednim do tego przygotowanym przez opiekunów kanale discord. Według stosownego wzoru oraz panujących reguł. Osoba liderująca taki typ biznesu ma obowiązek ubiegać się o stosowną rangę od opiekuna.

12. Lider grupy Projektu IC o charakterze firmy budowlanej jest zobowiązany prowadzić dokumentację z gry IC zleceń (w swoim temacie). Na tej podstawie opiekun/pomocnik będzie wyceniać ich dochód.

13. Projekt IC o charakterze firmy budowlanej, który nie będzie prowadził dokumentacji swojej gry (w temacie), nie będzie otrzymywał wynagrodzenia za przyjęte zlecenia.

14. Jeśli firma architektoniczna, firma budowlana lub deweloper będzie unikać ustalonych w tym regulaminie reguł, to opiekun ma prawo zamknąć biznes.

16. Interior musi być dostosowanych do realnej wielkości budynków zewnętrznych.

17. Zakazuje się budowania ogromnych apartamentów w dużych ilościach na jednym piętrze. Będą one usuwane.

18. Ustala się zniżkę na obiekty dla deweloperów i architektów w kwocie $50 per obiekt.

19. Minimalna kwota sprzedaży apartamentów przez deweloperów wynosi $350 per obiekt (Przykład: apartament ma 1000 obiektów — minimalna cena sprzedaży to $350.000).

20. Nakłada się obowiązek montowania w apartamentowcach przynajmniej minimalnych zabezpieczeń, kamer oraz ochrony przeciwpożarowej.

Bobadu i Krud lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Dodano w 4. Spółki

Spoiler

20. W przypadku skrajnie i nagminnie niepoprawnego odbywania duty przez graczy pod grupą (np. bieganie po dachach, odgrywanie stosunków seksualnych z innym graczem, dachowanie autami czy typowe odwalanie), spółki karane będą usunięciem paydaya. Lider ma obowiązek pilnować graczy, którzy są pod panelem grupy oraz ich wykorzystywania duty undercover. Zapraszanie osób, bądź znajomych niezwiązanych kompletnie z życiem spółki, w celu uzyskiwania przez nich korzyści majątkowych, również spotykać będzie się z utratą paydaya.

Zmiana w 5. Architekci, deweloperzy i firmy budowlane

Zmiana z:

Spoiler

5. Maksymalna kwota, za jaką można wykonać zlecenie to $900.000.

Na:

Spoiler

5. Maksymalna kwota, za jaką można wykonać zlecenie to $1.000.000.

Zmiana z:

Spoiler

6. W przypadku, gdy projekt jest dużo bardziej rozbudowany (i nie mówimy tutaj o willach, tylko zlecenia na większe interiory, chociażby od ekipy), to istnieje możliwość obejścia limitu po uprzedniej zgodzie uzyskanej od opiekuna sektora cywilnego. Wniosek o obejście limitu musi być pokryty odpowiednią argumentacją i zostać złożony za pomocą ticketu na discordzie biznesów.

Na:

Spoiler

6. W przypadku, gdy projekt jest dużo bardziej rozbudowany, to istnieje możliwość obejścia limitu po uprzedniej zgodzie uzyskanej od opiekuna sektora cywilnego. Wniosek o obejście limitu musi być pokryty odpowiednią argumentacją i zostać złożony za pomocą ticketu na discordzie biznesów.

Punty usunięte:

Spoiler

7. Lider grupy biznesu o charakterze architektonicznym (interior maker) jest zobowiązany zapłacić podatek od każdego zlecenia w wysokości 8% od zarobku, na konto 0553549562.

8. Lider grupy biznesu o charakterze architektonicznym (interior maker) jest zobowiązany prowadzić dokumentację opłat wyżej wymienionego podatku na odpowiednim do tego przygotowanym przez opiekunów kanale discord. Według stosownego wzoru oraz panujących reguł. Osoba liderująca taki typ biznesu ma obowiązek ubiegać się o stosowną rangę od opiekuna.

Zmiana z:

Spoiler

19. Minimalna kwota sprzedaży apartamentów przez deweloperów wynosi $350 per obiekt (Przykład: apartament ma 1000 obiektów — minimalna cena sprzedaży to $350.000).

Na:

Spoiler

17. Minimalna kwota sprzedaży apartamentów przez deweloperów wynosi $300 per obiekt (Przykład: apartament ma 1000 obiektów — minimalna cena sprzedaży to $300.000).

 

5000, Orzeł, Daniel5204 i 7 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

Dodano w: 1. Ogólne postanowienia

Spoiler

24. Wszelkie ustalenia ustalone z nie pełniącymi już swojej funkcji opiekunami powinny zostać przekazane przez właściciela biznesu aktualnym opiekunom.

Dodano w: 2. Biznesy

Spoiler

15. Biznesy mają możliwość sprzedaży zamówionych przez panel przedmiotów w cenie 5x większej niż cena ich kupna i jest to finalna cena, za jaką można je sprzedać. Wszelkie próby omijania skryptu i tego limitu będą skutkować zamknięciem biznesu i karą dla lidera. Od reguły istnieją wyjątki, które są uregulowane konsultacją z opiekunami strefy.

16. Każdy biznes, którego gra polega na sprzedawaniu jakichś przedmiotów tworzonych przez Ekipę, ma obowiązek zgłaszać się po takie przedmioty wyłącznie do Opiekunów/Pomocników strefy cywilnej w ticket na discord strefy cywilnej.

Dodano w: 2 Biznesy; Spoty organizacji przestępczych

Spoiler

4. Dodatkowy slot dla organizacji (z puli dodatkowych 5 slotów) może być dodany tylko i wyłącznie za zgodą opiekunów obu stref, oraz nienagannej aktywność dwóch pozostałych slotów/spotów.

Zmiana w: 3. Projekty IC

Z:

Spoiler

1. Grupa będąca projektem IC nie może być organizacją przestępczą ani biznesem, który ma możliwość oferowania skryptowych usług. Przykładem projektu może być jakieś community, klub offroadu, fundacja, biuro architektoniczne czy np. Port of Los Santos.

Na:

Spoiler

1. Grupa będąca projektem IC nie może być organizacją przestępczą ani biznesem, który ma możliwość oferowania skryptowych usług. Przykładem projektu może być jakieś community, klub offroadu, fundacja, biuro architektoniczne, firma transportowa

Zmiana w: 4. Spółki

Z:

Spoiler

1. Spółką określa się przedsiębiorstwo niewpisujące się w idee biznesów ani projektów IC. Ideą spółki jest działalność wykraczająca poza działalność zwykłych biznesów. Ich gra składa się głównie z nawiązywania kontaktów, współpracy, realizacji zleceń i przetargów, kreowania rozgrywki innym graczom. 

Na:

Spoiler

1. Spółką określa się przedsiębiorstwo, którego celem jest kreowanie rozgrywki innym graczom. Działalność spółek wykracza poza działania standardowych biznesów lub projektów IC. Spółki nie posiadają typowych dla biznesów dodatków skryptowych w postaci /o (/o barber /o tatuaż i inne). Spółki wymagają czegoś więcej od gry w zwykłym biznesie. Jest to miejsce idealnie nastawione na osoby, które swoją rozgrywką chcą tworzyć własne produkty, nawiązywać kontrakty, współprace i tworzyć szeroki kontent rozgrywki z drugim graczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Dodano w: 1. Ogólne postanowienia - Benefity dla organizacji

Spoiler

8. Istnieje możliwość uzyskania weryfikacji profilu postaci lub strony na portalu LifeInvader. Aby strona uzyskała weryfikacje Biznes/Spółka/Projekt IC musi działać na rynku przynajmniej 4 miesiące i być aktywny w social mediach. Aby profil postaci uzyskał weryfikacje, postać musi być rozpoznawalna (np. prowadzić znaną markę, udzielać się w mediach). O tym czy profil postaci/ strona uzyska weryfikację, decydują Opiekunowie.

 

Konto 9526 i Paciaaa lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 miesiące temu...

L9EJXKu.png

Po przeanalizowaniu ankiet przeprowadzonych w naszym sektorze przedstawiamy Wam nowy changelog regulaminu Strefy Organizacji Prywatnych, w którym znalazło się kilka kluczowych zmian oraz nowości odnośnie funkcjonowania poszczególnych organizacji.

image.png.d373d7088d1ea37b0d37170b3498e9aa.png

/pokaz cennik dla projektów

Każdy panel ma możliwość używania komendy /pokaz cennik. Jest to uzależnione od magazynu grup. Jeśli dany Projekt IC w panelu gracza stworzy sobie „produkty” o nazwie oferowanych usług odpowiednią ceną, to klienci będą mogli korzystać z /pokaz cennik. Jeśli ktoś jest zainteresowany takim cennikiem po więcej informacji i tipów zapraszamy do opiekunów.

Undercover w strefie

W myśl ankiety, którą przeprowadziliśmy na discord kwestia undercover dla Biznesów, Projektów IC i Spółek pozostaje tak jak dotychczas. Jednakże dodaliśmy punkt, w myśl którego nagminnie niepoprawne wykorzystywanie duty przez graczy pod grupą będzie karane.

Dodano w 1. Ogólne

Cytat

25. W przypadku skrajnie i nagminnie niepoprawnego odbywania duty przez graczy pod grupą (np. bieganie po dachach, odgrywanie stosunków seksualnych z innym graczem, dachowanie autami czy typowe odwalanie), gracze karani będą usunięciem paydaya. Lider ma obowiązek pilnować graczy, którzy są pod panelem grupy oraz ich wykorzystywania duty undercover (dla grup które posiadają taką opcję). Zapraszanie osób, bądź znajomych niezwiązanych kompletnie z życiem organizacji, w celu uzyskiwania przez nich korzyści majątkowych, również spotykać będzie się z utratą paydaya.

Benefity dla Biznesów i Projektów IC

Wprowadzamy dla biznesów (które dotychczas tego nie miały) i Projektów IC benefit w postaci uprawnienia do „Nagroda za aktywność klientów w budynku”. Zastrzegamy sobie jednak, że zostanie to nadane dla paneli, które mają bezpośredni kontakt z klientem i wykazują ciekawą grę IC.

Dodano w 1. Ogólne -> Benefity dla organizacji:

Cytat

12. Organizacje, które mają bezpośredni kontakt z klientem i wykazują ciekawą grę IC, mają możliwość uzyskania uprawnienia „Nagroda za aktywność klientów w budynku”.

image.png.11def8f32f3a780ad5776021c80b3a71.png

Koszty reklam

Wasze odpowiedzi w ankiecie zasugerowały nam, że koszt za reklamę powinien być zmniejszony. Dlatego od teraz będzie on wynosił  $1000.

Dodano w 2. Biznesy:

Cytat

6. Koszt dla pojedynczej reklamy wynosi $1000.

Kasyna, podatki od wygranej

Panujący chaos w funkcjonowaniu kasyn zmusił nas do wprowadzenia nowego punktu w regulaminie. Wszelkie kasyna zobowiązane są opierać swoją grę na żetonach — nie na gotówce.  Dodatkowo wygrane w kasynie są opodatkowane w kwocie 24%. Wprowadzamy takie regulacje z racji działalności IRS na serwerze.

Dodano w 2. Biznesy:

Cytat

 

28. Każde kasyno ma obowiązek prowadzić gry na podstawie żetonów. 

29. Wygrane w kasynie są opodatkowane w kwocie 24% od wygranej. Nieopłacenie podatku skutkować może ściganiem przez IRS. Opłatę należy uiścić przez wpłatę na konto 0553549562.

 

Jubilerzy

Kwestia jubilerów również została uporządkowana. Każde wątpliwości odnośnie profitów i cen jubilerów należy zgłaszać do @Jackal.

Dodano w 2. Biznesy:

Cytat

27. Ceny u jubilerów mają oscylować wg przedziałów:

 • Zegarki do $ 150.000  -> Profit maksymalny 40%
 • Biżuteria do $ 40.000  -> Profit maksymalny 40%
 • 5 sztuk na miesiąc (limitowane) -> cena minimalna nie ma znaczenia, profit maksymalny $ 500.000 łącznie.

Spoty Organizacji

Od teraz ustalamy spotom organizacji przestępczych payday w wysokości $ 1500. Spoty również dostają zniżką na budynki w postaci -50%.

Dodano w 2. Biznes -> Spoty organizacji przestępczych

Cytat

11. Budynki/drzwi pod spot organizacji dostają zniżkę w postaci -50% od normalnej ceny.

12. Spoty organizacji otrzymują payday w wysokości $ 1500.

Opłata administracyjna

Ceny budynków pod biznes zaczynają się od $ 15.000 a mogą sięgać do $ 150.000. Od jakiegoś czasu do  ceny budynku/drzwi dolicza się koszt budynku + $ 30.000 opłaty administracyjnej. Ta regulacja była wprowadzona wewnętrznie w strefie. Informujemy Was o tym i wpisujemy w regulamin, aby ceny budynków były transparentne.

Dodano w 2. Biznes -> Aplikacje: Odbiór panelu oraz budynku:

Cytat

1. Wycenę budynku/drzwi pod biznes zawsze robią opiekunowie strefy po akceptacji aplikacji. Budynki biznesowe są wyceniane tylko i wyłącznie przez opiekunów/pomocników biznesów po akceptacji aplikacji na biznes. Początkowe koszty budynku zaczynają się między $15.000 - 150.000 zależnie od miejsca. Każdy budynek wyceniany jest indywidualnie. Do ceny budynku doliczana jest kwota $ 30.000 opłaty administracyjnej.

image.png.9b63a02e40e4a7fdc66450229c5852a1.png

Opóźnienia w dodawaniu podsumowania tematów spółek

Każdy lider spółki w przypadku opóźnienia w zamieszczeniu podsumowania ma obowiązek poinformować o tym Opiekunów na discord.

Dodano w 4. Spółki:

Cytat

19. W przypadku opóźnienia w zamieszczeniu podsumowania do tematu należy zgłosić to wcześniej opiekunowi spółek.

Sposób reprezentacji spółki

Każda spółka ma pewien charakter działania, dlatego wszystkie spółki powinny mieć opisany swój sposób reprezentacji spółki.  Na serwerze działa sektor prawny i sąd więc czasem może dojść do konkretnych nieścisłości, które będą musiały być regulowane w świecie gry IC. Od teraz każda spółka zobowiązana jest, aby jasno określić sposób reprezentacji swojego podmiotu, zamieszczając w temacie o tym informacje. Przykład wpisu:

Spoiler

I. Oświadczenie w imieniu spółki:

§1 Do składania oświadczenia upoważniony jest:

- Prezes wraz z wiceprezesem.

- Wiceprezes z zarządem niższego szczebla.

§2 Członek zarządu spółki składający oświadczenie zobowiązany jest do poinformowania wszystkich członków zarządu (włączając w tym prezesa oraz wiceprezesa). 

II. Prokura: 

§1 Prokura nadawana jest prokurentowi przez prezesa za jednomyślnym poparciem zarządu (Wiceprezes oraz członkowie zarządu)

§2 Prokurent jest upoważniony do prowadzenia czynności związanych ze sprawnym zarządzaniem spółką.

§3 Zakres obowiązków oraz korzyści płynące z nadanych uprawnień określane są przez prezesa w indywidualnie przygotowywanym dokumencie.
III. Kapitał spółki:

§1 Do zarządzania kapitałem spółki uprawniony jest tylko założyciel spółki - [tutaj wpisujecie dane swojej postaci -lider].

§2 Przy zmianach w kapitale spółki, prezes zobowiązany jest do poinformowania wszystkich członków zarządu.

Dodano w 4. Spółki:

Cytat

23. Każda aplikacja na spółkę powinna zawierać wypełniony sposób reprezentacji spółki.

Limit spółek

Zwiększamy limit spółek do 25 miejsc.

Dodano w 4. Spółki:

Cytat

24. Wprowadzono limit spółek w liczbie 25 miejsc.

Benefity dla spółek

Po przeanalizowaniu ankiet i konsultacjach wewnętrznych w gronie Opiekunów postanowiliśmy wprowadzić dla spółek dodatkowe benefity. Dodatkowe środki pieniężne będą przyznawane np. za sprzedaż wypuszczonego przez was produktu, za ciekawą kampanię promocyjną, za zorganizowanie wydarzenia. Oraz za wszelkie wyróżniające się ruchy. 

Dodano w 4. Spółki:

Cytat

25. Dodatkowe benefity dla spółek będą przyznawane za wyróżniające się ruchy marki.

Podsumowania spółki

Od nowej wyceny podczas sprawdzania Waszych podsumowań będziemy brać pod uwagę czy ruchy spółki pasują do jej ogólnej otoczki i zamysłu oraz rezultaty waszych działań np. podpisane umowy, zrealizowane projekty. Kładziemy nacisk na grę IC (office game) odpowiednio dopasowany marketing, który nie jest powtarzalny co wycenę. Screenshoty z płatności nadal obowiązują, jednakże po długich dyskusjach stwierdziliśmy, że screenshoty z gry IC nie są już obowiązkowe, ale są mile widzianym dodatkiem, który upiększą Wasze tematy. Decyzja ta zapadła ze względu na to, że spora większość was dodawała screenshoty robione bez staranności. Czasami to były same wycinki z chat logu, bo jest wg. nas po prostu oszpecające temat. Bierzcie przykład z tematów organizacji przestępczych lub tematów branży. Temat może naprawdę wyglądać ładnie.

Globalna narracja rynkowa

Chcąc urozmaicić Wam trochę grę, postanowiliśmy wprowadzić coś, co nazwaliśmy Globalna Narracja Rynkowa.  

Dodano w Spółki:

Cytat

26. Każda spółka w swoich ruchach ma obowiązek stosować się do Globalnej Narracji Rynkowej.

image.png.05cec62057eeac84716335cec3daf813.png

Dokumentacja z opłat

Od teraz deweloperzy nie muszą prowadzić dokumentacji na discord z opłat za poszczególne mieszkania. Opłata ta będzie naliczana od razu przy płaceniu za kopiowanie interiorów. Opłata zostaje w takiej samej wysokości jak była.

Dodano w 5. Architekci, deweloperzy i firmy budowlane

Cytat

8. Lider grupy o charakterze deweloper jest zobowiązany zapłacić podatek w wysokości $5,000 od każdego apartamentu/mieszkania. Opłata ta naliczana będzie podczas stawiania nowych drzwi przez Opiekuna/Pomocnika.

image.png.9c30d97dc6a6a73a7b9228a8e14f0a16.png

Przedstawiamy Wam regulacje dotyczące menyoo, grafik i video. Zostały one podyktowane nieodpowiednimi praktykami, jakie zauważyliśmy w tym temacie. Każda osoba pobierająca opłaty za wykonanie zdjęcia w Menyoo, grafik lub video i chcąca pobrać za to pieniądze w grze (IC) musi mieć odpowiednią grupę biznesu lub projektu IC.

Dodano 6. Menyo Maker, Graphic Maker, Video Maker

Cytat

1. Zakazuje się przyjmowania opłaty za zdjęcia, grafiki lub wideo w przypadku braku odpowiedniej grupy biznesu, lub projektu IC.

2. Przyjęcie opłaty za zdjęcia, grafiki lub wideo bez odpowiedniej grupy biznesu lub projektu IC będzie skutkować karą blokady postaci za handel OOC (bez komunikacji IC o tworzeniu zdjęć, grafik itp.)

3. Maksymalna kwota miesięczna, za jaką można wykonać zlecenia to $400.000.

4. Płatności za usługi mają być wykonywanie przelewem na konto grupy lub przez ofertę /o ic.

5. Zezwala się na zapłatę fotografom w biznesach/spółkach (jeśli są pod panelem grupy) jeżeli wykonują to tylko i wyłącznie na potrzeb projektu - zdjęcia do promocji itp. - nie znaczy to, ze można robić zlecenia na menyoo dla osób prywatnych będąc pod jakimś panelem.

6. Pod panelem studia fotograficznego może być więcej niż jedna osoba, nie mniej jednak nie możne to więcej niż trzy osoby.

7. Limit 400 tysięcy jest traktowany jako na "osobę'". Jeżeli pod panelem fotograficznym będą dwie osoby, biznes będzie mógł miesięcznie wygenerować 800k, ale z podziałem na dwie osoby. Przekręty dodawania osób pod panel tylko i wyłącznie, aby zarobić więcej dla siebie poza limit będą karane blokadami postaci.

8. Zezwala się pobrać opłatę bez odgrywania IC, jeżeli chodzi o zdjęcia typu Selfie pod LifeInvader. Nie trzeba odgrywać każdego ze zdjęć, chodzi o fakt, aby biznes był aktywny i chociaż co jakiś czas, dało się złapać interakcje z nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Community Manager

Dodano w Menyoo Maker, Graphic Maker, Video Maker punkty:
 

Spoiler

5. Zezwala się na zapłatę fotografom w biznesach/spółkach (jeśli są pod panelem grupy) jeżeli wykonują to tylko i wyłącznie na potrzeb projektu - zdjęcia do promocji itp. - nie znaczy to, ze można robić zlecenia na menyoo dla osób prywatnych będąc pod jakimś panelem.

6. Pod panelem studia fotograficznego może być więcej niż jedna osoba, nie mniej jednak nie możne to więcej niż trzy osoby.

7. Limit 400 tysięcy jest traktowany jako na "osobę'". Jeżeli pod panelem fotograficznym będą dwie osoby, biznes będzie mógł miesięcznie wygenerować 800k, ale z podziałem na dwie osoby. Przekręty dodawania osób pod panel tylko i wyłącznie, aby zarobić więcej dla siebie poza limit będą karane blokadami postaci.

8. Zezwala się pobrać opłatę bez odgrywania IC, jeżeli chodzi o zdjęcia typu Selfie pod LifeInvader. Nie trzeba odgrywać każdego ze zdjęć, chodzi o fakt, aby biznes był aktywny i chociaż co jakiś czas, dało się złapać interakcje z nim.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w 3. Biznesy --> Spoty Organizacji

Prosimy o zapoznanie się.

Spoiler

1. Organizacje przestępcze mają możliwość stworzenia maksymalnie dwóch biznesów o dowolnym typie poza limitem określonym w temacie zapotrzebowania. Taki biznes wówczas określa się spotem organizacji.

2. Freelancerzy mają możliwość stworzenia jednego biznesu o dowolnym typie poza limitem określonym w temacie zapotrzebowania. Biznes freelancera działa jednakowo jak spot organizacji.

3. Spoty organizacji są traktowane jak normalne biznesy, w związku z tym ich aktywność jest weryfikowana tak samo jak zwykłych biznesów. Weryfikacja będzie odbywać się na podstawie ilości duty, ilości ofert oraz tematu (uzupełnianie tematu nie jest obowiązkowe).

4. Jeśli organizacja posiada już swój własny spot (w ilości dwa), każdy kolejny biznes będzie wliczał się w normalny limit biznesów. 

5. Dodatkowy slot dla organizacji (z puli dodatkowych 5 slotów) może być dodany tylko organizacjom oficjalnym i wyłącznie za zgodą opiekunów obu stref, oraz nienagannej aktywność dwóch pozostałych slotów/spotów.

6. W przypadku, gdy postać lidera biznesu zostanie zabita lub organizacja, do której postać lidera należała, trafi do archiwum — spot zostaje zamknięty, a panel grupy usunięty.

7. W przypadku śmierci bądź odejścia lidera spotu z organizacji biznes może przejść pod wyznaczoną osobę z organizacji przestępczej, na tych samych zasadach. Jeżeli w ciągu 24h od śmierci lidera nie zostanie wyznaczony jego następca — biznes trafi do archiwum bezpowrotnie.

8. Spot organizacji o typie warsztatu samochodowego będą otrzymywać na start pakiet kategorii do tuningu, jakim będą: Sedan, Couple do $ 100.000.

9. Po czasie będzie możliwe dobranie kategorii dodatkowej bez limitu, zależnie od prowadzenia warsztatu i jego aktywność.

10. Zastrzegamy sobie możliwość dodania kategorii bez limitu dla warsztatów np. motocyklów dla organizacji klubu motocyklowego, jeśli uznamy to za potrzebne.

11. Tylko za zgodą opiekunów możliwe jest przemianowanie biznesu ze spotu na biznes cywilny, wliczając się jednocześnie w limit zapotrzebowania.

12. Spoty Organizacji otrzymują payday w wysokości $2000 (tak samo jak regularnie biznesy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Zmiany w 6. Menyoo Maker, Graphic Maker, Video Maker

Spoiler

3. Maksymalna kwota miesięczna, za jaką można wykonać zlecenia prywatne to $500.000.

4. Spod limitu wyjęte są wszelkie współprace z biznesami, spółkami czy projektami z branży (również celebryci).

8. Limit 500 tysięcy jest traktowany jako na "osobę'". Jeżeli pod panelem fotograficznym będą dwie osoby, biznes będzie mógł miesięcznie wygenerować $ 1.000.000, ale z podziałem na dwie osoby. Przekręty dodawania osób pod panel tylko i wyłącznie, aby zarobić więcej dla siebie poza limit będą karane blokadami postaci.

 

ka6i, miami i mafineeek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano w 1. Ogólne postanowienia:

Spoiler

26. Limit osób pod panelem w grupach organizacji prywatnych wynosi 20 osób.

Dodano w 3. Projekty IC:

Spoiler

13. Widoczność tagu grupy nad głową posiadają projekty, które są widoczne pod /biznes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano w 1. Ogólne postanowienia:

Spoiler

27. Projekty będące częścią Strefy Cywilnej mają zakaz narracyjnego odgrywania ochrony w obrębie swojego projektu podczas eventów rozgrywanych In Character nie mając fizycznie zapewnionych do tego środków.

 

mstrk, Furix, Madziula i 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin