Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[14.02][Astaroth Records][ALBUM] Soul Evisceration - Self Diagnosis: Fathomless Dark LP


Meph

Rekomendowane odpowiedzi

 **Dnia 14 lutego od samego ranka w sklepach internetowych, stacjonarnych oraz na serwisach streamingowych pojawił się najnowszy album zespołu Soul Evisceration - Fathomless Dark. Jest to tak zwany Long Play - zawierający w finalnym rozrachunku 11 utworów, w tym dość mocno rozbudowane intro instrumentalne. Sam zespół od pewnego czasu zapowiadał w mniej lub bardziej tajemniczy sposób jego nadejście. Ponadto jego konstrukcja i dobór utworów są dość specyficzne - zaczynając od lżejszych brzmień, stopniowo idąc w coraz bardziej chaotyczne i brutalne utwory, aż do momentu kulminacji i nietypowe dla Soulsów tytułowego Fathomless Dark, które jest połączeniem black metalu i grindcore. Dla bardziej wtajemniczonych i śledzących poczynania artystów, od razu przyjść do głowy może fakt iż utwór jest swoistym powrotem do korzeni dla Eelisa Forsberga, który na początkach swojej kariery w innych zespołach grał właśnie wcześniej wspomniany grindccore.**

 

l2WdDtP.png                             VcCILNc.png

 


**Album dostępny jest w dwóch szatach graficznych - pierwsza z czarnym tłem, mroczniejszym zamyslem sugerującym chaotyczną stronę albumu. Na okładce widnieje jedynie napis "Fathomless Dark". W środku znajduje się zaś płyta z białą szatą graficzną. W drugim przypadku albumu jest to grafika z białym tłem wskazująca na spokojniejszą i bardziej ułożoną część albumu, pojawia się jedynie tytuł "Self Diagnosis" - wewnątrz zaś znajduje się płyta z ciemną szatą graficzną. Standardowe wydanie zawiera jedno z dwóch wydań pod kątem graficznym.**

h1zkF0o.png

**W przypadku wydania Deluxe albumu w paczce znajdują się płyty w obu szatach graficznych - obie podpisane przez aktualnych członków zespołu, ponadto komplet naszywek zespołu wydanych bezpośrednio i tylko i wyłącznie pod wersję Deluxe albumu, niedostępnych nigdzie indziej. Kolejnym interesującym elementem jest zapalniczka z logotypem i logiem zespołu, pada także nawiązanie do ich korzeni - czyli EP Soul Introduction. Następnym elementem zestawu Deluxe jest bluza - dostępna w 2 wariantach do wyboru, w wersji unisex i wielu dostępnych rozmiarach. Dodatkowym smaczkiem mogą być także utwory z albumu w wersji instrumentalnej.**

O99Z1Gi.png

**Zapalniczki dołączone do paczki to zapalniczki benzynowe, wykonane z solidnych materiałów, z naniesioną i dobrze zabezpieczonymi grafikami dotyczącymi zespołu - logiem i logotypem. Są dostępne jedynie w jednym niezmiennym wariancie, niedostępnym w takiej formie w żadnym innym sklepie czy sprzedaży - jest to produkt przeznaczony jedynie na wydanie Deluxe Albumu.**

mVyH8m8.png

**W wydaniu Deluxe jak wcześniej wspomniano - dostępne są również naszywki zespołu, nawiązujące do albumu i wydarzenia zapowiadającego album - Join The Ritual. Pojawia się także nowe logo z wariantem tekstowym zespołu, a także 4 egzemplarze z wizerunkami członków zespołu oraz logiem - pojawiają się na nich takie osoby jak Fehu Skarsgard, Eelis Forsberg, Cecilla Morgan czy Noah Alexander**

GyAhJb8.png

**W zestawie znajduje się także jedna bluza w możliwych czterech wariantach do wyboru. Jest to bluza unisex dostępna we wszystkich rozmiarach. Dwa warianty w kolorze czarnym, dwa w kolorze białym - każdy wariant kolorystyczny posiada jedną wersję bardziej standardową a także z okładką albumu. Sama bluza wykonana jest z solidnych materiałów w lokalnej firmie z Los Santos - ciężko przyczepić się do czegoś pod samym kątem produkcyjnym. Czy jest to zadowalający dodatek do wersji Deluxe? Kto wie, jednakże zdecydowanie bluza może cieszyć bardziej niż koszulka, która miała miejsce przy poprzednim albumie zespołu.**

2a8GHOf.png

((Dla osób, które zakupiły wersję Deluxe i chciałyby w jakiś sposób użyć bluzy w menyoo, etc -rzucamy modyfikację. Click))

((Każdy kto zakupił w temacie album w wersji Deluxe może zgłosić się po odbiór przedmiotu narracyjnego i zapalniczki bezpośrednio w grze))


**Album rozpoczyna się wcześniej wspomnianym intro - rozbudowany, stawiającym na zmianę sekwencji, rytmu oraz samego charakteru, wprowadzając słuchacza w cały schemat albumu. Brzmienia instrumentalne pozbawione szaleństw wokalnych także posiadając pewien urok, opowiadając słuchaczowi historię przy wykorzystaniu jedynie dźwięków zamiast słów. Biorąc pod uwagę także skalę doboru utworów pod kątem chaotyczności - czy sam podkład instrumentalny wyzbyty wokalu nie jest najbardziej harmonijny, spokojny i spójny? Wiele może wskazywać iż w taki sposób do sprawy podchodził również sam zespół. Utwór został okraszony o visualizer i wrzucany w streamingi w takiej formie - visualiser zaś posiada najbardziej intensywne barwy ze wszystkich.**

0. Intro: Earth's Vanity

 

 


**Utwór numer jeden w stosunku do pozostałej twórczości Soul Evisceration jest powolny, melancholijny i wręcz depresyjny. Zachowana nutka mroku w podkładzie oraz akcentowane wokalnie, przy jednoczesnym głosie wyrażającym ból i stratę. Kontrowersyjny utwór, który był pierwszym etapem prac nad krążkiem, wypuszczony pół roku wcześniej, stopniowo powodując coraz większe zaciekawienie. Kawałek może wpaść ucho nawet przeciętnemu słuchaczowi ze względu na swój miarowo łagodny klimat, pozbawiony krzyków, growlu czy screamu**

1. Barren Wasteland

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Z dala od światła, w objęciach ciemności
Zatopieni w głuchnących milknących dźwiękach
Pozostawieni ku zapomnieniu i nicości
Bez nazwisk i bez żadnego zrozumienia *1

Gdy efemeryczność życia upływa potokiem wśród nocy
Ostatni raz wyruszyli w swej podróży do grobu
Stawiając swe życie na szali, sięgając do broni
Pozostawieni bez opcji i bez swojego domu *2

Więc wyruszyli w tą samobójczą podróż
Tak, wyruszyli w tą samobójczą podróż

Puste ścieżki, niegdyś przepełnione głosami
Zakurzone wnętrze, zapomniany relikt przeszłości *3
Ofiary świata, skazańcy pozbawieni twarzy
Wytykani ku ludności, choć wciąż anonimowi *4

Księżyc otoczony gwiazdami oświetlał tę tragedię
A jego jasny blask muskał szkarłatną krew
Dusza upłynnia się w powietrze, krew wchłania w glebę
Czy śmierć jest początkiem? Czy to wieczny sen?

Więc wyruszyli w tą samobójczą podróż
Tak, wyruszyli w tą samobójczą podróż

Ich zamknięte oczy zastał blask dziennego słońca
Nie akcentując zniknięcia kolejnych z jednostek *5
Nocą stąpali pewnie, patrząc w oczy śmierci do końca
Do momentu aż ostatecznie zgasł ich płomień

Osądzeni bez sądu, wciśnięci w ramy przypuszczeń
Ocenieni ich końcem, nie pokonaną drogą *6
Niezdolni do obrony, jako niespokojne dusze
Walcząc o to co kochają, codziennie na nowo *7

Więc wyruszyli w tą samobójczą podróż
Tak, wyruszyli w tą samobójczą podróż

I każdy kolejny dzień to bezdenna studnia samotności
Wyschnięta i niemożliwa do kolejnego napełnienia
Nie odbijając już światła tych bezsennych nocy
Nigdy nie będzie poprawy, nic się już nie zmienia

Na tym jałowym pustkowiu nie pojawi się znów życie
A pustka ustępuje poczuciu marazmu i melancholii
Jednak wspomnienie nigdy nie zaniknie
Choć jedynym dowodem życia są groby

Więc wyruszyli w tą samobójczą podróż
Tak, wyruszyli w tą samobójczą podróż

Pożegnaliśmy wasze gasnące światło
Nadeszło zaćmienie, odbierające blask gwiazdom
Pożegnaliśmy wasze gasnące światło
Nadeszło zaćmienie, odbierające blask gwiazdom

Czy wyruszysz dalej razem z nimi?
Czy kolejna osoba dołączy do tego marszu szaleństwa? *8
Czy może choć raz uda się powstrzymać ten koniec?
Wyciągając kolejną duszę przed upadkiem do cienia *9

Czy będziemy zdolni by pozwolić im finalnie odejść?
Złudnej iluzji uchwytności ich krótkiego istnienia
Pozostałym duchowym śladzie po tragicznej śmierci
Czy kiedyś poznamy powód waszego cierpienia?

Nie znam odpowiedzi

 

*1 - Nawiązanie do podawania samej pierwszej litery nazwiska w przypadku podejrzanych
*2 - Zakłada, że 3 z Hornbills zrobiła atak z ostateczności, zapewne świadomi, że umrą niezależnie co zrobią, tym bardziej po rzekomej śmierci Sixtena L. w Dunes, które stanowił wręcz dom dla grupy
*3 - Zapewne nawiązuje do Dunes, które zostało całkowicie zamknięte. Z miejsca pełnego życia stało się puste, zakurzone i martwe tak jak jego właściciele.
*4 - Ponownie wskazuje na anonimowość podejrzanych i sprowadzenie ich życia jedynie do roli terrorystów pozbawionych twarzy, nazwiska czy tożsamości
*5 - Uderzenie w branże i media, zarówno w kontekście sprawców ataku jak i ofiar ataku. Temat został publicznie przemilczany tak jakby nie istniał, gdy dużo głupsze zdarzenia były trąbione w social.
*6 - Nawiązuje do działań policji, która niewiele zrobiła w wyjaśnieniu sprawy. Brak poznania motywu, zbadania poważnej sprawy, próby publicznego zrozumienia sprawców lub wskazania co było przyczyną tak tragicznego zajścia,. by w przyszłości móc przeciwdziałać takim zdarzeniom lub ukarać osoby współwinne.
*7 - Dotyczy teorii istnienia dusz i ich pozostawania dalej w świecie żywych o ile zginęły w tragiczny sposób przy nasilonych negatywnych emocjach
*8 - Ewidentne nawiązanie do samobójstwa Ariana Bootha podczas ceremonii pogrzebowej wspomnianej czwórki - Sixtena L., Demi F., Karamana H., Sue S.
*9 - Uzewnętrznienie lęku wokalisty Eelisa Forsberga przed utratą kolejnej ważnej dla niego osoby przez serię tragicznych zdarzeń, które uruchamiały kolejne wydarzenia.

 


**Lżejsze brzmienia, czysty wokal przez znaczną część utworu - to pewnie cechy, które rzadko kiedy utożsamiane są z Soul Evisceration, tym bardziej z tekstem, który wchodzi w zdecydowanie inne sfery niż dotychczas. Addicted to Escape można uznać za bardziej personalny i osobisty utwór ze strony Fehu "Pandory" Skarsgard, przy jednoczesnym zachowaniu odmiennej i mniej chaotycznej struktury samego kawałka. Druga pozycja na albumie tym bardziej może być więc celowym wyborem, stopniowo rozwijając utwory i dodając nutki pikanterii refrenami. Powolny stopień zmieniania brzmień i tematyki, który nadal jest zachowany w lżejszej formie, odpowiedniej dla przeciętnego, dość spokojnego słuchacza.**

2.  Addicted to Escape 

 

bumm5Yl.png

 

Spoiler

Twoja walka ciągle trwa
Trucizna w Twojej krwi gra
Kolejny gram, a może dwa
Głowa ma już dość
Chcesz znów im uciec
Tym myślom co
Chcą skrócić twoje dni

hey
Mój diable, czy wesprzesz mnie?
Czuję znowu ten stan
Chcę by wiecznie trwał

Czy ten problem we mnie tkwi, diable?
Czy ten problem to ten świat?
Mimo strachu wciąż w to brnę
Czy ten problem we mnie tkwi?

Znów ciało boleśnie Cię zdradza
Jak i Ty, aniele, dorosłam zbyt wcześnie
Nie wiemy, czy przeżyjemy znów noc
Uciekamy w tą truciznę
Licząc, że coś zmieni się
Morderczy strach
Co zmienia życie w proch

Mój diable, czy wesprzesz mnie?
Czuję znowu ten stan
Chcę by wiecznie trwał

Czy ten problem we mnie tkwi, diable?
Czy ten problem to ten świat?
Mimo strachu wciąż w to brnę
Czy ten problem we mnie tkwi?

Czy ten problem we mnie tkwi, diable?
Czy ten problem to ten świat?
Mimo strachu wciąż w to brnę
Czy ten problem we mnie tkwi?

Czy ten problem we mnie tkwi, diable?
Czy ten problem to ten świat?
Chcę by wiecznie trwał…

Mimo strachu wciąż w to brnę
 

 


**Ponowne szaleństwo siwowłosej Fehu "Pandory" Skarsgard na wokalu - ponownie w jednym z bardziej ułożonych utworów na całym albumie. Utwór posiada w tekście sporo nawiązań do popkultury i jednego z głośniejszych tworów ostatnich lat. Sam utwór posiada już pełną mocniejszą warstwę wokalną w przeciwieństwie do pozostałych utworów dotychczas, całość doprawiona zaś została nieco ostrzejszymi brzmieniami także w zakresie instrumentalnym. Utwór otrzymał visualiser, ten zaś względem numeru 0 oraz 2 wydaje się posiadać mniej intensywną saturację w zakresie kolorów.**

3. Royals of Ashes

 

bumm5Yl.png

Spoiler

To uderza niczym grom
Polegasz w walce o żelazny tron
Twój ozor wciąż mieli
Wciąż ten głos wrzeszczy – poddaj!
Czy masz już dość?
Coraz mocniej czujesz -  nie masz praw
Brakuje Ci szlachetnej krwi?
To już ognia czas

Niech ich wzrok drwi
Mam ogień w krwi
Nie będę jak lew
Jam niczym Daenerys, duch smoka we mnie tkwi

Żyjemy w wiecznej walce
Z popiołu
Do popiołu
To nie jest kres
Odrzućmy ból
Byś się poczuł jak życia król

Czy masz już dość?
Coraz mocniej czujesz -  nie masz praw
Brakuje Ci szlachetnej krwi?
To już ognia mego zew

Niech ich wzrok drwi
Mam ogień w krwi
Nie będę jak lew
Jam niczym Daenerys, duch smoka we mnie tkwi

Niech ich wzrok drwi
Mam ogień w krwi
Nie będę jak lew
Jam niczym Daenerys, duch smoka we mnie tkwi

 


**Był utwór o dość specyficznym i osobistym wybrzmieniu ze strony Fehu Skarsgard? Nadszedł i czas na samego Eelisa Forsberga. Utwór można w wielu fragmentach odnieść potencjalnie do jego etapu służby w armii i pobytu na misji. Same brzmienia w utworze są już nieco bardziej chaotyczne i ostre, chociaż nadal tempo i rytmika nie wchodzą na poziom znany z wielu uprzednich utworów zespołu z poprzednich albumów. Na samym visualiserze widać także proces wykorzystywania coraz mniejszej saturacji, ograniczonej kolorystyki. Sam wokalista także sporo działał w aspekcie swojego głosu podczas utworu jak i chórków w tle na refrenie.**

4. Legion

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Wznosimy te słowa z płonącym uciskiem w gardle!
Najwspanialszy z wspaniałych, niosący prawdę!
Malunek na ciele w wypalonych ogniem znakach!
Jestem Legionem, jest nas wielu wewnątrz jednego ciała! *1

Mówię głosami wielu, tych, którzy nienawidzą!
Językiem tych skazanych na nicość!
Milion grzechów, setki agonalnych odczuć!
Nasza prawda jest ostrą bronią, którą głoszę wolę Bogów! *2

Więc pożywcie się na mym ciele!
Czarne płomienie! Czarne płomienie! *3
Umocnijcie mnie w tej wierze!
Dusze, których jestem pełen!
Czarne płomienie! Czarne płomienie!
Niech stosy sięgną podniebny bezkres!

Podążamy wszyscy za Twym głosem!
Krok za krokiem, jednym pustym ciałem!
Pożądając grzechu z każdym kolejnym słowem!
Oświetl nasze obłąkane dusze swym potępionym światłem!
Poprowadź nas do mistyczności podziemnego świata!
Bez głosu, bez formy, bez ciała! *4

Jesteśmy potępieni, przeklęci na wieczność!
Skazani za ciekawość, pragnienia i wierność!
Podążamy pewnym krokiem ku płomieniom!
Śmierć to nasze jestestwo! *5

Więc przybądźcie!
Więc przybądźcie!
WIĘĆ PRZYBĄDŹCIE!

To ciało pomieści kolejne z oskarżonych dusz!
Jestem domem dla wielu, głosicielem cudzych słów! *6
Podążymy razem w tym ostatnim marszu!
Osiągając zbawienie wśród cudzych flaków!

Stosy sięgają podniebny bezkres!
Czarne płomienie! Czarne płomienie!
To nasze ostatnie duchowe zwierzenie!
Trucizna sączy ziemską glebę!
Czarne płomienie! Czarne płomienie!
Podążymy jako Legion na zgubienie! *7

 

1. Nawiązanie do zbioru demonów - Legiona, czyli wielu pod jednym ciałem.
2. Wskazanie znaczenia broni jako argumentu przy wskazywaniu innym swoich prawd. Uderzenie bezpośrednio w politykę i religie. Potencjalne nawiązanie do armi
3. Czarne płomienie to nawiązanie do czarnych świec, symbolizujących śmierć i cierpienie - żałobę
4. Bez głosu, bez formy, bez ciała - oznacza wieczność i wchodzi w znamiona mistycyzmu, a jednocześnie bardziej przyziemnie także zapomnienie. Może nawiązywać do śmierci i zaginięcia, pozostają na zawsze nieodnalezionym, zaginionym
5. Możliwe nawiązanie do wojska i przeznaczenia żołnierzy, czyli zabijanie wrogów lub umieranie z ich ręki. Poniekąd wpisuje się to w byt i zadanie żołnierza
6. Ponowne nawiązanie dla Legiona i potencjalnego opętania przez niego. Jednocześnie może także oznaczać wskazanie na problem dotyczący samej armii, która miejscami przewija się w utworze. Głos dla weteranów, którzy przeżyli konflikt i poznali go od środka.
7. Podążać wielu jak jednym ciałem - może dotyczyć jakiejś jednostki wojskowej, razem ruszającej na front pomimo bezpośredniego bardziej łatwego do wyłapania nawiązania do Legiona.
8. Między wierszami można dostrzec ogólne nawiązania do wojska, służby i konfliktu zbrojnego, choć nie bezpośrednie. Tezę może wzmagać fakt, że sam wokalista Soul Evisceration służył w armii a także stacjonował poza USA w kraju gdzie trwał konflikt

 


**A Little Note To Friend stanowi kolejny etap rozwoju albumu w kierunku bardziej chaotycznych i mocniejszych brzmień, nadal jednak zostając w dość stonowanym tonie - zarówno tekstowo jak i muzycznie. Sam tekst może wskazywać na personalne odniesienie do nieznanego podmiotu ze strony wokalistki - Fehu Pandory Skarsgard. Czy to forma rozliczenia? Kto wie, niemniej trzeba przyznać, że włożona w to energia i agresja na pewno znajdą odbiorców identyfikujących się bezpośrednio z tematem, odnosząc to do swoich własnych przemyśleń i przeżyć**

5. A Little Note to Friend

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Żal wylewam na pergamin krwią
Te głosy w mojej głowie, które ciągle drwią
Czuję Twój strach
Tu nie ma Twych praw
Znów śmierć się droczy
Czuję jej paskudną woń
Przygotuj broń

Dziś staniemy znów w krwawym boju
Czemu zdradziłeś, by być mi jak wróg?!
Po co kurwa był nam cały ten trud?!
Po triumfie na oczy położę Ci monety

Czuję Twój strach
Tu nie ma Twych praw
Znów śmierć się droczy
Czuję jej paskudną woń
Przygotuj
Przygotuj broń

Zdradliwa, zdradliwa
Każda obietnica z Twoich zgniłych ust
Zdradliwa, zdradliwa
Każda nasza chwila co była mi jak miód

Byłeś mi kurwa jak brat
Ja Ci będę jak kat
Sprawię, że agonia
Będzie wiecznie trwać
Podtrzymam Ci puls
Żywy trupie
Niech nasz taniec trwa

Zdradliwa, zdradliwa
Każda obietnica z Twoich zgniłych ust
Zdradliwy, tu twój grób
To Twój kres trupie
To nasz kres

Czuję Twój strach
Tu nie ma Twych praw
Znów śmierć się droczy
Czuję jej paskudną woń
Przygotuj broń
Przygotuj broń
Zdradliwy, zdradliwy
Tu Twój grób

 


**Primal Flames stanowiło jedną z zapowiedzi albumu. Jednocześnie jest to utwór przechylający szalę brzmień coraz bardziej w stronę obsesji i chaosu. Sam tekst także podnosi znów dość mroczniejsze tematy i niebezpośrednie nawiązania do przyczyno skutkowości. Całość została także okraszona teledyskiem podsumowującym dłuższy etap działalności samego zespołu na przestrzeni ostatniego roku. Utwór mocno przypomina stylistyką te, które pojawiały się na uprzednich płytach Soul Evisceration, sam tytuł także może wskazywać na odniesienie się do odległej przeszłości - w tym prawdopodobnie do początków zespołu.**

6.  Primal Flames

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Splugawienie pełza głęboko w każdym z nas
Płynie w strumieniach krwi *1 
Szaleństwo zrodzone w ciszy i apokaliptyczne sny
Zakopany pod ziemią, zaczynając powoli gnić
*2

Nieskazitelna tajemniczość połączona z grzechem
Nieśmiertelność w zamian za oddane bezwartościowe serce

Pożądam chaosu a nie wiecznej pamięci i chwały!
Splugawiony, krwawy, oszalały, zakopany!

W tych oślepiających i szalejących przedwiecznych płomieniach
Pośród wieków, tysiącleci i świadomości umarłych milionów *3
Chcę nabyć jedną cenną naukę
By stać się pierwotnym ludzkim strachem! *4
Splugawiony, krwawy, oszalały, zakopany!

Ryk szalonego amoku...
Czy słyszysz go z oddali?
To wezwanie do czynów i krwawej zbrodni
Ostateczny szał, w którym zostaniesz poświęcony!
Przeorane oczodoły, wycięte narządy, oderwane fragmenty twarzy! *5

Pierwszy krzyk jaki usłyszysz to ten Twej matki
Przeraźliwe połączenie ekstazy i bólu
Urodzony jako żywy, choć od dawna jesteś martwy *6
Krzycz podczas rzezi, powiększając liczbę trupów!

W tych oślepiających i szalejących świętych płomieniach
Wypalających w sercu pierwotny kalający grzech
Nabywamy jedną cenną naukę
By stać się legionem niosącym zagładę!
Splugawieni, krwawi, oszalali, zakopani!

Przepowiedzeni przez proroków z zamierzchłych czasów
Zrodzeni z narastającego społecznego szału
Z przelanej przez setki lat krwi, z głębokiego strachu
Czy już pamiętacie?
Że wszelkie zło stworzone jest cudzymi czynami *7

Splugawieni, krwawi, oszalali, zakopani!
Dążący do ostatecznego czynu swego szaleństwa
Nadszedł dzień by zabijać i umierać

*1. Wcześniej wspomniane splugawienie może oznaczać ludzką brutalność, predyspozycje i skłonności gatunku. Zapewne nawiązanie do tzw. efektu lucyfera.
*2. Szaleństwo i apokaliptyczne sny mogą być przedstawione jako efekt zamknięcia podmiotu w trumnie pod ziemią przy klaustrofobii. Silne traumatyczne doświadczenie "w ciszy" - czyli samotnie - może wpływać na intensywny rozwój innych przypadłości psychicznych - w tym schizofrenii. Forma zakopania osoby splugawionej może również oznaczać formę pozbycia się zwłok.
*3. Przedwieczne płomienie mogą być tłumaczone dwojako - w jeden sposób jako pierwotne źródło lęku ludzi zanim okiełznali ogień i zaznajomili się z nim. Z drugiej strony, traktowane jako dawne bóstwo z założeniem iż świat ma swój początek od ognia - chaotycznego, szalonego.
*4. Czyli być strawionym przez płomienie i stać się ich częścią, tudzież zostać symbolem śmierci - czyli pierwotnym lękiem każdego człowieka.
*5. Możliwe nawiązanie do form uboju rytualnego z wykorzystaniem narządów do danych sekwencji. Przeorane oczodoły mogą symbolizować zamknięcie oczu na wieki przed światem niematerialnym. Pozbawienie kogoś nieśmiertelności, zbezczeszczenie go.
*6. Możliwe nawiązanie do osób, które oszukały śmierć, tudzież pragną jej a przez to są jeszcze bardziej podatni na manipulację i brutalizację swoich działań - dla przykładu, wszelkie zamachy prowadzone przez osoby, które finalnie popełniają samobójstwo, planując taki przebieg wydarzeń od początku, pragnąc zabrać ze sobą jak najwięcej ofiar.
*7. Nawiązanie iż każde zło ma swoje podłoże, a wielokrotnie jest ono budowane i rozwijane za sprawą zachowań osób trzecich, które pchają jednostkę do jeszcze większego ekstremizmu swoich działań dla osiągnięcia jakiegokolwiek rezultatu. Założenie iż akcja -> reakcja ma miejsce w przypadku wystąpienia w ludziach "zła", a wielokrotnie to zło jest wynikiem społeczeństwa. Ponadto forma "cudzymi czynami" wskazuje również na wyparcie winy siebie samego przez każdą osobę, przerzucając winę na resztę ogółu.

 


**Wbrew tytułowi, kolejny utwór, który wyszedł za sprawą zabawy wokalnej Fehu Skarsgard jest pod kątem tekstu znacznie agresywniejszy niż poprzednie, w tym także postawiono na mniej specyficzne brzmienia i zabiegi muzyczne, tworząc zdecydowanie więcej zamieszania i chaosu pod kątem montażu, podkładu czy samego wokalu artystki. Na pewno wierni fani mogą zauważyć znaczące różnice względem utworów Fehu, nawet na tym samym albumie. Sam visualiser posiada już bardzo mało intensywne kolory, sugerując popadanie w coraz większą bezdenną ciemność.**

7.  Settlement Time
 

bumm5Yl.png

Spoiler

To pożogi czas
Otrzyj z łez swą twarz
To życiowy test
Na rozkaz – skacz.
Płuca toną w twej krwi

Otwieram agonii rdzawe drzwi
Śmierć dziś drwi, dziś zmierzch zdrajców
Poczuj ten bolesny wrzask, 
Czarnych płuc trzask
Blednie w oczach blask

Rzucam na nich cień
Twej agonii schemat zgłębię
Niczym nowotwór Cię gnębię
Rozrywam niczym harpie

Śmiertelników dręczyciele
Otrzyj z łez swą twarz

Otwieram agonii rdzawe drzwi
Śmierć dziś drwi, dziś zmierzch zdrajców
Poczuj ten bolesny wrzask, 
Czarnych płuc trzask
Blednie w oczach blask

Twój żołądek wypluwa treść
Infekcja postępowa, żryj tę ciecz
Módl się, bój się – męcz się, męcz
Przygotowałam Ci grób

Śmiertelników dręczyciele
Otrzyj z łez swą twarz
Śmiertelników dręczyciele
Płuca toną w twej krwi
To życiowy test
Na rozkaz – skacz.
Płuca toną w twej krwi

 


**Nadchodzą więc i ostatnie pozycje na liście. Kolejną z nich jest They Feast On My Eyes okraszone teledyskiem z wydarzenia Join the Ritual. Same brzmienia są dość agresywne i mają mocny rytualny wydźwięk w swoim tekście, wplątując w nim także inne mniej lub bardziej ciekawe nawiązania. Sama rytmika także jest szybsza niż w większości utworów, tym samym słychać i przyśpieszenia samej gry i nieregularne tempo w całości. Okazanie kolejnego etapu dążenia do szaleństwa względem poprzednich utworów, coraz głębsze popadanie w mroku.**

8. They Feast on My Eyes
 

bumm5Yl.png

Spoiler

Słodkość istnienia pochodzi ze śmierci i spaczenia!
Zatruty sztylet penetruje wnętrze mego serca!
Moja krew staje się najbrudniejszą z krwi! 
Stężenie śmierci przepływa wzdłuż mych żył! *1
A ja zamykam oczy w ekstazie śmierci!

W mroku szepczę jedynie odwrócone prawdy! 
Podaję mroczną wizję przyszłości gotowym by zabić! *2
Mrok żeruje na mej wizji, odbierając mi ciało i wzrok!
Przetaczająca się trucizna powoduje powolny zgon

Moja krew staje się czarna i piekielnie gęsta!
A każde cudze słowo wypowiedziane mymi ustami to męka! *3
Wyciągam z niej piękną agonię, ostateczny trans!
Ona nieustannie musi trwać!
Pod iluzorycznym tańcem mięśniowych spazm! *4

Krew sączy się wraz z wiedzą z mych zatrutych ran!
Synowie węży, dziś ponownie jestem wśród was!
Napełniam kielichy najczarniejszą z cieczy!
Musicie ją spożyć, już nie ma ucieczki

Smakuje mej krwi, która nie należy już do mnie! *5
Ofiarowuję jej sekrety i mistyczność również Tobie!
Diabelska krew, przekleństwo pierwotnego zbawienia!
Wymazany sigilem zniszczenia

Podejdźcie bliżej, poczujcie fragment boskości w sobie!
Trawieni ogniem! Trawieni ogniem! *6
Ciało jest jedynie pustym naczyniem!
Więc oddajcie się przeklętemu, w jego imię!

Palące grzechy i strach prowadzi mnie do podziemi!
Skalane ciało podąża się za cudzym rozkazem!
Pragnę poczuć spokój i doznać chłodu tej ziemi!
A przez moją śmierć, żyć już na zawsze! *7

Moja krew staje się czarna i piekielnie gęsta!
A każde cudze słowo wypowiedziane mymi ustami to męka!
Stoję dziś przed wami w tych płomieniach!
Nie chylę się ku śmierci, lecz powoli umieram! *8
Pod iluzorycznym tańcem mięśniowych spazm!

 

*1. Może oznaczać formę rytualnych działań, samookaleczenie lub też samobójstwo. Niemniej, pozostały tekst pozwala wierzyć iż nawiązuje to do formy rytualnej.
*2. Odwrócone prawdy często wypowiadane są przed demony próbujące oszukać ludzi. Podmiot może sugerować iż jest pod wpływem sił nieczystych lub w ich władaniu, jednocześnie kierując innymi ludźmi. Można odnieść pewne wrażenie nawiązania do Charlesa Mansona. 
*3. Wskazanie iż słowa padające z ust podmiotu nie są jego własnymi, a wymuszonymi na nim przez ogromny ból. Możliwe iż forma przymusu może uderzać w nieleczoną schizofrenię paranoidalną.
*4. Iluzoryczny taniec mięśniowych spazm to nawiązanie do dziwnych, "opętanych" ruchów ciała. Skurcze i rozkurcze mięśni powodujące dzikie wierzganie. Możliwe do wystąpienia przy atakach w poszczególnych chorobach psychicznych
*5. Sugerowanie iż mimo świadomości, ciało nie należy już do podmiotu.
*6. Prawdopodobnie nawiązanie poprzednich sekwencji do czarnej magii, za której podejrzenia palono na stosie. Możliwe ponowne nawiązanie do ognia jako pierwotnego bóstwa.
*7. Drastyczny obraz śmierci, który zostanie opowiadany i przekazywany dalej, tworząc legendę, która przetrwa setki i tysiące lat. Pomimo śmierci, zostając w głowach i przekonaniach ludzi, wpływając na nich.
*8. Wskazanie na brak strachu przed śmiercią pomimo jej nieuchronności i bliskości. Możliwe iż jest to nawiązanie do osoby pragnącej swojej śmierci.

 


**Zdecydowanie najbardziej brutalny utwór pod kątem lirycznym, uderzając w cały proces masakrowania zwłok, symbolizując kompletne szaleństwo i pozbawienie jakichkolwiek hamulców. Rytmika i tempo wokalu jest mocno specyficzne i nierówne, dodając jeszcze bardziej chaotycznego brzmienia i znaczenia dla utworu. Można uznać iż to moment kulminacyjny całej przeprawie do bycia obłąkanie złym. Sam visualiser także mocno wskazuje na mocne zacienienie i pozbawienie barw, symbolizując finalnie pełne zanurzenie się w odmętach ciemności.**

9. Torrent of Blood

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Otwarty!
Rozrywam flaki ku ekstazie śmierci! *1
Nacinam tkankę mięsa, by dostać się do trzewi!
Wędrując wśród żerujących larw!

Otwarty!
Twoje umierające serce wydala litry posoki!
Ćwiartując je oddzielam komory!
Bezwładne ludzkie zwłoki *2

Upijam krew zasłaniającą widok wnętrzności!
Jednym szybkim ruchem docieram do aorty!
Kolejna kąpiel z krwi nadchodzi!
Rozerwane gardło, skalpel w dłoni!

Niebieska skóra staje się zimna jak lód!
Oczy wchodzące w biel wykrzywione w strachu!
Gniją od środka, gdy zamarł w nich ból! *3

Rozbijam czaszkę by ujrzeć Twój mózg!
Fałdy zanikają w krzepnącej metalicznej krwi!
Rozdzielam go na pół, realizując swe krwawe sny! *4

Na tym truchle lęgną się już muchy, choć to dopiero początek!
Uwydatniam oczy, pozbywając się bladych powiek!
Ucinam sztywny język, rozkoszując się jego mięsistością!
Wyrywam zęby, zostaną mi wieczną piękną ozdobą! *5

Tnę dziąsła aż do kości!
Po raz kolejny profanując zwłoki!
Wyrywam połamaną szczękę!
Wycinam policzki, odsłaniając zmasakrowaną gębę!

Zawiązuje jelita, tworząc z nich piękne dzieło śmierci!
Poplątane we krwi, związane na szyi w pętli! *6
Ponownie wbijam ostrze, tworząc kolejne rany!
Lecz żadna z nich nie ma już czym krwawić!

Penetruję wszystkie te dziury w nekrofilskiej ekstazie!
Od tego momentu nic już nie jest takie same!
Chłód zwłok otula przytulnie moje ciało!
Wbijam nóż płytko, rozprawiając się z paskudną twarzą!

Maska z ludzkiej skóry! *7
Kolejne schowanego głęboko trupy!
Zakładam ją na swoją twarz!
Pozbywam się tych, których kochasz i znasz!

Ćwiartuję to co zostało z tego paskudnego ciała!
Tworząc finalnie piękną rzeźbę brutalnej śmierci!
Artyzm, wykrzywione zwłoki stwardniale jak skała!
Galeria sztuki, wystawa zamordowanych ludzkich śmieci! *8

 

*1. Nawiązanie do fascynacji i chorej obsesji na punkcie śmierci. Prawdopodobnie uderzając do psychopatycznych lub suicydalnych skłonności.
*2. Wskazanie na bezsilność i brak możliwości do podjęcia jakiegokolwiek działania. Dotyczy stagnacji, możliwe, że braku życiowego rozwoju i stania w miejscu.
*3. W tym przypadku dotyczy to zapewne wyrazu twarzy i spojrzenia w momencie śmierci, który wielokrotnie pozostaje na twarzy zmarłego.
*4. Uderzenie w chorą ludzką naturę i pragnienia, które są temperowane przez prawa i wpajane normy społeczne.
*5. Potencjalne nawiązanie do zwyczaju wielu seryjnych morderców, czyli zbierania tak zwanych pamiątek przypominających o danej zbrodni czy ofierze.
*6. Kolejne suicydalne nawiązanie, tym razem w mocno zarysowanej formie nawiązującej bezpośrednio do tematyki śmierci i brutalności.
*7. Niewątpliwe uderzenie w jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców - Ed Geina.
*8. Wskazanie na hipokryzję, bezwartościowość niektórych jednostek. Nawiązanie do aktualnego społecznego stanu rzeczy w mocnych metaforycznych słowach.

 


**Utwór tytułowy dla samego albumu, paradoksalnie zestawiony na ostatniej pozycji. Największa dawka chaosu, niestabilności i mniej typowych dla zespołu brzmień. Połączenie nurtów black metalu, death metalu i grindcore'u - czyli uderzenie w korzenie muzyczne samego wokalisty - Eelisa Forsberga. Tekst także wskazuje na raczej chaotyczne nastawienie autora względem poruszanego tematu, a także podsumowuje cały album tym finalnym, odmiennym i szalonym utworem. Sam visualiser także jest praktycznie całkowicie pozbawiony kolorów, stając się punktem wyjścia dla całego materiału. Utwór można interpretować jako pogodzenie się ze swoim stanem i zrozumieniem go - obłąkaniem i szaleństwem bez opcji odwrotu.**

10. Fathomless Dark

 

bumm5Yl.png

Spoiler

Nie możesz uratować tego świata!
A nawet samego siebie! *1
Więc przestań się kurwa starać!
Bo jedynie użyźnisz glebę!
Gdy nadchodzi ostateczna zagłada!

Krew jest jedynie paliwem!
Które napędza tą machinę finalnej rzezi! *2
Dziś nadchodzi dzień gdy zniknę!
Każdy z nas ma w sobie gen mordercy!
Wszyscy z nas to skryci mentalni mordercy! *3

Nie możesz uratować tego świata!
A nawet samego siebie!
Więc przestań się kurwa starać!
Bo jedynie użyźnisz glebę!
Gdy nadchodzi ostateczna zagłada!

Rzeź wyzwala chęć rozlewu krwi!
A każda kolejna ofiara dodaje sił!
Przemień wszystkie krwawe sny!
W rzeczywistość w swej ostatniej z chwil *4

Nie możesz uratować tego świata!
A nawet samego siebie!
Więc przestań się kurwa starać!
Bo jedynie użyźnisz glebę!
Gdy nadchodzi ostateczna zagłada!

 

*1. Wskazanie na ludzką bezsilność i częste krzyczenie o zmiany, gdy nie zaczyna się ich robić małymi krokami od samego siebie. Nieunikniony upadek.
*2. Nawiązanie do tak zwanego efektu lucyfera, wywoływanie bestii z każdego ludzi pod wpływem danych zdarzeń. Przyzwolenie na przestępstwa i brutalność, zamieszki - wywołują kolejne fale brutalności u ludzi i sprawiają, że robią rzeczy, których normalnie by nie zrobili.
*3. Tak jak wyżej - nawiązanie do ludzkiej natury ujarzmionej przez normy i prawo. Stwierdzenie, że przy odpowiednich warunkach każdy z nas byłby gotowy finalnie zabić ze względu na dziką naturę człowieka
*4. Symbolika końca, również w kontekście zakończenia albumu, lecz przede wszystkim potencjalne apokaliptyczne nawiązanie. Gdy przestaną istnieć prawa i ład zacznie się chaos wywołany przez innych ludzi.

FrwjpxO.png


 

  • PR Boxy:
Spoiler

VdYRXh3.png

Lista osób, które otrzymały pełny PR Box w formie albumu Deluxe (opis zawartości na samej górze tematu):

((Zgłoście się po ew przedmioty narracyjne + zapalniczki w grze. Pliki bluz macie na samej górze w linku))

 

  • Promocja:
Spoiler

Promocja Primal Flames:

 

Promocja Primal Flames:

 

Promocja They Feast On My Eyes:

Promocja Soul Evisceration: Origin, które zapowiadało album:

Promocja na wydarzeniach gdzie pojawiła się wzmianka o albumie lub utwory z niego:

 

Promocja ogólna dookoła albumu:

 

  • Wydatki:
Spoiler
  • $20.000 - montaż, produkcja, asysta studyjna przy Barren Wasteland - Click
  • $30.000 - montaż wideo do teledysku Primal Flames - Click
  • $15.000 - operator kamery, nagrania z wydarzeń zespołu - Primal Flames Click
  • $15.000 - montaż i produkcja audio - Primal Flames Click
  • $25.000 - opłata fotografa Alice Winter za zdjęcia podczas Join the Ritual - They Feast on my Eyes Click
  • $90.000 - opłata za reklamy dokumentu zapowiadającego finalnie album Click
  • $115.000 - wykup reklam radiowych na antenie Daily Globe Click
  • $70.000 - wykup banerów reklamowych pod artykułami Daily Globe Click
  • $15.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z La Pizza Del Sol Click
  • $16.500 - współpraca reklamowa przy plakatach z Yeti Pub Click
  • $15.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Ocean's Bounty Pub Click
  • $30.000 - współpraca reklamowa przy plakatach i udostępnianiu muzyki po premierze z Moonlit Pub Click
  • $30.000 - wykup banerów reklamowych pod artykułami Weazel News Click
  • $20.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Wigwam/Wigwam Del Perro Click
  • $70.000 - opłata za produkcję bluz i naszywek pod wydanie Deluxe albumu Click
  • $20.000 - opłata za produkcję zapalniczek benzynowych pod wydanie Deluxe albumu  Click 
  • $25.000 - zakup wersji premium LifeInvader dla promocji postów związanych z albumem Click
  • $50.000 - opłata za sesję marketingową pod bluzy z albumu deluxe- Alice Winters Click
  • $20.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Lucky Strike: Bowling BarClick
  • $17.500 - współpraca reklamowa przy plakatach z Outis Oldtimer Workshop Click
  • $20.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Vroom Garage Click
  • $17.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Ecstasy Theater Click
  • $15.000 - współpraca z Moxxxy, zdjęcie z bluzą z albumu Deluxe na social media Click
  • $15.000 - współpraca z H3xe, zdjęcie z bluzą z albumu Deluxe na social media
  • $80.000 - współpraca z Chase Love, zdjęcie z bluzą z albumu Deluxe na social media Click
  • $10.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Evans Cars Click
  • $20.000 - współpraca reklamowa przy plakatach z Road Runner Repairs Click

Łącznie: $886.500

 

Spoiler

 Artysta: Soul Evisceration:
- Eelis Forsberg
- Fehu Skarsgard
- Noah Alexander
- Cecilla Morgan
- Wattie Reid


Link do profilu:  

 

Manager: Brak
Numer konta: 1910439773   85%
Wytwórnia:  Astaroth Records   15%

Dowody na nagrywki: 

- part 1 8 screenów
- part 2 27 screenów
- part 3 29 screenów
- part 4 31 screenów
- part 5 - rozmowy biznesowe - 21 screenów

nadmienię, że nie screenowaliśmy wszystkiego a sam proces nagrań i tworzenia zajął kilka tygodni czystego grania studyjnie

 

Proszę o niewycenianie tematu do końca lutego

 

Edytowane przez Meph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Judy, w akompaniamencie popołudniowej kawy, ogląda jak maszyna rusza i z ciekawością obserwuje wyniki dotychczasowych działań promocyjnych Soulsów. Ma świadomość, że dotychczasowe LP będzie miało najwyższy wynik w historii zespołu.**

dzikqu i Meph lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Jack Müller odebrał PR box'a - w przerwie od tworzenia własnej muzyki i łapaniu powietrza puścił nowy album Soulsów, cieszy się że ma w swoim otoczeniu właśnie takich, zdolnych, kochanych, umięśnionych i miłych ludzi - ma chęć podrzeć się kiedyś razem z Eelisem we wspólnym kawalku, zapalniczke natomiast rozpieczętował a reszcie zespołu wcisnął kit że jej nie dostał, gdyż zostawił ją dla siebie.**

dzikqu i Meph lubią to

"[Niemiecki] Na polanie kwitnie sobie kwiateczek. A na imię ma Erika Obsiadają go tysiące pszczółek. Wabi je Erika. Tekst pochodzi z https://ww.w.tekstowo.pl/piosenka,ludowa_niemiecka,erkika.html"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Ruby kupiła wersję Deluxe, by umieścić album Soulsów na półce obok legendarnych albumów Dumpster Kids i Raven Lockheart. Zapalniczkę zostawiła sobie jako zamiennik dla swojego starego, zmęczonego życiem Dippo, zaś bluzę wystawiła na eBayu dla pechowców, którzy nie załapali się na kupno wersji Deluxe przed jej wyprzedaniem.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Na mieście od jakiegośczasu masowo pojawiają się plakaty dotyczące albumu Self Diagnosis: Fathomless Dark. Można je ujrzeć na mieście, wewnątrz czy na zewnątrz takich lokali jak: Moonlit Pub, Yeti Pub, La Pizza Del Sol, Ocean's Bounty Pub, Another Level, Wigwam, Wigwam Del Perro,  Lucky Strike: Bowling Bar. Ponadto od 14 lutego w Moonlit Pub można usłyszeć poszczególny utwory z albumu.**

CrkhsN4.png

cfXE46z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin