Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

AKTUALNA sytuacja na serwerze.


Czechu

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Karpiu napisał:

image.png.49f015854e0b6459d3073b8104d5e484.png

@Morfeusz Czekałem na to, więc u @Lopez u góry masz więcej niż te kilka argumentów, pozdro.

 

>Jestes gamemasterem
>Wraz z innymi ludzmi z ekipy przyklepujesz zjebana decyzje
>Gdy ludzie zle reaguja, owijaj im wraz z kolegami makaron o uszy
>Myslisz, ze wymijajacymi odpowiedziami i pajacowaniem wygrales dyskusje
>Na sam koniec napisz gowno wiadomosc i zapytaj o argumenty
>dostajesz wiecej argumentow i rozwiazan sytuacji niz moglo Ci sie wydawac
> 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PandziaKrulewna napisał:

>Jestes gamemasterem
>Wraz z innymi ludzmi z ekipy przyklepujesz zjebana decyzje
>Gdy ludzie zle reaguja, owijaj im wraz z kolegami makaron o uszy
>Myslisz, ze wymijajacymi odpowiedziami i pajacowaniem wygrales dyskusje
>Na sam koniec napisz gowno wiadomosc i zapytaj o argumenty
>dostajesz wiecej argumentow i rozwiazan sytuacji niz moglo Ci sie wydawac
> 😮

Już przestańmy pierdolić o tym co się stało na tym discordzie bożym, bo gówna się sporo zadziało, a wiem, że część z tych, którzy 'zabłysnęli' są jednymi z tych członków ekipy, którzy dobrze sprawują swoją rolę. Chociażby przytoczony Morfeusz był niezłą świeżością w prowadzeniu półświatka i widać, że mu się chce to robić.

Skupmy się tutaj na podsumowaniu tej dyskusji na Discordzie, żeby coś się zadziało pod względem tego pitosu na serwerze, bo to jest największy problem, a nie jakieś kolejne smuty do policji, bo zabrali mi bułke czy chuj wie co. Myślę, że faktycznie są tu posty, które dobrze podsumowały całą dyskusję - szczególnie odpowiedź Lopeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karpiu napisał:

Już przestańmy pierdolić o tym co się stało na tym discordzie bożym, bo gówna się sporo zadziało, a wiem, że część z tych, którzy 'zabłysnęli' są jednymi z tych członków ekipy, którzy dobrze sprawują swoją rolę. Chociażby przytoczony Morfeusz był niezłą świeżością w prowadzeniu półświatka i widać, że mu się chce to robić.

Skupmy się tutaj na podsumowaniu tej dyskusji na Discordzie, żeby coś się zadziało pod względem tego pitosu na serwerze, bo to jest największy problem, a nie jakieś kolejne smuty do policji, bo zabrali mi bułke czy chuj wie co. Myślę, że faktycznie są tu posty, które dobrze podsumowały całą dyskusję - szczególnie odpowiedź Lopeza.

Wypowiedz Lopeza podsumowala to co bylo na discordzie i to co pisalismy w tym temacie. Moja pasta byla mocno jaskrawa, by po prostu wysmiac sytuacje w ktorej administracja zamykala oczy na konstruktywna krytyke, nawet gdy byla napisana ostrzejszymi slowami. Kocham Cie karpiu! ❤️

Spectre, weteranMichu, zZz i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zasiłków w porównaniu do takiej gry w Weazel News, gdzie aby zrobić fajną audycję to musiałeś poświęcić z od 40 minut do godzinki In Game miał się nijak. Paydaya otrzymywałeś 700 dolarów, za porządną audycję, a czarnuch z getta dostawał zasiłku 800 dolarów stojąc jak słup przez godzinę na patelni. Nie piję tu do nikogo, to tylko przykład jak ludzie byli nagradzani za starania, a mimo to dostawali w temacie po dupie, że Weazel nadal jest chujowo prowadzone, bez żadnego plusa. Jedynie @Czechu coś zauważył, że ruszyło - to motywuje. Sam jako lider z @Bończa staraliśmy i staramy się do tej pory nagradzać co tydzień najaktywniejszych i najlepszych ludzi pod panelem poprzez tygodniowe premie i różne przywileje, które wprowadzamy wraz z każdym tygodniem.

Grałem też trochę przy 509 i widziałem jak sprawa wygląda z drugiej strony. Ograniczanie opiekunów co do gry jest mega duże, nic nie można zrobić, z niczym nie można ruszyć do przodu. Opiekun zabrania ci kupienia drogiego samochodu, okey, zamyka ci niby przez względy IC organizację, okey... zakładasz BMF stricte bogatych czarnuchów - odrzuca ci aplikację, no bo nie możesz zacząć jako bogaty skurwiel. Nie możesz grać tego czego chcesz, nie możesz jeździć dobrym autem i mieć dziwki pod sobą bo musisz zacząć od typowego szczocha. Wracając do początku - zaczynając od szczocha, nie możesz mieć nic grubszego, ani nie możesz się rozwijać, mimo że tworzysz label, rozwijasz się i dostajesz fajen sumy na kreację swojej postaci.

Druga sprawa to mega ograniczanie przez opiekunów organizacji wszystkich. Ktoś tworzy sobie jakąś ekipę, nawet drugich rusków to niech grają - czemu nie? Czemu są odrzucani po pięciu dniach, bo grają niby to samo co konkurencyjna ekipa. Dlaczego? Skoro nie popełniają błędów w grze RP, nie grają jak nooby to czemu mamy ograniczać ludzi do gry? Przez takie coś po dwóch tygodniach zamiast 160 graczy In Game mamy 46'ciu, a my jako Weazel News słuchamy, że eventy są chujowe bo nie ma ludzi - nie ma ludzi bo sami ich zniechęcacie ograniczeniami narzucanymi przez pusty tekst na forum.

PS. Już nie będę wspominał o różnicy cornerów organizacji Sebastiana względem 509. Nawet nie poruszę tematu zamknięcia tego gangu poprzez względy IC, gdzie @Vectro prosząc o argumenty dostał jedynie nazwiska osób powiązanych z akcją, bez tak naprawdę konkretnego uargumentowania. Zamknęliście jedną z największych organizacji, która grała mega aktywnie, ograniczacie ludzi i konsekwencje ciągną się za wami jak smród Trzaskowskiego przez Wisłę z Czajki. 

PS2. Nawet to wymienienie ludzi powiązanych z dożywociem było śmieszne bo nie znalazłem się tam ja, osoba która grała mega dużo i uczestniczyła praktycznie w każdej akcji jaka była przeprowadzona. Nie było mnie tam bo nie byłem w aplikacji wpisany jako member - stąd też przypuszczam, ze nie mieli jak wyciągnąć Nickname 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesyt ekipy nad treścią. jest was za dużo i za mało głów które potrafią zagwarantować rozgrywkę innym graczom. Piastując stanowisko gamemastera powinniście wdzielać się w nowe postacie, czy też stworzyć sobie postać fabularną przy której inni gracze mogą wejść w interakcję. jest was około 40, a większość tylko i wyłacznie przyklepuje kary albo zagra coś JAK ICH POPROSISZ. sami powinniście wychodzić z inicjatywą, a nie za prośbą graczy. 
zmniejszenie paydaya na $200 dolarów nie jest w porządku, dlaczego? no jest to proste. im mniej kasy dostanie gracz, tym bardziej będzie grindował żeby zdobyć swoją umarzoną rzecz i popchnie background i granie z innymi postaciami na drugi tor.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda organizacja ma tyle samo cornerów, czyli zero, bo wszystkie cornery są neutralne. Jeśli nowa organizacja nie ma w swojej okolicy cornera to wstawiam go na prośbę lidera. Gdy organizacja zostanie zaakceptowana, a lider zgłosi potrzebę dodatkowych cornerów to wstawiam kolejne, do trzech. Poza tym, wstawiamy w randomowe klimatyczne miejsca cornery z własnej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała ilość organizacji przestępczych jest spowodowana tym że przesuwacie update dla przestępczych żeby stworzyć coś dla cywili (tak było za mojego liderowania hells gang, gdzie czekałem miesiąc na stackowanie bo musieliście coś skończyć dla cywilnej), 2 - wszysyc płaczą o brak pieniędzy i to się zgadza. nie opłaca się grać postaci przestępcy, bo nic na tym nie zarobisz. lepiej stać za kasą. A jeśli jakimś cudem zarobisz, skończysz w więzieniu na dwa-trzy dni. Po pięciu wpadkach, kończysz historię swojej postaci.
Nigdy nie byłem zwolennikiem więzienia w dniach, czy też godzinach. Dlatego na lsce zaproponowaliśmy system 3h za misdeamor, 5h za felony. Za naszej kadencji, postacie które grały fajnie nie dostawały więzienia za FELONY, mimo tego że go popełniły. Chcieliśmy im zagwarantować dalszą grę i dawaliśmy 3 godziny. Przy missdeamor, często odpuszczaliśmy CAŁKOWICIE karę, żeby nie psuć rozgrywki innym. Tego tutaj brakuje, brakuje zdrowego rozsądku w interakcji przestępcze-porządkowe. 

gobblin, aikon, Barry i 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager
19 minut temu, lecik napisał:

mała ilość organizacji przestępczych jest spowodowana tym że przesuwacie update dla przestępczych żeby stworzyć coś dla cywili (tak było za mojego liderowania hells gang, gdzie czekałem miesiąc na stackowanie bo musieliście coś skończyć dla cywilnej), 2 - wszysyc płaczą o brak pieniędzy i to się zgadza. nie opłaca się grać postaci przestępcy, bo nic na tym nie zarobisz. lepiej stać za kasą. A jeśli jakimś cudem zarobisz, skończysz w więzieniu na dwa-trzy dni. Po pięciu wpadkach, kończysz historię swojej postaci.
Nigdy nie byłem zwolennikiem więzienia w dniach, czy też godzinach. Dlatego na lsce zaproponowaliśmy system 3h za misdeamor, 5h za felony. Za naszej kadencji, postacie które grały fajnie nie dostawały więzienia za FELONY, mimo tego że go popełniły. Chcieliśmy im zagwarantować dalszą grę i dawaliśmy 3 godziny. Przy missdeamor, często odpuszczaliśmy CAŁKOWICIE karę, żeby nie psuć rozgrywki innym. Tego tutaj brakuje, brakuje zdrowego rozsądku w interakcji przestępcze-porządkowe. 

Fakt, trzeba przedyskutować penal code bo jest xD ja powiem z mojej strony jako PD że staramy się nie przeginać z wyrokami, chyba że ktoś gra terminatora jebac policje 100%!!!!!

MvTiX i dan aka sqn lubią to

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Spectra, ale masz w swoich szeregach zajebistych udupiaczy którzy chcą grać tylko po to żeby ujebać. 
przy zatrzymaniu mnie i murmira - jestem pewny że pamiętasz tą sytuację jeden z Twoich graczy kazał mnie przeszukać 3 razy, bo był pewny że coś mam. jak gość z mniejszą rangą powiedział mu że nic nie mam, musiał podejść i przeszukać mnie osobiście, bo go zabolało to, że moja postać nic przy sobie nie ma i nie dostanie większego wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager
8 minut temu, lecik napisał:

przepraszam Spectra, ale masz w swoich szeregach zajebistych udupiaczy którzy chcą grać tylko po to żeby ujebać. 
przy zatrzymaniu mnie i murmira - jestem pewny że pamiętasz tą sytuację jeden z Twoich graczy kazał mnie przeszukać 3 razy, bo był pewny że coś mam. jak gość z mniejszą rangą powiedział mu że nic nie mam, musiał podejść i przeszukać mnie osobiście, bo go zabolało to, że moja postać nic przy sobie nie ma i nie dostanie większego wyroku.

 Każdy ma swoje podejście to respektuj, ja nigdy nie udupiłem nikogo kto by grał git akcje, nikt mi tego nie zarzuci po za tym co mieliśmy super zabójce zastepców szeryfa w Paleto co for fun strzelal sobie do zastępców i się zdziwil ze dostał 370h

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że sytuacja na serwerze nie różni się w żadnym stopniu od tego o czym dyskutowaliśmy przy starcie Los Santos. Administracja znów ma głęboko w dupie graczy co mogliśmy zauważyć po przykładzie Happy Hour z którego propozycją wyszedłem i gracze temu przyklasnęli, Happy Hour teraz został totalnie obcięty i podniesiony do liczby graczy którą byśmy mogli osiągnąć tylko i wyłącznie przez ponowny lockdown xDDD. Co z tego, że daliście przez jakiś czas $400 zasiłku i $800 happy hour jeżeli potem podnieśliście ceny aut w salonach jak i ceny nieruchomości wyrównując to z tym co było wcześniej, a teraz obcinacie zasiłek postaciom za przegrane godziny, to jest śmieszne bo to pokazuje tylko że na końcu zawsze musi być Wasze. Kolejna kwestia to zarzuty, że gracze są statsami jeżeli nazywacie statsami lidera organizacji, który przez 3/4 czasu jeździł Bravado Bison za 35k, a nie nazywacie w ten sposób fryzjera, który jeździł autem za 95k to jesteście żałośni próbujecie tylko zdyskredytować człowieka oszczerstwami. Sektor cywilny jak leżał tak leży, prócz imprez we Freud których każdy już ma dosyć bo nimi wymiotuje nie dzieje się kompletnie nic. Miasto znów jest martwe bo nie potraficie wyprowadzić graczy z gry w interiorach i to zarówno wina opiekunów sektora cywilnego jak i samych przedsiębiorców. Aktualnie najlepszymi biznesami są Angel Tattoo i to Revolution bo w jakikolwiek sposób widać tam rozgrywkę IC czy poprzez promocję w Social Media czy grę w branży postaci tatuatorki Flavii Jimenez, poprzez brak interwencji opiekunów praktycznie zarżnięto projekt LSRL. Brakuje na tym serwerze wielu rzeczy i gracze nie mają chęci się w to angażować, ani z tym startować bo wiedzą że nie można z niektórymi z Was dojść do porozumienia. Poprosiłem supportera o pomoc z blokadą to odesłał mnie do opiekuna LSPD co jest dla mnie żałosne żeby taka osoba bała się podjąć decyzja/nie miała komendy do naprawy stanu faktycznego bo ma za mało zaufania i z taką głupotą biegł do opiekuna na co szczerze mówiąc nie mam ochoty bo takie rzeczy powinno załatwiać się od reki. Kompletnie nie rozumiem polityki twardych głów czerwonych, którzy zamiast zaufać graczom i zrobić to czego gracze chcą to mają jakąś swoją wizję, która przynosi chujowe efekty,  a i tak ją forsują bo musi być po ichniemu. @lecik dobrze napisał jest przesyt ekipy ludźmi kompletnie niepotrzebnymi prawie co 3 gracz pełni jakąś funkcję, a wieczorami na /a potrafiło być 20 osób z czego 2 na duty admina. Nie zrzucajcie braku graczy na premierę Cyberpunka bo to tylko jeden z czynników, jest sobota 23;46 i na serwerze jest 53 graczy kiedy 53 graczy potrafiło być o 2 rano w weekend. Fajnie, że rozwijacie serwer skryptowo, ale nawet najlepszy skrypt nie zapewni nikomu interakcji z drugim graczem. Gracze nie wchodzą bo jeżeli nie wejdzie  kumpel A to nie wejdzie również kumpel B,C,D,E i taka jest prawda. Nie szukajcie wymówek tylko szukajcie rozwiązań, część z Was nie prowadzi serwera po raz pierwszy i nie traktujcie graczy jak gówno bo gracze nie zapominają, a to Wam się tylko odbije czkawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, nie znam się. Ale może faktycznie coś jest na rzeczy skoro ludzie woleli zrobić z gęby dupe i pójść grać znów w legalną 16 letnią, drewnianą i brzydką gierkę zamiast kręcić dobry role play tu na nowszej wersji tej samej gry, gdzie serio po wyjściu serwera był na niego boom. Po prostu 90% tych graczy co odeszli, znudziło się szarpanie administracją o każdą głupotę i grindowanie miesiącami na cokolwiek. Ja sam musiałem wygrindować duty przez jakieś 60 godzin żeby kupić sobie jakiś domek i auto z średniej klasy, żeby pograć cokolwiek poza duty. Smutne jest to że większość graczy która odeszła nawet nie ma w planach wrócić, bo wie jak będzie. Teraz damy wam waszą oczekiwaną zmianę, żeby potem wraz przerobić na swoje. I tu nie hejtuje administracji w żaden sposób, to po prostu moje spostrzeżenie.

Szumii, Mejaru, Bubaczu i 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy mogę powiedzieć kilka rzeczy.

- Premiera Cyberpunka na pewno wpłynęła na spadek liczby graczy, no nie no to musi być jeden z głównych powodów. Za dużo znam osób, które na tę premierę czekały.

- Zabranie tych paydayów to (bez urazy) najgłupszy pomysł jaki widziałam. Karanie graczy za dłuższy czas gry poprzez dawanie im mniejszych zasiłków, zabieranie zagwarantowanej kasy, którą mieli - to nigdy nie kończy się dobrze.

Musicie zacząć myśleć jak właściciele serwera, którym zależy na dużej ilości graczy, wprowadzając takie zmiany czego się spodziewaliście? Według mnie powinno być odwrotnie, zacznijcie od skromnych zasiłków i zwiększajcie je wraz z czasem gry. Problem ze statsami, którzy boją się stracić swojej postaci? No to ustawcie kwotę zasiłku na konto globalne, a nie na postać, aaa... no i nie zapomnijcie także o możliwości dobrowolnego wyłączenia danej postaci z systemu payday przez gracza. Macie więc system jakby uzależniający, zachęcający do nabijania większej ilości godzin, co z biznesami?

- Kompletnie nie rozumiem, dlaczego się tak boicie dawania pełnego wynagrodzenia za kolejne godziny duty? Bo co? Bo ludzie będą siedzieć za ladą dłużej nabijając godziny i hajs? No i ile tak nabiją? Zanim uzbierają na drogie auto to prędzej ich karta graficzna odmówi posłuszeństwa. Niech siedzą - na serwerze przynajmniej będą otwarte biznesy i w każdej chwili ktoś, kto może nas obsłużyć. 

- Mówiłam wiele razy, nawet dodałam propozycje na forum, aby zunifikować niektóre komendy. Dlaczego gracz musi wpisywać .ramionaf2 zamiast //ramionaf2 albo /ramionaf2, dlaczego te prefixy nie mogą być różne? Ułatwiłoby to nowym graczom, przychodzącym z innych serwerów (posiadającym już jakąś pamięć mięśniową) łatwiejsze użycie waszego skryptu. Dodatkowo możecie dodać zamianę "/" na "?" na końcu zdania, bo tego pierwszego nikt nie używa, ale to drobiazg. 

Z mojej perspektywy mogę coś dodać do event teamu, ale wiem, że nie każdego ta sprawa dotyczy więc pisze.

No cóż, miałam okazje uczestniczenia w klubie zwanym "Freud", klub który zrobił więcej eventów niż event team xd i dostał za dwa tygodnie trochę więcej co nowa postać w SUGA dostaje na start, z czego musieli to rozdzielić na dwóch właścicieli, kogoś od nagrywania spotów (w tym przypadku mnie) samego DJ-a Dooma, który serio poświęca czas na stworzenie setu i dobraniu piosenek + grafikę, aaaa no i szefowi ochrony. 

+ jakieś krzywe akcje z podrzucaniem Doomowi 400gram koksu i zabieraniem domu BO TAK - tworzone przez gamemasterów XD, przez co wielu osobom z naszej ekipy serio odechciało się grać. Jeśli osoby, które organizują wam rozgrywkę na serwerze traktujecie jak zabawki to się nie dziwcie, że zapał do organizacji imprez spadł. A jeśli nie każdego interesowały imprezy w klubie no cóż, w planie było dużo więcej. Może ludzie z freuda będą chcieli to robić dalej, przy okazji bycia workiem treningowym gamemasterów, ale szczerze wam mówię - to nie podziała za długo. 

+ dj doom nie ma statusu "sławny" w chwili gdy jest bardziej rozpoznawalny IC niż Akira.

Od siebie jeszcze dodam, że chciałam na tym serwerze robić dużo filmów bo edytor rockstar daje fajne możliwości a sama to lubię. Każdy film, który wrzucałam oznaczałam tagiem "vibe-rp", niestety nie da się tego kontynuować po tym jak dostaje za nie 5k. Nie zależy mi na hajsie, ale to jest troche tak jakby ktoś napluł mi w ryj xd 

edit:

no nie wypowiem się nt grup przestępczych, ani policji bo w nich po prostu nie grałam

Edytowane przez Sofia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sofia napisał:

 

Dobrze ze odezwal sie ktos z innego sektora rozgrywki, bo to pokazuje administracji, ze to co sie dzieje to nie jest zaden lament gangow i pd, tylko rzeczywisty problem. Cyberpunka bym nie posadzal o az taka moc, ludzie naprawde sa w stanie znalezc czas na gre w cybera pare godzin przed/po rp. Co do sytuacji jak to wyglada w grupach przestepczych wszyscy sie juz chyba wypowiedzieli, wiec jak dla mnie temat jest wyczerpany i czekamy na jego owoce. Wszystko lezy w rekach ludzi z grupy zaufanych, gdzie nie mam dostepu, zapewne ze wzgledu na swoja bezposrednosc i moje zalubowanie do drobnych prowokacji rozmowcy, celem zwrocenia na siebie uwagi. 

Edytowane przez PandziaKrulewna
I3uLwers, Mejaru, zZz i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin